Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Gość Eskaa

Przede wszystkim zastanów się nad ilością pomieszczeń. Projekt Bartek ma fajny parter, potrzebujesz do tego jeszcze poddasze? Przecież tam nic sensownego nie ma.....Spójrz na pokoje, niby niemałe, ale strasznie długie i wąskie.

Gdybym miała wybierać między tymi dwoma projektami to wybrałabym drugi, czyli Lucjan.

Nauczyłam się najpierw oceniać rzuty projektu a potem całą resztę, dla mnie dom ma być przede wszystkim funkcjonalny. Oczywiście wygląd zewnętrzny tez jest ważny,ale warto obejrzeć zdjęcia ludzi , którzy wybudowali już "nasz" dom, bo wizualizacje w internecie często są przekombinowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Eskaa

Przy tej powierzchni domu odpuściłabym sobie poddasze, więc na dzień dobry z 216 odpada. Z 251 jest cudowny :)

Pokoje są duże i przestronne, kuchnia również. W Z 259 nie podoba mi się mała kuchnia i wąski pokój dzienny , ale wynika to z tego ,że projekt jest dużo mniejszy od Z 251.

Edytowane przez Eskaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wszystkie trzy są piękne :wave:

Jeżeli wystarczą ci dwie sypialnie to trzeci będzie najlepszy.

z259 (z garażem) jest dość duży, ma dwa razy większą powierzchnię zabudowy jak z216. CZyli dwa razy większe koszty fundamentów, murów, dachu.

z216 jest malutki ma więcej pomieszczeń ale za to bardzo niewielkich.

Chciałam napisać że i tak najbardziej podoba mi się z216 ale jeszczeraz spojrzałam na z251 i ogłaszam REMIS :D

Edytowane przez Kwitko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w z259 chcesz bydować ten garaż? Bo jeżeli tak to napewno nie będzie tańszy od z251 bo jest sporo większy. Powierzchnię dachu ma aż o 60 m większą!!!

 

Ja właśnie mam przed sobą projekt domku z87, może nie tak ładny (choć mi się bardzo podoba) i nowoczesny ale fajnie pomyślany i sporo tańszy w budowie.

Edytowane przez Kwitko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie garaż by sie przydał, ale podroży on znacznie koszty budowy. Tylko czy w dzisiejszych czasach warto budować dom bez garażu? Sama nie wiem ;)

 

czy w dzisiejszych czasach warto budować dom z garażem? budowa jest droga a samochody nie sa juz tak cenne, człowiek sie ciągle spieszy i nie ma czasu na walke z kolejna bramą, zazwyczaj w domu sa dwa samochody, więc i tak jeden się nie zmieści, grozi nam podatek katastralny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wygrywa oczywiście Z128,

Praktycznie też, małe balkoniki na nic sie przydają, najważniejszy i tak jest taras do odpoczynku.

Balkony spełniały swoją funkcję jedynie w blokach :p

 

Na stronie http://www.z500.pl/projekt/z128,Zgrabny,dom,z,poddaszem,ekonomiczny,w,realizacji,Jasne,oraz,funkcjonalne,wnetrze.html#project-general-info

są fajne zdjęcia z realizacji - dokladnie tak wykończony dom jak w projekcie! trzeba bedzie napisać do tych ludzi, może będzie zobaczyć go w realu:)

szkoda tylko ze na stronie pracowni nie ma informacji gdzie ten dom stoi hehehe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie garaż by sie przydał, ale podroży on znacznie koszty budowy. Tylko czy w dzisiejszych czasach warto budować dom bez garażu? Sama nie wiem ;)

 

Generalnie w sytuacji ograniczonych środków lepiej olać garaż. Jest masa rzeczy, które muszą być pod dachem, a auto być nie musi. Więc lepiej wybudować domek ogrodowy - na podstawie moich doświadczeń sugeruję min. 4x4 plus dach przedłużony z jednej strony na drewno do kominka. Taki domek jest o rząd wielkości tańszy od garażu, a jednocześnie bardziej przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...