Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam Wszystkich Forumowiczow :)

 

Dopiero niedawno dolaczylam do grona tych, ktorych czeka budowa (wymarzonego) domku ... a juz teraz wiem, ze nie bedzie to proste :)

 

Zaczelo sie od wyboru projektu.. z mezem chcemy wybudowac dom tani i funkcjonalny (pewnie jak wiekszosc :) )

 

I wlasnie tutaj pojawia sie problem, bo jak narazie nie mozemy sie dogadac... Z10 czy Z19?

 

Moze ktos "z zewnatrz" bardziej racjonalnie spojrzy na owe projekty i powie, ktory jego zdaniem lepszy i dlaczego? poda jakies za i przeciw? ;)

 

Wezme pod uwage kazda sugestie, i moze wykorzystam do przekonania meza do "mojego" projektu? :cool:

 

Oto linki:

 

http://www.z500.pl/projekt/z19.html

http://www.z500.pl/projekt/z10.html

 

Dzieki i Pozdrawiam ! :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak z garażem? Z10 będzie w podwariancie stosownym?

 

Jeżeli dom ma być tani, to czemu mają w nim mieszkać samochody? No ale pewnie to ja mam za tani samochód, żeby go tak luksusowo garażować. :)

Rozumiem, że dach czterospadowy również nie podlega dyskusji.

 

Do rzeczy. Według mnie Z10 lepszy. Z19 to typowy garaż z domem - w naturze część garażowa wysunięta ku przodowi jeszcze bardziej dominuje całość niż na wizualizacjach. Sypialnie w Z10 zbliżone do kwadratu - lepsze wizualnie proporcje, sądzę, że będą tez bardziej ustawne. W Z19 wrysowano dwie szafy wnękowe przy ścianie korytarz/sypialnia. Podobne rozwiązanie proponuję zastosować w Z10, tylko szafa od strony korytarza wąska.

 

5m2 to mało na główna łazienkę. Zdecydowanie wolę większą łazienkę i malutkie wc w Z10. Gdzieś dyskutowano, czy wc przy samym salonie nie generuje hałasów toaletowych - pewnie zależy to od wyboru materiału na ściany. Ja mam dom z silikatów i nie rozumiem takich problemów. :)

 

Co jeszcze za Z10 - większe pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia z okienkiem - naturalne oświetlenie. I jeszcze jeden detal. Mam u siebie i gorąco polecam - ścianka 60cm osłaniająca ciąg roboczy. Kuchnia pozostaje otwarta, osoba gotująca ma kontakt z przebywającymi w salonie, a jednocześnie z kanapy nie widać garów. No ale ten patent można też w Z19 zastosować. W obu przypadkach zrezygnowałabym z wykusza na rzecz dużego okna.

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych projektów wyżej nie jest tym czego szukam. Nie lubię projektów z garażami. Po drugie na dole muszę mieć 3 pokoje, tak jak w Rominie II (salon, sypialnia i pokój-który byłby na razie dla przyszłych dzieci(planuje budować etapami)potem planuje zrobić tam pralnie.Dobudować jeszcze kotłownie,a w miejscu pom. gosp. będzie pralka. Pokoje do góry będą powiększone-podniesie się o 2 lub 3 pustaki.

Tamte projekty maja tylko 2 pokoje na parterze i nie maja WC które jest dla mnie ważne. A po trzecie Romina jest prostym domem bez udziwnień i tańszym w budowie. Przy zlikwidowaniu okien dachowych(a zastąpieniem ich oknami w szczycie) kaski się zaoszczędzi.Myślałam tez o zmianie wykusza jadalnianego w formie jak w projekcie na wykusz prostokątny. jest tańszy(bo tyle pustaków sie nie marnuje) i bardziej przestronny-można tam wygodnie umieścić stół i krzesła. Co do tarasu to bedzie on raczej przeniesiony na tył salonu. Bedzie można wtedy wyjść na niego również z sypialni przy salonie.

To tyle jeśli chodzi o Romine.

Co do Słodkiej Zośki to tylko wyjście awaryjne gdy jednak wydatki na budowę nas przerosną.

 

Czy mogłby mi ktoś podac orintacyjny koszt stanu surowego zamknietego Rominy II... lecz bez robocizny, bo jest za darmo...rodzina murarzy. No i bez działki bo tez za darmo 1200m2 :rolleyes::)

 

CZEKAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/236//#top

 

Bardzo fajny projekt, małego taniego domku. Zmienić tu tylko należy kuchnię, wg całkowicie zlikwidować ścianę dzieląca salon i kuchnię. Pomieszczenie gosp przenieść na stronę od wiatrołapu (zlikwidować tym samym to małe okienko na frontowej elewacji, które nota bene w ogóle tam nie pasuje), kuchnia otwarta na salon + stół.

Mankamentem może być jedna łazienka ale mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raniuś,

Dzięki za odpowiedź. Wspaniale, że macie dokładniejsze rzuty Anetki. Czy jest szansa dostać jakiś rzut parteru z wymiarami głównymi?? Chciałbym przed ostateczną decyzją wrzucić Anetę do jakiegoś programu 3D i zrobić model. Łatwiej będzie sobie można wyobrazić jak to wygląda w środku i dokonywać zmian.

Dostaliście jakiś nowy kosztorys??? Il wychodzi SSO?

Skoro będziecie ogrzewać prądem to na Bank wentylacja mechaniczna z rekuperatorem,wybraliście już coś? Zrobili Wam projekt systemu?

Może założymy osobny wątek z Anetką :).

By the way, gdzie się budujecie?

 

SORKI za lawinę pytań ;)

 

MWM mam ogromną prośbę czy mógłbyś zaproponowac Ci łatwy programik do zrobienia wizualizacji domku w 3D?:)Będę niezmiernie wdzięczna:D

"Przemeblowałam" Z91 i chciałabym móc go zobaczyc w 3D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Z10- być może dlatego, że jest też on moim faworytem:) (zwróć uwagę też na Z98 jeśli lubisz dwuspadowce). Przechodząc do tematu: W Z19 na "dzień dobry" denerwuje mnie wielki garaż, który rzuca się jako pierwszy w oczy, kolejny mankament- sypialnia "tramwaj" wąska na 278 a długa na prawie 550, jak dla mnie porażka! Druga bardzo podobna.....

Z10 za to ma same zalety- fajne, ustawne sypialnie, duża łazienka i wystarczające pom gosp. Ja osobiście jeśli zdecyduje się na ten projekt zlikwiduję wykusz a w jego miejsce jakieś duże okno (ale to już kwestia indywidualna). Jedynym małym mankamentem jest wiatrołap- podobno mało miejsca na szafę, ale da się coś tam zrobić.

Podsumowując ZDECYDOWANIE Z10!! :) Nawet wizualnie bardziej mi się podoba, a jak zależny Ci na garażu to można i taką wersję zamówić. Tylko wtedy niestety brak okna w łazience...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWM mam ogromną prośbę czy mógłbyś zaproponowac Ci łatwy programik do zrobienia wizualizacji domku w 3D?:)Będę niezmiernie wdzięczna:D

"Przemeblowałam" Z91 i chciałabym móc go zobaczyc w 3D:)

 

Ja będę to robił w: SweetHome3D, freeware do pobrania np tutaj: http://www.sweethome3d.com/index.jsp , za darmo oczywiście i legalnie.

Będę to robił pierwszy raz w przyszłym tygodniu, jak wrócimy z długiego weekendu nad morzem. Jak się zabiorę przekażę doświadczenia.

By the way, Z91 to dość popularny projekt, poszukaj na forum czy czasem ktoś nie zamieszczał gotowego modelu 3D.

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?141127-Projekt-Z91-oceny-eksper%C3%B3w-muratora-%29/page9

Zobaczcie sobie tutaj. Ja kiedys robiłem taki projekt, lekko zmieniony ale mozna sobie poprawić :-)

Co myślicie o projekcie nina II? Link dałem powyżej.

Edytowane przez Evil16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Za tydzień finalizuje sprzedaż mieszkania.

Nie wiem jaka jest kolejność "załatwiania" - KIEDY kupujący mają mi przelać pieniądze na konto?Przed notariuszem czy po???

Tak żeby obie strony były zadowolone:)

Iza uważam że to kwestia "dogadania"

My jak kupowaliśmy działkę(na kredyt:)) to najpierw był notariusz później kasa na konto sprzedających.

W Naszym przypadku sprzdający nie mieli innego wyjścia,bo do przelania kasy potzrebny był akt notarialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ostatnio znalazłam coś ciekawego- u mnie na razie jest faworytem, pow użytkowa 116m+garaż. Ja osobiście do własnych potrzeba dodałabym 1m od strony sypialni i garażu (żeby garaż był troszkę szerszy i pokoje miały ok 13m2). Reszta wydaje mi się idealna:) http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2873_gryf-ii?name=&area_from=&area_to=&roof_from=&roof_to=&parcel_min_width=&parcel_min_height=&floors_id=1&development_id=1&type_id=&garages_id=&cellar=&fireplace=&pool=&technology_id=&szukaj=szukaj&s=2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na odpowiedz na wyżej podane pytania ,związane z moim jak dotąd ulubionym projektem Romina II --->http://www.extradom.pl/projekt-domu-romina-ii-krh1160.aspx , znalazłam dość ładny i funkcjonalny domek(parterówkę-której nigdy nie miałam zamiaru budować) ma on 5 pokoi na małym metrażu, co bardzo mi odpowiada. Domek nosi nazwę ANZIO--->http://www.extradom.pl/projekt-domu-anzio-krh1171.aspx .

wystarczy dobudowac kotłownie i bedzie idealny.

Co sądzicie o tym projekcie?? Jaki będzie jego koszt budowy w stanie surowym zamk. bez robcizny??

Który projekt będzie tańszy i bardziej godny zainteresowania i wydanych pieniędzy?? ROMINA II czy ANZIO.

 

PROSZĘ O POMOC W WYBORZE...!!!!

niech ktoś w końcu odpisze.....!!!!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na odpowiedz na wyżej podane pytania ,związane z moim jak dotąd ulubionym projektem Romina II --->http://www.extradom.pl/projekt-domu-romina-ii-krh1160.aspx , znalazłam dość ładny i funkcjonalny domek(parterówkę-której nigdy nie miałam zamiaru budować) ma on 5 pokoi na małym metrażu, co bardzo mi odpowiada. Domek nosi nazwę ANZIO--->http://www.extradom.pl/projekt-domu-anzio-krh1171.aspx .

wystarczy dobudowac kotłownie i bedzie idealny.

Co sądzicie o tym projekcie?? Jaki będzie jego koszt budowy w stanie surowym zamk. bez robcizny??

Który projekt będzie tańszy i bardziej godny zainteresowania i wydanych pieniędzy?? ROMINA II czy ANZIO.

 

PROSZĘ O POMOC W WYBORZE...!!!!

niech ktoś w końcu odpisze.....!!!!:rolleyes:

 

przecież masz podany koszt SSZ? W Twoim przypadku bedzie niższy o koszt robot murarskich. Zamiast pustaka ceramicznego możesz zrobić z betonu komórkowego i masz kolejna oszczędność a jak dobrze Twoi murarze pogłówkują to wszędzie zaoszczedzisz - w 100tys się zamkniesz.

Nie bardzo rozumiem czemu Twoje upodobania ida w kierunku takich małych domków?

ANZIO to domek dla max.2+1 - 2pokoje to w zasadzie klitki nieustawne, poza łózkiem nie ma miejsca na nic.

Nie bardzo jest gdzie dobudować kotłownie, ale pewnie masz na to pomysł.

jak dla mnie to obydwa projekty przecietne i zadnego bym nie zdecydował się na budowanie.

Ale to Twoja działka, Twoja wizja domku i Twoje mozliwości finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszziolkowski, co do kosztów - nie sądzę, aby na tym etapie można było oszacować koszty tak dokładnie. Projekty są podobne, jednen z nich ewidentnie na węższą działkę

Z19 ma bardziej wyraźny podział na część na salon i resztę. Goście w salonie niekoniecznie musza widzieć wszystkich wchodzących "po nocce". Dwa: odgłosy TV z Hacjendy (jeśli tv ustawisz tak samo) będą słyszalne w całym domu.

To moje uwagi na szybko - decyzję musisz podjąć sam(i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ostatnio znalazłam coś ciekawego- u mnie na razie jest faworytem, pow użytkowa 116m+garaż. Ja osobiście do własnych potrzeba dodałabym 1m od strony sypialni i garażu (żeby garaż był troszkę szerszy i pokoje miały ok 13m2). Reszta wydaje mi się idealna:) http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2873_gryf-ii?name=&area_from=&area_to=&roof_from=&roof_to=&parcel_min_width=&parcel_min_height=&floors_id=1&development_id=1&type_id=&garages_id=&cellar=&fireplace=&pool=&technology_id=&szukaj=szukaj&s=2

 

Łazienka bez okna,dla mnie nie do przyjęcia (taka blokowa "trauma" :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...