Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Elfir, dla mojego Lubego rower to rzecz święta i on sam może chodzić w przetartych spodniach i starych koszulkach, ale rower zawsze jest lśniący i błyszczący :D (ot, każdy ma jakieś zboczenie :D). Dlatego rowery w naszym domu to nie będzie nic dziwnego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W Z92 nie podoba mi się wiatrołap bez szafy. W zabłoconych butach trzeba dojść aż do holu, gdzie krzyżują się trasy piętro-salon.

 

W Zuczku pokoje są małe, ciezko wstawić sensowną szafę :(

A z kanapy roztacza się "piękny" widok na wc dla gości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir masz świetne pomysly:)

spodobał mi się Z182 choć wcześniej jakoś nie zwracałam na niego uwagi ... dach 44 tyś ale do przeżycia, może opcja bez poddasza wyszłaby taniej ...

 

Bez poddasza, bo wtedy nie robisz stropu tylo ciągniesz wysokośc budynku w salonie po konstrukcję dachu i masz salon wow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez poddasza, bo wtedy nie robisz stropu tylo ciągniesz wysokośc budynku w salonie po konstrukcję dachu i masz salon wow!

 

faktycznie przy mniejszej powierzchni salonu da to obraz przestronności :)

coś czuję ,że będę dziś namawiać męża na ten domek:yes:

Poszukam czy ktoś go nie wybudował :D

Jak myślicie taniej wyjdzie kupić projekt i dostosować zmiany ( strop plus pojedyńczy garaż w odbiciu lustrzanym i z dachm dwuspadowym czy robić podobny od "0" u architekta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selenek:

myślę, że powinniście szukać coś w ten deseń:

http://images62.fotosik.pl/13/e753e81fd91f831a.jpg

 

(to przeróbka jakiegoś badziewnego Archona, chodzi o rozplanowanie przestrzeni)

 

Albo takiego:

http://pracownia-projekty.dom.pl/images/67/rzut_9_ac_petra_ii_g2.gif

 

Tylko inaczej rozwiązać przejście do garażu (wc na miejsce pom. nr 9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie taniej wyjdzie kupić projekt i dostosować zmiany ( strop plus pojedyńczy garaż w odbiciu lustrzanym i z dachm dwuspadowym czy robić podobny od "0" u architekta ?

 

Tylko jak masz taniego architekta, to od zera wyjdzie taniej.

 

Mnie podoba się bardziej Z287 poszerzony w salonie o 0,5 m i w garażu o 0,5 m

Jest miejsce na kotłownię, pralnię z dużą szafą, dwie duże łazienki, spora spiżarka, kuchnia z bliskim wyjściem na taras (nie trzeba z kawą lecieć przez cały dom, by wyjśc na taras), nieco większe pokoje dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z92 ma zaprojektowane jakieś takie "dźwierza" wejściowe. Standardowa szerokość drzwi i już będzie wnęka na wieszak i szafkę butową.

Zgadzam się jednak, że ten warsztacik rowerowy lepiej byłoby umieścić w zaadaptowanym pokoju od frontu. Jeżeli jest to opcja jakichś drobnych usług dla ludności, to po co klienci mają się przez garaż przewijać (zwłaszcza jak będzie tam postawiony samochód) czy kręcić gdzieś po ogrodzie.

 

Żuczek to dom raczej mały, więc cudów w środku nie ma. No ale to już inwestorów decyzja, jaki ostatecznie metraż i kosztorys. "Zetki" jednak dobre 30m2 większe.

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki dach nie będzie droższy (łamany)? No i duża strata powierzchni ogrodu z tym garażem na tyłach.

Tak, od regularnego dwuspadu będzie droższy, bo troszkę więcej materiału i dwa kosze do wykończenia. Żuczek jest natomiast konkurencyjny dachem dla domu w neriniach.

Jeszcze jeden minus projektu Żuczek to to, że wymaga o 7m dłuższego podjazdu do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od regularnego dwuspadu będzie droższy, bo troszkę więcej materiału i dwa kosze do wykończenia. Żuczek jest natomiast konkurencyjny dachem dla domu w neriniach.

Jeszcze jeden minus projektu Żuczek to to, że wymaga o 7m dłuższego podjazdu do garażu.

 

a my "obstawialiśmy" że neriny mają najprostszy dach z możliwych i najtańszy... po kilku postach z wami wiem więcej niż po pół roku ślęczenia nad projektami:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, dla mojego Lubego rower to rzecz święta i on sam może chodzić w przetartych spodniach i starych koszulkach, ale rower zawsze jest lśniący i błyszczący :D (ot, każdy ma jakieś zboczenie :D). Dlatego rowery w naszym domu to nie będzie nic dziwnego :)

 

No ok niech kocha rower nie wiem jak,ale ja nie pozwoliłabym na serwis rowerowy w środku domu,o nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok niech kocha rower nie wiem jak,ale ja nie pozwoliłabym na serwis rowerowy w środku domu,o nie ;)

a ja pozwalam :>

warsztat ma być wyłącznie do naszego użytku, a nie dla klientów.

 

Dzięki jeszcze raz za propozycje zmian, niedługo widzimy się z architektem, zobaczymy, co on nam zasugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...