Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Dzięki Elfir. W większości projektów, kiedy ustawię dom na działce 1 z sypialni czasem nawet 2 mają okna na północy (patrząc od wejścia do domu znajdują się za garażem). Wiem, że działka ciut wąska, ale jeśli przyjdzie mi stawiać domek z poddaszem użytkowym kalenica wzdłuż drogi, to nie będzie mi nic łatwiej:( W moje okolicy na więcej mnie nie stać :( Dlatego szukałem tych projektów, które jak Z207 mają wszystkie wyjścia ogrodowe za dom (patrząc od frontu) i są nieco rozciągnięte wzdłuż (w głąb działki w moim przypadku) jak M106a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Próbujemy coś kombinować z wjazdem od północy, ale raz, że nie podoba mi się dzielenie tak dużej powierzchni ściany garażowej z wnętrzem (chłodno, jeśli garaż będzie minimalnie ogrzewany), dwa nie podoba mi się ten długawy korytarz :)

[ATTACH=CONFIG]168657[/ATTACH]

 

Czy ty nie chciałeś kotłowni na paliwo stałe?

Po co ci okno w garażu? Lepiej jedna ściana ślepa i jak najbliżej granicy sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty nie chciałeś kotłowni na paliwo stałe?

Po co ci okno w garażu? Lepiej jedna ściana ślepa i jak najbliżej granicy sąsiada.

 

Chciałem. A co jest nie tak z tą na prawo od wejścia? Z okna można niby zrezygnować, ale przy wejściu od północy nie ma to odejście od granicy aż takiego znaczenia (moim zdaniem). No i zawsze jest opcja z wejściem z boku i kombinowaniem z wjazdem po łuku, wtedy to ma sens, ale propozycje mają okna na obu ścianach. Oto one:

projekt3.JPGprojekt2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

http://images40.fotosik.pl/1940/09aa36c96564a085gen.jpg

 

Dodałam jedynie parterową przybudówkę przy wejściu, żeby urozmaicić elewację frontową, ale mozna z niej zrezygnować.

Dzięki przeniesieniu sypialni babcia nie musi biegać przez salon do łazienki. Łazienka jest blisko i wejście jest dyskretne. Wielkośc łazienki dostosowana jest do osoby w wózku. Otwarte schody jednobiegowe zajmują niej miejca a pod nimi można zrobić schowki.

 

W zasadzie można byłoby zrobić połączenie garażu z kuchnią poprzez spiżarkę - wysiadasz z samochodu i zakupy odnosisz do spiżarki.

 

Niech architekt pomysli jedynie nad zmniejszeniem piętra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

 

Trafiłaś na parę upierdliwców i pewnie braknie Ci wkrótce cierpliwości, ale żona ma ma w głowie kuchnię przy wejściu. Mnie się układ dość podoba, tylko nie wiem czy kuchnia nie będzie zbyt mała :)

 

Niech architekt pomysli jedynie nad zmniejszeniem piętra.

 

W jaki sposób? Loggię wykluczyliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazyl - w waszym projekcie i tak nie ma kuchni jakoś specjalnie blisko wejścia.

Co do wielkości kuchni - masz większa kotłownię niż oryginalnie, ale możesz ja pomniejszyć powiększając kuchnię. Dodatkowo wrysowałam spiżarkę

 

Zmniejszenie piętra - zrobienie domu parterowego z nadbudówką nad częscią domu. Jak u mnie - ta też nie mam piętra nad całym parterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nad rozplanowaniem sprzętów się jeszcze nie zastanawiałam, ale to dobry pomysł. Jednak nie chciałabym oddzielać kuchni od salonu w tym większym mieszkaniu.

 

 

Zanim zaczniesz stawiać ściany, umebluj wstępnie dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca. :) Wprawdzie z opisu wynika, że grunt dobry, ale projektant będzie wiedział, jaka jest głębokość przemarzania gruntu i od tego m.in uzależni zagłebienie w ziemię.

 

Co do spadzistości działki. Określ jaki jest mniej więcej spad w tej części działki, gdzie stanie dom - jaka jest różnica na tych 8-10 metrach. U mnie na przykład jest to 35 cm i nie robiliśmy nic celem wyrównania - po prostu z przodu jest troszkę wyżej, a z tyłu niżej.

 

Projekty mogę podsunąć, ale doprecyzuj wymagania. Czy garaż ma mieć połączenie z domem, czy tylko przylegać przez ścianę. Ilu będzie stałych mieszkańców (tylko ojciec?), dlaczego 100m2 - z czego wynika takie ustalenie? Mój dom ma 107m2 powierzchni użytkowej i ma 4 sypialnie. Czy ojciec potrzebuje tyle? Skoro będzie liczył każdą wydaną stówkę, to czy ekonomiczne będzie dla niego ogrzewanie i ogólnie utrzymanie (podatki, bieżące remonty, sprzątanie) domu tej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech architekt pomysli jedynie nad zmniejszeniem piętra.

 

Coś tam buczał przy schodach i ma jakiś inny plan. W Twojej propozycji nie ma niestety zewnętrznych drzwi do kotłowni, ale z tym nie ma problemu, bo przy wjeździe od płn. nie musi być to 3 m. Zobaczymy jego propozycję i nie omieszkam skonsultować :D

A ja cały czas myślę nad tym drugim wariantem (wjazd po łuku) i ze ślepą ścianą od wschodu. Ale co wezmę kartkę i narysuję prostokąt - utykam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...