Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O, to Wy do Klubu Samorobów. :)

Ułatw życie mężowi i sobie i skup się na prostych projektach z dachem dwuspadowym o niewielkim kącie nachylenia. Jak kasy mało, to zastanówcie się nad rezygnacją z ciężkiego stropu, patrzcie na prostotę stolarki (drzwi tarasowe suwane, okna narożne - uwierz, zarąbiście ciągną po kieszeni), zwracaj uwagę na instalację wody (w zetce wszystko ładnie blisko siebie - kuchnia i obie łazienki), żeby kominów było jak najmniej. Jak mąż spróbuje sam lub z pomocą rodziny murować, to bardzo mu ułatwi pracę prosta bryła - każde naroże, każdy dodatkowy otwór to obróbki, nadproża, cięcie materiału.

 

Oczywiście, że dom musi się podobać. Proponuję teraz zrobić przerwę od przeglądania wizualek. Pójdź na spacer, pooglądaj w terenie nowe domy wykończone i w trakcie budowy. Może to moje jakieś skrzywienie, ale dla mnie dom może mieć bardzo pozytywny odbiór, podobać mi się, właściwie niezależnie od typu budynku (no chyba, że ewidentny gargamel, to już nic nie pomoże ;) ). Dobrze dobrane kolory, schludna strefa wejściowa i ładny ogród właściwie z każdego budynku zrobią ładny DOM. :)

 

My może jesteśmy dziwni, ale mi osobiście domu z dużą ilością daszków, kantów, zaokrągleń ;) się nie podobają.

Mimo,że nie bierzyemy (obecnie) kredytu to jednak chciałabym go w miarę możliwości szybko postawić - tak by jak najmniej kasy wydać na rzeczy zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o takich materiałach do mojego domku?

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-akebiach/m4a07ca25cf321#

 

czy lepsza taka elewacja/takie materiały:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-akebiach/m4a07ca25cf321#

 

 

 

 

 

Przypomnę, że buduje ten dom:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-toreniach/m4d4278ad04d7b

 

powiem Ci ,że mi podoba się elewacja taka jak jest :)

Myślę ,że skłaniamy się raczej na dwuspadowy dach

Bowess mnie przekonała nie chcę dokładać pracy mężowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja bardzo ładna, spokojna i elegancka. Dużo naturalnego kamienia. Nawet bardzo dużo.

 

A wcześniejszy chodniczek to płytki chodnikowe z posypką albo płukane. Na przykład Polbruk takie ma w ofercie. W wielu kolorach występują.

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny Elfir dla ciebie to dach powinien być przykryty folią , a ściany powinny byc z desek. wiadomo, ze wszystko dzisiaj kosztuje, ale warto czasami wydać więcej!!!

 

Ironizujesz? Wszystko dziś sporo kosztuje, zwłaszcza budowa domu, dlatego lepiej wydać posiadane fundusze na dobre materiały, elementy podnoszące komfort użytkowania domu, w ogóle doprowadzić dom do stanu pozwalającego zamieszkać, a nie popłynąć na kilkadziesiąt czy pond 100 tysięcy, bo zbyt optymistycznie podeszło się do kosztorysu. W wielu wątkach o konkretnych projektach tworzy się kółeczko wzajemnej adoracji - zachwyty nad projektem, jaki piękny i wspaniały, tylko często nie sposób dowiedzieć się konkretów o kosztach, bo większość inwestorów nie chce o tym mówić. Czasem tylko ktoś przebąknie, że budowa kosztuje dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to chyba to. Piękna cena:

http://www.blechert-kostka-betonowa.pl/uslugi.html

 

ale myślę, że warto :D

pod względem estetycznym. muszę jeszcze poczytać jak się mają takie płyty w praktyce

 

Prawie każdy producent kostki ma produkt tego typu w ofercie. Ja płaciłam chyba 5,60 za sztukę 34x34cm. Jest trwała, w ogóle nie śliska, ale ciężko się ją zamiata. W zasadzie czyści się takie płytki myjką ciśnieniową, jak ktoś ma chęć posprzątać porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do teraz (z materiałami na taras, podest i schody wejściowe, ścieżki z kostki i inne takie bez których spokojnie można zamieszkać) 215 tysięcy. Własnej robocizny od licha i trochę.

 

"Po co ma to mówić?" A no po to, żeby ktoś, kto napalił się jak szczerbaty na marchew na dom, który na stronie ma kosztorys na przykład na 230 tysięcy (szacunkowy, netto, bez wykończeń wewnętrznych - różne biura mają różne swoje kruczki), dowiedział się, że do tego domu wprowadzi się po wydaniu 350 czy 400 tysięcy.

 

P.S. A ty Iwono? Rozpisujesz już kosztorys torenii, czy "jakoś to będzie"? :)

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na robociźnie około 60 tysięcy - niestety mieszkamy w dość drogim regionie.

No i wyposażenie mamy taniutkie. Kuchnię zrobiliśmy sami, jak i sporo innych mebli. :)

Bardzo dobrze, że masz świadomość kosztów. Wiele osób tego niestety nie ma i później w rozmowach spotykam się ze sformułowaniami typu "ta budowa nas wykończy", "a mieliśmy już w zeszłe święta mieszkać" i inne takie tam. Mało optymistyczne zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekażdy buduje dom na kredyt, to chyba Dorota napisała, że chcą etapami, a myślę, że wygląd zewnetrzny domu jest ważny i warto poświecic to kilka tysi, niż oszczedzać na dachu i samemu się wstydzić swojego domku.

 

Wstydzić domku?

Rany. Ja wolę za zaoszczędzone pieniądze jechać na wakacje i mieć w nosi, że komuś się nie podoba", niż biedować latami na spłatę domku, który podoba się sąsiadom i robi wrażenie na forum.

Zaproponuj od razu elewację z marmuru i wielkie przeszklenia. To robi wrażenie :D

Niech sąsiedzi wiedzą, że ją stać!

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny Elfir dla ciebie to dach powinien być przykryty folią , a ściany powinny byc z desek. wiadomo, ze wszystko dzisiaj kosztuje, ale warto czasami wydać więcej!!!

 

Dom ze ścianami z desek i dachem z papy:

http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2010/262/f/6/modern_wooden_house_by_badnugly-d2z139o.jpg

 

http://cdn.decoist.com/wp-content/uploads/2009/12/Modern-Wooden-House-Sigg-7.jpg

 

Który kosztuje kilka razy wiecej niż te wszytskie pokazywane tutaj domki

 

Tak więc dechy i papa to nie jest synonim taniości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...