Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Właśnie przez takie kombinowanie w elewacjach (panie, to wygląda jak stodoła to machnij ganek na kolumnach) cena budowy rośnie bez sensu.

 

Płaski dach z papy nad garażem bedzie tańszy od dachu skośnego (karton-gipsy bardzo dużo kosztują, dwa razy więcej niż tynki).

 

Jeśli potrzebujesz pom. gospodarczego, to wydłuż garaż od strony ogrodu do linii ścian domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wiem czemu ale ta zetka nie podoba mi się... a może spojrz na ten domek:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

 

oczywiscie jezeli zalezy wam na garazu, to możecie usunąć okna po boku i dobudować garaż jak w zetce.

 

I trzeba byłoby powiększyć kotłownię, jak ma być piec na węgiel. W dodatku w tak małym domu są aż dwa kominy (od kotła i od kominka).

 

Ludzie, przestańcie wybierać skromne domy po elewacjach! Jak macie pieniądze na "ozdóbki" to postawcie od razu większy i wygodniejszy dom. Pieniądze ten same - koszt budowy ganku na kolumienkach jest równy kosztowi postawienia małego WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona równina też mi się podoba , tylko taras niestety nie w tą stronę

 

Rozbrajasz mnie - co za problem zrobić taras w innym miejscu i o innym kształcie?

 

W Zielonej Równinie nie do końca podoba mi się takie wchodzenie wprost do salonu.

 

Moja przeróbka:

http://images64.fotosik.pl/16/b60a4b3fa4041596.jpg

 

Kominek panoramiczny trójstronny osłania widok na wiatrołap z salonu.

Pokój rodziców przeniosłam - dzieci są bliżej siebie, i nie podsłuchują rodziców baraszkujących za ścianą :)

 

tyle, że ten projekt zajmie więcej miejsca na działce - będzie mniej ogrodu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeba byłoby powiększyć kotłownię, jak ma być piec na węgiel. W dodatku w tak małym domu są aż dwa kominy (od kotła i od kominka).

 

Ludzie, przestańcie wybierać skromne domy po elewacjach! Jak macie pieniądze na "ozdóbki" to postawcie od razu większy i wygodniejszy dom. Pieniądze ten same - koszt budowy ganku na kolumienkach jest równy kosztowi postawienia małego WC.

 

nie spodziewałam się,że to tak porównywalne koszta.

Może mamy zbyt wygórowane wymagania :(

Dach- obojętnie czy dwu czy wielospadowy , chociaż mąż wolałby dwuspadowy bo łatwiej mu się będzie robiło i straty mniejsze

Przejście przez garaż do kotłowni

salon ok 30 m, kuchnia ok 10 m

pokoje nie mniejsze niż 11/12 m - dom może być większy niż 100 m2 nie mówię ,że nie ...oby salon i pokoje były dobrze ustawione : salon na południowym zachodzie lub zachodzie, pokoje mogą być ostatecznie 2 jeśli byłaby duża garderoba...

ale namotałam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to Wy do Klubu Samorobów. :)

Ułatw życie mężowi i sobie i skup się na prostych projektach z dachem dwuspadowym o niewielkim kącie nachylenia. Jak kasy mało, to zastanówcie się nad rezygnacją z ciężkiego stropu, patrzcie na prostotę stolarki (drzwi tarasowe suwane, okna narożne - uwierz, zarąbiście ciągną po kieszeni), zwracaj uwagę na instalację wody (w zetce wszystko ładnie blisko siebie - kuchnia i obie łazienki), żeby kominów było jak najmniej. Jak mąż spróbuje sam lub z pomocą rodziny murować, to bardzo mu ułatwi pracę prosta bryła - każde naroże, każdy dodatkowy otwór to obróbki, nadproża, cięcie materiału.

 

Oczywiście, że dom musi się podobać. Proponuję teraz zrobić przerwę od przeglądania wizualek. Pójdź na spacer, pooglądaj w terenie nowe domy wykończone i w trakcie budowy. Może to moje jakieś skrzywienie, ale dla mnie dom może mieć bardzo pozytywny odbiór, podobać mi się, właściwie niezależnie od typu budynku (no chyba, że ewidentny gargamel, to już nic nie pomoże ;) ). Dobrze dobrane kolory, schludna strefa wejściowa i ładny ogród właściwie z każdego budynku zrobią ładny DOM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbrajasz mnie - co za problem zrobić taras w innym miejscu i o innym kształcie?

 

W Zielonej Równinie nie do końca podoba mi się takie wchodzenie wprost do salonu.

 

Moja przeróbka:

http://images64.fotosik.pl/16/b60a4b3fa4041596.jpg

 

Kominek panoramiczny trójstronny osłania widok na wiatrołap z salonu.

Pokój rodziców przeniosłam - dzieci są bliżej siebie, i nie podsłuchują rodziców baraszkujących za ścianą :)

 

tyle, że ten projekt zajmie więcej miejsca na działce - będzie mniej ogrodu.

 

Podoba mi się Twoja przeróbka bardzo- wiesz ja nie mam wyobraźni "przestrzennej" więc wszytko muszę mieć rozrysowane , dziękuję :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatol przecież nie ma przejścia do garażu przez wiatrołap.

 

Ja namawiam na skromność i powstrzymanie rozbuchanej fantazji.

Każde 10 tyś więcej na budowę, to 1 rok spłaty kredytu więcej.

Co lepsze - kredyt 20 czy 30 lat? Naprawdę dach jest tego wart?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę napisałaś, że nie masz kontaktu do osób, które buduje dom w nerinach. widziałam, że już coś pisałaś na forum archonu niestety bez odpowiedzi. kurczę, ale jezeli TO COŚ poczulaś przy tym domku to bierz go!!! jest naprawdę cudny, a jezeli tylko przy nim poczulaś to czyli, ze to ten!!! ja też tak miałam , ze musiałam się czuć w tym domku!!!

zeby nie było ciągle o wyborze projektu pisałam :D

 

myslę, że ten domek jest swojej ceny wart, a ten salon i kuchnia tworza piekną całośc , o czym swiadczy ta wizualizacja:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-nerinach/m4f3e713b94824

 

a jaki wybudowałaś jeśli mogę spytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...