Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Proszę pomóżcie, przebrnęliśmy już przez tyle projektów , teraz zastanawiamy się nad dwoma : zapach wiosny z muratora i http://www.hgatelier.com.pl/h7/index.html?addtostore=1&id_projektu=99 ? powiem szczerze,że szukamy projektu w miarę taniego, wiem ,że dachy dwuspadowe są tańsze, ale podobnego rozkładu nie możemy się doszukać z dachem dwuspadowm, myśleliśmy o Winston 8 , ale ten już nam został skutecznie odradzony.

W grę wchodził jeszcze dom w nerinach- ale tam pokoiki bardzo malutkie.

Powiem ,że zauroczył mnie HG-H7, ale ten dach:rolleyes:

 

Ten z HG ma jedna zasadniczą wadę:w łazience (choćby tej większej) nie ma oknadla mnie dyskwalifikuje ten projekt z miejsca,choć nie powiem dosyć ładny wizualnie,sama wybudowałam podobny,ale w obydwu łazienkach mam okienka i inaczej sobie tego nie wyobrażam ,nie po to wyprowadzam się z bloku ,żeby mieć to samo ;)No chyba,ze Tobie to odpowiada ,to ok;) Natomiast Zapach Wiosny to bardzo popularny domek na FM-jak dla mnie ,ma wszystko to co powinien mieć nie za duży parterowy domek - jestem za Zapachem Wiosny http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif

 

Doczytałam dopiero,ze podoba ci się dom w nerinach- ja mam bardzo podobny układ pomieszczeń,choć to inny projekt i pokoje mam w sam raza i dach nie był jakoś koszmarycznie drogi:,to mój dom:

http://projekty.muratordom.pl/projekt_zielona-rownina,456,0,0.htm

 

Małe porównanie - Zielona Równina : Dom w Nerinach ;)

zielona równina.jpg

dom w nerinach.jpg

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IZA 30 :wiggle:

a czy Ty prowadzisz swój dziennik budowy swojego domku?

 

na jakim etapie budowy jesteś? wybrałam parter i mam nadzieję , że nie będę żałowała :D :wiggle::wiggle::wiggle:

 

Nie na dziennik już za późno - właśnie się wykańczamy ;) Planowana przeprowadzka 31 sierpień...no zobaczymy czy się uda ;) My to nawet nie szukaliśmy projektu z poddaszami-od razu był brany pod uwagę tylko parter. Nie lubimy skosów i szkoda nam czasu na łażenie po schodach ;)Na szczęście miejsca na działce było na tyle,że parterówka się zmieściła:) Moi znajomi co jeden mąż - wszyscy sobie plują " czemu nie zbudowaliśmy parterowego,że schody,ze problem z małymi dziećmi,że na górze gorąco ..." są zachwyceni naszym domem. Nie zbędziesz żałowała,nie ma takiej opcji !

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwono - im dłużej ciągniesz dyskusję o bryłach, tym dziwniejsze argumenty wysuwasz. Przecież dom, który pokazujesz w linku ma sporo drewna na elewacji właśnie po to, żeby był lepszy efekt wizualny i poprawione proporcje.

Ja nie czepiam się domów zaciągniętych na szaro, bez ozdób elewacji, bo choć efekt na razie taki sobie, to zapewne jak inwestorzy będą gotowi finansowo, to sobie zrobią "na ładnie". Nieporozumieniem są dla mnie budynki, gdzie koszty wykończenia elewacji zostały już poniesione, ale zrobiono to bezmyślnie i ze szkodą dla domu.

 

dorotaidarek projektów parterowych z trzema sypialniami i garażem jest naprawdę dużo. Czy masz jakieś ograniczenia w wyborze? Kąt dachu, szerokość działki? Piec o ile pamiętam ma być na paliwo stałe.

Jak dla mnie na razie pokazujesz projekty dość drogie (przynajmniej 350k, w dyskusji pojawiło się kilka za 400k). "W miarę tani" to znaczy jaki mniej więcej budżet? Garaż obowiązkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam pokój na poddaszu i własnie się zastanawiałam czy tylko ja mam ten zaszczyt posiadania niechcianej sauny czy tak jest w domach z użytkowym poddaszem...

 

Nie we wszystkich. Zależy od grubości izolacji, pokrycia dachu, okien.

 

Co do łazienki w Twoim projekcie, to można by zrobić ściankę z blatem na dwie umywalki tam, gdzie teraz jest jedna, za tą ścianką umieścić pralkę, a jeżeli długość ścianki od okna do prawego dolnego kąta pozwala, to umieścić na niej wc i bidet obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zewnatrz ładnie się prezentuje ale do pełni szczęscia Twojemu domkowi brakuje trawniczka!!! :D

 

ja teraz mam pokój na poddaszu i własnie się zastanawiałam czy tylko ja mam ten zaszczyt posiadania niechcianej sauny czy tak jest w domach z użytkowym poddaszem...

 

Trawniczek już nie w tym roku,musimy wyrównać trochę teren,ale to już za rok jak będziemy robić ogród -bo teraz ważniejsze sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podniesiona ściana kolankowa i zmiana wyglądu domu, to kwestia już indywidualna dla inwestora :D mnie się takie coś podoba i uwazam, że źle to nie wygląda, Tobie się nie podoba do czego masz prawo :lol2:

 

A post wcześniej napisałaś, że koniec. :D

To nie jest tylko kwestia widzimisię inwestora, bo autor projektu musi wydać pisemną zgodę na tego typu akcje. Czasem szkoda, że wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym poznać, drodzy forowicze, Wasze opinie na temat trzech projektów, które sobie ostatnio wypatrzyliśmy. Zależy nam na prostym domku, dach dwuspadowy, z garażem. Nasze obecne faworyty to:

Dom Wieczorowy C307: http://projekty.muratordom.pl/projekt_wieczorowy,2692,0,0.htm?q=wieczorowy&search=&photo_id=37037&t=0

Podoba nam się duża kotłownia i ogólnie prawie wszystko jest dla nas na plus (no, ja się trochę czepiam, że jest mały salon ;)). Zastanawiam się tylko, czy na górze nie połączyć dwóch pokoi w jeden, ale to na razie jest mało istotne.

 

Dom na Przedmieściu C274: http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-na-przedmiesciu,2364,0,0.htm?q=na+przedmie%C5%9Bciu&t=0&o=&v=

Tutaj wprowadziłabym kilka zmian, np. zlikwidować wejście do kotłowni z domu (byłoby tylko z garażu), ale za to zrobić wejście z garażu do sypialny, która będzie warsztatem Lubego (on ten pomysł nie bardzo popiera, więc czekam na Wasze opinie :)). Na poddaszu zlikwidowałabym garderobę (16) na rzecz pokoju (17). Nie bardzo wiem, co myśleć o kominku na środku salonu, czy to dobrze wygląda. No i może mi ktoś wyjaśni, czemu przy wysokości poddasza są podane wymiary: 0,34-3,04;1,04-2,60 m - od czego to zależy?

 

Dom Olimpia: http://www.dobredomy.pl/projekt/olimpia/

Tutaj znowu jest dość mała kotłownia i zastanawiałam się, czy można ją powiększyć, aby była na szerokość garażu (wtedy trzeba będzie też dach dorównać do tego głównego, mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi ;P).

 

Dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam równie wg was zepsutą bryłę ten domek (link zaraz), a na pewno i tak lepszy domek niż innych. Wg mnie ta ściana kolankowa dodaje w pewien sposób nowoczesności domkowi. a może ktoś chciał klocka zbudować hehehe :lol2:

 

Widać, że naprawdę nie rozumiesz o co chodzi z bezmyślnym podnoszeniem ścian kolankowych. I z tym, że nie każdy prostopadłościan ze skośnym dachem to dobre wzornictwo.

 

W tym domu ściana kolankowa nie została podniesiona - to projekt Wlada Kowalskiego, a dom nalezy do architektów wnętrz.

 

Został skrócony jedynie okap dachu i przeprojektowane okna połaciowe na kolankowe. Ale ścianka kolankowa oraz kąt dachu pozostał ten sam.

Elewacja była zaprojektowana przez architekta.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...