Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

ha ha w toreni jadalnia, kuchnia, salon to około 50 m. a zetce kuchnia salon i jadalnia to ok. 30mkw. hahahah

 

 

....Mnie się ta zetka nie podoba.A może tylko dlatego,że nie lubię domów ze skosami http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a010.gif

Juto sfotografuję Ci ten obiecany taras ;)

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

prawdopodobnie bedzie to treni, bo to jedyny projekt, który nam obojgu się podoba.

wiadomo czasem nawet 50mkw salon i za mały, ale ja uważam, że w zetce i tak fajnie jest rozplanowany salon i jadalnia - patrząc, że to tylko 23mkw.

a ja mam co robić , nie mam tutaj na myśli sprzątania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona - za duża wagę przykładasz do tarasu na projekcie :)

 

W tym domu taras na projekcie był wrysowany jako półkolisty ze schodkami na wprost, a został w rzeczywistości zbudowany tak wg. projektu ogrodu:

http://cdn17.muratordom.smcloud.net/t/forum.muratordom.pl/thumbnails/_f48cda97cb4297eea9edc3adf691e9b5_605x370_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

A tu był zwykły prostokąt ze schodkami, ale w projekcie ogrodu zaproponowano taras na dwóch poziomach:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=96200&d=1326999308

 

Tutaj taras był tylko pod domem, prostokątny, ale w projekcie ogrodu bardziej pasował taki (część wysunięta w ogród nakryta będzie pergolą/pergotendą):

http://imageshack.us/a/img17/5596/ksgw.jpg

http://imageshack.us/a/img199/5541/qy9d.JPG

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorotaidarek zamiast przeróbek w Rawennie, proponuję projekt Elian.

 

Bowess dziękujemy- dzięki Tobie znaleźliśmy swój domek :)

Z racji tego ,że z budową ruszamy dopiero późną wiosną przyszłego roku , poczekamy do października na promocję ;) jak nie będzie kupimy bez8)

Szukamy teraz realizacji tego projektu, jakichkolwiek planów i rysunków szczegółowych:rolleyes:

Ze zmian- chcemy małe okienko w garażu , "wyprostowanie "dachu tarasu i zrobienie prostokątnego , to samo z drzwiami balkonowymi

Z 11" zrobimy tak jak radziłaś drugi wiatrołap z funkcją gospodarczą :)

Teraz tylko kwestia by odszukać rysunki szczegółowe i jakieś realizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwona210517 według mnie zetka tańsza od torenii, bo sporo mniejsza i prostsza konstrukcyjnie. Jeszcze szukałabym projektu alternatywnego dla zetki, żeby już nic nie trzeba było wydłużać.

Moje zdanie takie, że lepiej prościej wybudować a ładniej wykończyć i wyposażyć dom, bo o tym, czy obrys jest łamany, czy prostokątny w ogóle nie będziesz pamiętać mieszkając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem bowess też tak myślę, wolę zwykłą w miarę bryłę, a fajnie urządzić sobie w domku :yes::D

 

u nas z99 mozna powiedzieć 'sąsiadka' wybudowała za 300tysi, ale to firma firmę goniła.

oto link do jego realizacji - poziom nie jest zły domu.

 

jest wydłużony dom o metr, więc wydaje mi się, że zetka moja wyjdzie taniej albo chociaz podobnie cenowo. :yes:

 

zmiany w zetce 302:

parter:

z302.jpg

 

poddasze:

zmiany zetka.jpg

 

chyba bedzie tylko większa łazienka bez pralni, bo na rzutach wydają się to duże pomieszczenia po zmianach, ale po rysunkach niestety nie.

 

alternatywnego nie mogę znaleźć, ale mam nadzieję że to będzie chociaz przedostatni projekt na jaki patrzę :))):yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha w kuchni nie bedzie takiej długiej sciany tylko tak narysowałam, zeby było widać, że będzie na ;wysokosci ' kominka.

okno w jadalni z boku będzie usuniete, bedzie tylko od strony tarasiku takie większe i z boku od strony okna tarasowego, bedzie okno -skrzydłowe, bezposrednio na tarasik 'zadaszony' hehehe:P

 

i duże okno tarasowe prawdopodobnie będzie przesuwane o wymiarach 2x140cm.

 

chyba będzie to odbicie lustrzane żeby taras, kuchnia i pokój gościnny był od wschodu.

niestety jak wcześniej wspomniałam okna pokoi dziecięcych bedą od północy, więc czy powiększyć te okna balkonowe czy dodać po jednym oknie dachowym do kazdego pokoju.

kusi mnie też dodanie okna dachowego w sypialni nad łózkiem . u Ciebie bowess takie widziałam, a nawet dwa - cudne :wiggle::wiggle::wiggle:

ale chyba będzie za dużo tych dachowych. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestraszyłam się , sprawdzam kosztorys eliana i taka "niespodzianka"

65 tyś netto za dach:mad: , duża powierzchnia ale teoretycznie prosta konstrukcja

dodam ,że ok. 27tyś na elewację.

Jestem załamana ,szukałam przecież jak najtańszy dach......i już namówiłam męża na to przejście do garażu a tu taki zonk:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to otwieramy się na inne propozycje. :)

 

Skoro chcesz domek tani, to przy zakładanym metrażu wydaje mi się, że przewagę mogą już mieć domy z poddaszem. Poza tym dla rodziny 2+1 można by wybrać wystarczający program użytkowy parteru, a poddasze zostawić do wykończenia w przyszłości.

My też szukaliśmy domu taniego i do samego końca konkurentem naszego był Z12. Obecnie występuje już w 10 wariantach. To jest projekt naprawdę prosty i tani w budowie, choć już nie tak łatwy jak parterówka, bo i kąt dachu spory i szczyty dość wysokie. Realizacji Z12 jest już całkiem sporo - to popularny projekt.

Może odpowiadałaby Wam wersja z garażem http://z500.pl/projekt/713/Z12_P_GP,wariant-z-poddaszem-uzytkowym-oraz-garazem-po-prawej-stronie.html

Od razu zaznaczam, że na rzutach ma błędnie wpisany metraż sypialni - w rzeczywistości jest 8,5 i niespełna 11m2, czyli malutko, no ale z czegoś trzeba ciąć, żeby w kosztorysie się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie przesadzony ten kosztorys, a spójrz na ten blog, dom bardzo podobny i zajrzyj w zakładkę koszty budowy i tam za dach jest 45tysi., a Ty z tego co pamietam pisałaś , że mąż sam założy blachę, dachówkę, czyli ok 13 tysi odpada patrząc na ten blog.

 

http://www.antek-jaslo.mojabudowa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...