Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Podoba mi się ten projekt(WB 3476). Przeglądając setki projektów nie zwróciłbym na niego uwagi ale po chwili spędzonej z nim sam na sam jest jednym z moich faworytów na działkę z wjazdem od południa. Jak dla mnie ma funkcjonalny układ wnętrza: kuchnia zaraz przy wejściu oddzielona od salonu, co prawda od strony południowej ale z oknem na wschód, sypialne poddasze z dużymi pokojami i z łazienką którą można powiększyć kosztem pokoju nr 2. Ja potrzebuję trzech sypialni więc z tego pokoju zrobiłbym suszarnię, pralnię lub siłownię z wejściem przez łazienkę. Jeszcze chciałbym wejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego dlatego jak by się dało to przesunął bym tą wystającą ściankę w garażu kosztem kotłowni. Duży garaż to dużo miejsca na rupiecie którego nie trzeba ogrzewać. Podoba mi się mała ilość okien od strony północnej, dwuspadowy dach i ten ciekawy balkon od frontu. Elewacja jest tylko jakaś taka uboga. Na pewno zrobilbym wyższy cokół ze względów praktycznych i zmieniłbym kolorystykę ale to rzecz gustów. Może też kupię ten projekt.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na parterze:

1) Może warto zamienić funkcjonalność 7 z 8, będzie pełnowymiarowa łazienka i dostep do wentylacji by się znalazł,

2) pod schodami można zabudować pawlacz i byłaby dodatkowa skrytka co równoważyłoby utrate powierzchni z pierwotnego 8.

Na górze:

1) kibel na kominie :o , no chyba, że jest przy kominie na podłodze,

2) może warto się zastanowić nad zsypem na uzywaną odzież z górnej łazienki do pomieszczenia gospodarczego na dole, bedzie mniej bałaganu i biegania, a to tylko uwzglednić dziurę w stropie o odpowiednim przekroju,

3) wspólny balkon waszej sypialni z pokojem 5 to troche mało intymne, nie uważacie,

4) może warto skroić dostep do balkonów zarówno 5, jak i 6 (nad wyjściem do ogrodu z salonu zrobić daszek) powinno być taniej (okna balkonowe/normalne oraz daszek zamiast balkoniku) i mniej kłopotliwie (daszek zamiast balkoniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej projekt typowy - najlepiej jakiś bardzo popularny, masz szansę na tym forum skontaktować się z osobami które go budują i wiesz co poprawiać, a ci co już w takim domu mieszkają, napiszą ci co w nim zmienić a co jest OK.

w indywidualnym niestety ryzykujesz błędy architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, widze, ze jestesmy na tym samym etapie, podobaja nam sie te same pracownie i budujemy niedaleko :)

 

Masz juz jakis faworytow w projektach? Ciebie tez dotycza ograniczenia Jurajskiego Parku? Mozna wiedziec, w ktorej dokladnie miejscowosci budujesz? Ja w Zabierzowie, ale od strony Zielonek, przy Brzeziu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że projekt oprócz mnie też się Wam podoba...

My na razie planujemy takie zmiany:

Parter

1. powiększenie łazienki (7) kosztem pomieszczenia gospodarczego (6) - poprostu chcemy tam wydzielić miejsce na prysznic.

2. Chyba zmienimy bieg schodów i w ten sposób troszke powiększymy salon,

3. Kuchnia będzie oddzielona od salonu ok.1,5 m bufetem,

4. Planujemy równiez wygospodarowanie z kuchni spiżarki (ok 2 m2) - na rysunku tam gdzie znajduje sie kuchenka i zlewozmywak.

Jeśli chodzi o pietro to:

1. ój nr 2 planujemy przeznaczyc na garderobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale własnie podeszła moja 15 miesięczna córeczka i nacisnęła na klawiaturę i niestety wysłałysmy w połowie...:)

dalej:

jak pisałam jeśli chodzi o piętro to:

pokój nr 2 planujemy przeznaczyc na garderobę,

balkon w pokoju nr 6 planujemy trochę poszerzyć i powiększyć, dzięki czemu na dole bedziemy mogli sobie zrobić moją wymarzoną werandę :) :)

Poza tym, chyba nie wspomniałam, że ze wzgledu na to że mamy niestety na działce linię 15kV to kupiliśmy odbicie lustrzane tego projektu, ale też jest fajnie:)

Elewacja rzeczywiście mało ciekawa ale to przecież tylko rysunek i mozna sobie robić jak się chce :)

Aha cokolik też planujemy troszke ponieść. I chyba tyle...

Chetnie posłucham jeszcze jakiś uwag i pomysłów co do tego projektu,

pozdrawiam serdecznie!

ps. właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę.... hmm jak dostane ten dokument to bedzie chynba najcenniesza rzecz na świecie:) nie wiedziałam że to akie skomplikowane ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, działkę kupiłem w Pękowicach - Kątach na granicy z Giebułtowem, ograniczenia dotyczące Ojcowskiego Parku Narodowego też mnie dotyczą, to jest chyba otulina Parku (podaj szczegóły ograniczeń). :o

Mam kilka typów szczególnie w Archipelagu, na początku byłem zafascynowany Manuelą, ale po jej analizie stwierdziłęm, że nie spełni oczekiwań mojej rodziny, potem była Pola, Janina i kilka innych. W sumie z każdego coś bym wybrał ale jeeszcze nie trafiłem na taki, który by w 90% spełniał nasze oczekiwania. Na razie mocno absorbuje mnie praca zawodowa, ale już niedługo w sposób zdecydowany zacznę analizować wszystkie materiały, które posiadam i decyzja musi zapaść, bo chciałbym w przyszłym roku (październik) wylać funadamenty.

Ostatnia wersja wyboru projektu to wybór projektów najbardziej nam odpowiadających i "złożenie" z nich przez architekta naszego projektu pod warunkiem, że nie będzie to drożej niż 5 - 6 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uzytkowo i estetycznie najbardziej odpowiada klarysa z archipelagu, ale po rachunku (potencjalnych zasobow, a nie sumienia :) ) bede raczej musial wybrac cos mniejszego i prostrzego. realne plany na faktyczny start u mnie to dopiero druga polowa 2005. Narazie jakies wstepne roboty ziemne i ogrodzenie rodza sie w bólach.

Co do ograniczen, to jest ich duzo, ale jak ktos bardzo nie chce odbiegac od tego co mozna zobaczyc w domach klasycznych archipelagu, to nie ma sie czym przejmowac. Jak nie zapomne wygrzebac tej karteczki w domu to jutro moge Ci podeslac, o co chodzi. Warto to przejrzec przed wyborem projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzisiaj WZ i muszę poszukać projektu, zainteresowany jestem projektem gotowym, ale jak takiego szukać zeby spełniał wszystkie warunki z WZ ? jak jedno pasuje to inne nie pasuje.... czasami dane z katalogów są niewystarczające, jak zabralibyście się do tego ? wiem ze najprościej to projekt indywidualny, ale nie chcę takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskakuje mnie ta niechec do projektow indywidualnych, jesli nie chcesz by pomogl architekt, to zostaje przebieranie w katalogach albo na stronach internetowych. Bylo tu mase watkow ze stronami z projektami. MOzesz tez udac sie do pracowni ktora sprzedaje takie projekty - pomogą Ci cos wybrac.

I wcale nie najprostszym rozwiazaniem jest projekt indywidualny:) a wlasnie gotowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja mam juz to na szczęscie za sobą, decyzja podjeta, uf.

Przejrzelismy z męzem górę katalogów po kilka razy.

Na poczatku wypisalismy sobie wszystkie załozenia jakim miał polegać nasz dom. Tzw warunki brzegowe. Działka nasza ma wjazd od południa a domów na takie działki nie jest aż tak duzo więc bardzo szybko ilosć projektów nam sie zmniejszyła, potem analizowaliśmy te projekty które zostały pod katem prostego i mało skomplikowanego dachu, też kupka stopniała i tak krok po kroku doszlismy do tego co mamy :)

Tak naprawdę każdy chyba powinien sobie wypracować własny system przegladania. Trzeba poswiecic duzo czasu zeby mieć to co sie szuka. Trzeba przede wszystkim dobrze wiedzieć czego się szuka bo inaczej baardzo trudno sie zdecydowac.

Życze udanych poszukiwań i cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...