Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Salon chcemy powiększyć likwidując sypialnie na dole, wiem że to ściana nośna ale można chyba zrobić podciąg (tak to się chyba nazywa :D )nie wiem jak z kosztami, narazie tak sobie dumamy aż nam :o a jeżeli chodzi o schody to myśleliśmy o kręconych ponieważ zajmują mniej miejsca...

A odnośnie powierzchnii, pom. gosp. itp., itd., to wiadomo że przydało by się jeszcze ze 100 m kw. ale skąd na to wziąć kaskę :cry:

 

P.S. Do kraba

bo nie - wystarczy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że architekci milczą nt "własnych" realizacji, co ?

1.Przy wejściu od płd/wsch ew płd - ten projekt będzie OK ?

2.Bardzo praktyczne wyjście kuchenne przez gospodarcze na zewn,też bym tak chciał :wink:

3.Bedziesz jadła w pokoju albo przy WC,kiepska alternatywa.

4.Schodów nie poszerzysz-wygodne nie będą.

5.Z pewnych względów zamiana kuchni z łazienką mogłaby być szczęśliwszym rozwiązaniem.

6.Dobudowany ładny ganek mógłby uszczelnic wejscie,doświetlic je okienkiem i umozliwić wygodniejszy rozkład schodów.

 

Ergonomiczne wnetrza, ciekawe proporcje (poza kuchnią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zrobić wspólny skok - pomyśl o tym :wink: A na razie nie mówmy o odczuciach,bo faktycznie zawsze mozna powiedzieć,że by się przydało więcej metrów...

Podciąg można pewnie zrobić, ale dla kręcownych schodów musi być przelot w stropie chyba szerszy, więc dobrze pokombinuj z ich właściwym umiejscowieniem, żeby po powiększeniu salonu nie zapsuć całego efektu. Po powkięszeniu salonu naprawde ciekawie sie tu robi...

A myślałeś o przeniesieniu kominka w ciekawsze miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem katalog z nowościami Muratora. Wcześniej myślałem o C33 - teraz powaznie zachwiał moją decyzję C77.

C77 wydaje się lepiej rozwiazany - zalezy mi na widoku z kuchni na wejscie. Poza tym ma 2 zadaszone super tarasy.

Czy ktoś widział już C77. Może ktoś mi podpowie KTÓRY LEPSZY?

tu jest adres:

http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=c77&powierzchnia_domu=A&bryla=A&imageField.x=14&imageField.y=6

czy ktoś widział już ten projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tyle czasu nie odpisałem :oops: .jak tak siedzę i myślę o tej miniaturce to sam już nie wiem...w zasadzie cały dół bym musiał poprzestawiać, zastanawiam się nad indywidualnym projektem, przy takim prostym domku to ponoć cena jest w miarę rozsądna jak policzyć całościowo z adaptacją, projekt przyłączy...siedzę i myślę...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie trójeczka :wink: a co do miniaturki (najbardziej podoba się mojej żonce)to byśmy trochę poprzestawiali, m. in.salon powiększony o sypialnie, kręcone schody

 

Jeśli Wasz najmłodszy członek rodziny jest nieduży, na kręconych schodach może sobie kuku zrobić :-? Osobiście nie polecam

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę baba że kuku na takich schodach to my też możemy ładne sobie zrobić :wink:

Macio masz dylemat jak każdy.Ja szukam od kilku miesięcy, sklarowałem priorytety i raczej postawię na "gotowca".Myślę,że jak znajdę starszy projekt to i budowę odnajdę u jakiegos forumowicza, i ustrzegę się błędów młodości, na które cierpi większość indywidualnych projektów za tzw "godziwe"finalnie pieniądze.Jeśli jednak okaże się, że muszę zmienić i technologię murowania,i pochył dachu, i większośc instalacji...to pewnie wyląduję u architekta i bedziemy płodzić domek... :-?

Wczoraj oglądałem dwa ciekawe i nieduże projekty. Przypomnij, od której strony masz wejście - od której ogród - podeślę w wolnej chwili stronkę. Podaj maila najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję po raz kolejny :evil:wysłać ten post(coś mi met nawala) ogród od zachodu wejście raczej od wschodu, z gotowcami tak już jest, że jak dokładnie przeanalizuję to dużo rzeczy do zmiany mi wychodzi...

jeszcze jeden

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=445&usid=1

Pozdrawiam

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projektownia.net.pl/wiazow.html

 

Dziękuję osobom za wypowiedzi w wątku m-130- to była moja propozycja, z kolei link na górze prowadzi do domu na który uparła się moja żona :-? I jestem zmuszony drugi raz poprosic doświadczone osoby o opinie na temat tego domu ( z założeniem, iż zamiast lukarn będą okna połaciowe :D ).

Prosze powiedzcie mi jak oceniacie koszty i prostotę wykonania tego domu oraz jego funkcjonalność ( rodzina 2+1), a także przyszłe koszty utrzymania.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, jest tio dla mnie ważne ponieważ będe musiał lada moment podjąć decyzję czy wybrać dom "na Alei Wiązów", czy M-130 na wszelki wypadek link do tego domuhttp://www.wlasny-dom.pl/projekty.php?a=szukaj&rodzaj=1&od=100&do=150&wlk=100&strona=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem doswiadczona ;) - ale jezeli moge sie wypowiedziec to z dwoch projektow glosuje na M-130. Ladniejszy " z zewnatrz" - wnetrze rozplanowane funkconalnie , zrezygnowalabym ewentulanie z tego malego pokoju na dole na korzysc "salonu i z wykuszu w dachu. Troche brakuje jakiegos daszku nad wejsciem, ale to drobiazg..

"na Alei " - wydaje sie byc bardziej skomplikowany (drozszy?)- szczegolnie pietro. Potrzebna jest Wam taka ilosc lazienek?

Tez jestem na etapie wyboru projektu .. uff - pozdrawiam i zycze dobrego wyboru :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie m130 chocby dlatego, ze będzie prawdopodobnie tańszy. Poza tym bardziej mi sie podoba zarówno wewnątrz jak i w środku. Jest bardziej funkcjoanlny. Te schodki, schodeczki na poddaszu w wiązach - bez sensu. Poza tym m130 ma dodatkowy pokój na parterze co moim zdaniem jest nie do przecenienia. ja tylko w m130 zamieniłabym miejscami łazienke z kotłownią - przy czy łazienka z dostepem z holu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...