Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej. Jeśli lubisz zamknięte pomieszczenia, to jest ok. Z zewnątrz mi się nie podoba elewacja, ale można sobie zrobić co kto lubi.

Co do pytania, to ja wybieram z poddaszem - ze względu na małą działkę. Musisz zwiedzić kilka takich domków i zobaczysz, czy Ci nie przeszkadzają skosy na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tą zamkniętą/otwartą kuchnią.... zamknięta kuchnia jest jak najbardziej OK, ale nie na tak małej powierzchni. dla mnie idealnym rozwiązaniem jest kuchnia połączona z salonem, ale taka, którą da się "odciąć", np przesuwanymi drzwiami - z wiadomych powodów ;) taka "za rogiem" też jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ogladalismy projekkty gotowe prawie rok - i żaden nie spełniał naszych kryteriów - zdecydowalismy sie na projekt indywidualny.

Tutaj mozecie go zobaczyć i ocenić - moze coś mi podpowiecie co mozna poprawic

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161467-Prośba-o-ocenę-projektu-indywidualnego-dom-energooszczędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAjpierw mieliśmy działkę. Potem określiliśmy metraż (mniej więcej ale z nieprzekraczalną granicą), dom z poddaszem (wymóg małej działki), gdzie ma być wejście a gdzie wyjście na taras (nie na przestrzał, lecz po skosie, liczbę pomieszczeń i to, że ma mieć wykusz (mój warunek). Dach dwuspadowy BEZ żadnych ozdóbek (cena) i dom bez garażu (brak miejsca). A potem szukaliśmy, jest tyle gotowców, że jeden spełnił wszystkie wymogi. Potem poczytałam o firmie Archigraph, że robią dość przemyślane projekty, no i kupiliśmy. I faktycznie projekt był przemyślany, żadnych byków a i zestawienia materiałów bardzo szczegółowe. Dom mi się nadal (po 3 latach mieszkania) podoba i jedno, czego żałuję, to to, że dałam się przekonać mążowi co do metrażu, bo mnie by się przydało dodatkowe 10 m 2 na dole i takoż na górze (garderoba :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tą zamkniętą/otwartą kuchnią.... zamknięta kuchnia jest jak najbardziej OK, ale nie na tak małej powierzchni. dla mnie idealnym rozwiązaniem jest kuchnia połączona z salonem, ale taka, którą da się "odciąć", np przesuwanymi drzwiami - z wiadomych powodów ;) taka "za rogiem" też jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

A w z102 też chcesz odciąć kuchnię ? Wiadomo - kwestia gustu, ale ja chciałbym mieć otwartą kuchnię. Teraz mieszkam w mieszkaniu i nawet nie wstawiliśmy drzwi do kuchni. Wg mnie odcięta kuchnia trochę rozbija życie rodzinne / spotkania towarzyskie - dużo dzieje się właśnie w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I jak w temacie.

 

Jesteśmy prawie zdecydowani na projekt indywidualny, gdyż nie znaleźliśmy nic gotowego.Ale z gotowcem byłoby łatwiej.

Może źle szukamy, może coś nie tak robimy, ale niestety - nie ma, oprócz chyba 4 czy 5 projektów - domów Parterowych z 5 pokojami + salon + garaż w bryle domu.

 

Może ktoś widział taki domek w necie a my po prostu na niego nie trafiliśmy.

 

 

 

Proszę o linki. Baaardzo proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektów mało, bo przy takim programie użytkowym jednak ekonomiczniejszy więc i bardziej poszukiwany jest dom z poddaszem użytkowym.

 

Żeby było nad czym dyskutować, i wiedzieć czego szukamy, napisz, co nie odpowiada Ci chociażby w Helence.

http://projekty.dom.pl/images/36/1886_rzuty1_ar_helenka_tmb1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy prawie zdecydowani na projekt indywidualny, gdyż nie znaleźliśmy nic gotowego.Ale z gotowcem byłoby łatwiej.

Może źle szukamy, może coś nie tak robimy, ale niestety - nie ma, oprócz chyba 4 czy 5 projektów - domów Parterowych z 5 pokojami + salon + garaż w bryle domu.

 

Rzuc okiem na C114 lub C114a z Muratora.

Ja budowalem cos podobnego, z piwnicami, w stopce w dzienniku budowy mozesz obejrzec jak wyglada.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o coś fajnego z Twoimi wymogami. Osobiście bardzo mi się podoba domek, który ma o jeden pokój za mało, ale można zrobić otwartą kuchnię, a kuchnię przerobić na piąty pokój. Tylko nie wiem, czy jest sens. ten dom ma jeszcze wersję bez garażu.

http://wm.com.pl/projekty/domy/w12.html

 

C114a bardzo mi się podoba. Co do Helenki, dla mnie dyskwalifikujące są małe łazienki bez okna (nawet jedna go nie ma). Do tego jakiś taki mało poręczny jeśli chodzi o komunikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektów mało, bo przy takim programie użytkowym jednak ekonomiczniejszy więc i bardziej poszukiwany jest dom z poddaszem użytkowym.

 

Żeby było nad czym dyskutować, i wiedzieć czego szukamy, napisz, co nie odpowiada Ci chociażby w Helence.

http://projekty.dom.pl/images/36/1886_rzuty1_ar_helenka_tmb1.gif

 

 

Jesli chodzi o Helenkę.

Jak dla mnie układ nie do końca odpowiada.

Mój układ działki - wjazd od północy - ogród południe. Ten projekt odpada bo salon miałabym od północy.

Musze mieć 1 z pokoi zaraz przy wejściu - gabinet męża - przyjmuje nieraz klientów w domu - nie chcę by mi maszerowali przez cały dom.

Chcę łazienkę i garderobę przy swojej sypialni.

Kuchnia niekoniecznie tak otwarta + chciałabym spiżarnię.

Musi być zadaszony taras od ogrodu i fajnie byłoby jakby był ganek również zadaszony.

 

Helenka odpada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuc okiem na C114 lub C114a z Muratora.

Ja budowalem cos podobnego, z piwnicami, w stopce w dzienniku budowy mozesz obejrzec jak wyglada.

Pozdr.

 

C114a z muratora to był nasz wstępny wybór. Podoba nam się, choć nie jest pozbawiony minusików. Ma trochę za maly garaż, reszta w miarę ok jeśli chodzi o układ - ale nie na moją działkę - wszystkie pokoje-sypialnie miałabym od południa - a tam chciałabym salon.

 

Ten projekt ma jednak to co skopiowaliśmy do naszych "wypocin". Zadaszony ganek z przodu i taras wcięty w bryłę budynku - również pod jednym zadaszeniem. To jest dla nas idealne rozwiązanie.

 

wieczorem wkleję nasze wypociny - to co stworzyliśmy ze zbitki różnych projektów - jednak to musi opracować architekt - mam jednak cały czas nadzieję, że uda się wyszukać gotowca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze jesli chodzi o bryłę budynku, dach, itp wzorujemy się własnie na 114, 114a. To nam odpowiada, chyba że zmienimy murowane słupy przy tarasie i ganku na drewniane. Ale to już kosmetyka.

 

No chyba że znajdę coś innego gotowego co nas zachwyci..... nie jest łatwo spełnić marzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Ja mam w sumie 6 pokoi.

Rzuć okiem na wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?75766-c114-Znany-z-Muratora

Są tam rzuty wnętrz mojej pieczary ;)

Pozdr.

 

Fajnie wyszedł ten Twój domek.... ja jednak na mojej idealnie płaskiej działce nie chcę budować na różnych poziomach, byłoby to zresztą bez sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...