Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Zbyszek, Agatka nie jest wcale malym domkiem ani tanim. Zauwaz, ze oprocz wymienionych 119 m dochodzi jeszcze garaz, pomieszczenie gospodarcze - 3,5 m kw., pomieszczenie nad garazem - 10, 26 m kw. Jezeli chcielibyscie jeszcze podniesc niska scianke kolankowa to powierzchnia jeszcze Wam urosnie.

Jesli chodzi o oodzielenie czesci dziennej od prewatnej to zerknij np na wspomniany wyzej Z69 oraz wiele innych parterowek. Poczatkowo tez chcialam schody, a one przeciez tylko utrudniaja zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo rzadko ktoś buduje takie małe domy z poddaszem. A po co jej schody!!!!!! Co za dziecinna argumentacja!!! Chce kurną chatkę? Czyli, jak dom 120m, to po 60 m2 na każdy poziom po podłodze licząc. To tak samo, jak ja miałam w segmencie. Chcecie pojedynczy segment zbudować?? ;) Rozumiem, gdyby domek miał ze 140-160 m2. Same schody to około 12-15 tys. zł.

 

Dokładnie,masz rację.poddasze to dodatkowe koszty.Poddasze to drogie schody,dodatkowa łazienka....Żona teraz chce schody,ciekawe co powie za 30 lat:)Ja jestem młoda,ale schodów nie chcę,w życiu.

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA - forum trzeba czytać, ale i trochę myśleć - mówię o tych kosztach i dachach czterospadowych. My planujemy Z10. Na forum za postawienie tylko murÓw padajĄ ceny nawet 38 - 40 tyś. A nam facet powiedział max. 15 tyś. I ekipa sprawdzona, nie po znajomości, a 4 lata temu bez problemów wybudowali dom mojemu bratu. ZA NIC NIE ZREZYGNUJE Z DACHU CZTEROSPADOWEGO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA - forum trzeba czytać, ale i trochę myśleć - mówię o tych kosztach i dachach czterospadowych. My planujemy Z10. Na forum za postawienie tylko murÓw padajĄ ceny nawet 38 - 40 tyś. A nam facet powiedział max. 15 tyś. I ekipa sprawdzona, nie po znajomości, a 4 lata temu bez problemów wybudowali dom mojemu bratu. ZA NIC NIE ZREZYGNUJE Z DACHU CZTEROSPADOWEGO.

 

TO CHYBA TY CZEGOS NIE ROZUMIESZ odniosłam się to postu Zbyszka1982 i poddaszach ...

Dla mnie "nie do przełknięcia "jest dach czterospadowy,bo jak większość forumowiczów TEGO WĄTKU (przypomnę Ci tyt.brzmi: Tani w budowie domek ok.100 m2 kto poradzi? )wypowiedziała się,ze jest za drogi,a Ciebie jak stać to sobie buduj taki dom,pomieszcz.gosp.na dwa auta, ale udzielaj się na innym forum,gdzie koszty budowy NIE MAJĄ ZNACZENIA...

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,masz rację.poddasze to dodatkowe koszty.Poddasze to drogie schody,dodatkowa łazienka....Żona teraz chce schody,ciekawe co powie za 30 lat:)Ja jestem młoda,ale schodów nie chcę,w życiu.

 

Izus nie wiem czy naprawde wychodzi wcale taniej budowa domku parterowego-zaczelas pisac o kosztach ale nie zapomniej ze jednak powierzchnia dachu w parterówce jest duzo wieksza, do tego dochodzi moim zdaniem ilosc zuzytego materialu na sciany jest wieksza...łazienki buduje sie w kazdym domku dwie, bynajmniej jednak wieksza np. na poddaszu a mała (wc+prysznic)na parterze.W parterówce wypadalo by tez umiescic osobno wc-bynajmniej tak ma duzo projektow.wiec nie wiem czy to dodtakowe koszty sa az tak duze albo czy wogole wystepuja porównujac dwa domy 120 m-parterówke z poddaszem uzytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izus nie wiem czy naprawde wychodzi wcale taniej budowa domku parterowego-zaczelas pisac o kosztach ale nie zapomniej ze jednak powierzchnia dachu w parterówce jest duzo wieksza, do tego dochodzi moim zdaniem ilosc zuzytego materialu na sciany jest wieksza...łazienki buduje sie w kazdym domku dwie, bynajmniej jednak wieksza np. na poddaszu a mała (wc+prysznic)na parterze.W parterówce wypadalo by tez umiescic osobno wc-bynajmniej tak ma duzo projektow.wiec nie wiem czy to dodtakowe koszty sa az tak duze albo czy wogole wystepuja porównujac dwa domy 120 m-parterówke z poddaszem uzytkowym.

 

Wiesz, ja nigdy nie chciałam budować z poddaszem,ta latanina po schodach ...nie dla mnie...chcę mieć rodzinę pod ręką ,np.nie wołać dziecek przez megafon na obiad :)

Parter czy poddasze - było juz tyle dyskusji nt.. temat, ze nie będę juz do tego wracać:)

JA chce mieć wszystko na jednym poziomie w małym ładnym parterowym domku z dwuspadowym:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku: bynajmniej to nie jest to samo co przynajmniej ;-)

 

Co do kosztów parterówki i domku z poddaszem było już o tym wiele. Ja sam jak wybierałem projekt to liczyłem to bardzo dokładnie. Przy małym domku taniej wychodzi parterówka. Przy powierzchniach około 120 m2 w zasadzie koszty są podobne, a przy większych powierzchniach tańsze zaczynają być domy z poddaszem. I niczyje chcenie tego nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku: bynajmniej to nie jest to samo co przynajmniej ;-)

 

Co do kosztów parterówki i domku z poddaszem było już o tym wiele. Ja sam jak wybierałem projekt to liczyłem to bardzo dokładnie. Przy małym domku taniej wychodzi parterówka. Przy powierzchniach około 120 m2 w zasadzie koszty są podobne, a przy większych powierzchniach tańsze zaczynają być domy z poddaszem. I niczyje chcenie tego nie zmieni...

Dzieki, podobnie kalkulowałem, ze jesli chodzi domek ok.120 m to nie ma wiekszych roznic w kosztach patrzac na parter czy poddasze.dziekuje za wasze sugestie, sprobuje jeszcze odnalez watek-poddasze czy parter:)Naprawde jest tyle projektów ze ciezko cos wybrac;)Jak na razie zostaje przy agatce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż trochę na budowlance się zna. Jak czyta niektóre wątki o kosztach to się śmieje w głos.

IZA nie unoś się. Dla mnie cena bardzo się liczy. Sprzedaję mieszkanie za 170 tyś i tyle narazie mam kasy. Potem kredyt max 80 tyś i pewnie bez kostki, ocieplenia i na materac ale mam zamiar się wprowadzić. Garaż w planach. Ale z 4 spadu nie zrezygnuję.

Z10stu30 - czyli wersja ze stopem Teriva ale poddasze w dalekiej przyszłości. Ta ekipa 4 lata temu postawiła mojemu bratu dom parterowy 122m powierzchni za 13 tyś. ze wszystkim do dachu. W miarę szybko, solidnie no i tanio. jak czytam posty na różnych forach że śpiewaja sobie za ten dom 38 czy 40 tyś nie nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też własnie sprzedałam mieszkanie za 170 tys:) planujemy dobrać MAX 100tys (może się uda mniej)ale chcemy zrobić jak najwięcej się da za mieszkaniową kasę (dlatego chce mały tani domek) Rodzina w budowlance siedzi-brat ma firmę -stolarka pcv,mąż ogrodzenienia,wuj elektryk i paru jeszcze by sie znalazło...Działkę mam,więc z górki. Ale ja jeszcze chcę ogrodzenie,elewkę i kawałeczek kostki zrobić:).Cd kosztów budowy,to wiem o czym mówisz,bo moi rodzice wybudowali własnie dom (Skowronek)i ekipa z naszej okolicy wzięła z dachem i dobudowanym sporym tarasem 22 tys:)I robotę wykonali extra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

My budujemy właśnie mały tani domek. Projekt jest indywidualny. Domek wraz z garażem w bryle ma 13,5 na 7. Dach dwuspadowy. Domek z poddaszem użytkowym , skosy zaczynają się od 1,5m. Powierzchnia użytkowa 84m2. W tym na dole kuchnia,salon, wiatrołap,wc, schody oraz kotłownia z wejściem od garażu, a na górze 3 pokoje i łazienka.

Aktualnie jesteśmy po wylaniu hudziaka i stan zero wyniósł nas 23.000pln.

Zapraszam do dziennika tam znajdziecie rzuty,wizualizację domku i inne info.

Chcemy zmieścić się w 220.000pln z wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja mam w zasadzie podobny, ale trochę inny problem - chciałbym wybrać dom dla mojej rodziny i choć Wasze odpowiedzi są pomocne, wciąż nie jestem przekonany. Dlatego zapytam jeszcze inaczej - w jaki sposób sam powinienem zabrać się za wybieranie projektu domu? Przecież jest masa czynników, które nie tylko wpływają na wybór projektu, ale też takich czynników, które ulegają zmianie - np. chcę mieć garaż na min. 1 samochód, żona - na 3 samochody (tak, wiem!). Jak to wygląda w przypadku kupionych projektów? Czy jest np. opcja rozbudowania jakichś części domów zgodnie z projektami dostępnymi na stronach biur projektowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne preferencje i nawet na własnym "podwórku" trudno jest czasem dojść do kompromisu - patrz: żona chce 3 samochody :)) I zgadzam się z tym, że od ilości projektów w necie można osiwieć. Ale cóż - najlepszą metodą jest wertowanie, wertowanie i jeszcze raz wertowanie. Fajnie, jeśli strona z projektami ma fajną wyszukiwarkę, a takich jest coraz więcej. Z tego co się orientowałam, to prawie każde biuro daje możliwości zmian w projektach. Ale tu uwaga - im więcej zmian, tym kurczę więcej trzeba zapłacić projektantowi i cena projektu winduje w górę. Lepiej poświęcić trochę czasu na znalezienie tego jedynego. Warto też pogadać potem z projektantem, czy jest możliwość w konkretnym projekcie na dokonywanie zmian później. Choć osobiście odradzałabym - więcej z tym zachodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłam już projekt, który mi się podoba http://projekty.lipinscy.pl/Baden/. Podoba mi się, ze jest taki prosty i bez udziwnień, tylko mam problem. Z tego, co widzę jest to dom jednopiętrowy. Myślicie, że dałoby się przerobić ten projekt tak, żeby dom miał dwa piętra?I czy dużo by to kosztowało?

Chociaż sama nie wiem, boję się, ze po przeróbce dom straciłby na uroku. Co myślicie?

Ten jest jeszcze bardzo ładny http://projekty.lipinscy.pl/Lwow_IV/ ale jeszcze mniejszy. Teraz nie wiem, co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mnie to bardziej chodzi o to, że (jak już piszesz o Lipińskich) np. takie coś: masz http://projekty.lipinscy.pl/Aleksandria/ - to jest jedna bryła, która w zasadzie wygląda całkiem ok. Ale tutaj brakuje mi większego garażu, a to z kolei spowoduje, że dom będzie niespecjalnie ładny. Czy biura projektowe jakoś to przerabiają - np. nie wiem, w ramach usługi, czy poprawienia projektu, albo coś? Czy tylko przerabiają np. za pieniądze projekt nie biorąc poprawki na wygląd? Słyszałem, że bywa różnie...

 

A ja znalazłam już projekt, który mi się podoba http://projekty.lipinscy.pl/Baden/. Podoba mi się, ze jest taki prosty i bez udziwnień, tylko mam problem. Z tego, co widzę jest to dom jednopiętrowy. Myślicie, że dałoby się przerobić ten projekt tak, żeby dom miał dwa piętra?I czy dużo by to kosztowało?

Chociaż sama nie wiem, boję się, ze po przeróbce dom straciłby na uroku. Co myślicie?

Ten jest jeszcze bardzo ładny http://projekty.lipinscy.pl/Lwow_IV/ ale jeszcze mniejszy. Teraz nie wiem, co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, widzę, że to projekt parterowy, a te zazwyczaj mają dachy drewniane. Jeśli chcesz zrobić w nim drugie piętro (znaczy poddasze) to upewnij się, jaki ma strop i czy jest miejsce na schody. Może się okazać, że przerobienie poddasza, to będzie tylko koszt wykończenia go :) podłogi, płyta gk na skosach itp.

A drugi projekt jest skromniejszy, ale fajnie, że nie ma zbyt dużo komunikacji. Lwów IV ma nieco ozdobniejszą wersję, więc nie wiem, czy ci się spodoba - ale zobacz - http://projekty.lipinscy.pl/Sofia/ Zobacz zdjecia z realizacji - ja wolę nowocześniejszy styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...