Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Łukasz789,

czemu chcesz miec dom w pełni podpiwniczony? rozumiem, ze kwestia kosztów nie ma tu znaczenia a działka nie ma wysokiego poziomu wód gruntowych.

 

Czemu???

Już pisze mianowicie marzy mi się w piwnicy posiadanie:

- mini siłowni

-mini bawialni

-suszarnio-pralni

-kotłowni

-może sauna??

Czemu nie na parterze bo zajmie to ogromna ilość miejsca a znaleźć działkę odpowiednią to cud a poza tym chce budować na działce podarowanej. Podpiwniczenie nie jest aż tak ryzykowne jeśli wie co się robi i odpowiednio się to robi nie żałując kasy .Np. rozmawiałem z fachowcem , który powiedział i pokazał mi specjalne folie , który oddzielają wodę i wilgoć od murów. Więc jeśli się do czegoś podejdzie profesjonalnie to problemu nie ma. Fakt ,że podpiwniczenie jest moim marzeniem i i boje się i mam przed oczami licznych moich znajomych , którzy teraz walczą z zalanymi piwnicami.Nie mniej badania gruntów przeprowadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam filonka za najładniejszy. W meteorze hall zajmuje niepotrzebnie dużo miejsca. Kuchnia meteora i dżina jest w pełni otwarta na salon (dla mnie minus). Wolę jak "grajdołek" kuchenny jest chociaż trochę zasłonięty. Myślę też że aż dwie łazienki na jednym piętrze są zbyteczne. Wybór projektu zależy też w dużej części od rozmiaru działki. Nasz głowny taras będzie z lewej strony domu, a wykusze pięknie powiększają i dają dużo światła. Kupujemy Filonka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz789,

poza bawialnią - jak rozumiem sala na tance lub bilard - w naszym domku wszystkie pozostałe Twoje marzenia mamy usytuowane na poddaszu.

wyszlismy z załozenia, ze zarówno pralnia, sauna, pokój sportowy są dla nas i umiejscowilismy to na poddaszu, gdzie jest nasza strefa rodzinna. Kotlownia tez jest na poddaszu, bo kondensat nie potrzebuje komina wysokiego

a projekt zaczynalismy od tego, ze mamy mieć 4 niezalezne kibelki, by z rana w dzień roboczy nikt na nikogo nie krzyczał o zwolnienie sedesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,że jak mi pralka wyleje to mi zaleje pół domu. Wiem ,że są specjalne wykładziny itp., ale wyobrażasz ,że upuszczam np. sztangę 20kg o cięższej to już nie mówię huk niemiłosierny w cały,m domu.U mnie raczej nie ma miejsca na poddaszu na takie rzeczy , a nawet jeśli by dorobić taki stryszek to ciężko tam by było wychodzić. Trzecią rzecza jest to ,że obecnym domu mam wszystkie te rzeczy ( a przynajmniej przygotowanie pod nie , w piwnicy) może dlatego uważam ,je za wspaniałe miejsce. Podoba mi się taka ilość toalet , teraz w domu mam podobną ilość , rzadko wszystkie są naraz zajęte ale dobrze czuć ,że jest ten zapas.

Nie mniej dziękuje za tą wymianę zdań bo potrafi sprowadzić człowieka do refleksji. Powiem szczerze ,że codziennie się ucze czegoś nowego i wnosi to coś nowego do mojego projektu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylana woda to nie problem, ale spadajaca sztanga, zwłaszcza jak ktos ma ochote poćwiczyć o 2 w nocy, to powazny problem.

wychodzi na to, ze to podpiwniczenie to taki Twój azyl, gdzie bedziesz mógl realizowac pewne marzenia nie przeszkadzając pozostałym mieszkańcom.

a który projekt jest tym the best?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup działki ze skarpą o wysokości ok 5m wysokości, nachyleniem ok 45 stopni. Potrzebuje pomocy w wybraniu projektu i ewentualnych radach i problemach w takim budowaniu. W załączniku przesyłam plan działki 27/1 http://images35.fotosik.pl/150/aed1235162cf491dmed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz789,

tego typu domki mnie osobiście nie odpowiadają, ale nie jest taki zły -w miare przemyślany, nie mogłem obejrzec rzutu piwnicy bo sie jakaś chora reklama Muratora włacza w tym miejscu.

Uważam, że garaż jest zza maly jak na dwustanowiskowy - nie wiem jaki macie w rodzinie auta, ale dwoma bedzie cięzko wjechać, otworzyc drzwi.

Poza tym uważam, że mało miejsca jest na komunikację.brak miejsca na garderobę lub chocby szafę na wierzchnia odzież

co do poddasza, to z garderoby nie bedzie żadnego pozytku - zrób tam saunę.

dach lekko skomplikowany, ale dobry ciesla poradzi sobie bez problemu.

tyle po wstepnej analizie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na projekt " przemyślany wariant M42c". Założenia miałam podobne do Twoich: trzy sypialnie, salon, kotłownia na paliwo stałe, spiżarka itp.

Długo wybieraliśmy projekt...ok 1,5 roku szukaliśmy projektu i działki. Przemyślany to tez nie jest idealny projekt ale kilka drobnych poprawek zbliżyło go do ideau.

Jeśli chodzi o zmiany to:

- kominek chcemy przenieść na ścianę przy kuchni,

- pozbędę się jednego okna w sypialni ( tej w której są dwa)

- pozbywamy się drzwi z sypialni na taras,

- w salonie zamiast dwu okien - jedno duże,

- w korytarzu małe przeróbki -będzie oddzielona spiżarka z wejściem z kuchni i wnęka na garderobę lub szafę z wejściem od korytarza,

- likwiduje garderobę w środkowej części domu,

- z garażu dwu- stanowiskowego robię jedno-stanowiskowy - zyskuje tym samym dodatkowe pomieszczenie na pralnie i suszarnie,

są to drobne przeróbki i nie naruszają ścian działowych więc nie będzie z tym większych problemów -również finansowych.

Chciałam wkleić rzut z moimi poprawkami ale nie wchodzi mi więc jeśli chcesz mogę puścić na priv.

Budowę planujemy rozpocząć we wrześniu - znaczy stan "0" - reszta na wiosnę 2011. Obecnie walczymy z parierologią.

Jednak \cokolwiek bym pisała to i tak sama musisz podjąć decyzje, który wariant jest ci bliższy. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem za "przemyslanym",ponieważ uważam ten projekt za bardzo dobry.Mieszkam w tym budynku już prawie 1,5 roku.

Zapraszam do odwiedzenia mojego wątku na forum - M42 lub wątku Bobka Budowniczego M42a wersja z garażem 2-stanowiskowym.

Pozdrawiam

Edytowane przez Postihal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Magsos! Pomysł z wjsciem do spiżarki super! kupuję!

 

Dla szukających parterówek moja kolejna propozycja.

http://www.domy-parterowe.pl/projekt-sasza-ii

Bardzo w tym domku podoba mi się oddzielenie stref, ma wszystko: i osobne wc i spiżarkę, a nawet małą garderobę.

 

Niestety. Dla mnie zbyt duży (szukałam ok. 70 - 80m., ale jesli chcę mieć osobne wc i spiżarkę, za nic sie nie zmieszczę, więc szukam do 100m) Z8 mój ostatni faworyt - wersja z garażem i wykuszem- ma 95m).

 

Magsos! Twoje zdjęcia pokazalam dziś mężowi. Nie wzruszył ramionami, jak to ma we zwyczaju (na razie mamy ziemię, którą trzeba odrolnić i częściowo sprzedać, więc wg niego jeszcze nie czas na aranżacje wnętrz), tylko powiedział, że ciekawe rozwiązania macie (spiżarka, oświetlenie przy suficie w wejściu do salonu- co daje efekt owalności.) Jesli można, poproszę jeszcze inne zdjęcia, ujęcia.

A jakie wymiary ma Twoja spiżarka?

 

Moja spiżarnia ma 2,81x1,13, jakiś czas temu wyglądąło to tak, teraz jest już poupychane na półkach

http://images35.fotosik.pl/106/5df06a201543ce56med.jpg

http://images47.fotosik.pl/252/e47ca8d3007bdb13med.jpg

Jeżeli chodzi o drzwi do spiżarni też ściągnęłam z jakiegoś forumowicza, dobrze, że podpowiadają różne rozwiązania.

 

A jeśli chodzi o zdjęcia to które pomieszczenia Cię interesują, to postaram się wstawić.

http://images38.fotosik.pl/248/f49c01a0d1b63d8dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qana - czy masz jakieś wyceny Z102? My powoli skłaniamy się ku temu projektowi. No chyba że wyjdzie tyle samo co z79 (wg z500), no ale to chyba niemożliwe.

 

Witam,

Niestety nie mam takich wycen, póki co nie zdecydowaliśmy się na żadną konkretną technologię (począwszy od rodzaju fundamentu i sposobu ogrzewania).

 

Troche utknelismy na temacie zakupu dzialki (chcielismy przeczekac powodz no i sprawdzic, jak okolica przetrwa - no i jest OK).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie myśleliśmy o projekcie typowym. Po dwóch miesiącach oglądania setek projektów rozbolała nas głowa i mieliśmy wrażenie, że wiemy jeszcze mniej niż na początku.

Zaczęliśmy rozważać projekt indywidualny, obawialiśmy się jednak pewnego ryzyka i dodatkowych kosztów.

Znajomi polecili nam architekta. Po pierwszym spotkaniu już wiedzieliśmy, że to jest to.

Okazało się, że umiejętnie poprowadzony, nawet najbardziej niezdecydowany inwestor nagle zdaje sobie sprawę czego potrzebuje.

Nasz architekt niczym psycholog zadając nam setki pytań, pokazując różne rozwiązania i proponując chyba z 6 koncepcji sprawił, że przystępując do budowy mamy wrażenie, że właśnie spełniamy swoje największe marzenie. Realistyczne wizualizacje, mnóstwo rysunków i szkiców sprawia, że nie obawiamy się realizacji tylko nie możemy się już doczekać. Najciekawsze, że cena projektu indywidualnego jest porównywalna do wszystkich kosztów jakie ponieśli znajomi przy adaptacji gotowca.

Radzę podzwonić do małych pracowni, popytać, nie taki diabeł straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...