Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Kieruję do Was serdeczną prośbę, ponieważ liczę na Wasze doświadczenie i wiedzę.

Zastanawiam się nad trzema projektami:

 

1. http://www.projekty24.com.pl/projekty/projekt,gwiazdziste-niebo-m52,rid,5649.html

2. http://www.z500.pl/projekt/z18.html

3. http://www.tooba.pl/projekt-domu-LK-159/a,s_pd,idp,4148.html

 

Który z nich okazałby się najtańszy w budowie, a który najdroższy?

Nie ukrywam, że w każdym projekcie wprowadziłbym trochę zmian. Na przykład dodałbym wykusz pod balkonem lub dodatkowe okno - jak też zmienić układ powierzchni na górze. Dodam, że najbardziej podoba mi się projekt nr.3 potem jest nr.2, a potem nr.1

 

Jak sądzicie czy zmieszczę sie w kwocie pomiędzy 450-500 tyś. w którymś z tych projektów ?

 

Pozdrawiam

Dockers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widziałem już ten projekt i muszę przyznać, że jest ciekawy.

Czy w tym pomieszczeniu gosp można wstawić piec na paliwo stałe? Eko groszek lub pellety?

Co do elewacji to ma ona swój urok, moim zdaniem oczywiście i bym jej nie zmieniał.

Jeżeli piszesz o Ceresie, to moim zdaniem niewiele ponad 5m2 to za mało na piec z ekogroszkiem, podajnik, troche miejsca na węgiel itd. MOżna to w prosty sposób rozwiązać, pociągnąć to pomieszczenie do ściany zewnętrznej kuchni. Straci ona okno po tej stronie ale okno można przełożyć na drugą ścianę. Fajnie, że to pomieszczenie ma wejście z zewnątrz, ale moim zdaniem na węgiel i tak lekko małe. Poza tym wejście prosto z kuchni do kotłowni z ekogroszkiem to by była MASAKRA w domu, wierzcie mi wiem co mówię. Ten pył się wpycha wszędzie.

 

Ja dalej twardo rozpatruję Anulkę i Anetę.

Edytowane przez MWM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie bardziej myslałbym o pelletach. A przy tym jest czysciej. Z tym ekogroszkiem to masz rację. Pellety można kupować w paczkach toteż składowałbym je np w innym miejscu a w p.g. był by tylko piec. Co do ogrzewania to raczej na węgiel bym się już nie decydował.

 

Ponadto za chwile beda wchodzily podatki za emisje CO2 tzw. "kominowe".

Przyszlosc maja rozwiazania energooszczedne oparte na akumulacyjnym ogrzewaniu elektr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANKO

Z czego budujecie/bedziecie budować Wasze domki? W projekcie Anulka mamy :mury zewnętrzne z bloczków POROTHERM, ściany wewnętrzne z bloczków POROTHERM i małż.chce się tego trzymać,jakie macie opinie nt.temat?

Ja ciągle myślę,nad tym kątem nachylenia...cos nie mogę się przekonać do tych 22 st....;) CZY TAKI MAŁY KĄT NACHYLENIA MA JAKIES ZALETY ??Bo wizualnie coś nie mogę się przekonać... ;(

Aha.Godd news.mamy juz zaklepaną ekipę murarzy :) :)

Jak pogoda pozwoli -Pan szef chce w tym roku wylać fundamenty ! :)

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto za chwile beda wchodzily podatki za emisje CO2 tzw. "kominowe".

Przyszlosc maja rozwiazania energooszczedne oparte na akumulacyjnym ogrzewaniu elektr.

 

Muszę więcej poczytać o nowoczesnych metodach ogrzewania. Prawdopodobnie reprezentuję większościowy sposób zapatrywania na ogrzewanie elektryczne, czyli jak o tym słyszę to cierpnie mi od razu skóra i portfel wsuwam głębiej do kieszeni.

Cały czas się zastanawiam nad najodpowiedniejszym sposobem ogrzewania domu, cały czas myślałem o zdublowaniu pomysłu z aktualnego miejsca zamieszkania, czyli piec kondensacyjny na gaz z sieci i tylko zamiast kaloryferów podłogówka. Czym zamierzacie ogrzewać swoje parterówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANKO

Z czego budujecie/bedziecie budować Wasze domki? W projekcie Anulka mamy :mury zewnętrzne z bloczków POROTHERM, ściany wewnętrzne z bloczków POROTHERM i małż.chce się tego trzymać,jakie macie opinie nt.temat?

Ja ciągle myślę,nad tym kątem nachylenia...cos nie mogę się przekonać do tych 22 st....;) CZY TAKI MAŁY KĄT NACHYLENIA MA JAKIES ZALETY ??Bo wizualnie coś nie mogę się przekonać... ;(

Aha.Godd news.mamy juz zaklepaną ekipę murarzy :) :)

Jak pogoda pozwoli -Pan szef chce w tym roku wylać fundamenty ! :)

 

Ja osobiście nie widzę ŻADNEJ zalety porothermu. Jakbym budował jeszcze raz to bym wybrał albo silikaty (bo duża akumulacyjność cieplna i świetne właściwości tłumienia dźwięków) albo beton komórkowy (bo ciepły), albo beton komórkowy na ściany zewnętrzne i silikaty na wewnętrzne. Ewentualnie w grę mogłyby wchodzić jeszcze jakieś bloczki keramzytobetonowe jeśli miałbym dostęp w dobrej cenie, ale poroterm lub inna ceramika? Po co? To nie ma żadnych zalet w porównaniu z materiałami, które wymieniłem wcześniej.

 

A co do niewielkiego kątu nachylenia dachu to ma to dwie podstawowe zalety. Pierwsza - jest taniej bo im mniejszy kąt tym mniejsza powierzchnia dachu (więc mniej dachówki, folii itp.). Druga - można daleko wypuścić okapy dzięki czemu masz wokół domu pas suchego terenu - można rozstawić suszarkę z praniem :-)

Oczywiście wady też są...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANKO

Z czego budujecie/bedziecie budować Wasze domki? W projekcie Anulka mamy :mury zewnętrzne z bloczków POROTHERM, ściany wewnętrzne z bloczków POROTHERM i małż.chce się tego trzymać,jakie macie opinie nt.temat?

Ja ciągle myślę,nad tym kątem nachylenia...cos nie mogę się przekonać do tych 22 st....;) CZY TAKI MAŁY KĄT NACHYLENIA MA JAKIES ZALETY ??Bo wizualnie coś nie mogę się przekonać... ;(

Aha.Godd news.mamy juz zaklepaną ekipę murarzy :) :)

Jak pogoda pozwoli -Pan szef chce w tym roku wylać fundamenty ! :)

 

Gratuluję przede wszystkim zdecydowania ws projektu ( Ja dalej się waham pomiędzy Anulką i Anetą) oraz pierwszych sukcesów w kierunku rozpoczęcia budowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.najtanszeogrzewanie.pl/strona/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

 

To jest ciekawe...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149329-Nasza-BUKOWA-CHATKA/page3

 

A powyżej link do osoby, która "coś" takiego ma :)

 

Nota bene w z7, bardzo fajnym projekcie i nawet niedaleko mnie bo pod Wrocławiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bedę budować z silki, zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Miałam dom zbudowany z porothermu i nigdy więcej. Jest kruchy i nierowny i ciężko "ryć" cokolwiek w tej cegle. Albo beton komórkowy, jesli nie jesteście przekonani do silki. Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widzę ŻADNEJ zalety porothermu. Jakbym budował jeszcze raz to bym wybrał albo silikaty (bo duża akumulacyjność cieplna i świetne właściwości tłumienia dźwięków) albo beton komórkowy (bo ciepły), albo beton komórkowy na ściany zewnętrzne i silikaty na wewnętrzne. Ewentualnie w grę mogłyby wchodzić jeszcze jakieś bloczki keramzytobetonowe jeśli miałbym dostęp w dobrej cenie, ale poroterm lub inna ceramika? Po co? To nie ma żadnych zalet w porównaniu z materiałami, które wymieniłem wcześniej.

 

A co do niewielkiego kątu nachylenia dachu to ma to dwie podstawowe zalety. Pierwsza - jest taniej bo im mniejszy kąt tym mniejsza powierzchnia dachu (więc mniej dachówki, folii itp.). Druga - można daleko wypuścić okapy dzięki czemu masz wokół domu pas suchego terenu - można rozstawić suszarkę z praniem :-)

Oczywiście wady też są...

 

Pozdrawiam,

 

Dzięki,bo jeżeli chodzi o materiały budowlane,to do tej pory sie tym nie interesowałam,ale w koncu przyszedł na to czas...

Vafel,jak juz podałes zalety takiego dachu to chce usłyszeć także wady...dopóki mam czas,żeby może cos zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przede wszystkim zdecydowania ws projektu ( Ja dalej się waham pomiędzy Anulką i Anetą) oraz pierwszych sukcesów w kierunku rozpoczęcia budowy. :)

 

Ohh nawet nie wiesz jak mi ULŻYŁO jak zdecydowaliśmy się już na 100% :) :) :)

Papierologia w toku,myślę,że pójdzie w miarę szybko ( sama pracuję w UM i mam dużo koleżanek w starostwie, kumpla architekta ;) ) ...

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,bo jeżeli chodzi o materiały budowlane,to do tej pory sie tym nie interesowałam,ale w koncu przyszedł na to czas...

Vafel,jak juz podałes zalety takiego dachu to chce usłyszeć także wady...dopóki mam czas,żeby może cos zmienić ;)

 

Do zalet niskiego kąta nachylenia dachu zaliczyłbym jeszcze to, że bez większych problemów można po takim dachu chodzić :-)

Wady niskiego kąta nachylenia dachu? Przede wszystkim niewiele miejsca na strychu/poddaszu, dłużej na takim dachu zalega śnieg (co w pewnych sytuacjach może być zaletą), dom wygląda inaczej niż wszystkie w okolicy (co też dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą) no i przy 22 stopniach nie zastosujesz większości dachówek, albo musisz robić pod nie pełne deskowanie i papowanie. Ja właśnie z tego względu zdecydowałem się zwiększyć niego kąt nachylenia dachu, żebym spokojnie mógł dać dachówkę cementową Braasa i folią pod spodem, a nie z deskowaniem i papą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zalet niskiego kąta nachylenia dachu zaliczyłbym jeszcze to, że bez większych problemów można po takim dachu chodzić :-)

Wady niskiego kąta nachylenia dachu? Przede wszystkim niewiele miejsca na strychu/poddaszu, dłużej na takim dachu zalega śnieg (co w pewnych sytuacjach może być zaletą), dom wygląda inaczej niż wszystkie w okolicy (co też dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą) no i przy 22 stopniach nie zastosujesz większości dachówek, albo musisz robić pod nie pełne deskowanie i papowanie. Ja właśnie z tego względu zdecydowałem się zwiększyć niego kąt nachylenia dachu, żebym spokojnie mógł dać dachówkę cementową Braasa i folią pod spodem, a nie z deskowaniem i papą.

 

z ilu na ile podniosłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 22 na 27 stopni, ale nic sobie nie dam uciąż, że dokładnie tak, bo już nie bardzo pamiętam.

 

Wszystko zależy od tego co chcesz mieć na dachu. Jak chcesz mieć deskowanie i papę, to nic nie musisz podnosić. Jak chcesz mieć folię, to musisz zobaczyć jaki minimalny kąt nachylenia połaci dopuszcza producent Twojej dachówki (dla różnych dachówek są różne) i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 22 na 27 stopni, ale nic sobie nie dam uciąż, że dokładnie tak, bo już nie bardzo pamiętam.

 

Wszystko zależy od tego co chcesz mieć na dachu. Jak chcesz mieć deskowanie i papę, to nic nie musisz podnosić. Jak chcesz mieć folię, to musisz zobaczyć jaki minimalny kąt nachylenia połaci dopuszcza producent Twojej dachówki (dla różnych dachówek są różne) i tyle.

 

Wstępnie ma być blachodachówka ... i pewnie tak zostanie.I co myślisz w takiej sytuacji?!

Mnie po prostu nadzwyczajnie w świecie niezbyt się podoba te 22st.Pewnie skończy się na tym,że podniesiemy ,niewiele ,ale podniesiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blachodachówka, to nie ma znaczenia czy będzie 22 czy 45. Co do podobania się to kwestia gustu. Ale jak 22 Ci się nie podoba, to pewnie 27 też Ci się nie będzie podobać, bo różnica wizualnie jest niewielka. Musiałabyś podnieść do około 35, ale wtedy to już robi się z tego inny dom (i mega strych, z którym nie wiadomo co robić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blachodachówka, to nie ma znaczenia czy będzie 22 czy 45. Co do podobania się to kwestia gustu. Ale jak 22 Ci się nie podoba, to pewnie 27 też Ci się nie będzie podobać, bo różnica wizualnie jest niewielka. Musiałabyś podnieść do około 35, ale wtedy to już robi się z tego inny dom (i mega strych, z którym nie wiadomo co robić).

 

jak przyjdzie mi projekt to pogadam z architektem ,moze mi to wybije z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...