Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Może to przez to, że ściany zew są z betonu komórkowego 36cm? Z tego co wyczytałam wcześniej, to przeważnie takie domy mają 18-24, chyba że coś pomyliłam...

 

18/24 +ocieplnie np 15cm to ściana 2 warstwowa, wiec placisz za nośną(18/24) + ocieplenie

36 to raczej jednowarstwowa, ale energetycznie nie bedzie tak dobra jak 2 warstwowa 18+15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

belindia: beton komórkowy to jeden z najtańszych materiałów, z których można budować. Przynajmniej tak było jeszcze 2 lata temu... więc to raczej nie tutaj są ukryte koszty... Poszukaj kogoś kto już zbudował Słoneczko i LMB 27. Wiem, że na tym forum byli tacy.

Pozdrawiam i powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

od dłuższego czasu czytam forum gdyż temat budowy domku nareszcie zacząl i mnie dotyczyć.

Jestesmy na etapie zakupu działki, wiemy że chcemy dom parterowy 100 m z garażem około 40 m w bryle, dach oczywiście dwuspadowy (może litera L też wchodzi w grę, to zależy od kosztów)

Czy możecie polecić coś wg tego opisu? Może bazując na własnych doświadczeniach?

Domek powinien mieć 3 pokoje, salon, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze (miejsce na pralke, i inne szpargały), kotłownia będzie z tyłu garażu, łazienka i wc, wiatrołap w którym zmieści sie sensowna szafa wnękowa.

Możecie coś zasugerować?

Jak narazie moje typy to: Haga i Annecy na stronie lipińscy.pl, do niewielkiej przeróbki

świt na studio atrium i brzask też atrium projekty.

dziękuję bardzo za wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny.Wszystko ma ok.Może taki troszkę ubogi zewnętrznie ,może dlatego ,że nie lubię dachów 22stopnie?ale prosty i w miarę chyba tani a przede wszystkim funkcjonalny.Kuchnię można od salonu zamknąc,lub częsciowo zamknąć jak ktoś nie lubi otwartej.

Mało sensownych projektów,ten można chyba do nich zaliczyć

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat tego projektu :http://mgprojekt.com.pl/domki/anatol/anatol.php ? Tydzień temu go zamówiłam i w przyszłym tygodniu powinien już przyjść. Szukaliśmy w miarę taniego do wybudowania domu, ale z czterema sypialniami. Także mam nadzieję, że to był dobry wybór. Aby obniżyć koszta jego budowy rezygnujemy z garażu, także to będzie jedyna z większych zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Noszę się z zamiarem budowy małej parterówki do 100mkw. Po przejrzeniu tego wątku moim faworytem jest projekt LMB 27 czyli Toledo. Jednakże załamałam się gdy przeczytałam na stronie podanej wyżej: "Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji: 222100 zł. " Czy to możliwe? Ja za tą cenę bardzo chciałam już się wprowadzić, no nie powiem że trochę mi to podcięło skrzydła... Co o tym myślicie? Czy naprawdę nie mam na co liczyć?

Mieszkam w takim domu. Projekt był kupiony i zrealizowany parę lat temu, kiedy jeszcze nie miała nazwy toledo. Moje ceny nie są więc wiarygodne. Na koszty stanu surowego ma tu wpływ większa ilość fundamentów, ścian nośnych, konstrukcja dachu podparta na środkowej ścianie nośnej, 190 mkw. dachu. Ale jest to jeden z ładniejszych projektów - zdarza się że ludzie spacerujący w niedzielę po obiedzie wyrażają swój zachwyt i pytają się o szczegóły. W projekcie nie zmieniałem prawie nic, lekko poszerzyłem okno balkonowe salonu (którego nie ma przecież od frontu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny.Wszystko ma ok.Może taki troszkę ubogi zewnętrznie ,może dlatego ,że nie lubię dachów 22stopnie?ale prosty i w miarę chyba tani a przede wszystkim funkcjonalny.Kuchnię można od salonu zamknąc,lub częsciowo zamknąć jak ktoś nie lubi otwartej.

Mało sensownych projektów,ten można chyba do nich zaliczyć

 

Tomek ,przecież wizualnie zawsze możesz zmienić, dziwne masz podejście - przecież to tylko kosmetyka...Z podsieniem kata dachu też chyba nie ma problemu.Mnie się ten projekt bardzo podoba.Bardzo funkcjonalny i to właśnie m.in też na możliwość zamknięcia kuchni.Naprawdę spore pokoje,dwie duże łazienki,super pom. gosporarcze.Można się czepić,że nie ma garderoby czy spiżarki,ale wielkość pokoi czy kuchni spokojnie by mi to wynagrodziła.Naprawdę świetny projekt i akurat mnie bardzo wizualnie sie podoba!

 

A co powiecie na temat tego projektu :http://mgprojekt.com.pl/domki/anatol/anatol.php ? Tydzień temu go zamówiłam i w przyszłym tygodniu powinien już przyjść. Szukaliśmy w miarę taniego do wybudowania domu, ale z czterema sypialniami. Także mam nadzieję, że to był dobry wybór. Aby obniżyć koszta jego budowy rezygnujemy z garażu, także to będzie jedyna z większych zmian.

 

Widziałam ten projekt i również mi sie podoba,daje duże możliwości zmian.Z pewnością powiększyłabym salon i jeszcze parę doprawdy kosmetycznych zmian:)

Tu jest link do wątku o tym projekcie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177019-Anatol-MGProjekt&p=4681504&viewfull=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny.Wszystko ma ok.Może taki troszkę ubogi zewnętrznie ,może dlatego ,że nie lubię dachów 22stopnie?ale prosty i w miarę chyba tani a przede wszystkim funkcjonalny.Kuchnię można od salonu zamknąc,lub częsciowo zamknąć jak ktoś nie lubi otwartej.

Mało sensownych projektów,ten można chyba do nich zaliczyć

 

A co powiecie na temat tego projektu :http://mgprojekt.com.pl/domki/anatol/anatol.php ? Tydzień temu go zamówiłam i w przyszłym tygodniu powinien już przyjść. Szukaliśmy w miarę taniego do wybudowania domu, ale z czterema sypialniami. Także mam nadzieję, że to był dobry wybór. Aby obniżyć koszta jego budowy rezygnujemy z garażu, także to będzie jedyna z większych zmian.

 

IZAMi salon wystarczy taki jaki jest. Oczywiście parę kosmetycznych zmian też zrobię. A ten watek, to ja założyłam, że dzięki za chęci pomocy:)

 

Aha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote Originally Posted by tomek131 View Post

No fajny.Wszystko ma ok.Może taki troszkę ubogi zewnętrznie ,może dlatego ,że nie lubię dachów 22stopnie?ale prosty i w miarę chyba tani a przede wszystkim funkcjonalny.Kuchnię można od salonu zamknąc,lub częsciowo zamknąć jak ktoś nie lubi otwartej.

Mało sensownych projektów,ten można chyba do nich zaliczyć

 

 

Tomek ,przecież wizualnie zawsze możesz zmienić, dziwne masz podejście - przecież to tylko kosmetyka...Z podsieniem kata dachu też chyba nie ma problemu.Mnie się ten projekt bardzo podoba.Bardzo funkcjonalny i to właśnie m.in też na możliwość zamknięcia kuchni.Naprawdę spore pokoje,dwie duże łazienki,super pom. gosporarcze.Można się czepić,że nie ma garderoby czy spiżarki,ale wielkość pokoi czy kuchni spokojnie by mi to wynagrodziła.Naprawdę świetny projekt i akurat mnie bardzo wizualnie sie podoba!

 

 

 

Pewnie tak,choć ja lubię widzieć od razu ,jak mi coś nie pasi idę dalej.Czasem ,jak się tu zmieni kąt dachu, tam poszerzy, tu zwęzi ,tu odejmie okno ,tam doda ,tu zlikwiduje kamień bo drogi to w efekcie wychodzi coś co w ogóle nie przypomina projektu pierwotnego i jest do tego brzydkie jak gradowa noc listopadowa.

Na działkę mi braknie 0.5m żeby wszedł a zwęzić go nie ma po której stronie (już założyłem ,że luksfery i 3m dosunę z jednej strony)

Akurat jemu jakby kąt dachu dał na 30stopni to by może pomogło wręcz,ale to musiałbym zobaczyć.Noi tak coś gdzieś kaś od frontu zmienić,ale nie wiem co.

Ja to maruda jestem straszna ,wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote Originally Posted by tomek131 View Post

No fajny.Wszystko ma ok.Może taki troszkę ubogi zewnętrznie ,może dlatego ,że nie lubię dachów 22stopnie?ale prosty i w miarę chyba tani a przede wszystkim funkcjonalny.Kuchnię można od salonu zamknąc,lub częsciowo zamknąć jak ktoś nie lubi otwartej.

Mało sensownych projektów,ten można chyba do nich zaliczyć

 

 

Tomek ,przecież wizualnie zawsze możesz zmienić, dziwne masz podejście - przecież to tylko kosmetyka...Z podsieniem kata dachu też chyba nie ma problemu.Mnie się ten projekt bardzo podoba.Bardzo funkcjonalny i to właśnie m.in też na możliwość zamknięcia kuchni.Naprawdę spore pokoje,dwie duże łazienki,super pom. gosporarcze.Można się czepić,że nie ma garderoby czy spiżarki,ale wielkość pokoi czy kuchni spokojnie by mi to wynagrodziła.Naprawdę świetny projekt i akurat mnie bardzo wizualnie sie podoba!

 

 

 

Pewnie tak,choć ja lubię widzieć od razu ,jak mi coś nie pasi idę dalej.Czasem ,jak się tu zmieni kąt dachu, tam poszerzy, tu zwęzi ,tu odejmie okno ,tam doda ,tu zlikwiduje kamień bo drogi to w efekcie wychodzi coś co w ogóle nie przypomina projektu pierwotnego i jest do tego brzydkie jak gradowa noc listopadowa.

Na działkę mi braknie 0.5m żeby wszedł a zwęzić go nie ma po której stronie (już założyłem ,że luksfery i 3m dosunę z jednej strony)

Akurat jemu jakby kąt dachu dał na 30stopni to by może pomogło wręcz,ale to musiałbym zobaczyć.Noi tak coś gdzieś kaś od frontu zmienić,ale nie wiem co.

Ja to maruda jestem straszna ,wiem

 

:D sam to powiedziałeś ... a ja się z tym zgodzę :D

To czemu nie śmigasz to architekta,masz kiszkowatą, trudną działkę,ja nie widziałabym innej możliwości na Twoim miejscu,a nie zastanawiać się i modzić: tu zabrać 0,5 m tu dać luksfery... masakra .Jak Ci sie podoba nawet o dziwo ten projekt,to pokazałabym projektantowi narysuje od nowa pod Twoje warunki i KONIEC .

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o fachową pomoc odnośnie projektów.Mamy wybrane dwa projekty i nie możemy się zdecydować, możne fachowym okiem rzucicie na nie i nam pomożecie.Jeśli chodzi o koszty to myślę ze będą porównywalne.Projekt Blanka ma kotłownie jaka potrzebujemy , ma przestrzenne ,funkcjonalne wnętrze,natomiast dom w winorośli musielibyśmy troszkę poszerzyć żeby uzyskać większą kotłownie,kominek chciałabym przenieść na lewą stronę i burzac ściankę uzyskałabym więcej przestrzeni zostawiłabym tylko mały filar,Winorośl ma troszkę mniej przestrzeni tak nam się wydaje...ale to miłość od pierwszego wejrzenia.Pomóżcie nam fachowym okiem popatrzyć na te dwa projekty:)

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/blanka/lustro/613#top

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-winorosli-2/m400b96380ccd9

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie AR-1 jest lepszy :) argument - poczytaliśmy chyba już wszystkie blogi na jego temat i jesteśmy sami zdecydowani na jego budowę. na początku miał być domek z poddaszem użytkowym, ale po obejrzeniu zdjęć z wnętrz decyzja zapadła na korzyść Ara :) może z wyglądu nie jest taki jaki chcieliśmy, ale naprawdę wypada ekonomicznie bardzo pozytywnie. i nikt mi nie powie, że większy dach to większy koszt, bo tu strop to kratownice drewniane. Niektórzy boją się tego typu konstrukcji, ale rozmawiałam z wieloma osobami, które mają zbudowane domki na tej zasadzie i bardzo sobie chwalą. jedyne co chcemy zmienić to dostawić garaż z tyłu domu (wjazd będzie z boku) - tak już widzieliśmy u trzech blogowiczów i fajnie się to sprawdza, a druga rzecz, która będziemy zmuszeni zrobić to zmienić kąt nachylenia dachu na 30 stopni, bo takie mamy warunki zabudowy. Widzieliśmy Ara z nachyleniem dachu 28 stopni i wyglądał naprawdę fajnie. budowę chcemy zacząć może za rok, bo na razie zbieramy fundusze :) jak dla nas 1:0 dla AR-1 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość so**l

Skupiłabym się na najważniejszym, czyli tym,że masz działkę z wjazdem od południa. My też taką mamy , więc wiem, że nie jest lekko wybrać fajny projekt.

Gryf raczej nie pasuje na Waszą działkę, przynajmniej ja tak uważam. Nawet jeśli salon będzie dobrze oświetlony przez okna wychodzące na zachód, to 2 pokoje będą miały okna na północ.

Garaż w bryle domu na pewno będzie tańszy w budowie.

Uważam,że jest wiele ciekawszych projektów na działkę z wjazdem od południa, więc nie wybrałabym żadnego z tych dwóch projektów.

Gdybyś miała działkę z wjazdem od północy wybrałabym Gryf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

moze ktoś zna projekt domu na bazie prostokąta (ok 9-9,5 x 11-11,5) bez wykuszy, lukarn itp

dach dwuspadowy - kalenica równoległa do frontu

garaż dostawiony (nie w bryle)

32< salon < 40 m kw.

kominek

kuchnia od ogrodu (łatwiej obsługiwać imprezki tarasowe)

spiżarnia

wc z prysznicem na parterze

gabinet

kotłownia na paliwo stałe w bryle

 

na poddaszu 3 sypialnie, garderoba i łazienka

 

całość ok 130-150 m kw pow. użytkowej

najchętniej 1 komin oraz 1 pion wod-kan

 

Cos podobnego do http://www.planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/39133

 

Architekci rzucili mi ceny 18-20 tys zł !!! wolę tę kasę zainwestować już w budowe więc jak znacie taki projekt (lub który można na taki przerobic) to prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje podobnych domów do tego http://projekty.muratordom.pl/projekt_cyrkon,275,1,0.htm dach 2spadowy, bez balkonow , podobna wielkosc.Tylko najlpeiej jakby mial schody w jakims holu/przedpokoju a nie w pokoju.Jak macie jakies linki do takich domow to prosilbym o wklejenie.pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...