Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

. Jeżeli chcesz to mogę wysłać Ci rzut na adres mailowy, może w czymś pomoże. Za projekt gotowy zapłaciliśmy 3 000 (trochę po znajomości)

POnieważ jestem na etapie wyboru projektu, a właśnie z19 staje się powoli moim faworytem, to także Cię proszę o przesłanie rzutu Twojego domu. Być może to mi pomoże wybrać właściwy projekt. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co myślicie o projekcie promyk z MP projekt?

http://www.domy-parterowe.pl/projekt-promyk

 

Ten projekt prawie mi pasuje. Znacie jakieś podobne projekty żeby:

-zredukować liczbe kominów, spalinowy od kominka i pieca były koło siebie

-łazienki były koło siebie, jedna tylko z wejściem od pokoju

-na garazu mi nie zalezy ale potrzebuje kotłowni i graciarni. Takie pomieszczenie mogło by być mniejsze niż w promyku

-taka sama bryła domu, ale bez podcieni przy garazu

 

A widziałeś projekt Szpak tej samej pracowni?

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/szpak/rzuty.php

Jeden komin, zwarta bryła, a tu prawie identyczny tylko z garażem Bursztyn

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/bursztyn/rzuty.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie widać...

W tych domkach jak dla mnie układ pomieszczeń jak najbardziej ok. Brakuje tylko spiżarni.

Jedna rzecz mi się nie podoba w Bursztynie - dach. Dom jest zbyt długi wizualnie. Ja bym zrobiła troszkę niższy dach nad garażem, żeby oddzielic wizualnie dom od garażu. Ale... to rzecz gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jednak ktoś buduje C117c :wiggle:

Szkoda, że Rex już nic więcej nie napisał... :(

 

Nie pisałem ale piszę.Dom stoi.Wprowadzamy się w grudniu.Niespodzianki w trakcie związane z planem to

 

jeżeli dacie kominek na prosto przy filarze to powstanie ściana zasłąniająca wykusz do połowy,wtedy powstaje w wykuszu coś na kształt jadalni.Ma wówczas sens przejście do kuchni.My kuchnię oddzieliliśmy .Natomiast kominek daliśmy przy filarze od strony weścia do salonu.Również powstaje szeroka ściana ,kominek lekko cofnięty w stosunku do filara o ok. 10 cm,łamie płaszczyznę.przyzwoicie wygląda.

 

w projecie są drewniane schody,nie zwróciliśmy na to uwagi i będziemy mieli piękne jesionowe schody:)

 

Nic więcej nas nie zaskoczyło.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś projekt Szpak tej samej pracowni?

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/szpak/rzuty.php

Jeden komin, zwarta bryła, a tu prawie identyczny tylko z garażem Bursztyn

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/bursztyn/rzuty.php

 

Nie wiem co oni mają w tej pracowni z tymi kotłowniami w części prywatnej pomiędzy dwoma sypialniami. Jeszcze jakiś szaleniec nie daj Boże zrobi sobie tam kotłownię na ekogroszek, bo przecież kotłownia to kotłownia. Ten projek na szczęście tak nie ma. Nawet z marketingowego punktu widzenia mogliby to inaczej nazwać.

Nie pasuje mi też kominek w tym miejscu, Nie można przy nim posiedzieć, bo będziesz się czuć jak na korytarzu. Rozumiem, że jest tak zlokalizowany ze względu na kumulację w jednym miejscu wszystkich przewodów kominowych i instalacji ale już bym wolał go chyba nie mieć niż mieć w tym miejscu.

Lokalizacja pom. gosp ok, ale opis, że jest zaprojektowane tak, aby można było palić opałem stałym to gruba przesada.

 

Generalnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od miesięcy szukam projektu na dom...

Mam dużą działkę chce dom parterowy bez garażu,bez piwnicy .bardzo spodobał mi się projekt http://www.dobredomy.pl/projekt/polluksIII

co o nim sądzicie ??Jakie widzicie w nim wady zalety ??

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

 

ja mam działkę szeroką na 34 metry,nie wyobrażam sobie postawić na niej "szczypłego domu"tzn z poddaszem.po prostu by na niej marnie wyglądał,dlatego ma parterówę szeroką na ponad 18 i wiem,że bedzie super wygladać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi brakuje w nim dodatkowej toalety - żeby nie było porannych kolejek i żeby goście nie musieli korzystać z rodzinnej łazienki. No i układ salonu nieciekawy - odpoczywając nie masz widoku na ogród - a dla mnie to jedna z najmilszych przyjemności mieszkania w domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Etap tak jak widać na zdjęciach czyli surowy prawie zamkniety tylko drzwi wejściowe i garazowe ale to chyba dopiero po zimie. jak na razie to czekamy na okna do doświetleń w dachu maja być lada dzień. Stan na dzień dzisiejszy kosztował ok 140 tyś do tego doszło jeszcze zadaszenie z tyłu domu nad tarasem .Bardzo fajnie to wyglada i będzie praktyczne.Pozdrawiam i życzę powodzenia :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juli, wc mozna urzadzic w miejscu spizarki. Sama mialam taki dylemat i w miejscu gdzie miala byc spizarka zrobie jednak wc. Jesli chodzi o uklad salonu - nie rozumiem w czym rzecz. Wystarczy odwrocic glowe w bok i naszym oczom ukaze sie ogrod :-)

 

W bok, jak patrzysz przez okno. W bloku tez mozesz popatrzyc przez okno i widzisz zielen. A tutaj kanapa jest ustawiona (bo musi) tylem do wyjscia do ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...