Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani proszę o pomoc!

Oddajcie swój głos na wizualizację wnetrz do 'domu w toreniach'.

Wystarczy podać swój email, a następnie potwierdzić go wchodząc na swoją pocztę.

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-toreniach/m4d4278ad04d7b

 

Tylko zaznaczcie 'wnętrza'. Brakuje ok. 10 głosów, do wykonania przez Archon+ wizualizacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona a co myślisz o tym projekcie? Brakuje tylko łazienki na górze,ale ciekawy projekt,do budowy etapami.

 

http://www.domoweklimaty.pl/pl/projects/category/project_category_id/1/slug/projekt-domu-proton-nf40/project/3076

 

Ten też jest fajny,a ta oranżeria :jawdrop: http://z500.pl/projekt/Z185,Praktyczny-dom-z-duza-kuchnia-spizarnia-oranzeria-i-zadaszonym-tarasem.html?m=yes

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proton? yyyyyyyy. salon i kuchnia nie tworzą nawet 30m. brak spizarki i w ogóle jakoś to nie to :p

zetka już lepsza przyznaję, ale nadal mała kotłownia. i tak wolę 'dom w toreniach', bo zastanawiałam się między renią a sarą.

 

a wolimy raz budować, a nie potem się grzebać w etapach. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JIN pokazane projekty różnią się wyłącznie zadaszeniem tarasu i oknem, z którego zamierzasz zrezygnować. Tego dachu dodatkowego jest około 13m2, do tego dwa słupy i fundamenty pod nie. Kosztorysy chyba szacunkowe, bo jednak ten kawałek dachu, okna, drzwi do kotłowni kosztują trochę więcej niż 267 złotych deklarowane w opisach projektów.

Wc z wejściem ze strefy dziennej niezbyt fajne, ale myślę, że jest dość miejsca, aby rozważyć ściankę przesłaniającą te drzwi i tworzącą mini-korytarzyk prowadzący do kuchni. Kuchenka w rogu dla mnie byłaby bardzo niewygodna - lepiej rozrysowana jest kuchnia w Marzeniu.

Zgadzam się, że zależnie od przyzwyczajeń i sposobów wykorzystywania garażu, problem wędrówek z zakupami może być kompletnie bez znaczenia, albo odwrotnie - dość istotny.

 

iwona210517 nick jak nick. Czy zaraz musi mieć jakąś specjalną genezę? ;) Ważne, że dość unikalny, czasem kłopotliwe, że "bezpłciowy". :)

Kosztorys szacunkowy torenii opiewa na minimum 185 tysięcy netto za SSZ. Moim zdaniem tyle pójdzie. Realnie trzeba być przygotowanym na okolice 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze opinie.

 

Rzeczywicie wejście do WC z salonu nie jest dobrym pomysłem. My planujemy zamiast WC zrobić spiżarnię z wejściem od kuchni lub wiatrołapu.

 

Położenie garażu bardzo nam odpowiada, ponieważ w naszym domu będzie on od strony północnej i myślę, że w przejściu między garażem a domem można w razie potrzeby ściągnąć buty.

 

Bowess masz rację, że projekty różnią się nieznacznie ale właśni główny problem mam z tym zadaszonym tarasem, tzn. bardzo mi się podoba takie rozwiązanie ale obawiam sie czy nie spowoduje, że w pokoju będzie zbyt ciemno.

 

Druga sprawa to koszty, czy można sięsugerować tym co podaje firma projektowa. Sam zauwżyłeś, że koszt tarasu jest zdecydowanie większy niż wynika z różnicy w wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Iwona210517 bardzo ciekawy ten projekt. Muszę się nad nim pochylić. Po adaptacji idealnie pasowałby na moją działkę.

 

Działkę kupiliśmy prawie 3 lata temu i od tego czasu oglądam projekty. Myślałam, że widziałam już wszystkie ale zawsze trafi się coś nowego i ciekawego.:)

 

W wyborze najważniejsze kryteria to nieduża parterówka (3 sypialnie + salon) z garażem w bryle budynku. Dach może być dwuspadowy ale nie bardzo podoba mi się taki w stylu stodoły. I podoba mi się wyraźny podział strefy dziennej i nocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem po sobie, że najgorsze to oglądać masę projektów. ja też widziałam mnóstwo projektów, realizacji :p

a moi znajomi, rodzina, większość, obejrzeli kilka i ten jeden rzucił im się w oczy, spodobał i budują go.

i myślę, że tak najlepiej, bo niby się mysli, że dom na całe życie,ale tych projektów jest masa, choc tak naprawdę dużo jest podobnych do siebie, nieznacznie rózniących się elewacją, metrami itp. i de fakto potem sami nie wiemy jak się mamy i co wybrać :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym projekcie?

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

 

ma większą kotłownię, spore pokoje i duży salon połączony z jadalnią

 

Jak dla mnie za duży metrów i brak garażu.

 

Jeżeli chodzi o przeglądanie projektów to również obejrzałam sporo ale zawsze wracam do Czarusia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wysunąć tyle, żeby wyglądało tak jak w toreniach, przecież one też mają wysuniętą część salonu.

Kordylin ma plusy - jest ponad 10m2 mniejszy, ma większą kotłownię. Konstrukcyjnie jest na podobnym poziomie skomplikowania do torenii - też dużo nośnych i działowych. Specyficzna wnęka przy drzwiach wyjściowych na taras. Okna i drzwi tarasowe w mniejszych sypialniach - zrezygnowałabym z tych, które będą na zimniejszą stronę. Trójkątne okna prawdopodobnie doświetlające strych - drogie i mało widoczne zza zewnętrznych elementów więźby też bym wyrzuciła, w toreniach nie było tego pomysłu.

Nie wiem z czego to wynika (wola inwestorów, ograniczenia techniczne producentów więźby, umiejętności ekip ciesielskich?), ale w mojej okolicy są budynki z właśnie takimi widocznymi elementami konstrukcji dachu i niestety są to jakieś dziwne "ulepszenia" (rzeźbienia, inne sposoby łączenia). Trzeba dopytać ekipy przez zatrudnieniem, czy będzie umiała zrobić dokładnie tak jak na wizualizacji, żeby dom zachował spójną, nowoczesną stylistykę.

 

A - jeszcze niezbyt podoba mi się w kordylinie, że płyta grzewcza jest tak blisko lodówki. Zaznaczam, że to już szukam szczegółów d czepienia się. :)

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to ważne, gdzie w projekcie, w rzutach, architekci umieścili lodówkę, zlew itp.? to musi być jak w projekcie? czy to już ingerencja własciciela co gdzie ma byc podczas budowy?

no te okna na poddaszu usunęłabym, dodałabym max. 2okna dachowe.

a o tej wnęce w salonie na taras co myslisz?

ja myślałam, żeby wyrównać z kuchnią i jadalnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...