Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Polina - a czemu nie chcesz się przekonać do prefabrykatów? Może chłopak ma rację? Teraz prefabrykaty to coś zupełnie innego niż "wielka płyta" z lat 70-tych. Nie dość, że szybkie w realizacji, stosunkowo ciepłe (na ile ciepły może być materiał konstrukcyjny ;)), oszczędzasz trochę powierzchni w domu, bo ściany prefabrykowane mogą być cieńsze, no i jak ładnie ogląda się taką szybką budowę :) Minusem może być to, że trzeba wcześniej dokładnie uzgodnić, gdzie mają być poprowadzone instalacje elektryczne, bo w takich ścianach są już zrobione "puszki". W razie zmiany zdania czeka was kucie bruzd. No i minusem jest cena. Nie są to tanie rozwiązania, chyba że się dogadacie z firmą i dadzą wam niezły rabat. Jeśli nadal chcesz przekonywać chłopaka na murowany, to użyj argumentów portfelowych - na mojego męża zawsze to działa :)

Poza tym, jeśli jest typem wszechwiedzącym - to tylko się cieszyć - gorzej jak się trafi taki ciapa, że będziesz za niego musiała wszystko załatwiać. Znam takie przypadki, kiedy mąż wymawiając się kazał żonie prowadzić budowę - zgroza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poza tym, jeśli jest typem wszechwiedzącym - to tylko się cieszyć - gorzej jak się trafi taki ciapa, że będziesz za niego musiała wszystko załatwiać. Znam takie przypadki, kiedy mąż wymawiając się kazał żonie prowadzić budowę - zgroza :)

jeden i drugi typ faceta do wymiany na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi moi drodzy,czy wam to podoba sie ten daszek w Anulce ?

Bo jak się tak przyglądam,to on może taki zły nie jest...co myślicie?

 

mnie sie podoba, bo... zamyślamy także skorzystać z tego projektu. ale być może to nasza subiektywna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, jezeli akceptujesz domki troche wieksze niz 100 m kw czyli takie wielkosci Anulki to zapodam Ci jeszcze jeden fajny wszystkomajacy domek czyli Aneta z Dom na 5: Dla mnie rozkladowo idealny, nawet lepszy niz Anulka:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-aneta-wrx1013.aspx

 

Jezeli mam sie wypowiedziec na temat tego daszku w Anulce, to uwazam, ze jest dobry tzn spelnia swoje zadanie. Daszki trojkatne sa kiepskie, bo sluza tylko za ozdobe, a nie chronia przed deszczem ani sloncem. Wizualnie rzecz gustu - dla mnie ladny.

Edytowane przez rania
uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, jezeli akceptujesz domki troche wieksze niz 100 m kw czyli takie wielkosci Anulki to zapodam Ci jeszcze jeden fajny wszystkomajacy domek czyli Aneta z Dom na 5: Dla mnie rozkladowo idealny, nawet lepszy niz Anulka:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-aneta-wrx1013.aspx

 

Jezeli mam sie wypowiedziec na temat tego daszku w Anulce, to uwazam, ze jest dobry tzn spelnia swoje zadanie. Daszki trojkatne sa kiepskie, bo sluza tylko za ozdobe, a nie chronia przed deszczem ani sloncem. Wizualnie rzecz gustu - dla mnie ladny.

 

Jeżeli chodzi o ANETE to znam projekt owszem fajny,bardzo podobny rozważaliśmy z mężem na początku poszukiwań LENKE http://www.extradom.pl/projekt-domu-lenka-wrx1022.aspx ale nie podobają nam się te wysunięte na przodzie garaże...a i powierzchnia w lence była za duża.

 

Pomału przekonuję sie do tego daszku...pomału....;)mężowi się podoba,chce go zostawić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłam ten wątek,przeglądałam projekty i w końcu stanęło na http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555. Mały,ale czy tani..Ciekawe ile wyniesie rzeczywisty koszt budowy..:)

 

Podpisze sie pod tym co napisał Vafel:to duzy i drogi dom.Czytałam forum przemyslanego i jak poczytałam o kosztach dachu jakie ponoszą to masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie.. już kupiłam projekt.. W moich okolicach pan buduje ten dom i wszystko po kominy + dach wyniosło go 70-80 tyś.

 

Mi zaproponowali fachowcy zrobić wszystko po kominy,bez dachu za 18tyś. Z moich wstępnych kalkulacji wynika ze nie ma tragedii.Konstrukcję dachu można zmienić na prefabrykowane wiązary jeśli by ktoś się uparł,ale jeszcze nie wiem czy warto.

Edytowane przez Asiachmiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było juz nt. w naszym wątku,ale co sądzicie o kolektorach słonecznych w przypadku np.takiego domku jak Anulka?

Opłaca się?

 

Jeśli chodzi o kolektory i ich opłacalność, to sam projekt nie ma nic do tego. Trudno tutaj coś wyrokować, każdy musi sobie sam policzyć, ale generalnie można powiedzieć, że jak nie ma żadnych dopłat (np. od gminy) do kolektorów to raczej się nie opłaca, ale to też nie musi być reguła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolektory i ich opłacalność, to sam projekt nie ma nic do tego. Trudno tutaj coś wyrokować, każdy musi sobie sam policzyć, ale generalnie można powiedzieć, że jak nie ma żadnych dopłat (np. od gminy) do kolektorów to raczej się nie opłaca, ale to też nie musi być reguła...

 

A U NAS WŁASNIE RUSZYŁO :) : http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/99999999/POWIAT01/364196689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie.. już kupiłam projekt.. W moich okolicach pan buduje ten dom i wszystko po kominy + dach wyniosło go 70-80 tyś.

 

Mi zaproponowali fachowcy zrobić wszystko po kominy,bez dachu za 18tyś. Z moich wstępnych kalkulacji wynika ze nie ma tragedii.Konstrukcję dachu można zmienić na prefabrykowane wiązary jeśli by ktoś się uparł,ale jeszcze nie wiem czy warto.

 

O tej "taniosci" wiazarow dachowych prefabrykowanych już Kurt cos by Ci napisał :)

PROJEKT OGÓLNIE JEST B.ŁADNY :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie w piątek projekt,to zobaczy się co z tym dachem.. Aczkolwiek w biurze projektowym przy zamawianiu projektu wspomniałam o możliwej zmianie konstrukcji dachu,na co przekonywano mnie ze taka jaka jest w projekcie jest najprostsza z możliwych i nie ma co tego zmieniać.Pożyjemy zobaczymy.Póki co szukam kogoś w lubelskim kto wybudował ten domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiachmiele, Przemyslany to bardzo ladny dom. W jednym z ostatnich Muratorow byl caly artykul o tym projekcie. Sporo ludzi go buduje. Ja tez jestem z lubelskiego. Poszukuje juz ekipy, ale budowac bede za rok. Czy moglabys podzielic sie namiarami na swoja? Bo widze, ze ceny ma korzystne (moze byc na PW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mały kamyczek z mojej strony:

Projekt gotowy: od 2000 zł do 2500zł + zmiany adaptacja + wrysowanie = od 4000 zł do 5000 zł

Projekt indywidualny: koncepcja + zagospodarowanie działki + rezultat pozwolenia od 6000zł do 12 000 zł (porządne biuro). Dodatkowym kosztem mogą być projekty instalacji jezeli wymagane

 

Dla mnie decyzja była prosta.

-

 

Ponieważ jestem na etapie przed znalezieniem TEGO projektu i ciągle mam wątpliwości, czy dalsze szukanie da oczekiwany rezultat, pozwól że zapytam jak długo szukałeś "właściwego" architekta?

Rozpiętość 6000-12000 jest spora. Zakładam, że Twój projekt indywidualny to domek ok. 100 m2. Czy możesz podać cenę projektu (koncepcja, zagospodarowanie, adaptacjia do WZ)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...