Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najbardziej przestronne i funkcjonalne poddasze jest przy dachu dwuspadowym,i to powinien wiedzieć każdy,kto przymierza się do budowy,ale niestety nie wie,czego przykładem jest moja koleżanka,która kończy budowę domu z dachem kopertowym,ma 3 kukułki,3 balkony,ale pokoje to nieustawne klitki,strasznie żałuje,że wybrała taki projekt,ale był taki piękny!!!!.Są też projekty gdzie na poddaszu są same okna dachowe,i ludzie je kupują i budują wg nich domy,i mieszkają w nich i nic nam do tego,ich dom,ich sprawa,pozdr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba znalazłam swój prawie ideał :D

wcześniej pisałam o borówce w której musiałabym przeprowadzić pewne zmiany i dążąc do idealnego projektu przetrząsnęłam net jeszcze raz i mam!

 

http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/ag-559/anyzek (wariant poddasza z sypialnią z balkonem)

 

ma wszystko co chciałam mieć a zmiany będą jedynie kosmetyczne typu:

przestawienie spiżarki w kuchni czy dobudowa ścianki na szafy w holu aby zakryć część salonu, likwidacja daszku nad wejściem (marzę o werandzie w przyszłości ;)) czy wydzielenie małej garderoby w sypialni

zamiast wyjścia na taras z salonu zrobię drugi wykusz pod balkonem bo z kolei marzę o siedzisku pod oknem :lol2:

 

może kogoś zainspiruje ;)

 

jak myślicie? da radę do 300-350 tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel -to nie ma być tradycyjne poddasze.Jeśli salon na dole i sypialnie na górze,czyli tradycyjne poddasze wtedy tylko dwuspad.Ja myślę o części typu hobby na poddaszu ew sypialnia dla córki czy też dla gośći ,ale duża minimum 30m po podłodze ,żeby skosy nie przeszkadzały

 

No OK. Tylko, że to jest nieekonomiczne. Za wykończenie tego zapłacisz jak za całe wielkie poddasze, a do wykorzystania będziesz miał znacznie mniej bo reszta pod skosami. Żebyś potem nie pluł sobie w brodę, że za te tysiące wpakowane w poddasze mogłeś pojechać na Seszele ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt,To taka fanberia już w tym momencie bardziej niż dążenie do taniego budowania (jeśli chodzi o zrobienie poddasza nad parterem,ale ja lubię mieć zapas możlwości , nuż wpadnie jakaś większa kasa to na gorze zrobię bilard ,salon kina domowego i nie wiem co tam jeszcze)

W każdym razie ,jeśli dom ma być typowym domem z poddaszem użytkowym to tylko dwuspadowy dach.To na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przestronne i funkcjonalne poddasze jest przy dachu dwuspadowym,i to powinien wiedzieć każdy,kto przymierza się do budowy,ale niestety nie wie,czego przykładem jest moja koleżanka,która kończy budowę domu z dachem kopertowym,ma 3 kukułki,3 balkony,ale pokoje to nieustawne klitki,strasznie żałuje,że wybrała taki projekt,ale był taki piękny!!!!.Są też projekty gdzie na poddaszu są same okna dachowe,i ludzie je kupują i budują wg nich domy,i mieszkają w nich i nic nam do tego,ich dom,ich sprawa,pozdr....

 

I to jest powiedziałabym mentalność Polaka...bo ładny był..a przy okazji cholernie drogi i koniec końców zupełnie nie funkcjonalny!

Dla mnie to jakaś masakra juz by była zupełna pokój na poddaszu pod dachem kopertowym z samymi oknami dachowymi ....brrrr koszmar

Ja jeżeli już zmuszona byłabym do poddasza to zdecydowanie byłoby to pełne piętro - http://www.mgprojekt.com.pl/domki/szmaragd/rzuty.php :D

piętro.jpg

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chętnie przekażę uwagi dotyczące rzeczywistej realizacji : jak wiadomo ,, papier wszystko przyjmie '' w praktyce wychodzi nieco inaczej..... Zmian nie wprowadziłem zbyt wiele ,, Mania'' ma swój urok , ale spiżarkę przeniosłem koło kotłowni i podzieliłem na połowę , podniosłem ściankę kolankową , na poddaszu koło schodów przewidziałem tzw.pomieszczenie techniczne całe okablowanie oraz wszelkiego rodzaju centralki będą w jednym miejscu. Na dziś klatka schodowa powinna być nieco dłuższa , a kominek umiejscowiony bardziej na środku schody na górę będą wtedy łagodniejsze . Więcej info na SKY lub priv . Pozdrawiam ; )

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY !!!!!!!!!!!!!

DSCN9185..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby pan jakiś rzut czy zdjęcia pomieszczeń, baaaaardzo proszę! Mój adres [email protected]. Szkoda, ze mieszka Pan na drugim krańcu Polski... My chcemy zrobić na poddaszu podobne pomieszczenie techniczne, zastanawiamy się nad kotłownią na piętrze.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Malgoska76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy z dziewczyną na etapie wyboru projektu i muszę powiedzieć że już nas głowa boli od przeglądania różnorakich projektów :)

Podobają się nam niskie domki parterowe lub z użytkowym poddaszem.

Niestety ogranicza nas trochę działka. Wielkość działki to trochę ponad 1000m (chyba 1075), w tym jej szerokość to 21,5m.

Problemem jest to, że z 2 stron są drogi (od frontu i z lewej strony). Według przepisów z jednej strony odchodzi nam 6m (od strony bocznej drogi) i od strony sąsiada 3 lub 4m, w zależności od tego czy z tej strony jest okno. Zgadza się?

Jeśli tak to wychodzi na to, że możemy wybudować dom maksymalnie o szerokości 11,5 lub 12,5m (bez okien od strony sąsiada)

Czy są jakieś projekty domów 110-150m z dwoma garażami i dość dużą kotłownią (ewentualne 1 duzy garaż)? Rozumiem, że wtedy garaże muszą być trochę wysunięte przed dom.

Do tego salon plus 3-4 pokoje. Jeśli dom parterowy to łazienka i wc.

Ciężko znaleźć coś fajnego. Z jednym garażem trochę jest projektów ale chyba przydałby się jakiś większy garaż.

 

Może ktoś się akurat orientuje i bez szukania pamięta jakieś projekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś przypadkiem wie co zrobić jak przejrzałem kilkanaście książeczek z projektami typowymi i nic mi nie pasuje. Jestem skazany na architekta? zdaje się że jestem ;-) a może jakiś inżynier który zna się na budownictwie wie jak zrobić projekt domu prostego racjonalnie taniego w budowie i sprawnego technicznie, bez filozofowania o tendencjach escetycznych oraz zależnościach funkcjonalnych...Poznan i okolice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! już straciłam nadzieję, że ktoś podejmie wątek.

Z zapałem więc odpisuję. U nas było tak: papiery - prawie rok!!!!!! Żądano od nas absurdalnych rzeczy, np umowy o wywóz nieczystości czytaj szamba i pani nie potrafiła zrozumieć, że nikt nie podpisze ze mną umowy jeżeli nie ma "przedmiotu umowy" czyli szamba itp sytuacje. Domek bedzie ogrzewany piecem na wszystko tzn piec z podajnikiem na ekogroszek lub pelet z wymiennym rusztem i tedy palimy czym mamy. Alternatywą ma być kominek z płaszczem wodnym lub solary temamt na tapecie obecnie wałkowany. Koszty przerosły nasze oczekiwania, jak to określił nasz kierownik budowy dom bardzo materiałochłonny (nie wiem czy istnieje takie słowo?) na życzenie moge wkleić parę fotek.

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy formułowicze może ktos miał podobny dylemat i moze cos podpowiedziec w tej kwesti

załozęnie jest takie ze chcemy cos z tesciami pobudowac ok 100 m na jedną rodzinę z załozenia konstrukcja prosta nie droga a funkcjonalna

działka ma wymiary 20x50 wjazd od strony polnocnej na boku 20m, dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cieszę się , że się odezwałaś :) miałam już próbować skontaktować się z Toba poprzez prywatnego maila.

Urzędy rzeczywiście mają absurdalne wymagania... Ja jak narazie czekam na wydanie warunków zabudowy(nadal), a potem pewnie jeszcze miesiąc na PNB.

My również chcemy "piec na wszystko", ponieważ tak wyjdzie taniej:). Tylko nasz architekt stwierdził, że obecna kotłowania jest za mała na piec z paliwem stałym:(

ale skoro i tak chcemy przerobić garaż - to kotłowania tam znajdzie miejsce. Chcemy zrobić do niej drzwi bezpośrednio na dwór, żeby nie wnosić opału przez główne wejście.

O kominku i o ogrzewaniu nim w okresie przejściowym pomieszczeń również myśleliśmy....ale mamy rozbieżne informacje co do późniejszego użytkowania, a mianowicie m.in. utrzymania czystości - prawdopodobnie bardzo brudzą się ściany - ale jeszcze zobaczymy co z tym fantem zrobimy:)

A odnośnie kosztów. Dlaczego kierownik twierdzi , że jest "materiałochłonny"? My jak wybieraliśmy projekt to własnie m.in. ze względu na prosta zabudowę , w miarę prosty dach, szybkość postawienia itd. Uważam, ze ma prosta bryłę dach dwuspadowy, więc postawienie nie powinno byc drogie. No jednie balkony mogą być droższe - ale nie chciałam z nich rezygnować bo dodają uroku całości:)

Jeśli możesz to wklej te fotki:) juz czekam z niecierpliwością!

Pozdrawiam!!!

Ps. Teraz będę zaglądac tu częściej:)

Edytowane przez TAJA01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam!!!!

ja przy wyborze projektu też kierowalam się prostotą dachu, a tu ups!!! Jak przyjechał dżwig wkładać dwie (razem cztery bo po obu stronach po dwie) krokwie to troszkę kolanka ugięły mi się. W konstrukcji domu są "dodatkowe" wzmocnienia czy zbrojenia, kierownik pochwali za wybór projektu że taki solidny, a trzeba dodać, że stawiany na okropnym wygwizdowie.Mój avatar to widok z salonu. Ja do osób umiejących czytać techniczne projekty nie należę, ale komplement przyjęłam z godnością. Jeśli chodzi o fotki to zapraszam na mój wątek tam będę się dzielić wzlotami i upadkami. Wątek pt tytułem "Dobra wróżba oby szło jak w nazwie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w wyborze projektu. Oba są bardzo podobne, wydaje się, że koszt budowy również. Który z nich Waszym zdaniem jest lepszy, bardziej funkcjonalny, jakie widzicie plusy i minusy: m-131 Konrada Matuszewskiego (http://konradmatuszewski.pl/projekty...owane/20-m-131), czy kwitnąca jabłoń Muratora w lustrzanym odbiciu (http://projekty.muratordom.pl/projek...z&x=0&y=0&nr=0) ?

 

Pierwszym wyborem był m-131, ale gdy zobaczyłam kwitnącą jabłoń, wydała mi się bardziej funkcjonalna, a teraz już nie jestem tego pewna.

 

W kwitnącej jabłoni nie podoba nam się wejście do kuchni z wiatrołapu i myślała, żeby go trochę skrócić (wiatrołap :)), tak aby się kończył tuż przy drzwiach do kuchni. Nie wiem jednak, czy nie będzie wtedy za mały (od wejścia do domu do drzwi do kuchni jest 1,5m). Zastanawiałam się też nad ewentualnym przesunięciem wejścia do domu i wiatrołapu tutaj, gdzie jest spiżarnia. Wtedy schody zrobilibyśmy w wersji lustrzanej.

W m-131 na pewno powiększylibyśmy dolną łazienkę, może zlikwidowalibyśmy wykusz. I w obu projektach chcielibyśmy poszerzyć trochę garaż.

 

Wszystkie uwagi mile widziane! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...