Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

I chyba stanęło na Z182 :) będę go dziś "przedstawiać " mężowi

Oczywiście jak dla nas z w lustrzanym odbiciu i z jednostanowiskowym garażem.

Wymiary 16,5 / 11,04

Z boku od garażu mamy ten nieciekawy budynek , więc odsuniemy się od niego 4m - z drugiej strony zostaje 7,5 do wykorzystania.

Od przodu mamy drogę, która ma obecnie 4m szerokości a docelowo 7 m ( sąsiad ma oddać jeszcze 3 m ze swojego pasa ziemi) , ale i tak chciałabym się odsunąć najmniej 5m z przodu, więc na "tyłach" zostaje nam jeszcze 12m do ogrodzenia , rozsądne wyjście ?!

Nie liczymy się z tym ,że nie przekroczymy 200 tyś zł, w razie konieczności sprzedamy mieszkanie.

Obecnie mieszkamy w trójkę ( plus beagle )na 38m2 więc dom i tak będzie dla nas wielką odmianą.

Tak jak pisałam mamy w planach budować się etapami.

Nie jestem strasznie nastawiona,że wszystko musi być nowe , więc meble i sprzęty będziemy mieć już z mieszkania i w miarę możliwości wymieniać :D

Myślę ,że poddasze posłuży jako garderoba rzeczy sezonowych, muszę się tylko jeszcze zastanowić nad pralnią.

Powiększymy też pewnie do boku ściany kotłownię za garażem.

Większy skład opału i tak będzie w "warsztaciku" koło domu.

Wolimy włożyć w koszty budowy i mieć bardziej "oszczędny" dom , by na starość się z niego nie wyprowadzać ze względu na koszty ;)

Macie już doświadczenie ile miesięcznie może kosztować utrzymanie "zetki" ? ( nie mówię o naprawach itp.)

Teraz nasze opłaty stałe to średnio ok. 600 zł więc nie jest to uciążliwe:rolleyes:

Widziałyście gdzieś może blogi czy fora z zetką ? bo na muratorze znalazłam tylko jeden:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I chyba stanęło na Z182 :) będę go dziś "przedstawiać " mężowi

Oczywiście jak dla nas z w lustrzanym odbiciu i z jednostanowiskowym garażem.

Wymiary 16,5 / 11,04

Z boku od garażu mamy ten nieciekawy budynek , więc odsuniemy się od niego 4m - z drugiej strony zostaje 7,5 do wykorzystania.

Od przodu mamy drogę, która ma obecnie 4m szerokości a docelowo 7 m ( sąsiad ma oddać jeszcze 3 m ze swojego pasa ziemi) , ale i tak chciałabym się odsunąć najmniej 5m z przodu, więc na "tyłach" zostaje nam jeszcze 12m do ogrodzenia , rozsądne wyjście ?!

Nie liczymy się z tym ,że nie przekroczymy 200 tyś zł, w razie konieczności sprzedamy mieszkanie.

Obecnie mieszkamy w trójkę ( plus beagle )na 38m2 więc dom i tak będzie dla nas wielką odmianą.

Tak jak pisałam mamy w planach budować się etapami.

Nie jestem strasznie nastawiona,że wszystko musi być nowe , więc meble i sprzęty będziemy mieć już z mieszkania i w miarę możliwości wymieniać :D

Myślę ,że poddasze posłuży jako garderoba rzeczy sezonowych, muszę się tylko jeszcze zastanowić nad pralnią.

Powiększymy też pewnie do boku ściany kotłownię za garażem.

Większy skład opału i tak będzie w "warsztaciku" koło domu.

Wolimy włożyć w koszty budowy i mieć bardziej "oszczędny" dom , by na starość się z niego nie wyprowadzać ze względu na koszty ;)

Macie już doświadczenie ile miesięcznie może kosztować utrzymanie "zetki" ? ( nie mówię o naprawach itp.)

Teraz nasze opłaty stałe to średnio ok. 600 zł więc nie jest to uciążliwe:rolleyes:

Widziałyście gdzieś może blogi czy fora z zetką ? bo na muratorze znalazłam tylko jeden:bash:

 

Projekt jest dosyć fajny,choć moim ideałem nie jest ;)Dom nerinach bardziej mi leży .Na pewno nad garażem zrobiłabym dach dwuspadowy. Choć uwierz mi jeżeli dopiero zaczynasz szukanie projektu,to decyzję jeszcze zmienisz 150 razy ;) Ja już miałam z 5 razy wybrany już ostatecznie projekt i po około roku szukania wreszcie zdecydowaliśmy na ten jedyny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest dosyć fajny,choć moim ideałem nie jest ;)Dom nerinach bardziej mi leży .Na pewno nad garażem zrobiłabym dach dwuspadowy. Choć uwierz mi jeżeli dopiero zaczynasz szukanie projektu,to decyzję jeszcze zmienisz 150 razy ;) Ja już miałam z 5 razy wybrany już ostatecznie projekt i po około roku szukania wreszcie zdecydowaliśmy na ten jedyny ...

 

dach nad garażem oczywiście dwuspadowy -inaczej koszty pewnie by były większe.

Mam nadzieję ,że już kończymy szukanie :D bo od przeszło pół roku wertujemy co się da

Neriny też mi się z zewnątrz wizualnie bardziej podobają ,ale musielibyśmy je poszerzyć bo dla mnie jednak pokoje za małe.

9m2 mam teraz w bloku i wcisnąć tam wszystko to sztuka ;)

O całości pewnie zdecyduje koszt : co wydaje się tańsze poszerzone neriny czy zmieniona zetka:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach nad garażem oczywiście dwuspadowy -inaczej koszty pewnie by były większe.

Mam nadzieję ,że już kończymy szukanie :D bo od przeszło pół roku wertujemy co się da

Neriny też mi się z zewnątrz wizualnie bardziej podobają ,ale musielibyśmy je poszerzyć bo dla mnie jednak pokoje za małe.

9m2 mam teraz w bloku i wcisnąć tam wszystko to sztuka ;)

O całości pewnie zdecyduje koszt : co wydaje się tańsze poszerzone neriny czy zmieniona zetka:confused:

 

Czytałam na forum archonu,ze ktoś poszerzył Nariny po 1 m z prawej strony i 1 m z lewej i wyszło idealnie ;)

 

http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/9616?page=4

 

post z 23-04-2013 23:22:01 wiola

 

Ja tak robiłam kontaktowałam się z ludźmi ,którzy wybudowali dom,który nam się podobał ,jechałam oglądałam i wiedziałam co i jak. Obejrzałam tak 3 domy wg projektów co mam się podobał y- za 3 razem dokonałam ostatecznego wyboru... jak zobaczyłam na żywo moją zieloną równinkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że koszt podobny, bo zetka prostsza a troszkę większa. Po powiększeniu nerinów, neriny będą droższe.

 

Jeszcze zastanowiłabym się nad stropem. W obu projektach są stropy ciężkie (żelbetowy w nerinach, teriva w zetce). Dodatkowy koszt, a w domu parterowym można lżejsze konstrukcje zastosować. Zetka ma 3 warianty - między innymi jest wersja z garażem jednostanowiskowym i chyba tą byłoby najkorzystniej kupić do przeróbek, jest też wersja z poddaszem użytkowym, która ma garaż włączony w bryłę (no ale to już naprawdę duży domek i z odpowiednio większym kosztorysem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że odsuwanie domu o 4 metry jest bez sensu. Brzydki widok na dom sąsiada zasłonicie chociażby świerkami.

Po co wam 4 m szerokości ogrodu w miejscu, którego nie oglądacie i nie będziecie korzystać za bardzo?

 

po tej stronie ma być również "warsztacik" wiata ? na tyłach domu , więc chcieliśmy swobodny dostęp, poza tym tamta "ruina" jest jeszcze z czasów..... i stoi w odległości 2 m od naszej działki :/

Zetka wydaje mi się "wygodniejsza" do mieszkania- mniej zmian w środku , jedynie garażu więc może i kosztować będzie mniej.

Mąż wieczorem pewnie i tak coś wynajdzie ,że jest nie tak :bash: \

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowess : garaż jednostanowiskowy oczywiście :) niepotrzebne nam dwa samochody, bo pomimo tego ,że działka jest 'na wsi" do centrum miasta mamy 45 min pieszo:lol2:

W zetce trzeba by jeszcze przenieść kotłownię za garaż ? bo jakoś komin widzę tylko od "kominka" ? merda mi się już wszystko :mad:

Ogrzewanie paliwem stałym niestety- mamy je za darmo więc tutaj już męża nie przekonam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia w zetce w wersji z garażem jednostanowiskowym też jest na tyłach garażu i ma zaprojektowane wyjście na podwórko (na to zwracam uwagę, bo w sezonie grzewczym codziennie widzę, jak sąsiedzi nie mając takich drzwi wożą taczką drwa przez garaż - siłą rzeczy samochód wówczas stoi przed domem). Przewody kominowe są logicznie zgrupowane w jedną obudowę - kominek, kocioł w kotłowni, wentylacja kotłowni. Wszystko ok w tym względzie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ze skosem. :) Nie, nie jest mała. Jest bardzo wygodna, ale jak widziałaś mam tylko podstawowe sprzęty (wanna, sedes, jedna umywalka). Za to pod blatem pralka, pochowane kosze na brudy, chemia, ręczniki. Taka łazienko - pralnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale ta zetka nie podoba mi się... a może spojrz na ten domek:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

 

oczywiscie jezeli zalezy wam na garazu, to możecie usunąć okna po boku i dobudować garaż jak w zetce.

 

teoretycznie do każdego można garaż dobudować ,ale nie zawsze po takim dobudowaniu jest to na czym najbardziej nam zależy czyli przejście z wiatrołapu do garażu i tamtędy do kotłowni.

W zetce zrobiłabym jeszcze z przodu może to wysunięcie które jest w nerinach lub daszek ???

Wizualnie z zewnątrz chciałabym coś w niej zmienić oprócz dachu nad garażem ( myślę o dwuspadowym ale trochę niższym niż dach właściwy, by nie stworzyć stodoły)

neriny urzekły mnie z zewnątrz, ale zetka w środku zdaje mi się ,że wygodniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie do każdego można garaż dobudować ,ale nie zawsze po takim dobudowaniu jest to na czym najbardziej nam zależy czyli przejście z wiatrołapu do garażu i tamtędy do kotłowni.

W zetce zrobiłabym jeszcze z przodu może to wysunięcie które jest w nerinach lub daszek ???

Wizualnie z zewnątrz chciałabym coś w niej zmienić oprócz dachu nad garażem ( myślę o dwuspadowym ale trochę niższym niż dach właściwy, by nie stworzyć stodoły)

neriny urzekły mnie z zewnątrz, ale zetka w środku zdaje mi się ,że wygodniejsza

 

Wizualnie dom też się musi podobać,nie oszukujmy się,że nie - możemy zrobić elewację ze złota,ale ...no właśnie tego czegoś brakuje mi z tej zetce :/ Spojrzałam na realizację na stronie Z500... no cóż ,nie podoba mi się ,ale to tylko moje zdanie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0blush2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie dom też się musi podobać,nie oszukujmy się,że nie - możemy zrobić elewację ze złota,ale ...no właśnie tego czegoś brakuje mi z tej zetce :/ Spojrzałam na realizację na stronie Z500... no cóż ,nie podoba mi się ,ale to tylko moje zdanie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0blush2.gif

no właśnie tutaj bym musiała "cudować" by jakoś wizualnie ją poprawić czy przerobić.

Zauroczona to jestem z zewnątrz to nerinami i projektem H7 ( drogiii):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tutaj bym musiała "cudować" by jakoś wizualnie ją poprawić czy przerobić.

Zauroczona to jestem z zewnątrz to nerinami i projektem H7 ( drogiii):cool:

 

nie ma co na siłę się uszczęśliwiać ;) Tak jak pisałam kilka postów wcześniej skontaktuj się z kimś kto wybudował neriny i jedź nawet na koniec Polski i zobacz,to jest bardzo ważne,żebyś potem nie żałowała!

 

jeszcze zastanówcie się nad tym dachem,bo widzę,że wzdychasz do wielospadów ;) ja miałam to samo-motałam się i motałam i wybudowałam nie za duży parterowy z dachem,który mi się podobał ,kosztowo masakrycznie nie było, a dom mój ipodoba mi się w 100 procentach! i ty też musisz czuć podobnie że to jest to a widzę,że na razie tak nie ma :D

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...