Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Urządzenie wnętrz to oczywiście sprawa inwestora. Można sobie poprzestawiać. Są projekty, w których kształt kuchni i rozmieszczenie okien pozwala na duży manewr ze sprzętami, są projekty takie, że ciężko ułożyć inny trójkąt roboczy. Jeżeli wiesz wcześniej, jak chcesz mieć, to super, bo można we właściwe miejsca doprowadzić rurę kanalizacyjną (to już na etapie fundamentów się robi), wyciąg podłączyć do komina, rozmieścić właściwie gniazdka, podłączenie płyty grzewczej (na etapie instalacji), a nie później rozkuwać, dokładać, przesuwać.

 

Dla mnie wysunięcie tarasu jest neutralne, bo i tak bryła domu nie jest symetryczna.

Co do stron świata - wschód cieplejszy od północy, chłodniejszy od południa. Zrobisz według gustu. Okna wschodnie są często polecane do sypialni, ale na przykład ja nie znoszę jak mnie budzi słońce - potrafi mnie to skutecznie wkurzyć na cały poranek. :)

 

Okna tarasowe suwane, tzw. HSy - ładna i fajna sprawa. Wiesz ile kosztuje?

 

Wnęki bym chyba nie ruszała, bo ma wszystkie ściny nośne. Jak zechcesz wyrównać, to trzeba sprawdzić co się na tych ścianach opiera - strop, dach i zastosować stosowne wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od systemu suwania, wysokości progu, szyb, koloru, drewno czy plastik, okno suwane może wyjść od kilku do kilkunastu tysięcy. Potrafi kosztować tyle co cała reszta okien w domu łącznie. :)

Na wnękę ja też nie mam pomysłu. ;)

Okno w kuchni jest niskie - ono z założenia jest pomiędzy powierzchnią blatu a spodem szafek wiszących, więc pozwala na umieszczenie i zabudowy dolnej i górnej. Nie ma natomiast miejsca na zabudowę wysoką (może tak byś chciała mieć piekarnik czy mikrofalówkę?). To już według gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chciałabym wysoką zabudowę, ale jak się nie da to się mówi trudno, a jednak to okno narożne chciałabym zachować, tylko, że wyższe.

 

a co myślicie o indukcji na barku? ponizej podam zdjęcie o co mi chodzi, tylko, że u mnie byłaby jeszcze taka nadstawka, żeby nieproszone ręce nie dotykały tego co nie trzeba, myślę przyszlościowo kiedyś o dzieciach, żeby siedząc przy barku nic nie zroobiły.

a myślę, że z taką nadstawką bedzie ciut bezpieczniej.

induk..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam dom parterowy. zobaczcie jego koszty budowy i powiedzcie czy mam sie na czym 'wzorować'? czy gdy będę budowala 'dom w kordylinie' koszty będą podobne w miarę?

bo mi coś mało się wydaje.

widzę, że w wykończeniówce nie ma wszystkich dupereli, ale tak mniej więcej czy wg was możliwy jest koszt budowy podany przez tą blogowiczkę?

 

http://www.dom-jak-z-nut-jaslo.mojabudowa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana okien niestety spowoduję zmiane elewacji, więc architekt adaptujący musialby pomysleć a nie machnąc podpis.

 

Takie tam kosmetyczne zmiany:

http://images62.fotosik.pl/96/84002a5a47cc62be.jpg

 

Drzwi wewntrzne w wiatrolapie szklane, by doświetlić wiatrołap światłem z salonu.

 

Iwona - taras róbcie "na grunce" a nie wylewany.

Taki jaki będzie dostosowany do ogrodu, otoczenia. Czasem ludzie bezmyślnie tarasy budują jak w projekcie i piekny taras wychodzi na dom sąsiada lub garaż :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana okien niestety spowoduję zmiane elewacji, więc architekt adaptujący musialby pomysleć a nie machnąc podpis.

 

Takie tam kosmetyczne zmiany:

http://images62.fotosik.pl/96/84002a5a47cc62be.jpg

 

Drzwi wewntrzne w wiatrolapie szklane, by doświetlić wiatrołap światłem z salonu.

 

Iwona - taras róbcie "na grunce" a nie wylewany.

Taki jaki będzie dostosowany do ogrodu, otoczenia. Czasem ludzie bezmyślnie tarasy budują jak w projekcie i piekny taras wychodzi na dom sąsiada lub garaż :)

 

 

nie rozumiem o co chodzi z tym tarasem ;/ nasz taras ,czyli tył domu i byłby od strony południowej i tam jedynie kiedys będzie piękny ogród itp.

 

garaż planujemy przed domem po lewej stronie od domu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj może orientacyjną kwotę, bo nie jestem bywalcem tej strony i nie widzę wartości (wymaga zalogowania).

Realna kwota na dom typu jak z nut, kordylin, to jakieś 350 tysięcy. Bez specjalnych wodotrysków zaznaczam, bo jak ktoś chce, to i pół miliona może łatwo wydać. :)

 

Płyt gazowych nie wolno umieszczać pod oknem (przepisy ustalają minimalną odległość), indukcję teoretycznie można, ale nie sądzę, żeby było to fajne rozwiązanie. Przy gotowaniu czasem coś chlapnie, podejrzewam, że okno byłoby cały czas zaparowane (jak chłód na zewnątrz, to skropliny by zaraz gdzieś ściekały - wszystko trzeba by zasilikonować na maksa). Smażenia przy takim oknie zupełnie nie widzę.

O indukcję z tego co wiem nie można się ot tak oparzyć, ale przesłona jakaś od strony salonu może mieć sens, jak nie chcesz, żeby garnki i patelnie były na widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę nie dostrzegłam tych zmian Elfir na pierwszy rzut oka, ale sa bardzo fajne :yes:

zrobiłaś w jadalni 2 okna jedno-skrzydłowe, ale tak myślę czy nie zrobić jednego większego okna, tak jakoś na środku jadalni. takie na 3/4 wysokości, żeby położyc jakiegoś kwiatka itp.

 

mam na myśli coś takiego:

okno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras na gruncie to taras bez podbudowy betonowej - zbudujesz sobie taki, jaki będzie najlepszy dla ciebie, a nie jakiś "odgórnie" okreslony przez biuro projektowe.

Ja bardzo często projektuje tarasy o kompletnie odmiennym kształcie niż miały być pierwotnie. Najgorzej jest właśnie z tarasami z betonu - nic z nimi nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i w tej kwocie chcemy się zmieścic z ogrodzeniem, kostką, garazem, ale on to będzie z pustaków chyba :p

 

Zobacz mój dom - miał kosztować 220 tyś. Obecnie myślę, że do stanu deweloperskiego skończę na 250-280 tyś - bez ogrodzenia, bramy, kostki, tarasów, płytek, mebli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir u Ciiebie jedynie rzuty widziałam, postepów z budowy niestety nie mogę znaleźć ;/

 

ale z tego co mi wiadome klocki i tak są drogie w budowie pomimo mało m2. Niby na dach wydałaś 20tysi, to jednak na czymś innym się odbiło i to parokrotnie.

a poza tym tez z pustaków chyba nie budujesz?

 

Elfir co tak drogo Cię wyniosło?

to na zamieszkanie 300tysi lekko potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki drogie w budowie? O matko. :)

 

Kasa idzie jak woda, a jak się chce, żeby szła trochę wolniej, to potem ma się odciski na rękach i bolące plecy. :D

 

Zdjęcia z realizacji, które pokazujesz, sposób wykończenia, to jest trochę wyższa półka. Sądzę, że aby uzyskać takie wnętrza i zewnętrze (naturalny kamień na elewacji, ciemna dachówka), a jeszcze ogrodzenie, przyłącza, kostka (tu nie wiem ile, czy w grę wchodzi podjazd dla samochodów, czy tylko ścieżki) to 400 tysięcy zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wątek o domach za 300 tysięcy. Może powinnaś tam się rozejrzeć, pooglądać zdjęcia z realizacji i wybierane przez ludzi projekty. Zobaczysz, co ludzie w takim budżecie budują, a będziesz mieć "przewagę" 50 tysięcy i to będzie Twój zapas na ładniejsze materiały wykończeniowe, przyłącza itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...