Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

W oczekiwaniu na odpowiedz na wyżej podane pytania ,związane z moim jak dotąd ulubionym projektem Romina II --->http://www.extradom.pl/projekt-domu-romina-ii-krh1160.aspx , znalazłam dość ładny i funkcjonalny domek(parterówkę-której nigdy nie miałam zamiaru budować) ma on 5 pokoi na małym metrażu, co bardzo mi odpowiada. Domek nosi nazwę ANZIO--->http://www.extradom.pl/projekt-domu-anzio-krh1171.aspx .

wystarczy dobudowac kotłownie i bedzie idealny.

Co sądzicie o tym projekcie?? Jaki będzie jego koszt budowy w stanie surowym zamk. bez robcizny??

Który projekt będzie tańszy i bardziej godny zainteresowania i wydanych pieniędzy?? ROMINA II czy ANZIO.

 

PROSZĘ O POMOC W WYBORZE...!!!!

niech ktoś w końcu odpisze.....!!!!:rolleyes:

 

Są to wogole dwa rózne typy domow, określ najpierw sama czy wolisz parterowy czy z poddaszem (wogóle czy działka jest na tyle duża)dodajac fakt,ze Anzio ma bardzo kosztowny dach to wizualnie jest bardzo ładny a jako,że jestem zwolenniczką parterowek bardziej odpowiada Anzio (kotłownia jest tak à propos...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej! Ostatnio znalazłam coś ciekawego- u mnie na razie jest faworytem, pow użytkowa 116m+garaż. Ja osobiście do własnych potrzeba dodałabym 1m od strony sypialni i garażu (żeby garaż był troszkę szerszy i pokoje miały ok 13m2). Reszta wydaje mi się idealna:) http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2873_gryf-ii?name=&area_from=&area_to=&roof_from=&roof_to=&parcel_min_width=&parcel_min_height=&floors_id=1&development_id=1&type_id=&garages_id=&cellar=&fireplace=&pool=&technology_id=&szukaj=szukaj&s=2

 

Mi osobiście bardziej podoba się Sasza II http://pprojekt.pl/projekt1091-sasza_ii,opis.html - prawie ten sam metraż, a wydaje sie być bardziej funkcjonalny (choć funkcjonalność to dla każdego z nas co innego). To byłby mój faworyt, ale dla nas (2 osoby) za duzy.

 

My obstawiamy Z8 wersja z wykuszem i garażem wersja B.

 

Iza! Dowiadywałaś się, ile kosztuje przy adaptacji przeniesienie kotłowni do garażu? Bo Tyu chyba chcesz tak zrobić w Anulce, prawda? Bo usytuowanie komina trzeba zmienić, no i całe "oprzyrządowanie". To jakiś duży problem jest?

Edytowane przez olinek okrąglinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temat z101 jeszcze nie zdechł zupełnie to chciałam zauważyć że z500 ma bardzo podobny projekt z99 ; wejście co prawda inaczej usytuowane ale za to można wcisnąć na węższa działkę; oddzielna spiżarka i kotłownia; ścianki kolankowe jednakowej wysokości; wyższy stopień wykorzystania poddasza- w z101- 57% powierzchni ponad 1,90m w z99- 70% , mniej okien dachowych; łazienki w pionie; dolna łazienka większa niż w z101; komunikacja na poddaszu zajmuje troszkę mniej powierzchni; kuchnia z salonem wydaje mi się trochę bardziej ustawna, ścianka z tv nie do końca domyka kuchnie dzięki czemu z jednej strony nie widać garów z kanapy a z drugiej jednak tworzy otwartą przestrzeń; z wad- 2 kominy, większy po podłodze o 6m. Ogólnie projekt chyba lepiej przemyślany niż z101. Poza tym ma od niedawna watek na forum, w którym jest link do zdjęć budynku na etapie wykończonej elewacji, w środku tynki. Dom podniesiony o jednego pustaka z jednoczesnym wydłużeniem okapów, okno z salonu zamienione miejscami z oknem z jadalni co poprawiło znacznie symetrie zewnętrzną. Moim zdaniem domek wyszedł im lepiej w rzeczywistości niż na wizualizacji z biura co się rzadko zdarza przy podnoszeniu ścianki. :) Tu link do tematu -> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165366-Z99-%29&p=4250241#post4250241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeczytałam cały wątek, :) przejrzałam setki projektów... aż wreszcie dziś trafiłam na Z140:

http://www.z500.pl/projekt/z140/rzuty.html

To chyba mój ideał. :rolleyes: Gdyby jeszcze była wersja z garażem po lewej stronie, i kotłownią tuż za nim...

Wtedy w pomieszczeniu gospodarczym komin byłby zbędny, wejście zrobiłabym od strony holu, i byłby to schowek na deskę do prasowania, itp.

 

Co o nim sądzicie? :-?

Proszę o konstruktywną krytykę.

 

Jak dla mnie na plus:

- wyjście z kuchni bezpośrednio na taras (teraz tak mam- według mnie to bardzo rozsądne rozwiązanie, po imprezce na tarasie nie trzeba biegać z brudnymi naczyniami przez salon),

-kuchnia otwarta na jadalnie,

-spiżarka przy kuchni,

-osobne wc, z prysznicem,

-powierzchnia na poddaszu, do zagospodarowania na strych- (widać na rysunku szczegółowym).

-całkiem spore pokoje,

 

I aż mi się wierzyć nie chce, że stan surowy zamknięty to tylko 152 tys...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeczytałam cały wątek, :) przejrzałam setki projektów... aż wreszcie dziś trafiłam na Z140:

http://www.z500.pl/projekt/z140/rzuty.html

To chyba mój ideał. :rolleyes: Gdyby jeszcze była wersja z garażem po lewej stronie, i kotłownią tuż za nim...

Wtedy w pomieszczeniu gospodarczym komin byłby zbędny, wejście zrobiłabym od strony holu, i byłby to schowek na deskę do prasowania, itp.

 

Dla mnie dom już jest dość długi - ponad 16 m, a jeśli dodasz garaż, to będzie bardzo długi. Ale to moje zdanie. Wszak każdemu podoba się co innego. I dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej podoba się Sasza II http://pprojekt.pl/projekt1091-sasza_ii,opis.html - prawie ten sam metraż, a wydaje sie być bardziej funkcjonalny (choć funkcjonalność to dla każdego z nas co innego). To byłby mój faworyt, ale dla nas (2 osoby) za duzy.

 

My obstawiamy Z8 wersja z wykuszem i garażem wersja B.

 

Iza! Dowiadywałaś się, ile kosztuje przy adaptacji przeniesienie kotłowni do garażu? Bo Tyu chyba chcesz tak zrobić w Anulce, prawda? Bo usytuowanie komina trzeba zmienić, no i całe "oprzyrządowanie". To jakiś duży problem jest?

 

Nie jeszcze się nie orientowaliśmy.Ile będzie kosztować nie wiem,ale tak to już jest przy gotowych projektach,że jakieś koszty trzeba będzie niestety ponosić.Jak będę coś wiedzieć,dam znać.

W Z8 podobają mi się spore pokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kotki2. Z99 też oglądałam i jest to bardzo zgrabny domek, jednak dla mnie odpada ze względu na problem z zadaszeniem tarasu, a na tym bardzo mi zależy. Ale ciągle sobie dłubiemy przy "c117c" i sobie wydłubaliśmy ostatnio pewne zmiany. Dla przypomnienia oryginał parteru:

dom_455_3_500x0_ro.jpg

 

A to co wydłubaliśmy: f3aba2d17ad343ecme.jpg

 

Przy czym wymiary kuchni, wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego/spiżarni są orientacyjne, jako, że Murator nie udostępnia rysunków szczegółowych swoich projektów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odpowiada i parterowy i z uzytkowym. Bardziej w wyborze kieruje sie kosztami i dalsza eksploatacja domu. A co do kotłowni to w Anzio ma ona 2,74m2....co to za kotłownia-ja bede ogrzewac dom piecem na eko groszek do tego bojler i miejsce na składowanie węgla, pomieszczenie ala spiżarka połaczone z katem na rzeczy meza i inne pierdoły...a w przyszłości solary na dachu-tak więc musi sie znaleśc i miejsce na sprzęt do tego urzadzenia!!!

tak wiec kotłownia bedzie (musi byc) dobudowana!!! Tak samo w rominie II...

 

Więc który wybrac?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyję, walczę ze sprzedaża mieszkania i nie jest łatwo

mam 65 metrów W Wawie i chce odpowiednią cenę

a pozatym ostanio zmarł mój piesek , śliczna sunia west terrierek

zmarłą nagle na chorobe odkleszczową - cios okropny, do tej pory nie moge się pozbierać po jej smierci

 

ja zostałam przy Arku, na razie tylko fundament wylany i stoje , bo czekam na sprzedaż mieszkania i dobrego kupca

W Arku zmieniłam trochę ukłąd okien plus zlikwidowałam skosy

moj arek najbardziej będzie podobny do Arka forumowiczki z innego forum

 

http://monikakuba.extradom.pl/galeria/dachoweczka-80587.aspx

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeczytałam cały wątek, :) przejrzałam setki projektów... aż wreszcie dziś trafiłam na Z140:

http://www.z500.pl/projekt/z140/rzuty.html

To chyba mój ideał. :rolleyes: Gdyby jeszcze była wersja z garażem po lewej stronie, i kotłownią tuż za nim...

Wtedy w pomieszczeniu gospodarczym komin byłby zbędny, wejście zrobiłabym od strony holu, i byłby to schowek na deskę do prasowania, itp.

 

Co o nim sądzicie? :-?

Proszę o konstruktywną krytykę.

 

Jak dla mnie na plus:

- wyjście z kuchni bezpośrednio na taras (teraz tak mam- według mnie to bardzo rozsądne rozwiązanie, po imprezce na tarasie nie trzeba biegać z brudnymi naczyniami przez salon),

-kuchnia otwarta na jadalnie,

-spiżarka przy kuchni,

-osobne wc, z prysznicem,

-powierzchnia na poddaszu, do zagospodarowania na strych- (widać na rysunku szczegółowym).

-całkiem spore pokoje,

 

I aż mi się wierzyć nie chce, że stan surowy zamknięty to tylko 152 tys...

 

Pozdrawiam.

 

Bardzo fajny projekt:

Dość duży domek, pokoje wystarczające i ustawne. Ładnie też da się wydzielić cześć prywatną na czym mi zależy, przez wstawienie drzwi w korytarzu.

Ja bym jeszcze sobie wydzielił garderobę, zmniejszył trochę pokój gościnny/do pracy. Projekcik jak ulał na moją działkę, ale na razie męczę Anetę w 3d. Zobaczymy co z niej wyjdzie, jak będzie się można przespacerować po domu.

Nie podoba mi się ta wyspa kuchenna z miejscem do gotowania po środku pomieszczenia. Dla osób z małymi dziećmi,rozwiązanie niedopuszczalne, wietrzę tu kłopoty. Wiatrołap można trochę powiększyć kosztem holu, który wg. mnie jest powierzchnią niepotrzebną.

Z drugiej strony pomieszczenia gosp, przy kominie, da się postawić kominek.

Te schody na strych w wypadku stałego zagospodarowania piętra, jakoś mi nie pasują po środku holu.No i dach kopertowy, trochę droższy od stodoły i zabiera więcej miejsca na srtrychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyję, walczę ze sprzedaża mieszkania i nie jest łatwo

mam 65 metrów W Wawie i chce odpowiednią cenę

a pozatym ostanio zmarł mój piesek , śliczna sunia west terrierek

zmarłą nagle na chorobe odkleszczową - cios okropny, do tej pory nie moge się pozbierać po jej smierci

 

ja zostałam przy Arku, na razie tylko fundament wylany i stoje , bo czekam na sprzedaż mieszkania i dobrego kupca

W Arku zmieniłam trochę ukłąd okien plus zlikwidowałam skosy

moj arek najbardziej będzie podobny do Arka forumowiczki z innego forum

 

http://monikakuba.extradom.pl/galeria/dachoweczka-80587.aspx

 

pozdrawiam

 

Witamy,witamy :) ŻYCZĘ powodzenia w sprzedawaniu mieszkania wiem coś o tym, sama w poniedziałek finalizuję sprzedaż swojego (również)65.Strasznie to meczące wszystko...mam na głowie teraz przeprowadzkę do innego miasta do wynajmowanego mieszkania na czas budowy,dodatkowo papierologia budowanicza..dziecko od września do przedszkola 1 raz..mąż wyjeżdza na półroczny kontrakt ...masakra... ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długich bojach, podjęłam decyzje w sprawie projektu. Wybrałam ładny projekt domu parterowego: http://projekty.muratordom.pl/projekt_rodzinny,36,1,.htm Rodzinny D26 z Muratora. Spełnia moje wszystkie oczekiwania. Oczywiście pragnę taki zbudować lecz bez garażu. Wykonam parę zmian kosmetyczny we wnętrzu i będzie taki jak sobie wymarzyłam, szyty na miarę moich oczekiwań.

Co sądzicie o tym projekcie? Czy ktoś z was buduje taki??

 

POZDRAWIAM;) CZEKAM NA ODPOWIEDZI....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się zdecydować ja jeden z tych projektów i chciałabym poznać Wasze opinie. Analizowałam te dwa projekty i ciężko mi podjąć decyzję. Może jak Wy spojrzycie na nie, to zauważycie coś czego ja jeszcze nie dostrzegłam.

Zastanawiam się co z garażem- na pewno będzie tylko nie wiem czy lepiej żeby był w bryle domu czy wybudować go osobno? Co o tym myślicie, która opcja lepsza??

 

Ar-1 http://pprojekt.pl/projekt276-ar_1,opis.html Na pewno poszerzenie go o pół metra z każdej strony (od salonu i sypialni) zmiana wielkości okien. W salonie zamiast tych 2 dużych na bocznej ścianie powstałoby jedno wielkie po środku. Jak dla mnie wersja lustrzana gdyż ma m działkę z wjazdem od południa. Najprawdopodobniej kąt dachu powiększyłabym do 23 lub do 25st i nie robiłabym tego murku w dachu od strony tarasu.

 

Gryf II http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2873_gryf-ii?name=&area_from=&area_to=&roof_from=&roof_to=&parcel_min_width=&parcel_min_height=&floors_id=1&development_id=1&type_id=&garages_id=&cellar=&fireplace=&pool=&technology_id=&szukaj=szukaj&s=2 Bardzo podoba się mojemu mężowi, ja jakoś jestem źle nastawiona na łazienkę bez okna... Dom od strony pokoi i garażu do przesunięcia o 1m (aby uzyskać większy garaż i sypialnie).

 

Mi osobiście z wyglądu bardziej podoba się Ar1 ale wygląd nie jest najważniejszy. Salon bardziej przestrzenny jest w Gryfie- jedyna jego wada to ta ślepa łazianka. Mężuś mówi, że dobra wentylacja i będzie dobrze.... mam sama mętlik w głowie...... Macie może dużą łazienkę bez okna- jak się spisuje w użytkowaniu??

Czekam na jakieś Wasze cenne rady, może pomogą mi w podjęciu decyzji.

Edytowane przez bagusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie z wyglądu baaardzo podoba się gryf i pewnie nie będę obiektywna, bo w związku z tym do głowy przychodzą mi same argumenty "za". Przede wszystkim jest śliczny i ten ganeczek przed domkiem, od południowej strony...... Program funkcjonalny bardzo podobny, może salon w gryfie ciut ustawniejszy. Na plus jeszcze przestronniejszy wiatrołap, spiżarka (!) i większe pomieszczenie gospodarcze z wejściem z wiatrołapu (bez konieczności przechodzenia przez część mieszkalną). Na minus- brak garderoby (to da się załatwić szafami, zresztą garderoba w ar1 też wielkości szafy) no i jak twierdzisz brak okna w łazience. Mam 3 łazienki- 1z oknem a 2 bez. Nie widzę różnicy w ich użytkowaniu (mam dobrą wentylację). Nawet częściej są w użyciu te bez okna bo jakoś bardziej "po drodze" No może to okno w łazience ma swój urok, ale ten urok można stworzyć na różne sposoby. Poza tym łazienka w gryfie jest większa, bez problemu wchodzi i wanna i prysznic. Jeszcze kwestia garażu- w ar1 nie można dokleić garażu do bryły domu, bo miałabyś wtedy pokoje bez okien a to jeszcze gorsze niż łazienka bez okna;) W gryfie garaż już jest. Można zawsze zbudować garaż wolnostojący, ale na pewno jest to droższa opcja no bo np. trzeba wymurować 1 ścianę więcej no i kupić osobno projekt garażu- chyba, że to nie jest problem. To na razie tyle rzuciło mi się w oczy. Życzę dobrego wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwona dzięki za odpowiedź. Co dwie głowy to nie jedna:) Każda opinia jest dla mnie ważna. W ar-1 łazienka byłaby powiększona a garaż da się doczepić w 2 miejscach ( widziałam takie możliwości u osób, które budują ten domek). Osobiście wybudowałabym go z boku domu. Mam ciężki orzech do zgryzienia.... W przypadku ar-1 jest o tyle dobrze, że można go zobaczyć na żywo. GryfII jest nowym projektem- ma ok 2miesiące i raczej nie ma takiej możliwości......

Czekam dalej na Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja miala wybierac to wybralabym AR-1, bo:

- po pierwsze nie lubie projektow z garazem wkomponowanym w bryle - wole jak jest doczepiony

- jest ladniejszy, ciekawszy - dla mnie oczywiscie, bo to rzecz gustu

- wejscia do pokoi nie sa obok siebie co daje wieksza prywatnosc

- duzo miejsca do przechowywania - miejscai w wiatrolapie oraz holu na szafy wnekowe oraz garderoba

- lazienka z oknem - to dla mnie b. wazne

 

Tak czy inaczej, gdybym miala wjazd od poludnia nie wybralabym zadnego z tych projektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-w-ogrodzie,1951,1,.htm

 

kiedyś przeglądałam tylko z poddaszem, ale doświadczenie pokazało, że maraton młodej mamy między pokojem (góra) a kuchnią (dół) jest uciążliwe...

aktualnie przygodę z szukaniem projektu mam już za sobą. "róże w ogrodzie" to idealny dom dla mojej rodzinki. duże pomieszczenie gosp. jest dodatkowym atutem. zgrabny, niewielki, jak czytałam z opisu kosztów niedrogi w budowie w porównaniu do innych.

jestem nim ZAUROCZONA

czy ktoś podzieli moje zdanie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-w-ogrodzie,1951,1,.htm

 

kiedyś przeglądałam tylko z poddaszem, ale doświadczenie pokazało, że maraton młodej mamy między pokojem (góra) a kuchnią (dół) jest uciążliwe...

aktualnie przygodę z szukaniem projektu mam już za sobą. "róże w ogrodzie" to idealny dom dla mojej rodzinki. duże pomieszczenie gosp. jest dodatkowym atutem. zgrabny, niewielki, jak czytałam z opisu kosztów niedrogi w budowie w porównaniu do innych.

jestem nim ZAUROCZONA

czy ktoś podzieli moje zdanie ?? :)

a jak liczna jest Twoja rodzinka? czy kotłownia to dla Ciebie pom.gospodarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie trzy osoby. :) Ewentualnie rozważamy możliwość powiększenia do czterech.

Myslę, że tak duże pomieszczenie gospodrcze mozna spokojnie podzielic na kilka funkcji: kotłownia, spizarka, pom. gosp., ewent. jeszcze rozważam wrzucenie tam pralki i koszy bieliźnianych. Taki mały misz masz.

Czy ktoś ma w planach budowę tego domku? Dobrze byłoby zweryfikować kosztorys przedstawiony przez Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...