Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Mi teraz bardzo przypadł do gustu Ceres http://www.extradom.pl/projekt-domu-ceres-wrp1167.aspx

 

Nowoczesna forma, fajny układ w środku. Co o nim sądzicie?

Mnie podoba sę miejsce na kominek, kuchnia, jadania, pokój dzienny również, można się przyczepić do za małej łazienki ale ja uważam, że jest wytaczająca. W końcu ma być tanio a nie rozpasane wszystko,łazienka 10m2, sypialnia 20m@ itd.

 

Co do Alki to nie podoba mi się fakt, że nie ma miejsca na typowa jadalnię. Stół i wspólne posiłki to ważny aspekt w każdej rodzinie a tu nie mieści się nigdzie jakis sensowny stół. Pokój dzienny za to bardzo fajny.

 

Jezeli "Alka" to Anulka to mi ten układ wręcz idealnie odpowiada.Ja kuchnie zamykam.U mnie jadalnia to kuchnia i tu w projekcie spora kuchnia mi to umożliwia.W salonie stół typowo gościnny (imieninki,urodzinki:) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iza, ta Twoja Anulka wcale nie wyjdzie mala, szczegolnie jesli jeszcze ja poszerzysz o metr. Wyjdzie ponad 150 m kw powierzchni calkowitej. Ja chyba tez postawie na domek wiekszy niz 100m, bo raczej stanie na tej Anetce. Celem oszczednosci nie bedzie garazu. Wole 120 m bez garazu niz 120 z garazem, a na wiekszy metraz nie moge sobie pozwolic. Auto niech stoi pod chmurka :-)

 

Evil, Ceres ma elewacje w moim guscie. Sympatyczny domek, ale ja go na wstepie zdyskwalifikowalam za ta lazienke. Ja bym ja troche powiekszyla np kosztem hallu - zrobilabym tam wneke na prysznic i moze troche uszczknela z kotłowni. Poza tym jak nie obijesz tych 2 wykuszow drewnem albo czyms ciekawym to bedzie to srednio wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym budowała sama dom, to wybudowałabym ten:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/7844-house-05.html

 

Na pewno jest mały. Nie bylby tez bardzo drogi bo wg moich szacunkow wykonanie dachu płaskiego jest tańsze niz wykonanie stropu + dachu skośnego. Okna bylyby jednak droższe. Szkoda, ze moj maz ma "nieco" inny gust - jak zobaczyl ten projekt to zapytal co to za warsztat - tak reaguje wiekszosc ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym budowała sama dom, to wybudowałabym ten:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/7844-house-05.html

 

Na pewno jest mały. Nie bylby tez bardzo drogi bo wg moich szacunkow wykonanie dachu płaskiego jest tańsze niz wykonanie stropu + dachu skośnego. Okna bylyby jednak droższe. Szkoda, ze moj maz ma "nieco" inny gust - jak zobaczyl ten projekt to zapytal co to za warsztat - tak reaguje wiekszosc ludzi.

 

Tak... tylko, że pewnie w 90% lokalizacji w Polsce (a zwłaszcza poza granicami miast) czegoś takiego nie można wybudować, bo warunki zabudowy albo MPZP wymagają dachu dwu- wielospadowego 35 stopni lub coś w tym stylu...

 

Poza tym taki rewelacyjny to on nie jest. Szczególnie nie podoba mi się ten bardzo długi korytarz wymuszony tym, że wejście jest tam gdzie jest (jakby było w połowie domu, to dało by się to jakoś zmienić...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w wyborze projektu. Chcialabym wybudowa tani i w miare prosty projekt. Moze znacie jakies ladne projekty. Chcialabym dom z uzyt. poddaszem, do parterowki nie jestem przekonana. Na parterze musza byc koniecznie 2 lub 3 pokoje (wliczajac salon). Na razie moim ulubionym projektem jest Romina II z Archigraph'u --->http://www.extradom.pl/projekt-domu-romina-ii-krh1160.aspx , oraz Slodka Zosia z Atrium --->http://www.extradom.pl/projekt-domu-gl-293-slodka-zosia-bba1117.aspx. Chcialabym wiedziec rowniez jakie sa mniej wiecej koszty ich budowy.

PROSZE O POMOC!!!! PILNE:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel, ja buduje w miescie i u mnie jest mozliwosc postawienia domu z płaskim dachem. Jesli chodzi o rozkład to dla mnie idealny, bo pierwotnie szukałam domu w ktorym wszystkie pokoje sa od poludnia a takich projektow praktycznie nie ma (mam obecnie pokoje i kuchnie od poludnia i jest super - ciepelko w zimie). Jedyna wada tego domu jest dla mnie brak garderoby, a wyglad domu to rzecz gustu - to jest akurat w moim guscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do wyglądu tego domu nic nie mam. Bardzo sympatyczny. Jeśli możesz budować płaski dach to masz szczęście :-) Chociaż płaski dach ma jedną zasadniczą wadę... nie ma żadnych okapów :-)

 

Mi się nie podoba tylko wejście do domu i ten długi korytarz. Gości zazwyczaj zapraszasz do salonu, a w tym domu oznacza to przejście przez cały dom - kompletnie nie ma żadnego podziału na strefę prywatną i publiczną. To ja już bym wolał zrobić wejście do domu gdzieś tam gdzie jest kuchnia/spiżarka. Pokoje nadal byłyby od południa, a nie byłoby tego chodzenia wzdłuż wszystkich pokoi...

 

No, ale to tylko moje prywatne zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przejscie przez caly dom nie jest az tak dużą wadą, moze taką malutką :-) Dom bedziemy stawiac bokiem wiec wejscie w tym miejscu byloby dobre, bo blizej furtki. Na dzialce juz stoi jeden domek z plaskim dachem, ktory bedzie domkiem gospodarczym, wiec pasowalyby do siebie :-) Brak okapow to duza wada? W sumie oba tarasy i wejscie sa zadaszone. Nigdy nie mieszkalam w domku z okapami wiec nie mam zadnego porownania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, ta Twoja Anulka wcale nie wyjdzie mala, szczegolnie jesli jeszcze ja poszerzysz o metr. Wyjdzie ponad 150 m kw powierzchni calkowitej. Ja chyba tez postawie na domek wiekszy niz 100m, bo raczej stanie na tej Anetce. Celem oszczednosci nie bedzie garazu. Wole 120 m bez garazu niz 120 z garazem, a na wiekszy metraz nie moge sobie pozwolic. Auto niech stoi pod chmurka :-)

 

Evil, Ceres ma elewacje w moim guscie. Sympatyczny domek, ale ja go na wstepie zdyskwalifikowalam za ta lazienke. Ja bym ja troche powiekszyla np kosztem hallu - zrobilabym tam wneke na prysznic i moze troche uszczknela z kotłowni. Poza tym jak nie obijesz tych 2 wykuszow drewnem albo czyms ciekawym to bedzie to srednio wygladac.

 

Rania, my również na 99% zdecydowani jesteśmy na Anetę, czy masz już wymyślone swoje zmiany?

Kntaktowałaś się już z biurem proj., może wiesz ile sobie średnio życzą za zmiany w projekcie?

Z czego będziecie budować, czym ogrzewać, jaki strop, czy poddasze użytkowe, pytań mam miliard???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWM, kontaktowalam sie juz z biurem projektowym i dostalam bardziej szczegolowe rzuty Anetki. Mamy juz ustalone najwazniejsze zmiany - wewnatrz bez zmian bo odpowiada nam w 100 % - ewentuanie troche inny uklad kuchni. Strop zostaje gestozebrowy, bo nie chcemy jednak drewnianego, ale poddasze zostaje nieuzytkowe. Likwidujemy kominek i kominy, bedzie wentylacja mechaniczna, a ogrzewanie na 90% prad. Z czego bedziemy budowac to jeszcze nie wiem, suporeks lub silikaty + duzo styropianu :-) Wolalabym miec dach czterospadowy, ale taki bedzie tanszy wiec zostanie - jedynie sciany szczytowe beda szkieletowe a nie murowane. Powiekszymy troche okna i elewacja bedzie bardziej nowoczesna, na pewno bez tych okiennic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWM, kontaktowalam sie juz z biurem projektowym i dostalam bardziej szczegolowe rzuty Anetki. Mamy juz ustalone najwazniejsze zmiany - wewnatrz bez zmian bo odpowiada nam w 100 % - ewentuanie troche inny uklad kuchni. Strop zostaje gestozebrowy, bo nie chcemy jednak drewnianego, ale poddasze zostaje nieuzytkowe. Likwidujemy kominek i kominy, bedzie wentylacja mechaniczna, a ogrzewanie na 90% prad. Z czego bedziemy budowac to jeszcze nie wiem, suporeks lub silikaty + duzo styropianu :-) Wolalabym miec dach czterospadowy, ale taki bedzie tanszy wiec zostanie - jedynie sciany szczytowe beda szkieletowe a nie murowane. Powiekszymy troche okna i elewacja bedzie bardziej nowoczesna, na pewno bez tych okiennic.

 

Raniuś,

Dzięki za odpowiedź. Wspaniale, że macie dokładniejsze rzuty Anetki. Czy jest szansa dostać jakiś rzut parteru z wymiarami głównymi?? Chciałbym przed ostateczną decyzją wrzucić Anetę do jakiegoś programu 3D i zrobić model. Łatwiej będzie sobie można wyobrazić jak to wygląda w środku i dokonywać zmian.

Dostaliście jakiś nowy kosztorys??? Il wychodzi SSO?

Skoro będziecie ogrzewać prądem to na Bank wentylacja mechaniczna z rekuperatorem,wybraliście już coś? Zrobili Wam projekt systemu?

Może założymy osobny wątek z Anetką :).

By the way, gdzie się budujecie?

 

SORKI za lawinę pytań ;)

Edytowane przez MWM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w wyborze projektu. Chcialabym wybudowa tani i w miare prosty projekt. Moze znacie jakies ladne projekty. Chcialabym dom z uzyt. poddaszem, do parterowki nie jestem przekonana. Na parterze musza byc koniecznie 2 lub 3 pokoje (wliczajac salon). Na razie moim ulubionym projektem jest Romina II z Archigraph'u --->http://www.extradom.pl/projekt-domu-romina-ii-krh1160.aspx , oraz Slodka Zosia z Atrium --->http://www.extradom.pl/projekt-domu-gl-293-slodka-zosia-bba1117.aspx. Chcialabym wiedziec rowniez jakie sa mniej wiecej koszty ich budowy.

PROSZE O POMOC!!!! PILNE:rolleyes:

Pierwszy projekt jest ok,do przejścia,CHOC MOŻNA SIĘ UCZEPIĆ PARU RZECZY...

schody centralnie w salonie- w moim przypadku odpada

taras ...czy to wogóle jest taras????

na poddaszu ,pokoje oczywiście jak dla mnie za małe...

W drugim projekcie ...

pokoj:

9,85 m2

4. pokoj:

9,15 m2

5. pokoj:

10,85 m2

6. pokoj:

9,85 m2

Koszmarne skosy, jedna łazienka na CZTERY pokoje ,powierzchnia pokoju aby można było w nim normalnie żyć to 12m2, najlepiej 15m2-20m2.Generalnie projekt koszmarny i nic nie da się w nim poprawić.W ŻADNYM PROJEKCIE NIE MA SPIŻARNI,PRALNI...

Żaden z przedstawionych przez Ciebie projektów nie nadaje się do zamieszkania bez ogromu poprawek.

Budujesz dom na całe życie, różne rzeczy mogą się przydarzyć po drodze. Chociażby upalne lato - wiesz, jak pod skosami jest cholernie gorąco? A jak jeszcze zamiast porządnej (i drogiej...) dachówki położysz blachodachówkę, to sie ugotujesz żywcem. To uroki tak zwanego "poddasza użytkowego" :)

 

proponuje coś takiego,bardzo popularny na FM:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-orion-i-wrh1005.aspx

lub:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-kajka-wrc1695.aspx

http://www.extradom.pl/projekt-domu-blanka-wrc1696.aspx

zwrócić uwagę na powierzchnię pokoi :)

 

Życzę powodzenia w wybieraniu :) :)

__________________

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...