Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

O fajnie że jesteście, ha z tym projektem to był niezły bigos, poprzedni (dom w rododendronach) został wymieniony po wizycie u projektanta, jak sie okazało można było go przerobić i pozbawić garażu ale nie był to dobry pomysł (zmiana komina, potem przeprojektowanie dachu bo ten komin wypadał potem no wiecie na krokwi czy jak to się zwie). Więc gorączkowo zastanawialiśmy się co robić i na całe szczęście dla nas biuro bez problemów wymieniło go na inny. na wspomniany dom w lukrecji 2, projekt nie jest najgorszy, no i małż był nim zachwycony (szczególnie po obejrzeniu kilku realizacji).

Pozwolenie na dodatek się uprawomacnia i w piątek ma być, więc będzie lukrecja. Może ja panikuję z tym sąsiadem domy będą się mijać tak w połowie, w odległości 10m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O fajnie że jesteście, ha z tym projektem to był niezły bigos, poprzedni (dom w rododendronach) został wymieniony po wizycie u projektanta, jak sie okazało można było go przerobić i pozbawić garażu ale nie był to dobry pomysł (zmiana komina, potem przeprojektowanie dachu bo ten komin wypadał potem no wiecie na krokwi czy jak to się zwie). Więc gorączkowo zastanawialiśmy się co robić i na całe szczęście dla nas biuro bez problemów wymieniło go na inny. na wspomniany dom w lukrecji 2, projekt nie jest najgorszy, no i małż był nim zachwycony (szczególnie po obejrzeniu kilku realizacji).

Pozwolenie na dodatek się uprawomacnia i w piątek ma być, więc będzie lukrecja. Może ja panikuję z tym sąsiadem domy będą się mijać tak w połowie, w odległości 10m.

 

A mnie sie osobiscie bardziej bodoba ta lukrecja niz te rododendrony (ale nazwa:))dlatego zycze powodzenia Aniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mnie sie bardzo Gryf podoba,Anulka tez jest w porządku-rozkład i wielkosc pomieszczen niemal idealna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bagusia ,a Ty nadal uparcie szukasz slonca w polnocnym salonie

http://www.archigraph.pl/?co=parter&n=387

 

To troszke nie tak- nie chce salonu od południa!! Mam teraz i wiem, że taka opcja w zupełności odpada. Szukam projektu gdzie będzie otwarty salon z kuchnią i okna od 3stron świata południe, zachód i północ. Okna od salonu (taras) obowiązkowo na północny-zachód gdyż tam jest duży ogród i nie ma innej opcji:) Trzeba się chować od sąsiadów i ulicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje dom: "Honorata" z Archetonu albo "Dom w nektarynkach 3" z Archonu??

Bardzo proszę o odzew? Jestem na etapie wyboru projektu, zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi 2 projektami.

Bardzo chciałbym poznać opinie, zdanie, doświadzcenie osób już budujących te domy?

Chciałbym zobaczyć zdjęcia z realizacji, z wewnątrz - te szczególnie?

Bardzo proszę o odzew w sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem na etapie wyboru projektu. Przejrzałam już chyba setki projektów. Strasznie trudno znależć coś co choć w 80% będzie spełniało oczekiwania. Wiem, najlepiej projekt indywidualny, ale ja jednak pozostanę przy gotowcu z ewentualnymi zmianami.

Założenia są takie : dom parterowy; pow.użytkowa ( bez kotłowni, pom.gosp, garażu ) od 110 do 125 max 130m2; spiżarnia, częściowo lub całkowicie zadaszony taras, salon i trzy lub cztery sypialnie i garaż dwustanowiskowy. Najbardziej problematyczna jest kwestia kotłowni, bo musi być ok dla paliw stałych ( ekogroszek ). Trudno też znaleźć coś z trochę większym niż miniaturowe (1,8m2) WC.

Na tę chwilę mam dwóch faworytów Z19 z pracowni z500 lub http://z500.pl/projekt/z19.html

lub Przemyślany wariant I Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=556&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=przemy%C5%9Blany&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=27&y=7&nr=3

 

Żaden niestety nie ma wyjścia z kotłowni na zewnątrz.Myślę, że chyba okno na drzwi zamienić można bez większego problemu w Przemyślanym, niestety w z19 w ogóle nie ma okna. Da się je doprojektować ? W ogóle byłabym wdzięczna za info ile takie zmiany w projekcie mogą kosztować.

W z19 chciałabym połączyć pom.gosp. 4,5m z małym wc 3,5m. Dałoby mi to kotłownię 7,5m. Chyba wystarczy? Wc przeniosłabym wtedy w miejsce, gdzie są planowane schody, zabierając jednocześnie część przeznaczoną na szafę z sypialni tej 15,10m. Myślę też nad wyrównaniem ściany zewnętrznej kuchni i salonu do wykusza ( likwidując go ). Jak myślicie nie zepsuje to chyba bryły domu.

 

W Przemyślanym zmian byłoby więcej. Tu chciałabym wcisnąć łazienkę 10 między 8 a 9, likwidując jednocześnie wc7 przy sypialni 9 no i chyba zmniejszając tę 9. Przy takiej zmianie dołożyłabym jeszcze trzecie okno na tej ścianie zewnętrznej od ogrodu. Byłoby wtedy okno w pokojach 8,9 i łazience10. Kosztem zmniejszenia sypialni 8 i gabinetu 9 miałabym łazienkę z oknem, w miejsce łazienki przesunęłabym scianę korytarzyka 11 powiększając salon. Dalej chciałabym zlikwidować tę ściankę między salonem a spiżarnią. Do spiżarni robiąc wejście tylko z kuchni. Dobrze byłoby też trochę powiększyć WC 1,8m tak aby zmieścić tam prysznic. Na to nie mam jednak pomysłu.

 

Zastanawiam się nad zastosowaniem w przypadku obydwu projektów wiązarów dachowych.

Proszę Was o opinie i porady dla pomysłów całkowitego laika a raczej laiczki.

Zaznaczam, że bardzo istotne jest dla mnie ograniczenie w miarę możliwości i rozsądnie kosztów.

Jak myślicie, który projekt mógłby być tańszy w budowie? No i te wiązary dachowe. Już mi się dzisiaj w nocy śniły. Czy warto? Z tego co troszkę, ale naprawdę tylko troszkę poczytałam to zdania są podzielone. Ale zastosowanie tego rozwiązania dałoby mi możliwość zmian wewnątrz ( szczególnie ważne gdybym zdecydowała się na Przemyślanego ). Sufity z kg też mi nie przeszkadzają, a poddasza nie zamierzam użytkować intensywnie .Na wrzucenie tam choinki czy ozdób choinkowych i ewentualnie innych drobiazgów to chyba ok. po ułożeniu tam jakiś płyt osb, czy podobnych.

Bardzo liczę na Wasze uwagi.

A w ogóle to jest jakiś darmowy programik do projektowania wnętrz? Chciałabym zwizualizować sobie te moje pomysły.

Czekam niecierpliwie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee no już mi przeszło, u nas papierologia juz zrobiona, ale przyszedł kryzys w banży w której pracujemy oboje z małżem i zastanawiamy się czy zaczynać w tak niepewnym czasie.... niewiem, zobaczymy czas pokaże. Zresztą jak pisałam wcześniej teraz chcieliśmy wziąść trochę kredytu i zacząć budowę, potem sprzedać mieszkanie i dokończyć, po wizycie w banku okazuje sie że nie ma tak dobrze i albo bierzemy na całość (250) albo zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja propozycja parterówki jest taka jak na załączonym poniżej obrazku. Też jestem właścicielem działki z wjazdem od południa i wiem , że projektów z wjazdem od południa jest jak na lekarstwo. Zależy mi na słonecznych pokojach od południa.

Dlatego sam naszkicowałem to co chciałbym mieć. Dom na rzucie prostokąta 10,3 x 13,0 metrów. Dodatkowo duży garaż z boku z osłoniętym wejściem do domu.

Będzie to projekt indywidualny ale może komuś przyda się moja wizja.

 

http://img43.imageshack.us/img43/7843/parterwka.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...