Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

No własnie, dlatego zarejestrowałam się na tym forum. Problem w tym, ze mój mężczyzna nie za bardzo się interesuje stroną wizualną. Dla niego dom ma być funkcjonalny i względnie tani, więc postanowiłam wziąć sprawy we własne ręce.

 

Jak zauważyłaś podobają mi się domy w takim starym stylu. „ Jeśli chcesz zrobić w nim drugie piętro (znaczy poddasze) to upewnij się, jaki ma strop i czy jest miejsce na schody. Może się okazać, że przerobienie poddasza, to będzie tylko koszt wykończenia go podłogi, płyta gk na skosach itp.”

 

Ha, w tym rzecz, że na rzeczach, o których mówisz wogole się nie znam. Czytałam wczesniej dużo postów tutaj, ale nie mam fachowej wiedzy. Dom z linka bardzo ładny i pasuje mi, że ma garaż, ale te kolumny takie pretensjonalne.. Nie da się tego zastąpić takimi (nie wiem, jak to się naprawdę nazywa) podpórkami jak tu? http://projekty.lipinscy.pl/Belfast/ wiesz może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No własnie, dlatego zarejestrowałam się na tym forum. Problem w tym, ze mój mężczyzna nie za bardzo się interesuje stroną wizualną. Dla niego dom ma być funkcjonalny i względnie tani, więc postanowiłam wziąć sprawy we własne ręce.

Rozumiem ;) Ja tak mam jeśli chodzi o wybór wózka dla dziecka - męża interesuje tylko, jak mało może kosztować :)

A kwestia wizualna - jest bardzo ważna, bo w końcu Ciebie ma cieszyć widok domu, gdy do niego wracasz i to ty będziesz się w nim dobrze czuła, jeśli wszystko będzie ci pasować. A jeśli przy tym można wybudować go taniej, to jeszcze lepiej. Fajnie, że się oboje uzupełniacie :)

Zgadzam się - kolumienki nie wszystkim się podobają. Mnie do pasji doprowadzają tralki na balkonach :D A w tym projekcie możesz spokojnie zamienić kolumny na takie słupy drewniane - tylko nie za cienkie, żeby nie wyglądały jak zapałki :) Choć pod względem wizualnym Baden jest trochę prostszy, ale znów Lwów będzie tańszy.

A tu, na stronie muratora jest jeszcze jeden podobny do Baden - http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=228&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=c+79&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zimę robimy papiery, murarz umówiony na czerwiec 2011 więc narazie kasa z mieszkania, postawimy i przykryjemy. A potem w 2012 trzeba dobrać kredytu - myślę o 80 - 100 tyś. Nie mam pojęcia dokładnie ile. Będzie trzeba się orientować bo czasem oferta zwykłego kredytu hipotecznego jest korzystniejsza niż RnS. Czas wszystko pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Jestem laikiem, ale wydaje mi się jesli chodzi o dach płaski, że "wybacza" on mniej pomyłek konstrukcyjnych i przy wykonaniu. Musi być bardzo dobrze zaizolowany i zrobiony. Sądzę, że chyba musi też wytrzymać większe obciążenia (gromadzi się tam np. śnieg, liście). Czyli trzeba też od czasu do czasu tam wleźć i usunąć chociażby liście.

Co do projektów to pytanie czy masz media miejskie a jeśli nie to czym będziesz ogrzewać? Bo ani w jednym ani w drugim nie ma kotłowni. Jeżeli gazem to piec jest niewielki, ale jeśli np. olejem albo paliwem stałym to już się robi kłopot. Bo te kilka metrów pomieszczenia gospodarczego to trochę mało. Gdzieś musi być zbiornik na wodę, gdzieś zbiornik na olej. Itd. Mnie osobiście bardziej podoba się ten pod tytułem Dafne.

 

dziękuję za dobrą radę ;-)

Uwzględnie ją, bo ogrzewanie planuje na gaz lub olej (z butli)

Tylko mój chłopak uperł się na dom z prefabrykatów. Jak go przekonać na dom murowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA30- moim zdaniem bardzo fajny projekt. Z rozmysłem rozmieszczone pomieszczenia i w dodatku w rozsądnych wielkościach.

 

Co do kosztów. Nie jestem znawcą, ale zwarta bryła i dwuspadowy dach sugerują przystępny koszt budowy. Trochę będzie zależało od użytych materiałów :)

Czy ten projekt to Twoja ostateczna decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mały kamyczek z mojej strony:

 

Przez 2 lata szukałem projektu gotowego i zawsze coś nie pasowało - indywidualnego nie brałem pod uwagę ze względu na koszty (takie miałem przeświadczenie)

Kupiłem projekt gotowy, Andromeda I, jednak ze względów życiowych musiałem odłożyć budowę na 1,5 roku.

 

Przez te 1,5 roku dużo sie dowiedziałem i wiele informacji zebrałem od już mieszkajacych - po powrocie do zamiaru budowy, zakupiony projekt nie spełniał moich oczekiwań (w świetle zdobytej wiedzy) i okazał się o wiele droższy w realizacji niz podane kosztorysy.

 

Przypadkiem spotkalem znajomego ze studiów który jest architektem i który przekonał mnie do projektu idnywidualnego.

Robię teraz projekt indywidualny w 100% dostosowany do moich potrzeb i działki - polecam wszytskim

 

Napisze banały, ale warto nad tym pomyśleć: Dlaczego warto:

 

1. Przy tworzeniu projektu indywidualnego to MY decydujemy o wszystkich cechach i określamy:

- szacunkowy koszt jaki chcemy ponieść - architekt się do tego dostosowyje przy tworzeniu koncepcji

- dokładny rozmiar domu - nie mamy zbędnych metrów lub idiotycznie wykorzystanych przestrzeni (co jest ewidentną stratą pieniędzy)

- nie jest tworzony "projekt marketingowy" - b. dużo projektów gotowych ładnie wygląda w katalogu - jednak realizacja pochłania spore kwoty (lukarny, jaskołki, niestandardowe okna itp)

- Projekt jest dostosowany do konkretnej działki (duze znaczenie przy działkach niestandardowych)

- koszty projektu są kompensowane przez zastosowane rozwiązania konstrukcyjne

 

I jeszcze jedno - koszty:

 

Projekt gotowy: od 2000 zł do 2500zł + zmiany adaptacja + wrysowanie = od 4000 zł do 5000 zł

Projekt indywidualny: koncepcja + zagospodarowanie działki + rezultat pozwolenia od 6000zł do 12 000 zł (porządne biuro). Dodatkowym kosztem mogą być projekty instalacji jezeli wymagane

 

Dla mnie decyzja była prosta.

Pozdrawiam

 

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za dobrą radę ;-)

Uwzględnie ją, bo ogrzewanie planuje na gaz lub olej (z butli)

Tylko mój chłopak uperł się na dom z prefabrykatów. Jak go przekonać na dom murowany?

jeśli jest typem wszystko wiedzacym to nic nie wskorasz zarówno w kwestii z czego masz budowac jak i z czego masz go wykończyć.

Zmień chłopaka na bardziej rozsądnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

Od paru miesięcy przeglądam fora i projekty i tak jak niektórym tutaj też już się niedobrze robi na widok komputera i stron z projektami ale twardy jestem.

Dodatkowo ostatnio zmieniła nam się kompletnie koncepcja, z domu z użytkowym poddaszem na parterowy. na decyzję mało wpływ wiele czynników, które w tym wątku są wcześniej opisane przez innych użytkowników.

Anyway.

Jeszcze dwa tygodnie temu byliśmy zagorzałymi zwolennikami projektu Oliwka z biura HBstudio : http://www.hbstudio.pl/

Jednak z w/w powodu zaczeliśmy się rozglądać za domkiem PARTEROWYM.

Oczywiście na pierwszy ogień poszła właśnie ANULKA, która jest tak a propos oryginalnie, z tego samego biura.

 

Szukałem forum dla Anulki, takiego samego jak ma Oliwka i wiele innych projektów ale niestety nigdzie nie znalazłem. Nie znalazłem również zdjęć z realizacji więc zacząłem czytać min. to forum, ponieważ temat pasował najbardziej do koncepcji w kierunku której podążamy.

Czytam, czytam, czytam od 5 dni, przeglądając dniami i nocami wszystkie projekty które proponowaliście.

A tu nagle taka reakcja!!! a ja przez szesnaście stron się zastanawiałem...... dlaczego nikt nie pisze o Anulce, przecież całkiem nieźle pasuje do tych koncepcji.

Anulka po paru zmianach ma szansę być naprawdę świetnym projektem, szczególnie na naszą działeczkę.

 

Później postaram się przedstawić nasze przemyślenia na ten temat, ale strasznie się ucieszyłem, że wreszcie widze wsparcie dla projektu wybranego przez nasna samym początku.

Pozdrowienia dla wszystkich parterowców :)

Edytowane przez MWM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA30- moim zdaniem bardzo fajny projekt. Z rozmysłem rozmieszczone pomieszczenia i w dodatku w rozsądnych wielkościach.

 

Co do kosztów. Nie jestem znawcą, ale zwarta bryła i dwuspadowy dach sugerują przystępny koszt budowy. Trochę będzie zależało od użytych materiałów :)

Czy ten projekt to Twoja ostateczna decyzja?

 

Myślę,że tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

Od paru miesięcy przeglądam fora i projekty i tak jak niektórym tutaj też już się niedobrze robi na widok komputera i stron z projektami ale twardy jestem.

Dodatkowo ostatnio zmieniła nam się kompletnie koncepcja, z domu z użytkowym poddaszem na parterowy. na decyzję mało wpływ wiele czynników, które w tym wątku są wcześniej opisane przez innych użytkowników.

Anyway.

Jeszcze dwa tygodnie temu byliśmy zagorzałymi zwolennikami projektu Oliwka z biura HBstudio : http://www.hbstudio.pl/

Jednak z w/w powodu zaczeliśmy się rozglądać za domkiem PARTEROWYM.

Oczywiście na pierwszy ogień poszła właśnie ANULKA, która jest tak a propos oryginalnie, z tego samego biura.

 

Szukałem forum dla Anulki, takiego samego jak ma Oliwka i wiele innych projektów ale niestety nigdzie nie znalazłem. Nie znalazłem również zdjęć z realizacji więc zacząłem czytać min. to forum, ponieważ temat pasował najbardziej do koncepcji w kierunku której podążamy.

Czytam, czytam, czytam od 5 dni, przeglądając dniami i nocami wszystkie projekty które proponowaliście.

A tu nagle taka reakcja!!! a ja przez szesnaście stron się zastanawiałem...... dlaczego nikt nie pisze o Anulce, przecież całkiem nieźle pasuje do tych koncepcji.

Anulka po paru zmianach ma szansę być naprawdę świetnym projektem, szczególnie na naszą działeczkę.

 

Później postaram się przedstawić nasze przemyślenia na ten temat, ale strasznie się ucieszyłem, że wreszcie widze wsparcie dla projektu wybranego przez nasna samym początku.

Pozdrowienia dla wszystkich parterowców :)

 

Dziś na forum rodzinnym przedstawiliśmy ANULKĘ i familia jednym słowem okrzyknła KONIEC POSZUKIWAŃ :)[/b]

Anulka jest stosunkowo nowym projektem,dlatego wieści o jej budowniczych jeszcze mało,ale myślę,że niedługo się to zmieni.

Cieszę sie,ze Tobie również ten projekt wpadł w oko i czekam na Twoje propozycje zmian.U mnie byłoby ich niewiele,z poważniejszych,właściwie tylko zamknięcie kuchni i przeniesienie c.o z garaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na forum rodzinnym przedstawiliśmy ANULKĘ i familia jednym słowem okrzyknła KONIEC POSZUKIWAŃ :)[/b]

Anulka jest stosunkowo nowym projektem,dlatego wieści o jej budowniczych jeszcze mało,ale myślę,że niedługo się to zmieni.

Cieszę sie,ze Tobie również ten projekt wpadł w oko i czekam na Twoje propozycje zmian.U mnie byłoby ich niewiele,z poważniejszych,właściwie tylko zamknięcie kuchni i przeniesienie c.o z garaż :)

Musze przyznac, ze po analizach i niestety opiniach,ze w 300 tys sie nie zmiescimy z Oliwka zastanawiamy sie tez nad anulka badz Km-385. Jesli wybierzemy anulke to podobnie wrzucimy za garaż kotłownie i moze do końca wydłuzymy garaż, a kotłowni chyba bedzie garderoba...ale to zoabczymy, troszke zmartwiła nas sytuacja, ze Oliwka nie uda nam sie:( ale coz nie poddajemy sie i szukamy dalej, moze wlasnie ta Anulka;)Ciekawe czy z nia uda sie zmiescic do 300tys?Izka jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze po analizach i niestety opiniach,ze w 300 tys sie nie zmiescimy z Oliwka zastanawiamy sie tez nad anulka badz Km-385. Jesli wybierzemy anulke to podobnie wrzucimy za garaż kotłownie i moze do końca wydłuzymy garaż, a kotłowni chyba bedzie garderoba...ale to zoabczymy, troszke zmartwiła nas sytuacja, ze Oliwka nie uda nam sie:( ale coz nie poddajemy sie i szukamy dalej, moze wlasnie ta Anulka;)Ciekawe czy z nia uda sie zmiescic do 300tys?Izka jak myslisz?

 

Zbyszku,, jesteśmy w takiej samej sytuacji widzę, nawet w tych samych tematach piszemy ;).

Widzę, że kaska jak to zwykle bywa zweryfikowała marzenia, ale ja na to patrzę w inny sposób.

Ciesz się, że zmądrzeliśmy przed faktem..... nie będę dalej rozwijał tego stwierdzenia.

 

Zawsze możemy założyć temacik Anulki i tam doszlifowywać projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku,, jesteśmy w takiej samej sytuacji widzę, nawet w tych samych tematach piszemy ;).

Widzę, że kaska jak to zwykle bywa zweryfikowała marzenia, ale ja na to patrzę w inny sposób.

Ciesz się, że zmądrzeliśmy przed faktem..... nie będę dalej rozwijał tego stwierdzenia.

 

Zawsze możemy założyć temacik Anulki i tam doszlifowywać projekt :)

 

Hm, no widac w podobnej sytuacji ale czy Anulke da sie poskladac do 300 tys?Martwi mnie fakt, ze niestety nie ma ludzi budujacych ten domek i to jest duze utrudnienie...No mam tez watpliwosci czy jednak wyjdzie duzo taniej niz Oliwka-12 m róznicy tylko jest...Mi troszke szkoda tej 4 sypialni:(ale coz bedziemy musieli ograniczyc sie do tego co jest a bynajmniej na co mozemy sobie pozwolic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze po analizach i niestety opiniach,ze w 300 tys sie nie zmiescimy z Oliwka zastanawiamy sie tez nad anulka badz Km-385. Jesli wybierzemy anulke to podobnie wrzucimy za garaż kotłownie i moze do końca wydłuzymy garaż, a kotłowni chyba bedzie garderoba...ale to zoabczymy, troszke zmartwiła nas sytuacja, ze Oliwka nie uda nam sie:( ale coz nie poddajemy sie i szukamy dalej, moze wlasnie ta Anulka;)Ciekawe czy z nia uda sie zmiescic do 300tys?Izka jak myslisz?

 

Myslę,ze sie uda,nie wiem czy Ty masz działkę już? My mamy ,wiec tu kosztować sie nie bedę.

Skad moje przypuszczenie,ze się uda? Moi rodzice własnie wybudowali domek :http://pprojekt.pl/projekt468-skowronek___77_8_m_sup2_.html ,są na etapie meblowania wydali do tej pory mniej wiecej 250 - 260 tys tys (działke mieli),dom jest otynkowany,dorobiony piekny duzy taras (z dachem czterospadowym) z tyłu całkowicie wykonczony kostką,zostało im ogrodzenie i kawałek kostki przed dom.I powiem Wam,ze takie małe skromne domki wychodzą cudnie!!!Obok rodziców jest pełno Opałków,Librów,Apisów - ale to przy domku rodziców ludzie się zatrzymuja i pytają o projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...