Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ojej , aż tak źle wybralam? A moze mogłabys mi dac jakąś fajna propozycje? Dlaczego te projekty uważaśz za złe? Brzydkie ? Niefunkcjonalne? Mi bardziej podoba się Gracjan ale BW-44 bardziej wygodny ( wygodniejsze schody, większy pokój na dole na wprost łazienki. Dom ma być dla dwojga 50-latków., ale koniecznie z poddaszem użytkowym ( ( wizyty dzieci wnuków )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaję (jako ja, co inni myślą, mi jest obojętne) przejścia między garazem a domem (w tej kategorii wielkości) w innym miejscu niż wiatrołap.

Gracjan na dodatek nie ma miejsca na szafę w wiatrołapie. Chyba, że zlikwidujesz spiżarkę.

 

A jako dom dla starszych ludzi, jak już to lepszy jest BW.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny trop, tyle że ze zbyt małą kotłownią - http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-miniaturka-n/m4e2426dcaa0e8

I jeszcze jeden, już prawie całkiem tylko dach 42 stopnie (może być do 40) - http://extradom.pl/projekt-domu-dom-w-zielistkach-SLA1875

Edytowane przez Bazyl3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

mam już wydaną decyzję o warunkach zabudowy

decyzja.jpg

dla działki nr 49/7

mapka.jpg

wzdłuż linii czerwonej jest kierunek północ-południe,

jestem pewien, że dom ma być z użytkowym poddaszem, bez piwnic, z jednym pokojem dla gości na dole, ok 160m2 + garaż 2-u stanowiskowy.

Wydaje mi się że najlepszy by był dom w kształcie litery L np. Neapol II, ale podoba nam się też M86 Pojednanie, któryś z rodziny Wspaniałych czy też Konkursowych :)

CO o tym sądzicie ? na mapce zaznaczyłem orientacyjne umiejscowienie domu, działka ma 850m2

mapka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na projekt dom w zielistkach - przez duże okno w kuchni masz niewiele miejsca na wysoką zabudowę (gdybyś planował jeszcze coś poza lodówką). W pokoju na parterze nie wiem czy zmieści się szafa na ubrania. W kazdym razie okno na bocznej ścianie przeszkadza. Łazienka na parterze może być niewygoda dla zniedołęzniałej osoby.

 

Zmniejszając pochylenie dachu zmniejszasz pow. użytkową pokoi na poddaszu.

 

Drugi projekt odpada bo ma za małą kotłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Neapolu II podwyższyłbym dach na równo z główną połacią i zrobił pomieszczenie użytkowe nad garażem, plusem są min. schowane schody na poddasze, prosta konstrukcja , zadaszony taras wynikający z konstrukcji dachu.

w pojednaniu zlikwidowałbym loggie i nie podoba mi , że schody są widoczne mocno z salonu, co nam przeszkadza,

Może znacie inne projekty w kształcie litery L , ala Neapol, bo moje poszukiwania projektów kończą się na pierwszej stronie wyszukiwarki Google, bo jak powiedział mi znajomy informatyk "jak COŚ nie występuje na pierwszej stronie wyszukiwania to znaczy , że NIEISTNIEJE :(

neapol dol.jpg

neapol gora.jpg

pojednanie dol.jpg

pojednanie gora.jpg

Edytowane przez Zieleniewo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi projekt odpada bo ma za małą kotłownię.

 

Czyli znów zonk. Wychodzi na to, że dla naszego układu rodzinnego i założenia, że dom ma być nie większy niż 130 m2 nie ma dobrego rozwiązania :( Zielistki miały być tylko inspiracją dla jakiegoś własnego pomysłu w tym guście, ale widzę, że więcej w nim wad niż zalet :( Czyli wracam do punktu zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jeśli mogę wtrącić ;)

 

Bazyl te ostatnie dwa linki podane przez Ciebie są dość zbliżone do http://z500.pl/projekt/Z92,Wygodny-dom-z-duza-kotlownia-na-paliwo-stale-pralnia-oraz-pokojem-na-parterze.html a może ten ?

 

Sama będę ten budować. Jakiś czas temu tu pisałam w sprawie pomocy przy wyborze projektu i tak mi fajnie doradziliście, że jestem zdecydowana na ten projekt :)

 

Jeśli Ci się spodoba to zapraszam:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212914-Projekt-Z92-pracownia-STUDIO-Z500&highlight=projekt+Z500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten które pokazywałam wczęsniej?

 

W DD Geo strasznie dużo połaciówek i mała łazienka na górze (no chyba, że po połączeniu z pralnią). Brak kominka (nie planujemy zakładając, że nas nie stać) pozbawi jednego komina. Ogólnie - do przemyślenia.

Na Luminę okoliczna ludność nie jest jeszcze gotowa :p No i jednak wielka, prawe 150 m2 :(

Jeżyna jest niegłupia. Tylko trzy dachówki, przy czym jedna chyba mała doświetlająca klatkę. Pytanie - czy przy tego typu komunikacji można myśleć o drewnianych schodach samonośnych?

Ciągle jestem w punkcie :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna połaciowe można zlikwidowac, jak powiększysz okna szczytowe.

 

dokładnie tak chce zrobić Elfir za Twoja radą w z92, powiększę okna szczytowe- szczególnie w pokojach u dzieciaków :) i rezygnujemy z kominka i wykuszu co mam nadzieję obniży koszty. Zakładam 180k zł za ssz+ instalacje- z ekip tylko do dachu, i hydraulik, jeden murarz +my i tatusiowie ;) mam nadzieję, że realne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...