Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Przepraszam - za szybko mi sie wysłało

 

Zobacz coś takiego:

http://www.apa-dom.com.pl

projekt: Rosa

bardzo fajny i ustawny :-)

 

My budujemy "dom na polanie" z Archonu (cechy j.w)

 

Witam wszystkich :)

Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki :)

teraz kolejny krok - wybór projektu. Niestety mamy mały problem i troche ograniczone pole wyboru ponieważ wjazd na działke jest od południa :( Przejrzałam juz spora stertę katalogów i zasoby internetu i owszem znalazłam parę takich domów które pasują na taką działkę ale nie chciałabym czegoś przeoczyć a potem żałować i dlatego proszę Was o podpowiedź. Może ktos z Was buduje lub mieszka w takim domu?

Aha jeszcze dodam tylko że szukamy domu o powierzchni 150-170 m2

Pozdrawiamy serdecznie magda i marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc. :) Budujemy Ale- wersje II. Obejrzyj w Archipelagu. Jak zobaczyc schody opisuje w temacie : Czy ktos buduje lub wybudowal dom ALA "...

(gdzies pod koniec tlumacze Nacie76, jak mozna zobaczyc projekt ze schodami na poddasze). :)

Pozdrawiam i zycze udanego wyboru projektu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym projekcie? Chodziło mi o to żeby był mały, dach dwuspadowy, garaż /wiatę ma w wariancie/, i co ważne dla mnie 2 pokoje na dole co daje mi mozliwość szybszego wprowadzenia się /bez wykańcznia góry/.

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

 

Czekam na Wasze opinie.

 

 

Hmmmmm o jakich ty 2 pokojach na dole mowisz?

Jedno to pom. gosp. o pow. 6,6 m2 - chyna nie myslisz tam pokoju mieszkalnego zrobic?

Drugie pom. to gabinet 10 m2 - z tego mozna zrobic maly pokoik owszem - np dla dziecka.

W pomieszczeniu gospodarczym zrobic mozna garderoba wasza a spac mozecie w salonie.

Ale to dla max. 3 osobowej rodziny gdzie rodzice nie maja sypialni a spia w salonie ( ale to do przezycia)

 

Wprowadzac sie i remontowac gore mieszkajac nie polecam.

Bardzo uciazliwe.

A te pokoiki na gorze to tez maciupenkie - niecale 10 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzac sie i remontowac gore mieszkajac nie polecam.

Bardzo uciazliwe.

A te pokoiki na gorze to tez maciupenkie - niecale 10 m2.

Być może uciążliwe ale gdy zalezy na szybkiej przeprowadzce to dobry pomysł. Zresztą to jest wyjście dla tych co chcą szybko zamieszkać a nie mają ta tyle funduszy żeby wykończyć całość. Wydaje mi się ze mnóstwo ludzi tak robi. Ale tu masz racje- uciążliwe jest napewno.

 

Co do samego projektu to jest ok, aczkolwiek pokoiki maleńkie. To co się podoba mojemu mężowi ma - mianowicie schody otwarte ( tu w salonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie czegoś takiego szukamy! Mamy zamiar stan surowy otwarty budować z deweloperem, który bierze 600 zł za 1 m2 pow. uzytkowej(Gdańsk) Pytanie: czy jeśli strop jest drewniany to można w późniejszym czasie zaadaptować poddasze? Czy muszą być spełnione jakieś jeszcze parametry. Może to naiwne pytanie, ale wydawało mi się, że jesli dom ma być z uzytkowym poddaszem, to koniecznie od poczatku trzeba mieć specjalny strop a z informacji Lipińskich wynika, że tak nie musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj MONTANA

razem z żoną wybieraliśmy między Satyrnem a Orionem , staneło na Orionie , czy kosztorys podany przez Domus jest do zrealizowania ?

pozdrawiam .

 

Czesć,

czy dysponujesz jakimś kosztorysem Oriona? Jeśli tak, byłabym wdzięczna gdybyś zechciał sie nim podzielić. Zamierzam budować ten dom, ale na razie nie bardzo wiem z jakimi kosztami możemy się liczyć.

 

Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok mnie jest wybudowana Aria ....jest to niewątpliwie najładniejszy dom jaki widziałam :lol: ( mam nie lada orzech do zgryzienia -takie sąsiedztwo!!) Aria ma ciemno-zieloną karpiówkę i w tym samym kolorze opaskę , elewacja lekko zielonkawa , białe okna , białe kolumny , kute balustrady ..... nie ma człowieka ,który przeszedłby obok obojętnie !!!!Na żywo ten dom prezentuje sie zajefajnie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo !!

 

koło mnie też jest aria i również jest to nałjadniejszy dom w okolicy(i nie tylko, ale jaki ostatnio wiadziałam ja, mąż i znajomi) i baaardzo zwaracający na siebie uwagę ciekawą kolorystyką - brązowy dach, chyba jesienny liść Robena; pomarańczowy tynk łączony z cienowanym klinkierem-piskowo-pomarańczowym, brązowe okna ze szprosami, cudeńko po prostu, nie można przejechać obojętnie obok tego domu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny , prosty (z pewnością tani w budowie i eksploatacji) - myślę że również funkcjonalny . Zgadzam się - 2-go pokoju (oprócz salonu) tu nie wykroisz ! -a co do wielkości pokoi i całego domu - budujesz taki na jaki Cię stać (po co zbędne pożyczki i kredyty - zamiast je spłacać jedź na Karaiby !!! ) Znam takich co wybudowali a teraz sądzą że za duży a kredycik trzeba spłacać ! :cry:

 

A tak na marginesie - Gdzie teraz mieszkasz ? bo jeżeli w PRL-owskim bloku i brakuje Ci kasy - to dobry wybór i z pewnością nie będziesz narzekać na ciasnotę ( wydaje mi się że funkcjonalność jest czasem ważniejsza niż powierzchnia)

 

Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeee tam jajmar, ja tam swój domek już mam, projekt wybrałam sama, nikogo o zdanie nie pytałam, a te domki podobają mi się czysto wizualnie, więc się pytam.

 

Mi też się podobają, tylko to tak często bywa, iż nie zdążysz się spytać, a już dostajesz odpowiedz "nie afee, bo dach drogi", a co to ma wspólnego z tym czy jest ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to bardzo fajny projekt: prosty, funkcjonalny, ma w sobie ogromnie dużo uroku i elegancji (w odróżnieniu od bunkrowatych i peerelowatych kloców w stylu ostatnich zwycięskich "Domów Dostępnych").

 

My myślimy o domu Słoneczko z pracowni Horyzont:

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=36&id_autora=3&spacer=2&proj=SŁONECZKO

Generalnie myślę, że te dwa projekty mają dużo wspólnego (a ten Agrobispu coraz bardziej mi się podoba).

 

Jeśli chodzi o pokoje na parterze, to gołym okiem widać, że są dwa (salon+ gabinet/ sypialnia) - nie wiem, czego się tu czepiać. Uważam, że śmiało można mieszkać w takim domu tylko z wykończonym parterem.

To, że jest to niewygodne, to oczywiste - ale na pewno do przeżycia.

 

Na pewno można ogrzewać całość kominkiem (zwarta konstrukcja). Zastanowiłbym się też nad przejściem z garażu do pomieszczenia gospodarczego.

 

Generalnie: gratuluję wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem katalog z nowościami Muratora. Wcześniej myślałem o C33 - teraz powaznie zachwiał moją decyzję C77.

C77 wydaje się lepiej rozwiazany - zalezy mi na widoku z kuchni na wejscie. Poza tym ma 2 zadaszone super tarasy.

Czy ktoś widział już C77. Może ktoś mi podpowie KTÓRY LEPSZY?

tu jest adres:

http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=c77&powierzchnia_domu=A&bryla=A&imageField.x=14&imageField.y=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...