Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

To zależy, jakie chcesz schody. Betonowe najlepiej wylać razem ze stropem - po pierwsze nie będzie później kombinowania z betonem w wykończonym czy wykańczanym domu, po drugie będzie wygodny i "normalny" dostęp do poddasza. Ocieplenie trzeba zrobić koniecznie i zdecydowanie wygodniej jest materiały wnosić schodami niż po drabinie. :)

Na schody drewniane zostawia się pustą klatkę schodową i dziurę w stropie. Montuje się je po wykończeniówce, żeby się nie zniszczyły.

Mnie opcja samych połaciówek na poddaszu nie zachwyca, ale wszystko jest dla ludzi. Sama zakładasz, że poddasze ma być dokończone w miarę potrzeb i dla dzieci, więc to one będą najwyżej niezadowolone. :D

Osobiście przy zadanym budżecie zmieniłabym gust na rzecz dachów dwuspadowych, gdzie jest miejsce na okna w szczytach, a tym samym połaciówek potrzeba mniej lub nawet wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

iwona210517 , dla Ciebie pewnie to za mały dom , ale jeśli poddasze użytkowe to zerknij na

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Noelia/a,s_pd,idp,16957.html, zanim zapadła decyzja o parterówce to był nasz faworyt.

Dla nas znalazłam dziś jeszcze jeden projekt podobny do julka ale trochę większy :http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Rawenna_III/#

czy koszty byłyby podobne ?

Z pokoju 10 oddałabym korytarzyk na przejście do kotłowni,a reszta pokoju stanowiłaby garderobę rodzinną :)

Zawsze mam problem z określeniem ile miejsca na poddaszu jest do dyspozycji.

Mimo , iż dziś takimi funduszami nie dysponujemy to w przyszłości marzyła mi się na górze biblioteczka, wiecie półki na książki, stary duży fotel i lampa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mój indywidualne. hehe

indywid.jpg

 

za bardzo nie wiem , gdzie zrobić spiżarkę, czy odebrac troche miejsca z kotłowni czy z tego pokoju 15m., ale wtedy nie byłaby to zbyt funkcjonalna sypialnia.

 

z przodu wyglądałby tak:

przód.jpg

 

ale nie wiem co ze schodami :/

chyba będą drewniane, bo wylewanych za bardzo tutaj nie mam jak ukryć. chociaz wykonczone też mogą być ozdobą.

 

pokazując rzuty chodziło jak to ma wyglądać mniej więcej jak chcę. :p

a takie rzeczy jak instalacje są mi obce, więc proszę o rady względem projektu :cool::cool::cool::cool::cool:

 

a i chcę uzyskać taki salon i kuchnię i tak to ma wyglądać z szafą wnękową:

kuch.jpgkuchnn.jpgvilla-complex_13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota, Noelia fajny domek, niby się wydaje mały, ale po podłogach ok 170m ma łacznie z garażem, w tym 4 pokoje i salon...... na początek za dużo dla mnie --------> sprzatania za dużo :D:D:D:lol2::lol2::lol2::cool::cool::cool::yes::yes::yes:

 

ale przyznaję nie brakuje mu niczego, a poza tym wydaje mi się, że i tak trzeba byłoby dodać metr do garażu żeby był funkcjonalny, więc to kolejne 8-10m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rawenna III miałaby wyglądać mniej więcej tak :

[ATTACH=CONFIG]206973[/ATTACH]

 

A może lepiej tak?

http://img545.imageshack.us/img545/6628/xmv3.jpg

Wc koło łazienki. Nie przechodziłoby się koło niego, idąc do salonu.

Spiżarka by sie powiększyła.

I byłby przejście do kuchni z korytarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorotaidarek zamiast przeróbek w Rawennie, proponuję projekt Elian.

 

iwona210517 Retro jest według mnie jest domem z wyglądu masywnym, nakrytym potężnym dachem. Wewnątrz ogromny hol, kotłownia na paliwo stałe niezbyt dobra (wielkość, kształt, umiejscowienie drzwi wejściowych i komina). Schody chyba drewniane, w opisie nie podano.

Jeżeli za wspomnianą połówkową kwotę chciałabyś zamieszkać na parterze, to nie w takim domu. Wysoki koszt stanu surowego zamkniętego - kosztorys orientacyjny opiewa na prawie 200 tysięcy netto. A gdzie ocieplenie, instalacje, wykończenie parteru? Co zrobiłabyś z takimi schodami przy etapowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrała parter, w dodatku tak jak pisałam: z opcją rozbudowy.

 

Sara jest przestarzała wizualnie i chyba technologicznie, w dodatku gdzie w sypialni rodziców miejsce na szafę? Pod skosem?

 

W Archonie nie ma garazu, wiec jak chcesz je porównywać, jak mają odmienny program funkcjonalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...