Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Polecam projekt ar-1. SSZ jak najbardziej możliwy za ok 120tys, do zamieszkania 200-250tys w zależności od standardu. Jeśli sypialnie są dla Ciebie zbyt małe to można je poszerzyć o np 1m (pow domu zwiększa się wtedy do ok 120m2). Sama najprawdopodobniej będę tak robić. Jest wiele blogów i wiele informacji na temat kosztów i zmian jakie warto zrobić w arku. Polecam lekturę:) http://www.domfort.eu/projekt,ar_1,222.htm Edytowane przez bagusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podoba mi się dom Z-24 http://www.z500.pl/projekt/z24,Projekt,domu,parterowego,z,kopertowym,dachem,na,mala,dzialke.html

Pracownia podaje koszt budowy na poziomie 255 tyś ( stan na styczeń 2011 r.)

Czy jest szansa zmieścić się w tych kosztach? Chodzi o stan deweloperski (bez płytek, farb itp. ale z instalacjami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku szukamy projektu, który nam by odpowiadał. Niestety, wszystkie gotowe projekty są jakieś kulawe, kto to w ogóle projektował - i dla kogo?

 

Przykład pierwszy z brzegu, jest sypialnia na parterze, ale nie ma łazienki (tylko WC). I w drugą stronę, łazienka z pełnym programem jest, ale na kondygnacji tylko salon, jadalnia i kuchnia.

 

Kolejny przykład, od strony ogrodu, tam gdzie salon, połowę szerokości domu zajmuje pomieszczenie gospodarcze.

 

I jeszcze, kuchnia tuż przy wiatrołapie, ale spiżarnia po drugiej stronie domu, po tej samej stronie co salon (w założeniu - od południa, gdzie najcieplej).

 

Gdzie tu pomyślunek?

 

W końcu znaleźliśmy projekt, który odpowiada nam wewnątrz, ale z kolei bryłę ma tak barokową, że aż zęby bolą. W związku z tym oczywiście będzie drogi w budowie, co przy ok. 180m2 powierzchni netto stawia pod znakiem zapytania czy w ogóle wyrobimy się finansowo. Nie porzuciliśmy jeszcze całkiem pomysłu zamówienia projektu indywidualnego, ale jak patrzę na te projekty, to aż się boję co architekt wymyśli, skoro w różnych pracowniach powstają takie projekty zupełnie bez głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

 

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby mi pomóc wybrać projekt.

 

Mnie się po prostu nie mieści w głowie ten ogrom bezmyślności. Czy może chodzi o to, żeby projekt z założenia wymagał dodatkowo płatnych interwencji architekta?

każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do dzialki i wtedy tez mozesz co nieco w nim pozmeniać. Nie do końca się z Toba zgodzę, że wszystkie projekty sa beee i zawieraja ogrom bezmyslności, ale sa robione dla przecietnego Kowalskiego, ktory byc moze nie ma tak duzych wymagan jak Ty.

W Twoim przypadku musisz powaznie zastanowić sie nad projektem indywidualnym. Sam mam taki i wiem, ze warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem na etapie wyboru projektu i waham się między Azalią bez garażu z Horyzontu a Groszkiem bez garażu z HB Studio.

Każdy z nich jest ciekawy i funkcjonalny, ale który tańszy w budowie a później w utrzymaniu?

Bardzo proszę o pomoc, radę i opinie.

 

Oto linki;

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-azalia-a-bez-garazu-wrd1299.aspx

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-groszek-bez-garazu-sll1019.aspx

Edytowane przez barbara77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu poczytuję sobie FM (bardzo wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć), chciałbym prosić Was o pomoc, otóż od zawsze marzyłem o domku parterowym, w takim się wychowałem i nie wyobrażam sobie sobie chodzenia po schodach np.z sypialni do kuchni, lecz niestety wczoraj otrzymałem WZ z gminy i tu zonk - kąt nachylenia dachu 40-45st. Póki co jest nas troje, może będzie kiedyś czworo. Moim faworytem było z41+ ale teraz to musiałbym dach przeprojektować a to wiadomo są koszta (i to pewnie nie małe). Dziś znalazłem to http://projekty.lipinscy.pl/Granada/. Poddasze to realizacji na kiedyś tam.... Ze zmian: likwidacja antresoli. Reszta raczej bez zmian. Może ktoś z Was mógłby podsunąć jakiś projekt parterówki z dachem 40-45st. i wysokością max.8m????? Za wszelkie rady będe bardzo wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parterówka z dachem 40-45 st. to trochę bez sensu. Skoro masz takie wymaganie to raczej zdecyduj się na dom z poddaszem. Tylko wybierz taki z porządnymi schodami (najlepiej schody ze spocznikiem i osobna klatka schodowa, a nie schody w salonie) to nie powinieneś tak bardzo odczuwać uciążliwości schodów (chociaż trochę zawsze to poczujesz).

No i wybrałeś sobie zły temat: tutaj dyskutujemy o małych tanich domkach, a ten Twój wybrany projekt to ma prawie 260 m2 i tani na pewno nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel i inni rzućta okiem bo nikt nie chce powiedzieć czemu taki drogi ten dom (tzn jego kosztorys).Wiem ,że droga dachówka i okna ,ale żeby aż tak?

Garaż mały wiem i gotowanie w przedpokoju idiotyzm - ale to akurat szczegół,wystarczy kuchenkę dać gdzie indziej.Coś jeszcze?

Sorry ,że tu ale nikt nie chce doradzić gdzie indziej

http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/amulet/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie jest problem. Jeżeli patrzeć na sam parter domu (bez garażu, bo ten i c.o. będzie jako wolno-stojący) to domek wcale nie jest taki duży. A jeżeli chodzi o dom z poddaszem to raczej odpada, bo będzie mieszkał z nami mój 80letni dziadek (który de facto jest inwestorem) i nie wyobrażam sobie aby miał "biegać" po schodach. Może ktoś z Was szanowni forumowicze zmieniał kąt nachylenie dachu i wie jakie koszta są z tym związane???? A może uda mi się zmienić warunki zabudowy (próbował już ktoś kiedyś)????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Projekty przegladam od paru lat i w koncu natrafilem na http://zobaczdom.pl

Na tej stronie mozna pochodzic po miasteczku zrobionym z domków gotowych dokladnie tak jak w grze komputerowej.

 

Wybralem projekt Meus, gdyz bardzo mi sie podoba i na tym etapie - wyboru projektu, wiem juz o nim wszystko.

Obejrzalem go z zewnatrz , zobaczylem jak wyglada stan surowy i wnetrza. Otrzymalem kosztorysy, rzuty i wszystkie inne informacje.

 

Jest to nowa forma pokazywania projektu i nie sa to tylko rysunki techniczne, ktore malo mi mowia. Jest to model 3d po ktorym sobie dowolnie "chodze" i widze na co sie decyduje..

 

Jednym slowem polecam wybor projektu na podstawie modelow 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam dlaczego tak niewielu buduje wg projektu indywidualnego?

 

tym bardziej ze często działka, jej orientacja do słońca, jej wymiary, sąsiedztwo te elementy są największym determinantem naszego domu..tak mnie sie zdaje przynajmniej....

 

czy nie łatwiej naszkicować gdzie jakie pomiszczenie byśmy chcieli? i z tym iść do projektanta?

 

ja bede miał projekt indywidualny - dobudowuje się do bliźniaka kostki, a działeczka malutka 270m2 ale za to na poł-zach. a sąsiad przyklejony od północy:D

 

bedzie mnie grzał:)

 

na teraz mam już rozplanowane pomieszczenia i wizualizacje razem z meblami moge zrobić w mig za pomocą darmowego prgramu sweet home 3d :));))

Edytowane przez popo00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Noszę się z zamiarem budowy małej parterówki do 100mkw. Po przejrzeniu tego wątku moim faworytem jest projekt LMB 27 czyli Toledo. Jednakże załamałam się gdy przeczytałam na stronie podanej wyżej: "Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji: 222100 zł. " Czy to możliwe? Ja za tą cenę bardzo chciałam już się wprowadzić, no nie powiem że trochę mi to podcięło skrzydła... Co o tym myślicie? Czy naprawdę nie mam na co liczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek131: Tak na szybko z elementów powiększających mocno koszty budowy wymienić trzeba przede wszystkim:

- skomplikowana bryła - mnóstwo narożników, wcięć itp.

- okno narożne w kuchni, duże przeszklenia w pokojach na dole

- aż trzy kominy

 

Pewnie więcej kosztogennych rozwiązań pojawiłoby się gdyby zaglądnąć do tego projektu (np. jakieś niestandardowe podciągi, belki i inne cuda) i może stąd takie koszty.

 

@belindia: ten Toledo nie wygląda na taki, żeby sam stan surowy miał kosztować aż 220 tys. zł, ale cholera go wie. Musisz wczytać się w kosztorys i zobaczyć co tam jest takie drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przez to, że ściany zew są z betonu komórkowego 36cm? Z tego co wyczytałam wcześniej, to przeważnie takie domy mają 18-24, chyba że coś pomyliłam... A co do rozmieszczenia tego domku to jest ono ok, tylko że jedna z większych rzeczy jakie mnie niepokoją - nie do końca podoba mi się to, że wejście z wiatrołapu jest w dużej mierze na salon; wolałabym żeby było bardziej po środku między częścią 'publiczną' a prywatną.

 

Moją uwagę zwróciło Słoneczko II. Projekt baardzo mi się podoba, jedyne co bym zmieniła, to zamiana miejscami (miejscami nie funkjami pomieszczeń) kuchni i pom. gosp.- byłoby ono bliżej wiatrołapu, a kuchnia od bocznej ściany. Oprócz tego zastanawiałabym się na przedłużeniu salonu o 1m w stronę ogrodu... niemniej jednak taras chcę zadaszony- najpewniej zadaszenie to będzie "przełamanie" dachu i dwa słupki.

Ten projekt suszy mi głowę od wczoraj:) Budowałabym go najpewniej, gdyby nie znowu ten nieszczęsny kosztorys... 307800:eek: netto! Czy oni nie przesadzają? powodem chyba znowu jest beton komórkowy. Można w ogóle budować z czegoś innego? Ja tylko kojarzę cegłę i pustak, ale to chyba przeżytki...? Proszę mnie nie zamordować jeśli gadam od rzeczy, nie znam się i tyle:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...