Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Popatrz na projekty Szewczyka , przepiekne domy i Boducha .Moj aktualny dom jest z tej drugiej pracowni , ale juz do Szewczyka sie przymierzam , maja swietny rozklad pomieszczen , zwlaszcza te wieksze w metrazu , a chyba malego nie szukasz . U Szewczyka jest nawet projekt domu z gabinetem , nie pamietam tylko gdzie ten gabinet tam umiejscowiono .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Popatrz na projekty Szewczyka , przepiekne domy i Boducha .Moj aktualny dom jest z tej drugiej pracowni , ale juz do Szewczyka sie przymierzam , maja swietny rozklad pomieszczen , zwlaszcza te wieksze w metrazu , a chyba malego nie szukasz . U Szewczyka jest nawet projekt domu z gabinetem , nie pamietam tylko gdzie ten gabinet tam umiejscowiono .

 

Szewczyk ma rzeczywiście super projekty - przerażają mnie jednak te bardzo skomplikowane, łamane dachy, które wychodzą kosmicznie drogo. Ale musze jeszcze raz pooglądać te projekty. Pracowni Boducha nie znam. Mam zajęcie na popołudnie ;)

 

Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jakieś wytyczne są. :)

Znany niezły. Może jeszcze Komfortowy C34 się nada? Trzeba by zamienić miejscami kuchnię i gabinet, ale myślę, że jest to do zrobienia.

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_131_3_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

Miałam nie wrzucać, ale zaszalejmy. :) Oto Leon

http://www.tooba.pl/i/p/33/8502,40249_med.jpg

http://projekty.dom.pl/images/67/plot_jgfffue05re5kp.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz, zgodnie z obietnicą wklejam to co sami stworzyliśmy.

Co o tym myślicie ??

Może nie ma co na siłę szukać gotowca tylko dać ten architektowi do opracowania ??

 

http://www.eurocam.pl/dom/opisowy.jpg

 

Weranda z przodu domu - gdyż z tej strony mamy tylko leśną drogę i widok na piękny las.... więc chciałam mieć możliwość posiedzieć od tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. I przede wszystkim zgodne z Waszym potrzebami/życzeniami. Chyba warto zrobić indywidualny. A jak z zewnątrz ma wyglądać dom? Jaki dach?

 

Tak dla rozrywki wklejam jeszcze amerykański projekt. Chyba dla Ciebie w wersji lustrzanej byłby odpowiedniejszy.

http://www.architecturaldesigns.com/image.ashx?id=7af44e28-f267-4c42-84b1-f8587e4a8514

http://www.architecturaldesigns.com/image.ashx?id=d55f5801-e699-4d2c-88bf-9b1ddf16ad85

 

W jadalni pokój do pracy dla męża, w "przykuchni" (NK) jadalnia, a w miejscu schodów na strych - spiżarnia. Kryty taras z tyłu dorobić, ganek jest. :)

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo fajny projekt ;)

 

No ale i tak nie zakupię go "u nas" więc indywidualny musiałby być. Ale rzeczywiście całkiem pod nasze wymagania .

 

A z zewnątrz - nasz dom chcemy zrobić podobny do c114a

 

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_392_18_300x204_crop_mark_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

Zastanawiamy sie tylko czy słupy zostawić murowane czy lepiej drewniane...

 

Kolorystyka - ciemny brąz-ciemny orzech: okna, drzwi, brama garażowa. Dachówka ciemny brąz. Cokół tez ciemny brąz. Tynk - delikatna kawa z mlekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie bardzo dobrą wizję domu. Co do słupów - jeżeli po sąsiedzku jest las, tdo drewniane byłyby nawiązaniem do miejsca, ale nie wiem, jak to by konstrukcyjnie wyglądało. Chyba potrzebne jest mocne podparcie dla dachu. No ale można i murowane, czy lane obłożyć drewnem.

 

Powodzenia w poszukiwaniach architekta! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w z102 też chcesz odciąć kuchnię ?

 

hej,

z tą kuchnią to się ciągle nie mogę zdecydować. nie chcę jej zamknąć całkiem, ale mieć możliwość. teraz też nie mam drzwi do kuchni, ale jest ona osobnym pomieszczeniem.

 

ale bardziej niż kuchnia (zamknięta czy nie) martwi mnie jednak ten brak kotłowni w 102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma taki swój własny najważniejszy punkt - mnie zawsze jakoś przerażają duże ilości pionów kanalizacyjnych/wodnych/kominów. Niektórzy projektanci dochodzą w tej kwestii do prawdziwych popisów (1 do kuchni, 1 do łazienki, 1 do kotłowni, 1 do kominka). Jak szukam projektu to takiego w którym udałoby się zminimalizować te kwestie. Ale to trudny temat tak upchać łazienkę w bliskiej odległości kuchni i salonu by nie straszyć pozostałych gości miną wychodzącego z niej osobnika.

Też bym obstawiała między Meteorem a Dzinem. Oba mają swoje bardzo mocne strony a tobie pozostaje wybrać co jest ważniejsze ;)

W Dżinie najbardziej mi się na poddaszu nie podoba to że w obu sypialniach po lewej najdłuższe ściany praktycznie zostają puste - nie do zagospodarowania przez układ drzwi. Nic już z nimi nie da się zrobić poza ewentualnym powieszeniem obrazów. A to może być dość irytujące. Za to jest miejsce na stworzenie garderoby dla tych dwóch pokoi przy schodach.

W Meteorze w tym 17m pokoju można przesunąć trochę drzwi i od razu zrobi się miejsce.

 

W Dżinie spiżarkę można przerobić na garderobę jednak osobiście wolałabym już spiżarkę. To że ona tam jest i jest tak blisko drzwi wejściowych to duży plus bo można zakupy bez problemu tam wrzucić a nie taszczyć przez pół domu.

 

Meteor jest bardziej otwarty - dla mnie to atut, jednak każdy ma swój gust, a ze względu na ułożenie w stosunku do stron świata i on chyba bardziej by pasował na twoją działkę.

W meteorze też mi się podoba kominek wolnostojący - ma to swój urok, chociaż też i wady. Zależy jaki typ kominków lubisz - bo jak duże, kamienne to raczej on zajmie zdecydowanie więcej miejsca niż jest na to przeznaczone w rzutach.

Kuchnia też wbrew temu co pokazują cyferki duża nie jest - mam wrażenie że to powierzchnia z jadalnią - czyli mniejsza od tej w dżinie - można by przerobić garderobę na spiżarkę - zawsze to kawałek przestrzeni jednak ze względu na to że w wiatrołapie są aż 3 drzwi (tak wiem że fajnie jak z garażu wchodzić się od razu do wiatrołapu gdzie można wytrzeć spokojnie buty a nie brudzić podłogi już w domu) nie ma praktycznie miejsca na powieszenie kurtki lub postawienie butów jeśli zleci się więcej gości albo my mamy dość dużą ilość odzieży

 

Co do elewacji i wyglądu zewnętrznego - dla mnie oba projekty są identyczne. Meteor da się zrobić tak by wyglądał jak dżin i na odwrót, można też przerobić elewację tak by wyglądała też zupełnie inaczej ;) - elewacja jest chyba najprostszym do zmiany elementem domu (ze względu na moją miłość do nowoczesnych domów i ich kompletny niedobór w przypadku "tanich projektów gotowych" nauczyłam się że elewację można przerabiać do woli i prawie każdy projekt może wyglądać staro lub nowocześnie a tak naprawdę większość jest identyczna a różni się szczegółami)

Edytowane przez Aneczkab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...