Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam

 

Projekt Z-19 długo był moim faworytem. Jednak z uwagi na moje różne preferencje (np. nie chciałam mieć kuchni w salonie, konieczność zaprojektowania kotłowni na groszek z wejściem za wiatrołapu przez garaż, miejsce na garderobę, z której póżniej ewentualnie mozna zrobić schody na górę) zdecydowaliśmyy się na projekt indywidualny oparty na Z-19). Nasz projekt jednak jest z garażem jednostanowiskowym. Jeżeli chcesz to mogę wysłać Ci rzut na adres mailowy, może w czymś pomoże. Za projekt gotowy zapłaciliśmy 3 000 (trochę po znajomości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Cieszę się, iż projekt Z19 ma tylu zwolenników. Ja zakochałam się w nim bez pamięci - niestety na jego realizację muszę jeszcze poczekać do 2011 roku :(.

Z przyjemnością będę obserwować Wasze poczynania z budową tego uroczego domu. Dołączam się do wymiany poglądów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

świetny wątek, lektura zajęła trochę czasu :) również szukam domku małego, funkcjonalnego, a co najważniejsze taniego w budowie.

 

mam na oku coś takiego: http://www.z500.pl/projekt/z102/rzuty.html i mimo Waszych ciekawych propozycji nie zmieniłam na razie swojego "numeru 1" ;)

projekt wydaje mi się ciut lepszy od domu w rododendronach (jest baaaaaaardzo podobny) - przede wszystkim jakoś lepiej zlokalizowany komin - choć zmieniłabym to i owo: np. wejście do pomieszczenia gospodarczego na parterze zrobiłabym z wiatrołapu, w tymże pomieszczeniu znalazłoby się miejsce na pralnię (piec gazowy bądź elektryczny), natomiast na poddaszu zmodyfikowałabym łazienkę likwidując dziwacznie umieszczoną pralnię (dzięki temu w miejscu prysznica powstałby schowek z wejściem z przedpokoju).

 

moje wcześniejsze typy to podobnie jak owp z40 i tk8, brakuje w nich jednak czegoś co pozbawi je owej nielubianej stodołowatości. z102 ma wykusz i balkonik, co przełamuje i troszkę unowocześnia bryłę..

 

no to ..... liczę na Waszą krytykę :)

 

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

świetny wątek, lektura zajęła trochę czasu :) również szukam domku małego, funkcjonalnego, a co najważniejsze taniego w budowie.

 

mam na oku coś takiego: http://www.z500.pl/projekt/z102/rzuty.html i mimo Waszych ciekawych propozycji nie zmieniłam na razie swojego "numeru 1" ;)

Cześć.

Ja też myślę nad 101 albo 102. Trochę się boję, że pokoje u góry będą trochę małe (szczególnie z101 - ścianka kolankowa niska z jednej strony).

A co powiesz o z79 ? Ostatnio mi się coraz bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam owp,

z101 też miałam na tapecie, jednak te różne wysokości ścianek kolankowych mnie odpychają, z boku dom jak dla mnie wygląda nieco "koślawo".

Też właśnie martwię się, że pokoiki na poddaszu będą malutkie, ale wysokość ścianki w 102 (105 cm) chyba nie jest najgorsza?

Oczywiście z79 też przerabiałam. Powierzchnia większa, a mimo to kubatura nie zmienia się jakoś znacznie, ale... kąt dachu trochę większy (nie podoba mi się), no i komin, który wymusza lokalizację kominka tam, gdzie mój mąż planuje rozstawić swoje ukochane kolumny ;)

Masz może jeszcze jakieś inne typy, warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My wybraliśmy Meteora, w tej chwili stan surowy otwarty. Zdecydowało bardzo funkcjonalne wnętrze i prosty a przez to elegancki i ponadczasowy wygląd. Dokonaliśmy zmian na parterze w miejscu garazu jest sypialnia. Garaż jest na poziomie piwnicy (dom jest cały podpiwniczony). Jest naprawdę niewiele projektów z tak jasno podzieloną przestrzenią. No i wielki plu s- 3 łazienki, kominek centralnie usytuowany, u nas będzie DGP, i...moc światła - wielki atut.

Mam nadzieję, że to był dobry wybór. Znajomi, którzy go oglądali byli zaskoczeni rozmiarem przestrzeni, a przecież na tym etapie jeszcze jej bardzo nie widać.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o z102 - gdzie tu się zmieści kocioł ? Przy kuchni ? Chciałbym też pooglądać tę łazienkę na dole - czy się kibelek zmieści faktycznie w tym miejscu.

Co do innych projektów, to oprócz pracowni z500, to tylko TK8 http://www.budujdom.pl/TK8-77.html - ma fajny rozkład pomieszczeń i wydaje się prosty=tani, no ale wyraźnie większy od z102. Zainteresowałem się nim z powodu oferty firmy Nova-tor, która obiecuje wybudować go za 220tys brutto (deweloperski stan), ale mam wątpliwości co do tej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o z102 - gdzie tu się zmieści kocioł ? Przy kuchni ? Chciałbym też pooglądać tę łazienkę na dole - czy się kibelek zmieści faktycznie w tym miejscu.

Co do innych projektów, to oprócz pracowni z500, to tylko TK8 http://www.budujdom.pl/TK8-77.html - ma fajny rozkład pomieszczeń i wydaje się prosty=tani, no ale wyraźnie większy od z102. Zainteresowałem się nim z powodu oferty firmy Nova-tor, która obiecuje wybudować go za 220tys brutto (deweloperski stan), ale mam wątpliwości co do tej firmy...

 

Tą łazienkę pod schodami jakoś jeszcze sobie wyobrażam, chociaż zapowiada się naprawdę ciasno. Co do ogrzewania... nie brałam na razie pod uwagę niczego poza gazem bądź prądem, więc zmieściłabym się z piecem (wejście do pg i tak zrobiłabym z wiatrołapu).

 

Ja zwracam uwagę na powierzchnię zabudowy (mąż upatrzył sobie system legalett, czyli ogrzewana płyta, co w ostatecznym rozliczeniu wychodzi taniej, ale zdecydowanie podraża pierwszy etap budowy), a tutaj z102 nie ma konkurencji...

Druga sprawa, działka z wjazdem od południa (chyba, że w końcu kupimy inną)., pasuje zarówno tk8, jak i z102...

 

A czy rozważałeś w ogóle system szkieletowy? My go wykluczyliśmy, ale niektórzy bardzo chwalą....

 

Acha, no i w tym z79 mąż skrytykował lokalizację komina na ścianie zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie wiem czy legalett się opłaca do domu 2-poziomowego. Szczególnie na gaz. My też myślimy gazie - tylko szkoda tego miejsca przy kuchni na kocioł... Komin na ścianie nam akurat psuje :-)

Zastanawiamy się cały czas nad szkieletem - nie bierzemy pod uwagę budowy systemem gospodarczym, raczej z prefabrykatów lub ytonga (do stanu deweloperskiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi bardzo się to podoba :

http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb223-dom-przy-chabrowej,170.html

Zlikwidować mam zamiar ten wykusz, bo nie lubię takich dziwactw (kto te okna będzie mył?? :roll: )

Zamiast tych wszystkich szafeczek w okolicy kuchni i przedpokoju - pomieszczenie wielkości około 4,5 m - spiżarka :wink:

Z kotłowni zrobię pralnię jak ta lala, :lol: a z lewej strony budynku (przez całą jego długość - równy dach) dodam garaż i kotłownię na paliwo stałe :lol:

A co wy o moim pomyślunku powiecie? Może ktoś znalazł już taki gotowy projekt - podobny? Ciekawe, ile to będzie kosztowało, takie spełnianie marzeń! :lol:

 

To również mój faworyt!!! I pomysły świetne!!!

Jedno, co mnie martwi, to jak sie dostawi garaż (na dodatek przykryt jednym dachem z domem), to budynek będzie straaaaaaasznie długi. No i to już mniej mi sie podoba, niestety.. Ale rozwiązanie świetne, wszystko, co kobieta powinna mieć.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu cicho!

Mój ostatni faworyt Z8, z wykuszem i garażem.

http://www.z500.pl/pliki/8/warianty/12/kosztorysy/Z8_28_B_GL_w_(-)_rys_szczeg.pdf

Podobają mi się zdjęcia z realizacji. no i mam możliwość obejrzenia go na żywo, co prawda wersję podstawową, ale zawsze to już coś.

 

Magsos! Twój domek mnie zainspirował :yes:. Tylko ze ja chcę dach 2 - spadowy. Ale ten z8 da sie - w moim odczuciu :D - łatwo przerobić na układ podobny do Twojego.

Oglądam wnętrza twojego domku na okragło, bardzo mi się podoba. Ja tez tak chcę.

Przy okazji mam pytanie: czy wejście do spiżarki masz z kuchni? Nie mogę sie dopatrzec na zdjęciach... Jakie drzwi? Przesuwane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie wiem czy legalett się opłaca do domu 2-poziomowego. Szczególnie na gaz. My też myślimy gazie - tylko szkoda tego miejsca przy kuchni na kocioł... Komin na ścianie nam akurat psuje :-)

Zastanawiamy się cały czas nad szkieletem - nie bierzemy pod uwagę budowy systemem gospodarczym, raczej z prefabrykatów lub ytonga (do stanu deweloperskiego).

 

My właśnie, prawdopodobnie, będziemy budować systemem gospodarczym (dom murowany), ale jeśli cena domu szkieletowego byłaby przekonywująca, to może... Im bliżej inwestycji, tym szybciej chcielibyśmy mieć to za sobą i.... mieszkać ...:)

 

Co do legalett - w naszych okolicach (decyzja odnośnie upatrzonej działki ma zapaść dzisiaj....) grunty w zasadzie zmuszają do zainwestowania w płytę, natomiast z wstępnej analizy systemu wynika, że właśnie się opłaca w to wejść, raz, że mniejsza powierzchnia zabudowy, a dwa, że bryła domu z poddaszem jest z natury rzeczy energooszczędna. Nie konsultowaliśmy tego jeszcze z fachowcami- jak będę miała fachową informację - napiszę jaka jest ich opinia.

 

Co do parterówki z8, którą poleca olinek okrąglinek - rzuty pomieszczeń bardzo przekonywujące, ale ja zdecydowanie muszę mieć poddasze :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu cicho!

Mój ostatni faworyt Z8, z wykuszem i garażem.

http://www.z500.pl/pliki/8/warianty/12/kosztorysy/Z8_28_B_GL_w_(-)_rys_szczeg.pdf

Podobają mi się zdjęcia z realizacji. no i mam możliwość obejrzenia go na żywo, co prawda wersję podstawową, ale zawsze to już coś.

 

Magsos! Twój domek mnie zainspirował :yes:. Tylko ze ja chcę dach 2 - spadowy. Ale ten z8 da sie - w moim odczuciu :D - łatwo przerobić na układ podobny do Twojego.

Oglądam wnętrza twojego domku na okragło, bardzo mi się podoba. Ja tez tak chcę.

Przy okazji mam pytanie: czy wejście do spiżarki masz z kuchni? Nie mogę sie dopatrzec na zdjęciach... Jakie drzwi? Przesuwane?

 

Układ pomieszczeń Z8 jest rzeczywiście bardzo zbliżony do mojego.

Dzięki za miłe słowa :yes:, a jeśli chodzi o spiżarnię, to mam wejście z kuchni. W kuchni na ścianach nie mamy glazury tylko płytę z której są boki mebli kuchennych i blat i z tego samego materiału są drzwi na zawiasach normalnie otwierane.

 

http://images47.fotosik.pl/231/a271fbab99ed51b6med.jpg

http://images46.fotosik.pl/231/d94c383ccd00c57amed.jpg

 

Edytowane przez magsos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Magsos! Pomysł z wjsciem do spiżarki super! kupuję!

 

Dla szukających parterówek moja kolejna propozycja.

http://www.domy-parterowe.pl/projekt-sasza-ii

Bardzo w tym domku podoba mi się oddzielenie stref, ma wszystko: i osobne wc i spiżarkę, a nawet małą garderobę.

 

Niestety. Dla mnie zbyt duży (szukałam ok. 70 - 80m., ale jesli chcę mieć osobne wc i spiżarkę, za nic sie nie zmieszczę, więc szukam do 100m) Z8 mój ostatni faworyt - wersja z garażem i wykuszem- ma 95m).

 

Magsos! Twoje zdjęcia pokazalam dziś mężowi. Nie wzruszył ramionami, jak to ma we zwyczaju (na razie mamy ziemię, którą trzeba odrolnić i częściowo sprzedać, więc wg niego jeszcze nie czas na aranżacje wnętrz), tylko powiedział, że ciekawe rozwiązania macie (spiżarka, oświetlenie przy suficie w wejściu do salonu- co daje efekt owalności.) Jesli można, poproszę jeszcze inne zdjęcia, ujęcia.

A jakie wymiary ma Twoja spiżarka?

Edytowane przez olinek okrąglinek
dodanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam i powiem szczerze , jest bardzo ciężko był okres ,że nie mogłem niczego znaleźć. A teraz podobają mi się 3 jak nie 4 projekty. Ale jest jeden The Best ,o może nie do końca bo jest kilka zmian i to dość poważnych ale chyba to jest to co Tygryski lubią najbardziej. Moje warunki do projektu:

-dom pełnopodpiwnicozny

-przynajmniej 2 stanowiskowy garaż, z wejściem do niego z domu

-komórka na rzeczy spożywcze blisko kuchni ale blisko również wejścia z garażu

-otwarta kuchnia z przejściem do salonu

-otwarta jadalnia, która będzie jakby oddzielała się samoistnie od salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...