Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

gorzej jak wiadomo czego się chce i czego szuka, a potem dostaje się WZ i się okazuje że to wszystko odpada, a odwoływac się i czekac w nieskończoność też niezabardzo. I cała rzecz nie sprowadza się teraz do szukana domu odpowidającego wymaganiom, tylko takiego który pasuje do decyzji o WZ... swoją drogą to myslałem że bardziej dadzą tam pole do popisu a tak warunki "brzegowe" są jakie są...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co sądzicie o tym projekcie? Chodziło mi o to żeby był mały, dach dwuspadowy, garaż /wiatę ma w wariancie/, i co ważne dla mnie 2 pokoje na dole co daje mi mozliwość szybszego wprowadzenia się /bez wykańcznia góry/.

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

 

Czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne. "około" to doœć nieprecyzyjne okreœlenie i mocno podatne na "widzimisie" różnych ludzi. A napewno znajdš się tacy którym budowa nie będzie pasować ( np sšsiedzi). Bo co to znaczy "około". 1m ? 2m, 10m ??? SprawdŸ czy masz aktualny plan PZiZT. Taki plan ważny jest tylko 24 miesišce. A większoœ zmieniła się w tamtym roku. Ważne sformuowania to: czy dom ma być "w lini zabudowy" , czy "nie przekraczać lini zabudowy".

Powiem Ci , że ja już mam problemy z sšsiadem. Wszystko było OK, dopóki nie wystartowałem z budowš. Goœć zobaczył gdzie został wytyczony budynek i przybiegł do mnie z krzykiem , grożšc sšdem itd. A wszystko dlatego że on dysponował PZiZT z przed 4 lat na którym mój dom powinien być w lini zabudowy po drugiej stronie działki. Potem gmina zmieniła PZiZT. Usztywniła kryteria odnoœnie wyglšdu domu ( kolor, kształt, rodzaj pokrycia, wielkoœć i iloœć kondygnacji ), ale też zmieniła zapis odnoœnie jego lokalizacji na działce ( na bardziej liberalny). Gdyby w moim PZiZT był zapis "około" miałbym teraz przepychankę z sšsiadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planu zagospodarowania gmina nie ma , wystąpiłem o warunki zabudowy i po przejściu całej procedury administracyjnej uzgodnień decyzji w różnych urzędach ( starostwo, województwo, geodezja, zarząd dróg ) otrzymałem taką decyzję o warunkach zabudowy, otrzymali ją również sąsiedzi więc mają czas na odwołanie 14 dni, jak tego nie zrobią, to potem mogą mieć pretensję tylko do siebie.

 

co do lini zabudowy to napisano mi tak:ustala się obowiązującą linię zabudowy w odległości około 7m od granicy z działką-drogą. ( tu jest pierwsze około, a drugie jest przy wysokości dachu ..."kalenica połozona na wysokości od 5m do około 7,3 m.

 

Ciekawy jesem, czy ktoś w gminie potrafi zdefiniować to "około"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel jest jeszce jedna metoda. Zrobić sobie listę pracowni projektowych w okolicy i je po kolei poodwiedzać.

Niebezpieczeństwo istnieje takie, że dobiorą ich projekt, a nie twój, ale może być i pozytywna strona, że zobaczysz jaki on jest w realu, bo zwykle mają powiązania z wykonawcami prac i mogą "od razu" przystąpić do budowy. A poza tym można zawsze porównać ceny.

Niestety jest to czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-) W końcu posiadamy działkę, a takze wizję przyszłego domu. Działeczka ma 900m bez paru groszy, z wjazdem od południa (od południowego wschodu właściwie). Linia zabudowy jest taka, że dom też będzie miał wystawe południową.

Co do wymagań naszej rodzinki - jest spora (5 osób, trójka maluchów). Potrzebna jest nam tez pracownia (a więc optymalnie 6 pokoi). Dosyć mało znaleźlismy odpowiednich projektów gotowych, ale chcę Was bardzo poprosić o opinę na temat 3 z nich:

- dom pod gruszą (archon)

http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f02a21519c4c&intra=952acb8a3aff9be1b6492cf9c1f8f141&crc=7193c28653e998e44f46bb33373d5434&lang=pl

- dom na polanie (też archon)

http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f01904325f9f&intra=952acb8a3aff9be1b6492cf9c1f8f141&crc=11f74196bf50e10a124b3b10efefde82&lang=pl

- konwalia (odbicie lustrzane)

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=22&id_autora=1&spacer=2&proj=KONWALIA

 

Może ktoś z Was buduje lub mieszka w jednym z tych domków?

Bardzo proszę o jak najwięcej opinii i uwag

 

A może ktoś z Was ma podobne potrzby, a znalazł coś jeszcze fajniejszego???

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakupiony projekt Mikołaj z Archipelaga. Nie wiem jak wygląda Adela - ale osobiście bardzo wiele czasu spędziliśmy nad decyzja wyboru projektu oglądając setki różnych - no i Mikołaj najbardziej wpadł nam w oko z tym że dorobiliśmy piwnicę i garaż przerobililiśmy na pokój. Na wiosnę zaczynamy budowę. Proszę o informacje jeśli zdecydowałeś sie na Mikołaja.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też szukam i szukam bliźniaka i szukam....... i jest ciężko :evil:

trudno jest znależć odpowiedni projekt przynajmniej do mojej działki

 

A jak już znalazłam projekt, który mi się podoba, to nie mogę się doprosić na forum o opinie ludzi o nim :evil: a proszę o to non stop, bo nie znam się na budowaniu i mieszkaniu w domu (całe lata mieszkam w blokowisku)

 

na forum w 'projekty' jest duuużo stron różnych pracowni projektowych, więc tam poszukaj

Życzę Ci owocnych poszukiwań :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki :)

teraz kolejny krok - wybór projektu. Niestety mamy mały problem i troche ograniczone pole wyboru ponieważ wjazd na działke jest od południa :( Przejrzałam juz spora stertę katalogów i zasoby internetu i owszem znalazłam parę takich domów które pasują na taką działkę ale nie chciałabym czegoś przeoczyć a potem żałować i dlatego proszę Was o podpowiedź. Może ktos z Was buduje lub mieszka w takim domu?

Aha jeszcze dodam tylko że szukamy domu o powierzchni 150-170 m2

Pozdrawiamy serdecznie magda i marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...