Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powiem tak - jeżeli dla Ciebie nawet w 51% jest fantastyczny to bierz go. i nie szukaj innych projektów, bo zgłupiejesz i sama nie bedziesz wiedziała co chcesz :D

a z tą kotłownią to jak to wygląda? jestem w kotłowni i wrzucam drewno do kominka który jest w salonie? pierwszy raz o takim rozwiązaniu słyszę - to moze byc ciekawe rozwiazanie.

dzieki czemu macie też jeden komin w całym domu, nie wiem jak z wentylacją łazienek i kuchni, no ale chyba architekt wiedział co robi i jakies pompy dał tym pomieszczeniom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kominek obustronny ;) Świetne rozwiązanie nie musisz drewna trzymac w salonie tyko normalnie w kotłowni.Wyobraz sobie . Przyjeżdżają goście siedzą sobie w salonie a Ty dyskretnie wychodzisz podkłądasz do kominka od zaplecza i nikogo nawet smród nie dojdzie.:D Mało jaki projekt ma taka możliwość. Super sprawa. A Ty masz dla siebie jakiś projekt na oku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zetce w kuchni na pewno dałabym okno narożne .

nie zagracałbym zbytnio jadalni i kuchni, ponieważ cięzko będzie z przejściem, np. z zakupami do kuchni.

w kotłowni chyba bym zrobila okno i drzwi na jednej scianie zeby zostawić ścianę na taras i żeby nic niczemu nie przeszkadzało. hehehe

okno w garazu dałabym bardziej na środku.

 

w jadalni mogłabys się pokusić o takie okno, wyglada fantastycznie: okno.jpg

 

i moze bym się pokusiła o dodanie jakiejs scianki, która oddzieliłaby salon od jadalni.

no a jak łazienki bez okna wam nie przeszkadzają, to kupujcie ten projekt :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kominek obustronny ;) Świetne rozwiązanie nie musisz drewna trzymac w salonie tyko normalnie w kotłowni.Wyobraz sobie . Przyjeżdżają goście siedzą sobie w salonie a Ty dyskretnie wychodzisz podkłądasz do kominka od zaplecza i nikogo nawet smród nie dojdzie.:D Mało jaki projekt ma taka możliwość. Superto prawa. A Ty masz dla siebie jakiś projekt na oku?

 

 

mało, to mało powiedziane :D

fajne rozwiązanie , naprawdę i mało kosztowne się wydaje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że też o tym myślałam. Okno narozne hmm ? W sumie nie źle tylko z tego co wiem to gorzej jest zaaranżować wnętrze z takim oknem ;) Zerknij na e-114 niedawno dodali wizualizację wnętrz. Strasznie mało półek i w ogóle jakoś tak łyso :D Poranna kawa przy wschodzie słońca brzmi nie źle :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

widze, ze zmagania z wyborem projektu trwaja :)

ja szukalam ok 2 lata .......... pamietajcie, ze wiele marzen weryfikuja warunki zabudowy (jesli macie ustalone)

 

proponuje wypisac sobie w punktach jakie pomieszczenia chcecie miec i o jakiej powierzchni

ja tak zrobilam, wtedy szukajac na stronach, czy katalogach zawezalam poszukiwania do konkretnego metrazu +/- 10m

 

jesli moge cos doradzic - budujecie dom, a chcecie lazienki bez okna ?? pomyslcie o pralni (mi swego czasu doradzily przemile osoby tu na FM i dobrze, ze ich posluchalam ;) ), zwroccie uwage na piony w projekcie (zmniejszy to koszty, ale i ulatwi wiele spraw podczas instalacji)

 

chetnie pomoge :) dawno nie przegladalam projektow, a to bylo takie przyjemne :)

i proponuje nie przywiazywac sie bardzo do wizualizacji elewacji projektow - ja np zmienilam kilka okien, dachowke, stolarke - i powstal dom z zewnarz nieco inny, a w srodku z doskonalym ukladem

 

jesli dom z poddaszem, to wazna jest kolankowa (z adaptujacym projekt mozna rozmawiac czy da sie ja podniesc chociaz o 1 cegle)

przy parterowkach polacie dachu sa czesto wieksze niz w domach z poddaszem uzytkowym, mniejszym w obrysie - a dach kosztuje

 

patrzac z perspektywy czasu denerwuje mnie, ze wiele kosztorysow (w wielu pracowniach) jest zanizanych

radze spojrzec realnie na te koszty, by sie nie okazalo, ze po osiagnieciu SSZ srodki mocno stopnialy ......... a przeciez jeszcze tyle pozniej do zrobienia

 

tak na szybko pokazuje fajne projekty, nie koniecznie z Archonu czy Z500, mniej popularne, ale wg mnie bardziej dopracowane

http://www.dom-projekt.pl/projekt-jaworki-39,349.html

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-chmielow-31g-plus,130.html

 

http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Praga_IV/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...