Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

problem jest taki, że trzeba zapłacić architektowi za nowe przeliczenia stropów i przeprojektowanie zbrojenia fndamentów. Ścianki nośne na parterze można przenosić sobie dowolnie, mozna też robić otwory drzwiowe w nośnej (doprojektowuje się podciągi jedynie), ale przestawienie nośnej wymaga zmian w większości rysunków technicznych projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taaaaaaaaaaaaaaaaaaak, ale czy to jakiś problem??? budowa i jej zasady (np. ściany nośne), to dla mnie czarna magia...

Ponieważ projekt ma masywny, żelbetowy strop, adaptacja będzie wymagała przeliczenia konstrukcji (architekt zapewne będzie się musiał skonsultować z konstruktorem). Jakiś wielki problem to to nie jest. Prawdopodobnie pomiędzy łazienką a wc i kotłownią zostanie wrysowana ściana działowa, a w miejscu nośnej wykonany podciąd. Czyli na suficie kotłowni i wc będziesz miała belkę, którą możesz ukryć pod podwieszanym sufitem (obniży pomieszczenie prawdopodobnie o około 20cm) albo zostwić widoczną. Ściany nośnej bym nie suwała, bo to zmieni rozpiętości poszczególnych części stropu. Myślałaś w ogóle o tym, jaki strop będziesz robić? Taki jak w projekcie, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ze mnie budującą, że takimi rzeczami się nie interesuje, myslami jestem już na wykończeniówce.

nie denerwujcie się, że nie myślę o takich sprawach, ale ja o nich nie mam pojecia... zmiany zostaną przedstawione architektowi i zobaczymy co on na to, mam nadzieję, że bedzie tak jak bowess napisałaś z tą belka , bo i tak chcemy sufity podwieszane....

 

znajomi budują ten domek, czy wg Was jest duzo tańszy od mojego? Oni uważają, że wyjdzie ich drożej, bo dach kopertaaaaaaaaaaaaa???????yyyyy

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem-n/m4b55d7f604030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ze mnie budującą, że takimi rzeczami się nie interesuje, myslami jestem już na wykończeniówce.

nie denerwujcie się, że nie myślę o takich sprawach, ale ja o nich nie mam pojecia... zmiany zostaną przedstawione architektowi i zobaczymy co on na to, mam nadzieję, że bedzie tak jak bowess napisałaś z tą belka , bo i tak chcemy sufity podwieszane....

 

znajomi budują ten domek, czy wg Was jest duzo tańszy od mojego? Oni uważają, że wyjdzie ich drożej, bo dach kopertaaaaaaaaaaaaa???????yyyyy

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem-n/m4b55d7f604030

 

Koniecznie powiedz architektowi o tych sufitach. Dom ma na przekroju 2,74 wysokości parteru. Pokazywałaś sufity z dosyć rozbudowaną konstrukcją regipsową, ozdobnym kasetonem, co może ukraść nawet 20 i więcej centymetrów z tej wysokości. Minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych to 2,5 m. Być może w przepisowej wysokości się zmieścisz, ale ładniej byłoby utrzymać jednak wysokość około 2,7 m.

 

Twój pomysł powiększenia kotłowni i wygospodarowania schowka moim zdaniem dobry. Inne rozwiązania prawdopodobnie jeszcze bardziej ingerowałyby w konstrukcję i rozkład domu. Nie zapomnij o kominie na granicy kotłowni, wc i łazienki.

 

Kosztów budowy tych dwóch domów nie da się łatwo porównać. W jarząbach jest mniejszy, ale ma więcej drogich narożnych okien, więcej szklenia w wykuszu, specyficzne detale elewacji - zadaszenie wejścia, wysunięcie okna jednej z sypialni, dach kopertowy o dużej powierzchni, według projektu pokryty drogą dachówką (ciemna, płaska ceramika), ma o jeden komin więcej. W toreniach, choć dach dwuspadowy, to ze sporymi dodatkowymi zadaszeniami tarasu i wejścia, myślę, że stolarka okienna będzie nieco tańsza od jarząbów. Torenie mają więcej ścian fundamentowych i nośnych. Będziecie się mogli ścigać ze znajomymi, kto wyda więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha na pewno bedziemy rywalizować. byłam ciekawa po prostu czym idzie kwota budowy domu. oglądam mnostwo blogów na mojabudowa.pl i koszty budowy są naprawde zróznicowane. wiadomo lokalizacja, materiały etc., ale żeby taki sam dom o drugie tyle drożej to podziwiam :D ale to tak w nawiasie.

 

czyli na chłopski rozum - moje zmiany są do wykonania, ale po przeeróbkach architekta, róznych obliczeniach i za dopłatą? bo innego rozwiazania nie mam, a kotłownia musi być większa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym domu? Elfir tobie może się spodoba :)

http://z500.pl/projekt/287/Zx100,nowoczesny-dom-parterowy-z-garazem-od-frontu-w-stylu-modernistycznym/dane-ogolne.html

 

jest tu większa kotłownia, projekt wymaga kilku zmian, np. brakuje mi spizarki.

co powiecie o takich domach?

czy w takim domu, jak jest burza i załózmy , że piorun uderzy to szlag trafia całe sufity?

 

Realizacja domku:

http://z500.pl/thumb.php?src=moja-budowa%2F31%2FMB_Zx100_31_8793.jpg&size=664&height=474

http://z500.pl/thumb.php?src=moja-budowa%2F31%2FMB_Zx100_31_8794.jpg&size=&height=738

 

I czy to bedzie dom droższy w budowie niż dom w toreniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwona - jak jest burza to najwyżej osmali styropian na dachu i stopi trochę papy. Sufit jest z niepalnej terivy (keramzyt z betonem).

Z resztą na burze wymyślono dawno temu piorunochron ;)

 

Wstawianie spiżarki do kuchni w tym stylu, jak w projekcie, popsuje proporcje.

 

Osobiście bym tego projektu nie wybrała, bo nie lubią kuchni wprost w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie wybrałabyś, bo wssystko na wierzchu, tzn. z salonu wszystko widać co w kuchni się robi. no cóż, wiadome, ze to nie jest plusem.

 

chociaz znalazłam inny projekt z dachem płaskim i wg mnie jest bardziej funkcjonalny:

http://z500.pl/projekt/681/Zx106,nowoczesny-dom-parterowy-o-wyjatkowym-stylu-z-funkcjonalnym-wnetrzem/dane-ogolne.html

 

chyba i tak zostanę przy domu w toreniach - bedzie trzeba ppomyslec z tą ścianą nośna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten Zx100 całkiem fajny. Wiadomo - kuchnia całkowicie otwarta wymaga ładu non stop. Mam tylko obawy, że część dzienna przy długości większej ponad dwukrotnie od szerokości optycznie będzie taką długą kiszką. No ale to można meblami, kolorami, aranżacją ogólnie poprawić.

Zx106 w moim odczuciu ma dość agresywną bryłę. Taki niepokojący jest. Ma przy tym zbyt małą kotłownię, którą można powiększyć jedynie kosztem pokoju - powstanie wówczas ciasna sypialnia z wąskim wejściem.

Przepraszam za sklerozę własną, ale nie pamiętam, a skasowałaś wiele postów. Czy plan zagospodarowania dopuszcza u Ciebie płaski dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posty skasowałam, po otrzymaniu dziwnej wiadomości.

teraz mogę sie domyślać dlaczego ludzie nie podawają ostatecznej kwoty jaką przeznaczyli na budowę... wynika to na pewno to też z tego, że trochę rozumu mają, a tak naprawdę nigdy nie wiadomo kto czyta nasze posty itp. i jakie wnioski taka osoba wyciągnie, bo naprawdę duzo idzie się dowiedzieć o jakiejś osobie, poprzez posty, które pisze

dużo dał mi ten blog do myslenia:

http://www.praktyczni.mojabudowa.pl/

 

tak w mojej gminie dopuszczany jest taki dach, stąd moja rozbieznośc wzgledem dachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, a szkoda, bo coraz wiecej widzę takich blogów, które kończą prowadzenie blogów, nie dlatego, ze dom juz wybudowany ;/

 

więc głupotą było też podanie przeze mnie kwoty jaką chcę przeznaczyć na budowę mojego domu.

domu jeszcze nie zaczęlam budować, a wiadomośc juz była przez konto założone praktycznie dzień po tym jak napisałam kwotę. może po prostu dziwny zbieg okolicznoości, ale w to nie będę wnikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Często z dziennika czy bloga można wyczytać wszystkie potrzebne informacje - potrzebne dla złodzieja. Wiele osób podaje kod lub miejscowość, wkleja mapki lub zdjęcia działki. Nie dość, że można zidentyfikować łatwo dom, to jeszcze często przeczytać, jakie są drzwi, okna, rozkład pomieszczeń. Dane idealne dla włamywaczy. No i zdjęcia na których widać sprzęt czy kosztowne elementy wyposażenia.

Co się z tym światem wyprawia. Niedługo strach będzie publicznie powiedzieć, jak się ma na imię. :(

Podobno podawania kodu pocztowego w sklepie też lepiej unikać, bo w powiązaniu z końcówką numeru karty kredytowej może wskazać nasze kompletne dane.

 

Fajnie, że masz swobodę w wyborze dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...