Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Ja osobiście nie widzę ŻADNEJ zalety porothermu. Jakbym budował jeszcze raz to bym wybrał albo silikaty (bo duża akumulacyjność cieplna i świetne właściwości tłumienia dźwięków) albo beton komórkowy (bo ciepły), albo beton komórkowy na ściany zewnętrzne i silikaty na wewnętrzne.,

 

Przychylam się jak najbardziej, trochę bardziej nawet do silikatów. BK i Silikaty to jedyne technologie jakie mnie teraz interesują jeśli chodzi o ściany zewnętrzne. Wewnętrzne pomiędzy pokojami tylko silikaty. Byłem miesiąc temu u kolegi i robiliśmy proste testy (ma jedną ścianę działową z bk a drugą z silki. różnica w tłumieniu dźwięku jest naprawdę duża !. Nie staliśmy z instrumentem pomiarowym, ale jak coś słychać albo nie to jest to chyba wystarczająco dobry test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś orientuje się,gdzie się podziewa Szlema ? :) Ciekawe jak tam u niej z budową ...

 

Jak widać idzie pełną parą bo pisać nie ma kiedy :).

 

PYTANIE!

W mojej parterówce, będę miał kąt nachylenia dachu minimum 35 stopni, wynika to z warunków. Jest szansa, że kiedyś będę chciał albo będzie trzeba adaptować poddasze, na razie chcę je zostawić nieużytkowe. Myślę, żeby mimo wszystko zastosować strop Terriva. Jak myślicie co zrobić z ogrzewaniem tak aby na razie grzać gazem a kiedys PC.

Czyli:

a) Ogrzewanie parteru będzie musiało być przygotowane również do PC - czyli pewnie najlepiej podłogówka wszędzie.

b) Piętro musi być przystosowane do ogrzewania w przyszłości - w tym wypadku nie wiem co robić, czy wyprowadzić jakieś instalacje, do czego się przymierzać?

Czytaliście gdzieś jakiś temat z podobnym dylematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim serdecznie:)

Z wielką uwaga czytam owy post(w sensie od samego początku):) i choc zajęło mi to mnóstwo czasu, muszę dokreślic się do osób szukających małego domku i oczywiście taniego:)

Bardzo proszę o radę..interesują mnie 3 domki , ale jak to często bywa w każdym jest coś co mi przeszkadza bądź brakuje i niemam pomysłu na owe rozwiązanie POMÓŻCIE:):

http://www.z500.pl/projekt/z91/rzuty.html - prawie idealny ALE:to nieszczęsne PG:/ U mnie chyba nie wchodzi w grę inne rozwiązanie niż Ekogroszek więc niewiem bo nigdy nie miałam styczności z tym ogrzewaniem czy to miejsce jest dobre?czy nie za małe?Niechcę 2 kominów bo to oczywiście wydatek.Reszta mi pasuje..

 

http://www.z500.pl/projekt/z41/rzuty.html - tu mam ten sam problem z tym PG, i ewentualnie jak myślicie bo chciałabym przesunąc tą kuchnie z salonem aby uzyskac prostokąt.

 

http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_parterowe/grafit/#rzuty - tu chciałabym powiększyc troche salon tak do tych 30 m i niewiem jak to uzyskac:)

 

Kochani poradźcie proszę:) niezamierzam narazie miec garażu i najchętniej chciałabym w każdym z tych domków miec tez stryszek z mozliwoscią może kiedys zaadaptowania na jakis pokój lub dwa.

Niewiem tez co z tym ekogroszkiem..bo narazie nie zapowiada się w mojej wioseczce na gaz:/

Eh...ile tych dylematów.

Czekam na odpowiedź:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWM: jak rozważasz poddasze w przyszłości to jak najbardziej zrób jakiś sensowny strop (teriva, monolit). Ale wg mnie to bez sensu - to już lepiej wybierz sobie normalny dom z poddaszem (taki, który będzie miał ściankę kolankową) i najwyżej tego poddasza od razu nie rób, bo potem dorabianie poddasza do parterówki to trochę bez sensu jest. Poza tym pasowałoby od razu zrobić wyprowadzenie wszystkich instalacji na górę (piony kanalizacyjne, woda, CO), założyć okna dachowe itp.

 

Weronika: odnośnie Z91, to ja buduję projekt DM11 z biura Bauherr, który oryginalnie był bardzo podobny do tego Z91, ale pomieszczenie gospodarcze było za małe, dlatego przemeblowałem wnętrze tak, żeby zrobić miejsce dla większego pomieszczenia gospodarczego z osobnym wyjściem na zewnątrz (żeby nie trzeba było wnosić węgla przez główne wejście). Zobacz sobie u mnie w dzienniku jak to wygląda po moich zmianach. Może coś takiego Ci spasuje. Generalnie do ekogroszku potrzebujesz pomieszczenia przynajmniej 2x2 m, ale przydałoby się większe, bo do takiego 2x2 to nic poza kotłem Ci nie wejdzie (a gdzie trzymać różne inne rzeczy przydatne w domu?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel dziękuję za odpowiedź:)

Oglądałam Twój domek i muszę przyznac że jest PRAWIE idealny...;)Prawie bo..no właśnie mam pytanie odnośnie kominka czy w tym projekcie jest takowy?Oraz spiżareczke:)

 

Ja ja zazdroszczę Wam już wybudowanych domków!

Ja dopiero na początku drogi..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim serdecznie:)

Z wielką uwaga czytam owy post(w sensie od samego początku):) i choc zajęło mi to mnóstwo czasu, muszę dokreślic się do osób szukających małego domku i oczywiście taniego:)

Bardzo proszę o radę..interesują mnie 3 domki , ale jak to często bywa w każdym jest coś co mi przeszkadza bądź brakuje i niemam pomysłu na owe rozwiązanie POMÓŻCIE:):

http://www.z500.pl/projekt/z91/rzuty.html - prawie idealny ALE:to nieszczęsne PG:/ U mnie chyba nie wchodzi w grę inne rozwiązanie niż Ekogroszek więc niewiem bo nigdy nie miałam styczności z tym ogrzewaniem czy to miejsce jest dobre?czy nie za małe?Niechcę 2 kominów bo to oczywiście wydatek.Reszta mi pasuje..

 

http://www.z500.pl/projekt/z41/rzuty.html - tu mam ten sam problem z tym PG, i ewentualnie jak myślicie bo chciałabym przesunąc tą kuchnie z salonem aby uzyskac prostokąt.

 

http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_parterowe/grafit/#rzuty - tu chciałabym powiększyc troche salon tak do tych 30 m i niewiem jak to uzyskac:)

 

Kochani poradźcie proszę:) niezamierzam narazie miec garażu i najchętniej chciałabym w każdym z tych domków miec tez stryszek z mozliwoscią może kiedys zaadaptowania na jakis pokój lub dwa.

Niewiem tez co z tym ekogroszkiem..bo narazie nie zapowiada się w mojej wioseczce na gaz:/

Eh...ile tych dylematów.

Czekam na odpowiedź:D

 

Połączeniem tych wszystkich projektów jest ten:http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/hb_anulka_z_garazem.htm (wersja bez garażu ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączeniem tych wszystkich projektów jest ten:http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/hb_anulka_z_garazem.htm (wersja bez garażu ) :D

 

buuuuuuuuuubububuuu , ze ja tej Anulki wczesniej nie zobaczyłam buuuuuuu:(

My mamy ten: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1545 . Znaczy narazie mamy zakupiony projekt:) Prawie taki sam ...... PRAWIE buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta Anulka jest super! Tylko pokoiki ciut małe,,chyba żeby zlikwidowac garderobe i tym sposobem powiększyc pokoje..hm...

Iza tam są 2 kominy prawda?czy tym sposobem domek wyjdzie dużo droższy niż 1 komin?

 

My się swego czasu mocno zastanawialiśmy nad ANULKĄ i ciągle nie wybraliśmy pomiędzy Anulką i Anetą.

W Anulce dużo można osiągnąć przez powiększenie jej o metr w stronę garażu, ja tak chciałem zrobić.

Wtedy łatwo będzie można wydzielić osobne garderoby dla obu pokoi, co moim zdaniem jest bardziej praktyczne.

Jeżeli ktoś ma gaz i planuje założyć wentylację mechaniczną, to można kocioł przenieść do pomieszczenia po środku domu i je trochę powiększyć. Tak aby można było zbudować jeden komin zamiast dwóch. Resztę pomieszczeń załatwi wentylacja mechaniczna.

Edytowane przez MWM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta Anulka jest super! Tylko pokoiki ciut małe,,chyba żeby zlikwidowac garderobe i tym sposobem powiększyc pokoje..hm...

Iza tam są 2 kominy prawda?czy tym sposobem domek wyjdzie dużo droższy niż 1 komin?

 

Rezygnujemy z kominka wew.-dla nas to zbyteczny wydatek jak juz wcześniej wspomniałam (chcemy zamontować za to kolektory)co do wielkości pokoików zgodzę się i dlatego powiększamy dom z lewej strony o 1 m :)i tyle naszych zmian (dach zostaje 22st.,daszek na przodzie też:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuuuuuuuuubububuuu , ze ja tej Anulki wczesniej nie zobaczyłam buuuuuuu:(

My mamy ten: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1545 . Znaczy narazie mamy zakupiony projekt:) Prawie taki sam ...... PRAWIE buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 

Projekt fajny,przyznam szczerze,ze nie widziałam tego projektu;) a obejrzałam ich miliard...aż wreszcie trafiłam na Anulę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polina - a czemu nie chcesz się przekonać do prefabrykatów? Może chłopak ma rację? Teraz prefabrykaty to coś zupełnie innego niż "wielka płyta" z lat 70-tych. Nie dość, że szybkie w realizacji, stosunkowo ciepłe (na ile ciepły może być materiał konstrukcyjny ;)), oszczędzasz trochę powierzchni w domu, bo ściany prefabrykowane mogą być cieńsze, no i jak ładnie ogląda się taką szybką budowę :) Minusem może być to, że trzeba wcześniej dokładnie uzgodnić, gdzie mają być poprowadzone instalacje elektryczne, bo w takich ścianach są już zrobione "puszki". W razie zmiany zdania czeka was kucie bruzd. No i minusem jest cena. Nie są to tanie rozwiązania, chyba że się dogadacie z firmą i dadzą wam niezły rabat. Jeśli nadal chcesz przekonywać chłopaka na murowany, to użyj argumentów portfelowych - na mojego męża zawsze to działa :)

Poza tym, jeśli jest typem wszechwiedzącym - to tylko się cieszyć - gorzej jak się trafi taki ciapa, że będziesz za niego musiała wszystko załatwiać. Znam takie przypadki, kiedy mąż wymawiając się kazał żonie prowadzić budowę - zgroza :)

 

Dzięki za rady. Czynnik finansowy rzeczywiście zadziałał, ale nie do końca. Ma dobre argumenty - ze taki dom szybko sie buduje itd... Mnie przeraża budowa domu - walka z ekipami, jeżdżenie na budowę i pilnowanie ekip.... Ale chyba wszystko warte zamiany mieszkania na dom - prawda? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi teraz bardzo przypadł do gustu Ceres http://www.extradom.pl/projekt-domu-ceres-wrp1167.aspx

 

Nowoczesna forma, fajny układ w środku. Co o nim sądzicie?

Mnie podoba sę miejsce na kominek, kuchnia, jadania, pokój dzienny również, można się przyczepić do za małej łazienki ale ja uważam, że jest wytaczająca. W końcu ma być tanio a nie rozpasane wszystko,łazienka 10m2, sypialnia 20m@ itd.

 

Co do Alki to nie podoba mi się fakt, że nie ma miejsca na typowa jadalnię. Stół i wspólne posiłki to ważny aspekt w każdej rodzinie a tu nie mieści się nigdzie jakis sensowny stół. Pokój dzienny za to bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...