Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

proponowane zmiany (głównie okna na południe, nieco powiększona kotłownia, garderoba u rodziców, zabudowana kuchnia):

 

http://images63.fotosik.pl/56/083a69b4a1d29fc3.jpg

 

Zakładam, że goście będą korzystać z łazienki dzieci.

Robienie trzech łazienek (goście, dzieci, rodzice) to robienie sobie dodatkowego sprzątania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kotłownia (gazowa) z pralnią. Jest tu też centrala rekuperacyjna, zasobnik. Trochę mi duże pomieszczenie wyszło, jak patrzę teraz, ale przynajmniej będzie gdzie trzymac "przydasie", bo nie mam garażu i strychu.

 

Służy temu, że mam małą działkę i szkoda było mi na atrakcyjnym parterze marnowac przestrzeń na kotłownię. Wolałam na parterze mieć pomieszczenia z których będę miała bezpośredni kontakt z przyrodą.

Niestety parterówka nie weszła na moją działeczkę.

Przy ścianie sąsiada mam pomieszczenia, które obejdą się bez okien - garderobę i łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą łazienką to faktycznie ;) pomysł dobry- tyle ,że my mamy już w mieszkaniu gości non stop :D a co dopiero w domu:lol2:

czy wyrównanie kotłowni i drugiego pokoju do "ściany" pokoju nr.10 nie wszyłoby taniej niż indyw. ? bo projekt w środku mi się podoba pomimo innego przejścia ( to już kwestia ugłaskania męża:p)

Tylko długi- zmieści się na działkę , tylko nie wiadomo czy nie wyglądałby jak jamnik

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-na-gorce-etap-i,1076,0,0.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, więc lepiej osobne wc dla gości.

uwazam, że dzieci i goście = jedna łazienka, to nie najlepszy pomysł... rózne niespodzianki goscie mogą zastać. a Dorota, gdy tylko gośc będzie wchodził, bedzie myślała czy jest czysto czy też nie. :yes:

 

ten projekt dom na górce fajny rozkład itp. tylko brakk możliwości zrobienia łazienki z okienkiem... a jednak w domu lepiej mieć chociaz jedną z okienkiem (to nie blok), a wc w tym projekcie pewnie, gdzieś dorobiłabyś, ale to i tak ten projekt wg mnie dyskwalifikuje łazienka bez okienka.

ja też widziałam dużo parterów ładnych, ciekawy salon, ogólnie rzuty, ale często własnie była łazienka w środku domu bez okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro macie ograniczenia wzgledem działki, to naprawdę lepiej zdecydować się na projekt indywidualny.

architekt przyjedzie, zobaczy działke, powiesz o tym widoku, którego nie chcesz widzieć (czyli jak najmniej okien z tej strony).

a w ógóle to wejdź do jakiegoś architeka w Twoim miescie i zapytaj się ile kosztowałby dom o takiej i takiej powierzchni i powiedziałabys mu inne dane jakie on potrzebuje zeby ci podać orientacyjną cenę za projekt.

albo w necie poszukaj jakichś tanich, niekoniecznie w twoim miescie i skontaktuj się z architektem 'emailowo'. dzisiaj wszystko się załatwia przez neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i te indywidualne projekty nie są, aż takie tanie :D taniej byłoby chyba zmniejszać zetkę w każdą stronę :wiggle:

 

Nie zgodzę się z opinią. Projekt gotowy kosztuje zwykle około 2 tysięcy. Z280 2670 zł. Gotowiec wymaga adaptacji i ogólnie przygotowania projektu budowlanego, czyli wpasowanego w działkę z zaprojektowanymi przyłączami. Zwykle jest to koszt 1000-2500zł w sytuacji, gdy nie wprowadza się dużych zmian (coś typu przemieszczenie jednej ścianki działowej, zmiana położenia czy wymiarów 1-2 okien). Zmniejszenie "w każdą stronę", przerobienie całkowite konstrukcji dachu, to są zmiany, które wymagają całkowitego przerysowania wszystkich rzutów i przekrojów, przeliczenia na nowo konstrukcji. Wydanie ponad 2,5 tysiąca na gotowiec całkowicie bez sensu - skoro trzeba wszystko przerysować, to wystarczy dać architektowi wydruk darmowych pdfów ze strony.

 

W tej chwili dyskusja toczy się wokół rozłożystej parterówki, iwona210517 sugeruje trzy łazienki. Przeskoczyłyście łatwo do projektu za pół miliona, a wstępny budżet był chyba inny. Elfir pokazała zetkę jako przykład budynku o stosownym do działki rozkładzie pomieszczeń i rozmieszczeniu okien, ale jest to już wyższa półka cenowa.

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...