Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Męczypuzdro wraca z trzema typami, pod ocenę siły fachowej :D

 

namber3.jpgnamber1.jpgnamber2.jpg

 

Najbardziej leży nam ostatni, ale w połączeniu z rozplanowaniem wyjścia ogrodowego i stołu/jadalni ze środkowego :D Oczywiście wszystkie sugestie przyjmiemy z pokorą, dziękując za wszystkie poprzednie :wave:

PS. Jakoś nie mogę tam wrzepić mojego kina domowego, ale jak już pisałem mam ubogą wyobraźnię :D

Edytowane przez Bazyl3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrysowałam ci układ salonu. Jako alternatywę przejście między garażem a kuchnią.]

 

Zdecydujemy się chyba jednak na małe okno w garażu i drzwi na zewnątrz z kotłowni. 9+4 da nam jakieś 8m od sąsiadów. Część garażowo/kotłową wolelibyśmy jednak odseparować. Spiżarkę chyba wygospodarujemy z kotłowni :) Zobaczymy teraz pomysł na górę. Właśnie się zaczął robić :)

PS. Frontowych głośników od kina nie dam rady dać ani na ściany, ani na sufit, bo to ok. metrowe standy :)

Edytowane przez Bazyl3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant na wieść o wyborze projektu ze schodami jednoprzebiegowymi stwierdził, że takie rozwiązanie rodzi problem z górą, na której stracimy przez te schody sporo miejsca i radzi przyjrzeć się bliżej temu środkowemu rozwiązaniu bez podcienia. A może przedłużyć troszkę dom, zrobić podcień i skorzystać z sugestii odnośnie tych schodów? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Jestem bliski kupieniu projektu Kasjopea 4. Podoba się nam jego nieprzesadna nowoczesna architektura. Poza tym oddzielne miejsce wygospodarowane na jadalnie a nie wszystko na kupie :) Pomieszczenia rozplanowane są dokładnie tak jakbyśmy chcieli. Lecz przed zakupem chcielibyśmy dowiedzieć się jak najwięcej o tym domie. Czy ktoś z Was może udzielić mi rady? Czy dom nie będzie zżerał dużo energii? Może ktoś juz budował ten domek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś projekt mojego domu?

 

Właśnie zgłębiłem :) Zobaczymy co wymyśli nasz człowiek. A może jednak ten środkowy, tylko z tym podcieniem. Z wywaloną szafą na ścianie kotłowni (większa kotłownia). Pchnięty 0,5 metra na długości. Szerszy garaż i w ogóle (pamiętam Twoje zdanie o garażu :) Myślimy o schodach samonośnych więc takie jak w "środku" będzie łatwiej. No i chyba rzeczywiście łatwiej rozplanować klatkę na górze. Kurkaż, osiołkowi w żłoby dano :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie schody zajmują mniej miejsca i mozna pod nimi zrobic szafy i schowki. Pod dwubiegowymi cięzko wykorzystać miejsce.

Moje schody kotwione sa tylko w stropach a nie do ściany.

 

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sb6stUgMlBI/AAAAAAAAAN0/nQ0sskeAIH8/s400/schody%20jednobiegowe.jpg

http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2012/02/schody-wewnetrzne.jpg

http://blog.domywstylu.pl/wp-content/uploads/2011/12/IMG_8139-1024x682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie schody zajmują mniej miejsca i mozna pod nimi zrobic szafy i schowki. Pod dwubiegowymi cięzko wykorzystać miejsce.

 

Hmm, niestety nie mam góry do tej wersji z dwubiegiem w salonie i nie mogę porównać i zobaczyć tego marnotrawstwa miejsca, o którym mówi architekt :( W każdym razie góra do jednobiegowych wygląda tak: gora.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiększ okna na ścianach szczytowych, żeby nie trzeba było uzywać okien dachowych?

 

Liczbę okien dachowych ograniczymy do minimum :) Co myślisz o całkowitej rezygnacji z balkonów? W zamian zadaszenie nad tarasem (nie wiem jeszcze jak i jakie, ale se wymyśliłem). Marzą mi się wykusze (do siedzenia) przy oknach, tylko nie wiem jak się coś takiego realizuje. I ogólnie jestem przerażony, że stworzę coś co nie będzie miało rąk i nóg :D

PS. Górna łazienka nie wydaje Ci się zbyt mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...