Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Faktycznie za mało napisałam na temat moich oczekiwań dotyczących domu. Powinien mieć ok 100 -120 m, min 3 sypialnie, pokój do pracy, kuchnie z jadalnią i salon od strony ogrodu. Dodatkowo 1 garaż z pomieszczeniem na kosiarkę, rowery, narty itp, pralnie. Ogólnie czytelny układ wnętrza domu.

 

Cenna uwaga dotycząca kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To mój pierwszy post na forum. Od dłuższego czasu szukam projektu. Działka ma nieco ponad 900m kw. , prawie kwadrat. Rodzinka mała, 3 osoby. Szukam domku ok 100m kw. z trzema sypialniami. Nie wiem czy dobrze postępuję, ale szukam projektu myśląc od razu o urządzeniu wnętrza. Chciałabym dom w klimatach kolonialnych, takich jak np Almi Decor. Nie lubię domów urządzonych nowocześnie. Czym powinnam kierować się wybierając projekt? Moze ktoś mi coś podpowie, doradzi.

W ulubionych mam:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_niewielki-energooszczedny,513,1,.htm

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_kraina-marzen,2006,1,.htm

 

http://domeria.pl/projekty-domow/id/14337/prezentacja.html

 

Dodam, że podobają mi się domy o prostej bryle, symetryczne.

 

 

Według mnie pierwszy projekt jest nie przemyślany, strata z metrów na kotłowni w środku domu.

Drugi projekt jest chyba najlepszy i wizualnie patrząc z zewnątrz, jak i rozplanowanie pomieszczeń jest przemyślane. Każdy metr wykorzystany.

Trzeci projekt z zewnątrz nie do końca do mnie przemawia, natomiast wnętrze ładnie rozplanowane. Góra domu praktycznie identyczna jak w moim domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Meggi56

witaj, robiłaś sobie już wstępny kosztorys Z98?chciałbym się zorientować o koszty wybudowania tego domku. też chyba się zdecyduje na ten projekt, chociaż małe jest nim zainteresowanie. W sieci do tej pory nie znalazłem żadnego zdjęcia z budowy tego domu. o dzienniku czy blogu już nie wspomnę...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie, to bardziej podoba mi się Palermo, bo lubię nowoczesne kształty, ale nie wiem, czy ta mała łazienka na górze da rade obsłużyć 4-osobową rodzinę. No chyba, że dzieci to chłopcy;) Chyba wnętrze salvadora bardziej by m odpowiadało, tym bardziej, że ja akurat uważam, że kuchnia powinna być przy tarasie - z dworu biega się do domu głównie po jedzenie:) Ale sama bryła budynku mi nie pasuje - ten dach to majątek będzie kosztować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam na imię Daniel i tak jak wielu z was podjęliśmy z żoną decyzje o budowie domu. Kilka tygodni temu znaleźliśmy położoną między dwoma już stojącymi domami działkę 1000m2 o orientacyjnych wymiarach 27m szeroka i głęboka 35m. Mamy też oczywiście swój budżet:

Łącznie z przyłączami chcielibyśmy się zmieścić w 300tyśzł. Budowę stanu surowego z dachem chcemy powierzyć jednej ekipie.A wykończeniówkę robić potem stopniowo zlecając już konkretnym fachowcom. Aby zmieścić się w ciągu 2 lat. Jeżeli chodzi o standard to normalny, niezbyt "wystawny" jak to niektórzy nasi rodacy.

 

Szukamy domu taniego w budowie i w miarę taniego w utrzymaniu

 

Z medii mamy dostęp do:

-woda i kanaliza

-gaz

-prąd oczywiście :)

 

 

 

Mamy synka 4-letniego, ale myślę , że jeszcze jedna mała pociecha przybędzie

 

Szukamy:

 

-100 do 115m2

-najlepiej z garażem

-preferowana parterówka

-Kąt nachylenia dachu 30 stopni

-ogrzewanie gazowe podłogowe (nie wiem czy można to połączyć z rekurepcją)

- 3 sypialnie

-bez kominka

 

Co mi polecicie, bo po przeczytaniu całego wątku mam mętlik w głowie, a jestem "konkretną" osobą za zwyczaj

 

 

PS. Powiedzcie mi jeszcze czy wykonując część systemem gospodarczym, aż tak dużo zaoszczędzę zlecając wszysko jednej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Danielu!

 

Nawet bardzo się starając trudno jest "konkretnie" doradzić. Jak mogłeś się przekonać, czytając ten watek, wielu z nas nie może przekonać samych siebie do jednego projektu :)

 

W Twoim przypadku widzę duży atut w postaci uzbrojonej i wygodnej (wymiary) działki. Może powiedz jeszcze, jak jest ustawiona względem kierunków świata.

 

Czy któryś z omawianych projektów przypadł Ci do gustu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Danielu!

 

Nawet bardzo się starając trudno jest "konkretnie" doradzić. Jak mogłeś się przekonać, czytając ten watek, wielu z nas nie może przekonać samych siebie do jednego projektu :)

 

W Twoim przypadku widzę duży atut w postaci uzbrojonej i wygodnej (wymiary) działki. Może powiedz jeszcze, jak jest ustawiona względem kierunków świata.

 

Czy któryś z omawianych projektów przypadł Ci do gustu?

 

Front Północny-Zachód tył (wyjście na ogród) południowy wschód. Najbardziej myślę o Antek i AR-1 tylko ze przy nich kat nachylenia dachu to 30stopni, a nie jak u mnie powinno byc min 30. No i mysle , ze powinien byc o metr w strone garazu wiekszy. Ciekaw jestem czy wogole takie zmiany adaptujący może wnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej myślę o Antek i AR-1 tylko ze przy nich kat nachylenia dachu to 30stopni, a nie jak u mnie powinno byc min 30. No i mysle , ze powinien byc o metr w strone garazu wiekszy. Ciekaw jestem czy wogole takie zmiany adaptujący może wnieść.

 

Sądzę, że architekt adaptujący może nanieść takie zmiany (większy kąt dachu, wydłużenie budynku), ale fachowcem nie jestem :p.

A proponowany przeze mnie projekt Sasza II nie odpowiada Ci? gdybym miała większą rodzinę, to ten byłby faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisze do Was pierwszy raz, Marcin, ojciec póki co 4 osobowej rodziny. Mamy działkę we Wrocławiu około 24x32m (731mkw), wjazd od węższego boku strona południowo-południowo-zachodnia.

Od 3 miesięcy szukamy projektu, jeździmy po nowych osiedlach, przeszukujemy portale i katalogi. W sumie wybraliśmy kilkanaście projektów ale w każdym conajmniej kilka rzeczy nam nie odpowiada. Na projekt indywidualny raczej nas nie stać.

Czego szukamy :

- parterowy z poddaszem, bez piwnicy, braliśmy pod uwagę nowoczesne piętro ale miejscowe warunki nie pozwalają,

- dach dwuspadowy, prostokątna, prosta bryła, wysokość powyżej 8m, na szerokość wypełniający działkę

- około 140-160 mkw pow użytkowej + garaz w obrysie,

- układ który pozwoli nam zamieszkać tylko na parterze do czasu wykończenia piętra (na parterze poza salonem dodatkowy pokój >10mkw, łazienka z prysznicem, chętnie spiżarnia).

- sumarycznie spore pomieszczenie gospodarcze + garaz - pom. gosp. może być małe bo mamy gaz ziemny ale wówczas spory garaż, już teraz mamy dużo gratów, będzie więcej :)

- na piętrze minimum 3 pokoje i spora łazienka, garderoba nie jest konieczna,

- chętnie okna w bocznej elewacji zmiast okien dachowych.

- żadnych szaleństw, bez kominka, reku, wielkich zbiorników CWU, solarów itp.

 

Spodobały się nam M54 i M101 z Muratora, co o nich powiecie ?

Może ktoś zna podobne projekty i może się podzielić uwagami.

 

Serdecznie pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Szukamy domu taniego w budowie i w miarę taniego w utrzymaniu

 

Z medii mamy dostęp do:

-woda i kanaliza

-gaz

-prąd oczywiście :)

 

 

 

Mamy synka 4-letniego, ale myślę , że jeszcze jedna mała pociecha przybędzie

 

Szukamy:

 

-100 do 115m2

-najlepiej z garażem

-preferowana parterówka

-Kąt nachylenia dachu 30 stopni

-ogrzewanie gazowe podłogowe (nie wiem czy można to połączyć z rekurepcją)

- 3 sypialnie

-bez kominka

 

Co mi polecicie, bo po przeczytaniu całego wątku mam mętlik w głowie, a jestem "konkretną" osobą za zwyczaj

 

 

PS. Powiedzcie mi jeszcze czy wykonując część systemem gospodarczym, aż tak dużo zaoszczędzę zlecając wszysko jednej firmie?

 

Nie dasz rady zmiescic sie w 300 tys. z dzialka - zapomnij.

Na pewno nie parterowka.

Na pewno nie garaz w bryle.

Jak juz bys sie zdecydowal na poddasze to nachylenie dachu pow. 45 st.

 

Polecam zapoznac sie z projektem "Star 47" to jest chyba ideal jezeli chodzi o koszty.

Jedna ekipa to oczywiscie nieco nizsze koszty, jak to w hurtowni.

 

Generalnie na robociznie (rbh) nie zaoszczedzisz, bo to jest cenowo malo elastyczna pozycja. Licza sie wlasciwie tylko oszczednosci materialowe przez koncepcyjne przez poziom luksusu.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M54 moim zdaniem bardzo dobry w odbiciu lustrzanym. Nie lubię wykuszy, ale tu powiększają nieco przestrzeń, zwłaszcza w garażu można ustawić stół do majsterkowania czy rowery. Otwarłabym też salon na hol. Ma też lepsze połączenie z garażem od m101. Do przemyślenia wygląd zewnętrzny. M101 prezentuje się o wiele lepiej. Na wizualizacjach dach M54 wydaje się duży i jakby przygniata całość. Myślę, że inne rozwiązanie daszku nad wejściem, bardziej odkrywające ścianę i drzwi, nadałoby więcej lekkości. Mój dom tez ma drzwi w niewielkiej wnęce i dodatkowe przedłużenie dachu nie jest wcale potrzebne - przy drzwiach podczas deszczu jest sucho, biegnąca prosto połać dachu osłania wystarczająco.

 

Ogólne założenia spełnia też projekt Jabłoń - jedna nieścisłość to to, że jest mniejszy. Na razie w przygotowaniu - kosztorys jeszcze nieznany. Uważam, że godny uwagi. Proponowałabym tylko, zamiast szafy pod schodami, maksymalnie duży schowek i rezygnację z balkonów.

http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/jablon/#rzuty

 

A co sądzisz o Z124?

http://www.z500.pl/projekt/z124.html

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...