Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Gość elka51
Region małopolski, bo pewnie ma to znaczenie przy wycenach materiałów i robocizny.

W przypadku legalnie zatrudnionej firmy region nie ma żadnego znaczenia.

 

Dodam tylko, że czytałem trochę na forach o tych projektach i kosztorysy są trochę wygórowane.

Kosztorysy zakładają zatrudnienie legalnie działających firm, które płacą wszystkie należne podatki.

 

Do stanu surowego zamkniętego wraz z instalacjami chciałbym korzystać z usług jakiejś zaprzyjaźnionej, dobrej i taniej ekipy lub po prostu np murarza "na czarno". Z kolei całą wykończeniówkę jestem w stanie zrobić sam z pomocą rodziny.

 

Właśnie z takich powodów kosztorysy są "trochę wygórowane"

 

Żadnymi modlitwami nie uda ci się wybudować poprawnie (technologia, materialy etc) tych domów za 250 tys.

Edytowane przez elka51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć zulka ja wzorowałam sie na tym projekcie. Bardzo fajny.

Tylko że ja mieszałam projekt OPAL z tym projektem. A raczej DN 006

Kupiłam projekt Opal i mój wykonawca miał jakąś Panią projektant i nanosiliśmy zmiany.

Generalnie bardzo mi się podoba DN jest fajny ale i dosyć kosztowny.

Z tego co wiem to ocieplenie w tym Dn to wełna a jest dosyć droga i sciany 36 cm. Ja wybrałam tańszy wariant z MG project.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj goja74.Pracownia z500 była moją ulubioną jak ja szukałam projektu.Nie wiem czy masz już jakieś media na działce bo to zazwyczaj jest kosztowne.

Na moje oko powinnaś zmieścić się w tej kwocie.Może bez szaleństw ale z opcją do zamieszkania ;) Bardzo podobają mi się twoje zmiany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dom z płaskim dachem wykończony papą - więc koszty ew. renowacji to 300-400 zł co 5-10 lat...

w przyszłym roku planujemy generalny remont dachu o kosztorys z materiałami bardzo dobrej jakości to ok. 5 tys złotych z kosztem ekipy, która go wykona...

piszę to bo wydaje mi się że płaski dach łatwiej i taniej zreperować niż taki spadzisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów. Jestem tu mocno świeży ( w zasadzie dzisiejszy) jednak Forum czytałem nie raz. Otóż stało się: chcę się budować - jednak po przeliczeniu własnych funduszy oraz wizycie u architekta trochę zgłupiałem. Mam na oku 2 projekty :

http://web.domeria.pl/tuluza-v-lmb31d-i16055.html

http://www.nowedomy.net/projekt,kajtek.html

Kajtek ma małą kuchne, trzeba by go trochę pewnie ponaciągać no i bez gartażu, a w tuluzie nie bardzo wiadomo gdzie schody.... no i dużo większa

Działkę posiadam 8,5 arową więc tez się specjalnie nie rozpędzę a kasowo ok 200k.

Póki co jest nas troje ale pewnie będzie kiedyś na więcej (+1) Macie jakieś sugestie albo wogóle jakieś inne projekty na oku?

Z warunków zabudowy wynika, że dom musi mieć użytkowe poddasze, niepodpiwniczony - muszę mieć garaż na jakieś rupiecie. Z racji średnich funduszy myśleliśmy o budowie dwuetapowej. Dobrze by było, zeby na dole były 2 pokoje, jednak wtedy wychodzi duża góra...ech masakra jakaś :( Za wszelki sugestie z góry dziękuję . Pozdrawienia dla wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa

Jest wątek o domach za 200 tyś, można w nim znaleźć wiele cennych uwag i fajnych projektów. Rzuć okiem ( chyba, że dasz radę przeczytać całość :) ) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok.200-ty%C5%9B.-jest-sens-marzy%C4%87

Sporo osób udziela się w tym wątku, więc na pewno dużo się z niego dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu rozgladalam sie za projektami parterowymi z salonem+4pokoje. znalazlam cos takiego: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/anatol/index.php#opis

sa 4 pokoje oprocz salonu, dach dwuspadowy, garaz, spora kotlownia, wejscie na strych - gdzie mozesz przechowywac rzadko uzywane graty, 2 lazienki i dodatkowo wc ... same zalety :) ekspertem nie jestem ale wydaje mi sie ze prostokatna bryla i dwuspadowy dach znacznie obnizylyby koszty w porownaniu do przedstawionych przez Ciebie projektow.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu rozgladalam sie za projektami parterowymi z salonem+4pokoje. znalazlam cos takiego: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/anatol/index.php#opis

sa 4 pokoje oprocz salonu, dach dwuspadowy, garaz, spora kotlownia, wejscie na strych - gdzie mozesz przechowywac rzadko uzywane graty, 2 lazienki i dodatkowo wc ... same zalety :) ekspertem nie jestem ale wydaje mi sie ze prostokatna bryla i dwuspadowy dach znacznie obnizylyby koszty w porownaniu do przedstawionych przez Ciebie projektow.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

rudi - jak miło, że Ci się ten projekt podoba :p

Mam nadzieję, że pomimo powszechnego szeptania o kryzysie, uda mi się na wiosnę wystartować z jego budową.

Prostota tego domku przemówiła do mnie. Mam nadzieję, że domek uda się wybudować i wykończyć do 300 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po obejrzeniu "74566" projektów najbardziej podoba nam się ponizszy, proszę dajcie znać co o nim sądzicie i jakie widzicie zalety i wady takiego domu.

 

http://gotowe-projekty-domow.pl/ac_megan_g2.htm

 

Pozdrawiam

Bryła nie w moim stylu, ale skupiam się na wnętrzach. Jezeli nie planujesz od razu robić uzytkowego poddasza, to warto zrobić teraz tylko dziurę w suficie i składane schody drabinkowe - inaczej ciepło będzie uciekać bez kontroli. I pomysleć jak ocieplisz - czy teraz po prostu ułożysz wełnę na stropie czy od razu ocieplisz docelowo połacie dachowe - dach potężny, więc i koszty będą spore.

Dużo narożników - to koszty zarówno przy budowie (również przy tyczeniu, ale to akurat pomijalne w skali kosztów budowy) jak i potem większe problemy z dociepleniem. Dużo wąskich - acz wysokich- okienek, które będą wpuszczać niewiele światła (duża część powierzchni to profil) i zwiększać straty ciepła. Okna narożne też będą sporo kosztowały.

Fajne oddzielenie części dziennej i prywatnej, może dwie mniejsze sypialnie ciut za małe, ale mają niezły kształt, więc pewnie da sie je sensownie urządzić. SPiżarnia przy kominie to pomyłka. W kuchni nienajszczęśliwsze usytuowanie lodówki, ale nie bardzo jest na nią miejsce gdzie indziej. Pomieszczenie gospodarcze (13) wąskie i mało ustawne. Jakie źródło ciepła przewidujesz? Nie wiem, jakie masz zasoby finansowe, ale przekalkulowałabym koszty. I planując adaptację poddasza , chciałaby zobaczyć rysunek więźby tj. w szczególności ile jest słupów i gdzie stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Jestem nowy na forum. My również z żoną rozpoczynamy na wiosnę 2012 budowę domu Aslan 2. Dokonaliśmy kilku zmian w projekcie min pozbyliśmy się tego WC przy kuchni i zrobiliśmy łazienkę wc + prysznic. zabierając kilka metrów z garażu. Zwiększyliśmy też pomieszczenie gospodarcze. To tyle na parterze. Na piętrze zamiast dwóch mamy jedną łazienkę i osobną pralnię. Oraz osobną garderobę z wejściem od korytarza. Projekt od razu nam się spodobał. Jest prosty i funkcjonalny. Znaleźliśmy juz firmę, która wykona nam stan surowy otwarty. Żadna z firm, z którymi rozmawiałem nie mówiła o jakichkolwiek niespodziankach projektowych i trudnościach. Stąd też nie obawiamy się budowy. Mam nadzieję, że uda mi się na bieżąco informować o postępach w budowie bo wydaje mi się, że nie ma na razie zbyt dużo tych domów w Polsce ( o ile są jakiekolwiek :)) ) . Pozdrawiam. To tyle na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Proszę o poradę tych którzy sie znają. waham się między dwoma projektami "Dom w poziomkach 3" i "Iskierka". Według kosztorysów podanych na różnych stronach Iskierka mimo, że większa i to sporo jest tańsza w budowie, nie rozumiem czemu... Patrząc na blogach użytkowników, też nie widzę wielkiej różnicy w kosztach. Skąd się to bierze. Chcę wybudować któryś z tych domków, wiadomo wygodniejszy byłby większy, ale przede wszystkim chodzi o jak najniższe koszty budowy... Pomóżcie, podpowiedzcie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej będzie jak wkleisz projekty.

 

Iskierka nie ma balkonów i chyba jeden komin mniej.

Iskierka podaje tylko koszty SSZ

Archon podaje koszt SSO, SSO + instalacje (bez okien?) i stanu "pod klucz" w ubogim wydaniu.

Poza tym - Iskierka ma ścianę jednowarstwową a Poziomki dwuwarstwową.

Strop w Iskierce jest gęstożebrowy (teriva, Ackermann), a w Poziomkach monolityczny.

 

Nie masz więc punktu odniesienia do porównania.

 

Skup się na tym, czego potrzebujesz od domu. Na wyborze niedrogiej technologii (ceramika nie jest tania, dachówkę ceramiczną można zastąpić innym pokryciem), ekonomice użytkowania (tanio wybudować większy ale słabiej izolowany dom, czy mniejszy ale bardziej energooszczędny?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...