Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Proszę o porównanie niżej przedstawionych projektów

Groszek - bez garażu - 119 całkowitej powierzchni:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-groszek-bez-garazu-sll1019.aspx

 

Tomaszek II bez garażu 112 całkowitej powierzchni:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-tomaszek-ii-wrf1006.aspx

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

Właśnie przeczytałem cały wątek, muszę napisać, że bardzo ciekawy.

Wraz z żoną jesteśmy na etapie szukania projektu małego domku. Zaczynaliśmy od Z40, potem TK8 (oba z poddaszem użytkowym ok140m2). Potem zweryfikowaliśmy nasze możliwości finansowe - chcielibyśmy choć raz na parę lat wyjechać na jakieś wakacje, a nie dopiero po 30 latach kredytu ;)

Wtedy pomyśleliśmy o TK9, ale doszliśmy do wniosku, że jednak jest za mały (84m2). Dzięki Wam pododawałem do zakładek kilka ciekawych projektów, jeśli chodzi o rozkład to najbliższy idealnemu wydaje mi się ten ostatni - podany przez Izę (Alex). To tak tytułem wstępu :-)

Mam prośbę, żeby ktoś mi wyjaśnił jedną sprawę - chodzi mi o poddasza - czy wszystkie parterówki mają poddasze (oprócz wyjątków - wysoki salon z oknami w poddaszu, itp) ? Czy każde można potem zaadoptować jako pomieszczenie mieszkalne (jeśli jest odpowiednia wysokość) ? Np. w Aleksie jest to zaznaczone, że można w przyszłości zaadoptować, a w Promyku (http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php) ? Co to znaczy "Strop - wiązary kratownice drewniane" ?

Jak na razie to chciałbym mieć stryszek (wejście wysuwanymi schodami) z podłogą z dech, gdzie mógłbym w lecie trzymać np. narty, a w zimie adidasy, no ale kto wie co się zdarzy w przyszłości.

Pozdrawiam

owp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązary kratownicowe obejrzyj sobie w necie. Więźba jetkowa składa się z belek stykających się u góry i w (mniej więcej) 2/3 wysokości połączonych poziomymi jetkami. Wtedy można zrobić poddasze użytkowe, pod belkami jest miejsce a do jętek przykręca się sufit. Czaem nad jętkami ludzie robią dodatkowy stryszek. Więźnba kratownicowa, bardzo z grubsza. polega na tym, ze z belek zrobiona jest kratownica czyli każdy moduł ma belki pionowe i łączenie na dole. Za to mogą być mniejsze przekroje. Czyli miejsca przy takiej więźbie na strychu w zasadzie nie ma. Można od biedy zrobić stryszek, ale nie mieszkanie, bo za dużo tam belek. Przy takiej więźbie ludzie na przykład czasem nie robią stropu nawet drewnianego, tylko przykręcają do niej płyty GK od spodu, od góry wełna i jest sufit parteru. Znacznie taniej. Można też położyć deski i zrobić strop derwniany a na strychu "przechowlanię". Stropu betonowego i wiązarów to nie widziałam, ale pewnie też można, tylko po co. Acha, wiązary (więzary?) możnakupić prefabrykowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu napisać po tak długiej nieobecności....... może to że pojekt kupiłam i oddałam, może to że "wymienił stryjek siekierkę na kijek", sąsiad (ja pierniczę) zaczyna napier....lać jakąś koszmarną dobudówkę w miejscu gdzie miały byś zajebisty widok na las z okien tarasowych (nadmienię 4-skrzydła), czy to że nic mi się nie podoba w nowym projekcie (no może sypialnia na górze mi się podoba). Teraz to najchętniej pierd...nełabym wszystko w kąt, ogarnęło mnie zwątpienie, nic nie jest tak jak miało być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję projektu małego, taniego domu do 100 m (jak w temacie wątku). Czytałem gdzieś, że przy takiej powierzchni to bez szaleństw architektoniczno-dachowych w zasadzie bez różnicy czy parterowy czy z poddaszem a nawet z poddaszem wychodzi ekonomiczniej (?). Po przejrzeniu setek projektów mój wybór padł na Sosenkę bez garażu http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/sosenka/19/rzuty . Zależy mi na tym, żeby jak najszybciej wprowadzić się do wykończonego parteru (salon+sypialnia) a górę wykończyć z czasem, ogrzewanie bez gazu.

 

Co sądzicie o tym projekcie?

Za jakie pieniądze da się go wybudować?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Decydujac sie na budowe naszego domku przegladalismy tysiace projektow,nie bylo to latwe gdyz dzialke mamy waska ale dosc dluga wiec mielismy problem! Wybralismy projekt "DOM W MANDARYNKACH" ale nasz zaprzyjazniony projektant zrobil nam projekt indywidualny na tej wlasnie podstawie,dom ma 170m2 ale z zewnatrz tak wlasnie bedzie wygladal.Budowe naszego domu zaczynamy w maju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym, żeby jak najszybciej wprowadzić się do wykończonego parteru (salon+sypialnia) a górę wykończyć z czasem, ogrzewanie bez gazu.

 

Co sądzicie o tym projekcie?

Za jakie pieniądze da się go wybudować?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

 

Pomijam kwestie estetyczne (dla mnie OK), niestety brak kotlowni... nierealne jest opalanie ekogroszkiem w tym projekcie, brud i ciasnota. pozostaje prad lub LPG.

 

Tu moja propozycja http://tinyurl.com/y2adal6

 

Projekt dosc "trudny" w odbiorze, ale wg mnie ma sens.....

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Pepa...a jaki Ty w koncu projekt wybrałas bo nie pamiętam......

mnie też ogarneły watpliwości jak zobaczyłam jakie skosy ma Arek w sypialni i łazience.......... i tez juz sobie myslałąm, strace kase, bo nie tak łatwo sie projekt sprzedaje ale skosów nie zdzierżę ( bo na innym blogu ktos zamiesciła takie dobre fotki i jak te skosy zobaczyłam w całej okazałosci to mi serce zamarło he he he

ale ....wybrnełam..architek zrobiła adaptacje, podnosi sie na wiencu o 0,65 cm w gorę, kąt nachylenia ten sam zostaje , i skosy znikają...potem znalazłam inne fora, gdzie pare osob tak zrobiło i domek tez fajnie wygląda...wiec wbrew pozorom wiele rzeczy mozna dopasowac..tylko nie widok..i dlatego widoku ja tak sie z Arkiem męczę...

bo działke mam nietypowa ale z małych pokoi bedzie widac las i sąsiad tak sie ustawił z domem ze okna od małych pokoi beda wychodzic na jego ogród.i zaraz las..moj taras to na moj ogród sasiad daleko, z przodu domu to sąsiad daleko..bo odsuwam sie o 10 metrow i droga osiedlowa i potem dom.....a boczne okna..doswietlają salon ale pewnie a raczej na pewno na tej obok dzialce sasiad postawi dom... bo nie moze innaczej ustawic...a działki waskie wiec moze nawet sie o 3 przyblizyc jak okien nie bedzie miał...a ja mam tam dwa okna i z jednej strony bedzie mur jego domu na bank ...ale mam juz patent - pergole....a ze to nasłoneczniona strona to nawet jak po pergoli puszcze roslinnosc to slonce bedzie wpadac...jak juz dom sasiada powstanie bo na razie to cisza na jego działce...

 

ale to tak jest..jak ja mam wąska działke...prostokąt..jak mam ciezko ze stronami swiata, a tu las a tu sąsiad tak sie ustawił...a wasko ale chce okna..ech...

ale dopasowałam Arka jak sukienke ha ha ha tu skrocilam tu wydluzylam tu dodałam tu ujełam...i musi byc dobrze...i wyszedł mi Arek całkiem funkcjonalny....kazdy centymetr na wage złota............

ale jedno pewne na bank....widok z okien...sasiedztwo..czasami to jest wazniejsze niz super wnetrze , dachówka czy inne bajery....

i dlatego musisz tak spasowac dom aby miec komfort i widok odpowiedni nawet czasami kosztem nasłonecznienia....takie moje zdanie...

jak ktos ma gaz a ja mam to nie musze miec kotlowni wielkiej...wiec osoby co maja gaz..moga wybierac domy co maja mala kotlownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy kojarzycie może jakieś projekty, w których pokój dzienny i taras wychodzą dokładnie na bocznej ścianie budynku (nie w narożniku, ale dokładnie na bocznej ścianie) a garaż po drugiej stronie?

 

Chodzi mi o projekt o podobnym układzie wejścia, tarasu i garażu jak ten: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-314,342,61,opis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...