Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elfir u Ciiebie jedynie rzuty widziałam, postepów z budowy niestety nie mogę znaleźć ;/

 

Mam dziennik w podpisie.

 

Orientacyjne koszty:

Fundament z ociepleniem 30 tyś

Mury z robocizną, ścianką z klinkieru, schodami ok 50 tyś (w domach z dachem spadzistym ścian jest mniej, tylko parter i ściany szczytowe)

ocieplenie 30 tyś

dach z ociepleniem 20 tyś (płaski dach jest o wiele tańszy od spadzistego)

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją: 15 tyś

Tynki 16 tyś

Instalacja elektryczna (tutaj przyoszczędzilam) - ok. 7 tyś.

Okna 10 szt - 21 tyś (przesuwne bezprogowe kosztowało 11 tyś)

+ rynny, instalacja wod-kan i inne duperele.

 

Oczywiście mozna dużo taniej, bo ja buduję energooszczędnie - ja mam na ścianie 20 cm styropianu czarnego, a ludzie dają 10-15 cm najgorszego białego - różnica cenowa ok 80 zł na m3, Ja mam 20 cm izolacji w fundamentach a ludzie dają 5-10 cm. Na dachu mam od 40 do 60 cm izolacji, ludzie dają 20 cm.

Ja mam izolację okien ciepłochronną a można na zwykłą piankę - itd. Okna mam do domów pasywnych a można dac najtańsze z Drutexa.

 

Ja nie umiem budowac i dlatego u mnie pracuja ekipy - i znów, nie najtańsze, tylko porządne. A za porządną pracę trzeba zapłacić.

 

Gdyby oszczędzać na wszystkim pewnie za deweloperkę zeszłabym do 150-180 tyś.

 

ale z tego co mi wiadome klocki i tak są drogie w budowie pomimo mało m2.

 

Jest na odwrót - cena m2 powierzchni pełnoużytkowej w klocku jest o wiele niższa niż w domach z poddaszem użytkowym, gdzie marunują się skosy.

Dlatego m.in. buduję klocka, bo taniej.

 

W przypadku dachu na klocku masz całkiem tani strop Teriva + beton z gruchy + styropian + papa + obróbki blacharskie + rynny tylko na jednej ścianie + tynk od wewn.

Dach skośny (sama powierzchnia dachu jest większa): więźba dachowa + folia paroprzepuszczalna + dachówki (lub inne pokrycie) + rynny na obu skosach + podbitka + wełna mineralna + karton-gipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zacznę myśleć o tym domu:

http://z500.pl/projekt/Z302.html

hehe

 

dodałabym pół metra z przodu i pół z tyłu.

jedny koszty budowy są przerazające. a też nie chcemy z byle czego budować, a w środku chcę mieć na dobrym poziomie, chociazby ten na zamówienie plafon, w większości pomieszczeń podwieszane sufity i inne duperele.

 

przecież toreni i kordylin nie wydają się skomplikowane.................................. a na to wszystko czyli garaż, ogrodzenie itp. może zabraknąć..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkon - koszt i mostek cieplny

okna połaciowe - koszt wiekszy niż zwyklych

 

Ale widzę, że idziesz w prostotę, którą zalecałam już innym forumowiczom. Pamiętasz naszą dyskusję, którą potem wykasowałaś? Dlatego tak się piekliłam o kazdą niepotrzebną ozdóbkę - wykusz, lukarnę, balkonik, kolumienkę - bo to sa elementy dekoracyjne, za ktore trzeba zaplacić i jeszcze na dodatek trudno je prawidłowo wykonać. Ja po prostu wiedziałam ile to kosztuje i jak ktoś rzucał hasło "tanio" to musiałam przycinac jego apetyty.

Po twoich deklaracjach myślałam, że masz dobre 600 tyś na dom (bez otoczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten piętrowy ma mniejsze fundamenty (więc mniej stali) i mniejszy dach.

Ale za to trochę mocniejsze fundamenty, dodatkowy strop.

 

Ale polecam rezygnację z balkonu i w pralni zrobienie portfenetru z zewnętrzną suszarką na pranie. Albo jak u mnie - dostawienie balkonu z drewna do istniejącego domu - w przyszłości jak będzie kasa.

 

http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-690/-550/faktonline/634440878571261860.jpg

 

 

http://4.bp.blogspot.com/-vX7o0cJAcrg/TdQMjQAkuWI/AAAAAAAACTE/Sa44mfZ9kSo/s1600/embed.php-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...