Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Wstydzić domku?

Rany. Ja wolę za zaoszczędzone pieniądze jechać na wakacje i mieć w nosi, że komuś się nie podoba", niż biedować latami na spłatę domku, który podoba się sąsiadom i robi wrażenie na forum.

Zaproponuj od razu elewację z marmuru i wielkie przeszklenia. To robi wrażenie :D

Niech sąsiedzi wiedzą, że ją stać!

dlatego też chcemy jak najmniejszym kosztem.... żeby później się nie wkurzać ,że prze "ten dom" nie mamy już w życiu innych przyjemności

Stąd te moje dopytywania.

Domek "zapach wiosny" to też pewnie lekką ręką 300/400k :(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z własną pracą sądzę, że można zejść poniżej 300k. Zapach wiosny nie jest aż tak duży. Okolice 400 to H7 miałam na myśli.

Ze szczegółów. Ma sporo ścian nośnych, będzie też sporo fundamentów. Na forum za stan zero padają kwoty od 20 do 40k (kosztu całości nikt nie chciał zdradzić). Czyli da się taniej niż kosztorys przewiduje. No ale to wiadomo - ludzie mają różne warunki na działce, różnie robią, różne ilości piachu do zasypania potrzebują. Dalej - łamany dach, niby kąt niewielki, więc pokrycia nie jakoś specjalnie dużo, ale na przekroju widać, że więźby jest sporo. Plus - lekki strop. Minus - trzy kominy. Plus - okna bez szaleństw, więc nie będą drogie.

Może jest na innych stronach jakiś blog z kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - kto bogatemu zabroni?

Mój standart wymagań co do poziomu życia jest bardzo wysoki (mów mi Sabarytka), ale mnie na niego nie stać. I co? Mam wziąć większy kredyt tylko po to by zrobić sobie kuchnię z PoggenPohl? Na szczęscie moje drugie imię to Racjonalna :D

 

Jesli ktoś robi założenia - dom niewielki, oszczędzam na wykonawcach i buduję samodzielnie, to dla mnie ignorancją, niezrozumieniem lub złośliwością jest proponowanie projektów drogich w realizacji, z ozdobnikami, nieefektywnymi i mało energooszczędnymi rozwiązaniami - "bo mają się sąsiadom podobać".

 

 

****

Jak dla mnie kobiety stroją się nie dla siebie tylko dla facetów. To reklama zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę po prostu buty za 50 zł a nie za 500 zł.

 

Jak napisałam - kto bogatemu zabroni?

Ludzie pewnie twoim zdaniem mieszkają w kawalerkach na osiedlach, bo jest tak przytulnie a nie dlatego, że na większe ich nie stać? :)

Dla niektórych nawet kawalerka jest luksusem a nie kolejną zachcianką.

 

Twoje pisanie przypomina mi milionera, który namawia przeciętnego Kowalskiego żeby kupił sportowe Porsche, gdy ten ogląda Skodę, bo przecież Porsche ma wyższy standart (nie mozna się ograniczać!), jest bardziej prestiżowe, ma się podobać a nie tylko jeździć.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbrajasz mnie - co za problem zrobić taras w innym miejscu i o innym kształcie?

 

W Zielonej Równinie nie do końca podoba mi się takie wchodzenie wprost do salonu.

 

Moja przeróbka:

http://images64.fotosik.pl/16/b60a4b3fa4041596.jpg

 

Kominek panoramiczny trójstronny osłania widok na wiatrołap z salonu.

Pokój rodziców przeniosłam - dzieci są bliżej siebie, i nie podsłuchują rodziców baraszkujących za ścianą :)

 

tyle, że ten projekt zajmie więcej miejsca na działce - będzie mniej ogrodu.

 

Ja w tym projekcie wewnątrz nie zmieniałam nic,bo po co jak po roku szukania znalazłam idealny dla nas ;) Są 3 naprawdę normalnej wielkości pokoje ,2 łazienki (nie zrobiliśmy małżeńskiej)w jednej tej koło kuchni,mam wannę,w drugiej duży prysznic i tak jest super-żadnego ścisku wpychania prysznica obok wanny nie mówiąc o wstawieniu pralki...Garderoba jest naprawdę spoora w życiu bym z niej nie zrezygnowała.Cd do "wchodzenia"prosto do salonu nie widzę absolutnie żadnych wad tego rozwiązania.Najbardziej podoba mi się (to czego Dorota szuka w projektach)przejście:garaż-wiatrołap-kuchnia,żadnego przełażenia przez dom z siatami ,brrr .Wiatrołap jest bardzo duży,duża szafa na wymiar siedzisko i spokojnie wejdzie na raz z 5 osób,bez żadnego ścisku.To co Elfir zaproponowała z tarasem to bardzo doby pomysł,jeżeli Dorota coś tam chce zasłonić.Żałuje trochę,że nie mam spiżarki,tu dom w nerinach ma to rozwiązanie,ale zależało mi na dwóch łazienkach (córka na stanie,a wiadomo ile kobietom rano schodzi przed wyjściem,niech ma w przyszłości to "swoje królestwo" ;) )Ale kotłownia jest ogromna,a że mamy ogrzewanie gazowe to wstawię tam jakieś regały na tego typu rzeczy. Wstawię na chwilę parę już trochę nie aktualnych zdjęć z środka i z zewnątrz jak to wyglądało i wygląda po kolei:

 

tu były zdjęcia

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA30, a moze Ty oddasz głos na wizualizację wnetrz do domu w toreniach?

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-toreniach/m4d4278ad04d7b

 

musisz wejśc w zakładkę wnetrza i potem podać swój email, na który przyjdzie potwierdzenie :)

 

Wiesz co powiem Ci,ze ja na tym etapie co Ty jesteś teraz to miałam ze 10 wersji elewacji;) Miało być drewno,mała być szarość,miały być w k0ońcu szare bonie i biała reszta...Oczywiście jak przyszło co do czego-drewno za drogo,za zrobienie boni fachmani policzyli tyle,że głowa mała i zostało na tym,że jest cały na biało i lepiej być nie mogło - jest po prostu superhttp://www.sherv.net/cm/emo/funny/2/banana-dancing-with-mario-smiley-emoticon.gif !

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z was ma swoje racje i nie ma się co dalej licytować,budujcie to,co wam się podoba ,na co was stać i żeby wybrany dom pasował do posiadanej działki,ja również nie budowałabym domu,który nie podobałby mi się z zewnątrz,choćby był najtańszy,dom musi się podobać,to bardzo przyjemne uczucie mieszkać w takim domu,który pasuje pod każdym względem ludziom w nim mieszkającym,dlatego wybór projektu jest taki ważny.

Dodam jeszcze,że podstawą budowy jest posiadanie szczegółowego kosztorysu i trzymanie się go do końca,wówczas koszty nas nie zaskoczą,tak było u mnie i czas budowy wspominam jako okres w którym dużo się działo,musiałam podejmować dużo decyzji,ale nie miałam z tym problemu,sama zaprojektowałam i urządziłam wnętrze domu,jestem konkretną osobą,wiem co mi się podoba i w jakim otoczeniu dobrze się czuję,ekipę budowlaną miałam fajną a budowa trwała 11 m-cy,nawet pogoda super nam dopisała,życzę trafnych decyzji i bezproblemowej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały czy duży dom, to temat stary jak świat, od kiedy tylko ludzie zaczęli budować domy. Dylemat, czy budować aby się pokazać rodzinie, znajomym, czy też żyć: wygodnie i niestresowo. Istnieje pewne minimum wygód, aby być szczęśliwym:niskie koszty eksploatacji - szczególnie ogrzewania, przygot.ciepej wody, małe zuzycie prądu oraz liczba pomieszczeń i ich powierzchnia,, a ponadto jak będą kształtować się nasze finanse na 10-20 lat naprzód. I konia z rzędem temu, co zaświadczy, że nie przyjdą do nas: lata chude-mniejsza pensja, choroba , tragedie rodzinne wysysające kasę.. Większość Polaków – przynajmniej w centrum kraju – mają wielkie domy na kredyt, a w nich pracownie i gabinety (nawet, jeśli domownicy pracują poza domem), pokoje gościnne (nawet, jeśli gości przyjmują raz w miesiącu na tarasie), salony ćwiczeń (nawet, jeśli są zdeklarowanymi konsumentami chipsów przed telewizorem)...Śmieszy mnie to. Potem narzekają na koszty utrzymania i konieczność zaciskania pasa .Polacy nie umieją traktować domu jednorodzinnego, jak zwykłej, choć trochę odmiennej niż blok, pozamiejskiej formy zakwaterowania. A przecież dom podmiejski, to po prostu miejsce zamieszkania, taki blok w poziomie z większym zielonym tarasem ;) Zatem buduj na miarę swoich sił i czasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałabym podobnie, choć najpierw wymieniłabym budżet. Czyli żeby w ramach założonego budżetu wybrać najbardziej podobający się dom.

Wiadomo, że inwestorzy zasobniejsi szukają domów większych, ozdobniejszych, z dodatkowymi funkcjonalnościami.

Nie na miejscu wydaje mi się proponowanie inwestorom, którzy budżet mają skromny i planują włożyć własną pracę, projektu, w którym wygląd powoduje wzrost kosztów ponad budżet, a konstrukcje są trudniejsze do wykonania.

To nie jest kwestia tego, że Elfir zbudowała dla siebie dom niewielki, energooszczędny i dla niektórych zbyt prosty, bo jak ktoś przychodzi z zapytaniem o projekt, na który ma budżet pół miliona czy milion, to nie namawia go na zejście do 100m2 i uproszczenie dachu, tylko jeżeli można i trzeba, to proponuje bardzo trafne zmiany poprawiające funkcjonalność. Iwona pokazuje śliczne projekty, a inwestorka niech sobie skombinuje skądś brakujące tysiące, albo ciągnie budowę latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałabym podobnie, choć najpierw wymieniłabym budżet. Czyli żeby w ramach założonego budżetu wybrać najbardziej podobający się dom.

Wiadomo, że inwestorzy zasobniejsi szukają domów większych, ozdobniejszych, z dodatkowymi funkcjonalnościami.

Nie na miejscu wydaje mi się proponowanie inwestorom, którzy budżet mają skromny i planują włożyć własną pracę, projektu, w którym wygląd powoduje wzrost kosztów ponad budżet, a konstrukcje są trudniejsze do wykonania.

To nie jest kwestia tego, że Elfir zbudowała dla siebie dom niewielki, energooszczędny i dla niektórych zbyt prosty, bo jak ktoś przychodzi z zapytaniem o projekt, na który ma budżet pół miliona czy milion, to nie namawia go na zejście do 100m2 i uproszczenie dachu, tylko jeżeli można i trzeba, to proponuje bardzo trafne zmiany poprawiające funkcjonalność. Iwona pokazuje śliczne projekty, a inwestorka niech sobie skombinuje skądś brakujące tysiące, albo ciągnie budowę latami.

 

moja przerobiona zielona równina :

murator-m32-zielona-rownina-dom_456_3_377x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

tu kotłownia też pasuje mi idealnie , czy "dorównanie jej do końca byłoby dobrym pomysłem ? może i trochę droższym ale może łatwiejszym w budowie ( mniej narożników ? itp?)byłoby tam pomieszczenie gospodarcze o jeszcze do końca nie sprecyzowanym przeznaczeniu ( składzik drewna, spiżarka, pomieszczenie na sprzęty i meble ogrodowe) , lubię mieć "zapas " pomieszczeń gospodarczych bo w mieszkaniu zdecydowanie mi ich brakuje .:yes:

Tylko nie mam pomysłu co wtedy z dachem, czy zmiana w m32 dachu na dwuspadowy nie zniszczy bryły tego domu? a jeśli zostanie taki jak jest tylko "wyrównany" z pomieszczeniem gospodarczym to jaki jest jego koszt ?

Co do toczącej się wcześniej dyskusji - tak - chcę dom tani w budowie i utrzymaniu. Nie potrzebuję ozdobników- to ma być nasze miejsce w którym się dobrze czujemy a niekoniecznie wielkie przestrzenie- bo nas na nie nie stać . Kredyt owszem może i weźmiemy jak będziemy chcieli pilnie dokończyć dom. Nie mamy "sponsorów " po stronie rodziców , więc tak jak pisały wyżej dziewczyny - doceniam starania, ale z większości propozycji nie skorzystam , bo mnie na nie nie stać ( "stety" czy niestety wolę wydać pieniądze na inne rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja przerobiona zielona równina :

[ATTACH=CONFIG]202572[/ATTACH]

tu kotłownia też pasuje mi idealnie , czy "dorównanie jej do końca byłoby dobrym pomysłem ? może i trochę droższym ale może łatwiejszym w budowie ( mniej narożników ? itp?)byłoby tam pomieszczenie gospodarcze o jeszcze do końca nie sprecyzowanym przeznaczeniu ( składzik drewna, spiżarka, pomieszczenie na sprzęty i meble ogrodowe) , lubię mieć "zapas " pomieszczeń gospodarczych bo w mieszkaniu zdecydowanie mi ich brakuje .:yes:

Tylko nie mam pomysłu co wtedy z dachem, czy zmiana w m32 dachu na dwuspadowy nie zniszczy bryły tego domu? a jeśli zostanie taki jak jest tylko "wyrównany" z pomieszczeniem gospodarczym to jaki jest jego koszt ?

Co do toczącej się wcześniej dyskusji - tak - chcę dom tani w budowie i utrzymaniu. Nie potrzebuję ozdobników- to ma być nasze miejsce w którym się dobrze czujemy a niekoniecznie wielkie przestrzenie- bo nas na nie nie stać . Kredyt owszem może i weźmiemy jak będziemy chcieli pilnie dokończyć dom. Nie mamy "sponsorów " po stronie rodziców , więc tak jak pisały wyżej dziewczyny - doceniam starania, ale z większości propozycji nie skorzystam , bo mnie na nie nie stać ( "stety" czy niestety wolę wydać pieniądze na inne rzeczy)

 

 

spójrz na zdjęcie mojej równiny,przecież nawet nie ruszyłabyś dachu przesuwając kotłownię "do końca" , po prostu nie miałabyś tego miejsca w którym ja mam taras

taras.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy, przeciez dom AR-1 CZY Antek to nie są AŻ tak drogie domy w budowie, na pewno drozsza bedzie zielona równina. ten dom w nerinach też bedzie tanszy niż zielona równina

 

antek czy ar1 nie mają rozwiązań o które mi chodzi.

Robocizna dachu odpada - mąż plus ewentualnie kasa dla pomocnika.

Musimy to z mężem przemyśleć , myślałam ,że ten dach wychodzi dużo drożej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...