Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

A może tak znajdź w swojej okolicy architekta z papierami i siądźcie na piwie i pogadajcie, w moim przypadku taki projekt był najlepszym rozwiązaniem, projekt ma to co chciałem, a archiktekt podpowiedział to i owo co pozwoliło zaoszczędzić na późniejszych etapach parę groszy i koniec końców bilans wyszedł na zero :))

 

pozwole sie wtracic .

 

no tak ale skoro on chce wszystko jak najtaniej to nie moze sobie pozwolic raczej na projekt indywidualny . Najtaniej wyjdzie gotowiec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teoretycznie najtaniej wyjdzie gotowiec ,ale tylko pod warunkiem, że rezygnuje z jakichkolwiek istotnych zmian zmian w projekcie.

Jeśli ktoś już na starcie rezygnuje z blachówki ceramicznej na rzecz blachodachówki, czy gontów bitumicznych, to po co ma płacić za wieźbę liczoną pod ceramikę ?

A każda taka zmiana, plus adaptacja kosztuje - i może się okazać, że indywidualny projekt JEST tańszy.

 

W praktyce budowa "z gotowca", nawet nie zakładając zmian, może być droższa, gdyż często elementy nośne (słupy, belki, podciągi, zbrojenie stropów) są zupełnie niepotrzebnie przewymiarowane, za co płaci się później w trakcie realizacji.

To są koszty, przy których 2-3 tyś zł to kropla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie najtaniej wyjdzie gotowiec ,ale tylko pod warunkiem, że rezygnuje z jakichkolwiek istotnych zmian zmian w projekcie.

Jeśli ktoś już na starcie rezygnuje z blachówki ceramicznej na rzecz blachodachówki, czy gontów bitumicznych, to po co ma płacić za wieźbę liczoną pod ceramikę ?

A każda taka zmiana, plus adaptacja kosztuje - i może się okazać, że indywidualny projekt JEST tańszy.

 

W praktyce budowa "z gotowca", nawet nie zakładając zmian, może być droższa, gdyż często elementy nośne (słupy, belki, podciągi, zbrojenie stropów) są zupełnie niepotrzebnie przewymiarowane, za co płaci się później w trakcie realizacji.

To są koszty, przy których 2-3 tyś zł to kropla.

 

no tak

 

racja

 

to w takim razie najlepiej jakby znalazl architekta i na poczatek tak sa sucho dowiedzial sie co wyjdzie lepiej i taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 251 moim zdaniem powinien zostać zdyskwalifikowany za słup związany z wieńcem.

Może koszty budowy ciut większe byłyby gdyby zrezygnować z podcienia (powiększyć kuchnię i kotłownię), ale o wiele tańsza eksploatacja, bo słup będzie wielkim radiatorem (ogromny mostek cieplny).

Poza tym na rysunku rzuty mebli są pomniejszone (kanapa ma szerokość szafek w kuchni, czyli 60 cm :) ) W rzeczywistości meble wyjdą większe nisz na rzucie.

 

Słup nie będzie tak bardzo istotnym mostkiem - konstrukcja podtrzymująca strop drewniany,dach konstrukcja wiązarowa.Co do mebli na rzucie to zgoda.

Zauważyłem, ze rzuty w ten sposób i wizualizacje robi wiele pracowni , klient nieświadomy kupuje oczami - a potem , k...,..sorry,kanapa się nie zmieściła.

co do projektów małych domków Z... to moim faworytem jest 256-z kosmetycznymi zmianami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie wtracic .

 

no tak ale skoro on chce wszystko jak najtaniej to nie moze sobie pozwolic raczej na projekt indywidualny . Najtaniej wyjdzie gotowiec .

 

No i tu się nie zgodzę....gotowiec na początku jest najtańszy, a potem wychodzi zmiana tu i tam, dodatkowo adaptacja gotowca do istniejącej działki i ......koniec końców wyszło mi 4900 PLN za projekt ze wszystkimi papierami ( wszystkimi branżami ), z którymi poszedłem do Starostwa i dwa tygodnie później miałem pozwolenie na budowę.....następnie dwa tygodnie na uprawomocnienie się i jazda....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak

 

racja

 

to w takim razie najlepiej jakby znalazl architekta i na poczatek tak sa sucho dowiedzial sie co wyjdzie lepiej i taniej .

 

W przypadku architektów, też warto dowiedzieć się wcześniej dokładnie o koszty projektu, bo ustalenia na zasadzie "Pan się nie martwi na pewno się dogadamy" są zazwyczaj dość kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

 

To mój pierwszy post, więc proszę o wybaczenie jeśli czynię coś nie tak.

W mojej 4 osobowej rodzinie nadeszła ta chwila, kiedy zapadła decyzja o budowie domu. Działka już jest: 25 x 35m, ale niestety warunki zabudowy dają nam tylko 20% powierzchni zabudowy. Czyli niewiele. I tutaj pojawia się problem, z którym nie możemy sobie poradzić - mieliśmy wybrany projekt LMB49, ale niestety powierzchnia zabudowy jest za duża. Pierwotny plan był na dom parterowy, ale został zweryfikowany przez życie i warunki zabudowy i obecnie szukamy czegoś z poddaszem użytkowym, ale takiego aby po schodach biegać jak najmniej, a być może jak dzieci się kiedyś wyprowadzą, to z opcją okresowego zamknięcia góry nawet.

 

Obecnie poszukuję projekt domu wg. kilku prostych założeń, ale niestety mimo przejrzenia pewnie tysięcy projektów znaleźć się coś sensownego nie udało. Oto założenia:

- kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia rodziców (czyli nasza) i gabinet na parterze,

- dwie sypialnie i łazienka dla synów na górze,

- garaż 2 stanowiskowy, spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze,

- całość do 180m2, w stylu możliwie nowoczesnym, dach spadzisty...

 

Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć projekt, który by spełniał te wszystkie wymagania, a na razie nie chcemy rezygnować ze wstępnych założeń i iść na życiowe kompromisy. Blisko jest ten projekt: WAH1344, ale brakuje mu jeszcze jednej sypialni na dole.

 

Mam nadzieje, że pomożecie i wykażecie się wiedzą, jaką niewątpliwie zdobyliście podczas poszukiwań swoich projektów...

 

Pozdr.

Paweł P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

planujemy wybudowanie małego domku dla naszej malej rodzinki

problem mamy taki że mamy bardzo wąską działkę - dom max 7,5m szerokości :(

znaleźlismy dwa projekty tj:

1) Z71

2) zakątek s-gl 266

 

o ile o tym pierwszym tu na forum można naprawdę dużo poczytać i się dowiedzieć o tyle o tym drugim nie widzę nigdzie żadnych komentarzy ! może ktoś go buduje ? który z nich będzie lepszym ? w tym Z71 te pokoje wydają się nam małe - a koniecznie musimy u góry miec 3 pokoje i łazienkę.

 

ewentualnie może ktoś coś doradzi z innym projektem w takiej wielkości czyli do ok 90m.

 

pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalisa dziękuje za projekty w domu przeanalizuje je z żonką :) bo zwłaszcza ten pierwszy przypadł mi do gustu :)oczywiscie bez poprawek by się nie obyło :)

 

działkę mam straszną kiszkę tj wąska a długa, na dodatek z tyłu domu nie mogę mieć okien gdyż to pozwoli mi zblizyć się do sąsiedniej działki na 1,5m ehh

ja wiem że w małym domku nie będzie dużych pokoi ale mi to odpowiada bo górne pokoje mają być jako wyłącznie sypialnie dla nas i naszej córci a 3 pokój awaryjnie np jako pokój z komupterem itp

garażu nie potrzebuję bo mam blaszak na działce już :)

 

czy ktos może z was koledzy i koleżanki budował lub buduje ten domek York ?

Edytowane przez tomek&asia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Postanowiłam odświeżyć temat, który jeszcze niedawno sam mnie dotyczył. Długo szukałam projektu i w końcu po ciężkiej pracy trafiłam na projekt U12, pracowni INVESTDOM, który spełnił wszystkie moje oczekiwania: jest prosty, więc tani w budowie, ma pokój na dole, co było dla mnie bardzo istotne i trzy pokoje na górze, no i duża łazienka na poddaszu z osobną pralnią. Jestem na etapie załatwiania papierologii, więc najgorsze jeszcze przede mną ;-) Ale projekt już mam i jestem pozytywnie zaskoczona. Jakby ktoś chciał sobie obejrzeć mój ukochany projekcik, może zajrzeć sobie tutaj: http://praktyczneprojekty.pl/u12___116m2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten z38 niby spoko ale kurde brak okien w scianach jakos mi nie odpowiada, co do projektu Longinus to oczywiscie góra zosała by podniesiona o jakies 2-3 cegły, najgorsze że nie ma nigdzie informacji jak ktoś go buduje bo to projekt z zeszłego roku i nie ma jak go sobie inaczej wyobrazic niż to co na stronie biura jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2782_Barnaba

 

 

a CO MYŚLICIE O TYM?

mały ale wydaje się być funkcjonalny - brakuje tylko jednego dodatkowego pokoju...

 

a jakie ogrzewanie planujesz , bo jak na p.stale to ta kotlownia raczej nie bedzie w dobrym miejscu , te skosy na gorze tzn uciete wyjscia balkonowe w pokojach to tez jakies takie nie tego , szkoda ucinac kawalek pokoju na rzecz balkonu . W domkach balkony uzywa sie tylko sporadycznie , bo jak masz taras na dole i ogrodek to nikt nie bedzie siedzial na balkonie .

ja gdybym mogla cofnac czas to wybralabym calkiem inny projekt , napewno bez balkonow u gory. fakt - pokoj na dole zlikwidowalam , a przydalby sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...