Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no, ale czasami trzeba wybrać czy się chcę dom prosty w budowie czyy dom spełniajacy wasze wymagania. czesto bywa, że to się wyklucza.

 

wiem na jakie wymagania mnie stać i na tym się opieramy, zanim zaczniemy budowę i kupimy projekt to rozpiszemy wszystkie koszty i etapy budowy :)

obydwoje też chcemy dobrze oświetlony salon a słoneczny taras nam nie przeszkadza wręcz odwrotnie;)

poza tym zaczęłam się zastanawiać jakby wyglądała równina z dachem dwuspadowym lub nawet takim jak jest i wysuniętym dachem na taras ( tak jak narysowałam zarys słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ale czasami trzeba wybrać czy się chcę dom prosty w budowie czyy dom spełniajacy wasze wymagania. czesto bywa, że to się wyklucza.

 

Uwielbiam mój taras, taki w sam raz .W tym roku już nie ,bo nie mamy jeszcze podbitki,ale w następnym roku,będziemy montować dodatkowo markizę tarasową ,bo to strona południowa no i mamy czasem mały Egipt ;) Ale jak dam dziś radę to sfotografuję taras moich rodziców ,cuuudny ;)Też wybudowali sobie na stare lata mały domek pod miastem - Skowronek z Dom dla Ciebie.

Taką markizę chcę:

markiza _tarasowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam mój taras, taki w sam raz .W tym roku już nie ,bo nie mamy jeszcze podbitki,ale w następnym roku,będziemy montować dodatkowo markizę tarasową ,bo to strona południowa no i mamy czasem mały Egipt ;) Ale jak dam dziś radę to sfotografuję taras moich rodziców ,cuuudny ;)Też wybudowali sobie na stare lata mały domek pod miastem - Skowronek z Dom dla Ciebie.

Taką markizę chcę:

 

i właśnie o takie rozwiązania mi chodzi, w lecie osłania przed słońcem , zimą nie zasłania okien.

Teraz w głowie mam dwa projekty ( no 3)

z 182

zapach wiosny

i zmienioną o taras zieloną równinę:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o takie rozwiązania mi chodzi, w lecie osłania przed słońcem , zimą nie zasłania okien.

Teraz w głowie mam dwa projekty ( no 3)

z 182

zapach wiosny

i zmienioną o taras zieloną równinę:confused:

 

tu wielgasny wątek dot. ZAPACHU WIOSNY http://forum.muratordom.pl/showthread.php?136888-ZAPACH-WIOSNY-M70

 

JAK JUZ IDZIEMY W KOPERTOWE DACHY to wstawię mojego byłego faworyta : Murator M42 Przemyślany porównując zapach i przemyślanego -wybrałabym przemyślanego

 

porównanie rzutów:

przemyslany-zapach

przemyslany.jpg

zapach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zwykle słabo opłaca. A jeszcze często wychodzi dość zaskakujący efekt wizualny. Przeprojektowanie całego dachu to niemały koszt. Zebrałabym podobające się projekty gotowe i zleciła wykonanie indywidualnego, który połączyłby podobające się elementy.

 

Przemyślany jest dobrym projektem, ale o 20m2 większym = 50-60 tysięcy droższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Wydaje mi się, że tu akurat dobry architekt załatwia sprawę, a inwestor powinien tylko trzymać się projektu.

Kiepskie efekty, jakie widuję, wynikają albo z własnych kombinacji:

- z bryłą - wydłużanie o metr, podnoszenie kolankowej, gmeranie przy łamaniach dachu i lukarnach, dokładanie lub usuwanie zadaszeń,

- ze stolarką - wybór innych kolorów i podziałów,

- z kolorami i fakturami - bo bardziej się podoba inna dachówka, inny tynk, cegiełka zamiast drewna, jakiś sztuczny kamień zamiast tynku mozaikowego,

albo z braku funduszy na zrobienie elewacji w przypadku, gdy sama bryła jest niezbyt proporcjonalna i kolory, materiały użyte do wykończenia miały to optycznie poprawić. Tu pytanie, dlaczego inwestorzy wybrali dom nieco zbyt drogi na swoją kieszeń.

 

bowess w pełni się teraz z Toba zgadzam, czytajac to co dorota chce zrobić z dachem :rolleyes:

 

a niby co ja chcę zrobić z dachem ? szczerze trochę mnie irytujesz- to ,że masz na coś kasę nie znaczy ,że ktoś inny nie może wybierać i dopytywać się o tańsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...