Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Jaki masz wjazd na działkę? Jak od północy to jeden z pokojów może mieć północne okno. Ale można je przenieść na boczną elewację (jeśli działka jest wystarczająco szeroka). Za to dwa kominy - piec i kominek

 

Mamy wjazd od południowego wschodu i wąską działkę - ten projekt mieściłby się na styk na szerokość, przy założeniu okna na elewacji z kuchnią i jadalnią (mielibyśmy ładne zachodnie światło w salonie i kuchni). Co do okien głównych w salonie i naszej sypialni na północny zachód to się pogodziliśmy już przy kupnie działki, nie wolno nam cofnąć domu na więcej niż 5 m od ulicy, a ulica trochę ruchliwa, więc jedyne miejsce na ogród jest w głębi działki.

 

Od strony ulicy byłaby tylko jedna sypialnia (dla dziecka, by miał młody więcej światła rano i w ciągu dnia) i też odsunięta od od ulicy o jakieś 13 m za pomocą garażu i pomieszczeń gospodarczych - (mamy więc miejsce na jakieś krzaczory i obchodzimy trochę plan zagospodarowania).

 

Dwa kominy nie uśmiechają mi się (to 20000 zł zamiast 10000zł) - ale nie ma chyba innej sensownej opcji umieszczenia kominka w salonie (pomieszczenie gospodarcze jest za daleko, a z kominka nie chcemy rezygnować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co sądzicie o APS 217 ???

link : http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=main&scr=main&evt=showDetails&id=715

Nasza działka ma wymiary 40 x 80m. Wjazd od północy.

Szukamy domu parterowego, z kotłownią na paliwo stałe, ok 120 m powierzchni uzytkowej.

W tym projekcie w spiżarni obok kuchni chcemy zrobic dodatkowa łazienkę, poza tym innych zmian nie przewidujemy.

Ja wam się podoba APS 217? pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się projekty z wejściem do garażu z częsci sypialnej. A jak tam w pobliżu jest kotłownia na paliwo stałe, to pył murowany.

Wyłącznie z wejściem przez wiatrołap.

Pomiędzy garażem a częścią sypialną jest małe pomieszczenie oddzielające je od siebie, zatem podwójne drzwi powinny zminimalizować ten problem.

Poza tym w garażu nie będę miał samochodu, mam zamiar trzymać tam kosiarke, rowery itd. Na samochód będzie garaż wolnostojący.

Macie jakieś inne opinie o APS 217 bo na 90 % jestem zdecydowany zakupić ten projekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się nad budową....To znaczy nad zakupem projektu :cool:

I tu dylemat pomiędzy......:D

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-533-Koralik-II,617.html

a którymś 'rododendronem"

http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/9201-0-dom-w-rododendronach-5-e-energooszczedny.html

lub

http://pracownia-projekty.dom.pl/dn_olimpia_2m_z_garazem_dwustanowiskowym.htm

 

Dom ma być w miarę tani w budowie,ale jednocześnie atrakcyjnie wygladający.Dom prawdopodobnie będzie na sprzedaż więc podobajacy się "przeciętnemu Kowalskiemu" :D:yes:.A moze i do zamieszkania...? Jeszcze nie wiem jak się pewne inwestycje potoczą więc na razie niczego nie wykluczam :cool:

Bardzo proszę o niekrytykowanie balkonów/okien na poddaszu :lol2:.O mostkach termicznych i kosztach-wiem.....:yes::D.Ale jak dla mnie warto-ponieważ dzięki nim jest widno w pokoju i jest prosta ściana,a nie dodatkowe skosy :).To doświetlenie tradycyjnym oknem/balkonem jest wazne szczególnie zimą-bo okna dachowe są zasypane,więc jest ciemno i zimno:(.Zresztą pokój na poddaszu tylko z oknami dachowymi robi na mnie klaustroboficzne wrazenie i -jak dla mnie nie do przyjęcia:D.

Na dole ma być salon łaczony z kuchnią (chętnie z mozliwością zdobienia wyspy).

Dach dwuspadowy .

 

Co o tym sądzicie? :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w garażu nie będę miał samochodu, mam zamiar trzymać tam kosiarke, rowery itd. Na samochód będzie garaż wolnostojący.

Macie jakieś inne opinie o APS 217 bo na 90 % jestem zdecydowany zakupić ten projekt ?

 

Naprawdę chcesz tak zrobić? Nie lepiej wybrać projekt bez garażu i dostawic garaż z częscią gospodarczą?

Bo robisz drogie pomieszczenie dla kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dylemat pomiędzy......:D

 

Daj do wyceny i wybierz tańszy, skoro to na sprzedaż.

 

Karlik - to projekt z kotłownią przewidzianą na paliwo stałe, ale brak mu pokoju na parterze. Za to ogromna kuchnia, można nawet zmieścić wyspę lub dobudować spiżarkę. Minus za brak przejścia przez wiatrołap do kotłowni i garażu. Poddasze jest też dość niskie, przez co powierzchnia pokoi do zagospodarowania mniejsza, ale plus za pralnię

 

Dom w rododendronach 5 - ma kotłownię tylko pod gaz lub PC, za to dodatkowy pokój na parterze. Niestety mała i nieustawna kuchnia.

 

Olimpia - jest chyba najtańsza, wada z przejściem do garażu, kotłownia na gaz lub PC. Pomieszczenie nad garazem nie ma osobnego wejścia (trzeba przejśc przez pokój) - można zamiast przez pokój wejście zrobić przez łazienkę i tym samym powstanie pralnią z suszarnią.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do wyceny i wybierz tańszy, skoro to na sprzedaż.

 

Ale jest opcja ,że może jednak zamieszkamy...Zależy to od wielu czynników,a nie chcę tu się uzewnetrzniać ;).

Mogę ewentualnie priva wysłać :D.

Koszty budowy są mniej więcej podobne ....Oczywiście im większy dom tym droższy,a te są gabarytowo i wizualnie podobne :)

 

Efi? Co myślisz o tych projektach?Cenię Twoje rady i chętnie usłyszę opinię w tym temacie :)

Mi chyba najbardziej podoba się ostatni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady - jest opcja, że zamieszkacie - no to odpowiedzcie sobie na pytania o swój tryb życia i warunki na działce:

- czym grzać?

- czy garaż jest niezbędny, a może zamienić na dodatkowy pokój?

- jak dużo jest prania i suszenia?

- czy pokój rodziców ma mieć osobną łazienkę?

- jakie są strony świata na działce?

 

Ja gdzieś rysowałam przeróbkę ścian dla Domu w rododendronach, by polepszyć układ kuchni.

 

Jakie macie MPZP? Bo dwa domy mają kalenicę prostopadle do drogi a ostatni równoległą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 295 tego wątku już ten projekt był omawiany :D

 

Moje propozycje zmian:

http://images49.fotosik.pl/1904/1736f4aa74470209.jpg

 

Łazienka dzieci ogółnodstepna, z miejscem na pralkę i suszarkę oraz osobna łazienka dla rodziców. Okno w kuchni od północy zmniejszone, okno w sypialni rodziców przeniesione na wschodnią ścianę. Wyjście tarasowe z kuchni i z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, dziękuję.

Faktycznie, projekt był już omawiany, ale bez podania nazwy, a ja szukałam przez wyszukiwarkę.

Twoje zmiany pasują do naszych zamierzeń i upewniają nas w zrobieniu łazienki tylko dla rodziców.

 

Edit: Elfir, czy mogę twoje propozycje zmian wkleić do wątku poświęconego temu projektowi?

Edytowane przez elissa
dodanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zawsze zdecydować się na projekt indywidualny.

 

Można komin od pieca gazowego wyprowadzić przez ścianę (dla zamkniętej komory spalania)

 

 

O tym nie pomyśleliśmy, że można zrobić zamkniętą komorę spalania.

 

W naszym wypadku nie wchodzi w grę projekt indywidualny i szukamy gotowca do lekkich przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, ja tez od dłuższego czasu borykam sie z wyborem projektu.

Moje oczekiwania co do projektu:

- podwójny garaż

- zadaszony taras

- strych do zagospodarowania nad garażem

- 3 sypialnie, jedna z garderobą

- pokój do pracy na dole

- wejscie z garazu do wiatrołapu

-maks szerokość domu 16,5m

 

Przez długi czas moim faworytem był APS 101(http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=main&scr=main&evt=showDetails&id=101) z przeróbką wyjscia z garażu do wiatrołapu, ale kompletnie nie miałam pomysłu na umeblowanie salonu. Niedawno znalazłam pracownię Dobre Domy i projekt Aleksander II (http://www.dobredomy.pl/projekt/aleksanderII) i mi sie spodobał, ale górę chciałabym mieć taką jak w APS101 - równe pokoje, łazienka w lukarnie.

No i jest jeden poważny problem, 37cm jest za szeroki. W garażu zastapiłam okna luksferami, żeby metr zyskać, ale nadal brakuje... Muszę albo zrezygnować z wykuszu w jadalni, albo go spłycić (nie wiem czy się da, myslałam o przerobieniu wykuszy ze skośnych na proste i płytsze, ale 60 cm wykuszu to raczej za mało), albo zwęzić garaż, ale mi szkoda.

Zastanawiam się też, czy taka ilość przeróbek jest opłacalna, ale trochę boje się brać indywidualny projekt, bo nawet w tych komercyjnych jest mnóstwo niedoróbek. Co o tym myślicie?

Edytowane przez ewitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję budowę własnych 4 kątów i jestem na niewdzięcznym etapie wyboru odpowiedniego projektu.

Oto moje główne oczekiwania od wymarzonego projektu:

  • 3-4 sypialnie
  • garaż w bryle domu
  • prosta konstrukcja bez udziwnień i wykuszy
  • przestronny, ustawny salon
  • dach dwuspadowy
  • maksymalna szerokość domu 13 metrów

 

Pierwszym projektem jaki wpadł mi w oko to Dom w Asparagusach w odbiciu lustrzanym z pracowni Archon.

projekty-domow-ASPARAGUSY__252.jpgprojekty-domow-ASPARAGUSY__260.jpg bez tytułu.JPGbez tytułu2.JPG

 

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-asparagusach/m4889afc866321

Rzut prawie prostokątny, liczba pokoi wystarczająca (na razie jest nas 2) i garaż w domu. Planowałabym takie przeróbki jak: przedłużenie ściany przy schodach na parterze przez co powiększy się łazienka, zlikwidowanie stopni w sypialni nad garażem poprzez wyrównanie poziomu. Jednak salon wydaje mi się zbyt wąski i mało ustawny w Asparagusie :( W dodatku architekt odradzał wysuwanie z bryły domu pokoi z powodu szybszej utraty ciepła w danym pomieszczeniu.

Projektem konkurującym z asparagusem jest projekt Arnika 2 w odbiciu lustrzanym z pracowni Domy w Stylu

sf.JPG

 

Po dokładniejsze zdjęcia odsyłam w linku poniżej:=

http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-arnika_2-odbicie-lustrzane.php#rzuty_opis

Tutaj już salon wydaje się bardziej ustawny, jeśli chodzi o przeróbki to tu - przy 2 pokojach na poddaszu chcę dodać balkon oraz trochę przesunąć schody aby powiększyć łazienkę na parterze.

 

Oba projekty odpowiadają w większości moim założeniom trochę bardziej skłaniam się ku Arnice, jednak proszę o rady inwestorów oraz forumowiczów. Który projekt byłby lepszy, tańszy do wybudowania, bardziej funkcjonalny. I proszę o opinie odnośnie pokoju na parterze (akurat w tych projektach go nie ma) czy jest on przydatny?

Czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...