Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Podoba, nie podoba - kąt dachu ma być 30 stopni.

Dziwne z tą powierzchnią zabudowy. Czyli jakbyś chciała zabudować tylko 120m2 działki to co? Nie wolno? Czy to jest maksymalna?

 

W Z302 moim zdaniem poddasze jest całkiem niezłe - na przekrojach widać, że jest spory kawałek płaskiego sufitu. Ścianka kolankowa ma niespełna metr - cuda to to nie są, ale łóżko spokojnie może stać, zmieści się też każda komoda standardowej wysokości. Podnieść o jeden czy dwa bloczki można - wtedy nawet jak łóżko pojedyncze stanie wzdłuż ściany, to już raczej nie będzie szans uderzyć głową. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okna w dachu są południowy zachód, a w szczycie północny zachód. Zakaz budzenia jest. ;)

Pamiętaj o tym, że jak pada deszcz to hałasuje o okna połaciowe. Nam akurat nie przeszkadza ten szum, a nasze dzieci wręcz skutecznie usypia, ale wiem, że dla niektórych jest to nieznośne i nie pozwala spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja też miałabym od zachodu. o lol. nigdy w życiu!

chyba jednak obędę się bez dachowego, bo jak spię to musi byc idealna cisza. hehe

ciekawe czy coś rolety zewnętrzne dawają. tak czy siak na każdym oknie planuje taką roletę.

urok jest, ale spać też chcę zatem będą trzy okna dachowe, a te w pokojach dziecięcych powiększę do110, ewentualnie 120cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tutaj nowa, i chciałam się Was zapytać o radę i opinię. Z mężem staramy się wybrać biuro projketowe bądź firmę by kupić projekt domku. Polecono nam firmę archeton. Bardzo nam się podoba domek o nazwie: projekt domu Aurelia Rex (E-1143) zerknijcie proszę http://www.archeton.pl/projekty-domow-z-garazem-na-2-samochody

 

parametry budynku:

POW. UŻYTKOWA:

127,1 m2

POW. NETTO:

168,1 m2

Kubatura:750,0 m3

Min. wymiary działki:

23,5 x 28,0 m

Kąt nachylenia dachu: 25°

Ilość pokoi:4

Idealne dla:

 

Aneks na paliwo stałe:dostępny

Koszty budowy:352 626 zł

 

Mam do Was kilka pytań, czy ktoś ma jakieś opinie dotyczące tej firmy i projektów domków jakie sprzedają?

Jak bardzo orientacyjna jest koszt budowy domu? zdaje sobie sprawę, że cena zależy od różnych czynników, ale bazując na Waszym doświadczeniu jak bardzo może cena wzrosnąć od takiej pierwotnej podanej na etapie projektu?

 

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i opinie.

pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten projekt ma wspólnego z małym domkiem?

Tu masz opinie o tym biurze:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52569-ARCHETON-opinie-o-pracowni

 

Wpisz sobie w wyszukiwarkę "archeton" i zobaczysz ilu ludzi buduje domki z tej pracowni

 

Dom jest wielki, więc te 352 tyś to raczej stan deweloperski najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę Iwonko że z paluszkiem w tyłeczku się zmieścisz w tym co planujesz ;) Ludzie przecież za 500tys, nowe domy sprzedają pięknie urządzone z kostkami cudami na kiju a wiadomo że sobie na pewno jeszcze narzut biorą.. Bynajmniej u mnie na Podkarpaciu tak jest ;)

 

też tak myślę, więc nie wiem co miało na celu wyśmiewanie moich postów wcześniejszych przez elfira i słonko.

pieknie to z paluszkiem ujęłaś :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w z 203 martwi mnie to zadaszenie nad wejściem , dwa północne pokoje brak podkładania do kominka od tylca , brak garderoby przylegającej do pokoju ;/ hmmm chyba wyczuwasz że gryzie mnie ten projekt , szukam specjalnie minusów ale w sumie nie jest taki zły , Mój mąż by sie pewnie ucieszył gdybyśmy go wybrali , Ale Na szczęście też sie mu bardzo podoba 152.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety faktem jest, że w zetce203 nie da się wyczarować tego 'cuda' kominkowego, ale inne rzeczy da się :p

z203.jpg

 

a co do zadaszonego wejścia, to możesz trochę dodać m2 dachowi, dodać słupek i masz takie zadaszone wejście :D

i bedzie jak w z152

http://img.extradom.pl/extradom/projekt%20domu/19403/render/big695/resize%24695-695-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...