Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale faktem jest, że lizbona ma lepszy układ o 3m większy salon, ale jednak...... sama już nie wiem :D

temat trzeba dobrze przemyslec, bo to nie jest kupienie krzesla ;) i przejrzec rzuty w pdf na wylot !!! sprawdzic, gdzie sa slupki na poddaszu (jesli chcemy jakies scianki przesuwac) ......... a widzialam juz domki, gdzie slup jest w pokoju i potem trudno zagospodarowac taki pokoj (zwlaszcza, gdy nie jest duzy)

 

a co myslisz o takim domku ?

http://www.mgprojekt.com.pl/idealny

 

http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/details/projekt-domu-idealny-wizualizacja-frontu-1360231441.jpg

 

Ma byc parterówka :) Takie jest założenie od początku ,bez skosów poddaszy ,schodów. Na 99% jesteśmy zdecydowani na projekt z152 :) A Ty jaki projekt rozważasz?

ja juz wykanczam dom ;) (sredniej wielkosci z poddaszem uzytkowym, dach dwuspadowy)ale bardzo lubilam ogladac projekty, wiec chetnie tu wracam ;)

moj ma podobny uklad do tego:

 

http://static.e-projekty.pl/houseplans/photos/166382.jpg

Z152 to calkiem spory i rozlozysty dom :) ogromny i kosztowny dach :(

ale jesli Wam odpowiada to chetnie bede sledzic realizacje :) mam nadzieje, ze zalozysz swoj watek :)

jedna mala uwaga - znowu ten kosztorys .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tym właśnie jest cały ambaras, żeby wystarczyło na wszystko kasy - kuchnie, sypialnie, dodatki, tapety. Niestety większość inwestorów łapie się na zajebiaszczo-fantastyczny projekt z wizualek, który ma również super-niski kosztorys (szacunkowy, netto, jedno biuro wpisuje tam nawet koszt samych materiałów) - klasyka łapania klienta, żeby sprzedać projekt. Na moim osiedlu jest całkiem sporo chat, które miały być wypasione, a albo stoją od paru lat jako SSZ (skończyła się kasa albo zapał do budowy, która jest jak worek bez dna), albo są zamieszkałe ale w ogóle nie ma co mówić o standardzie wykończenia wewnątrz i na zewnątrz - bez elewacji, bez rynien i parapetów, bez schodów, niektóre bez dociepleń (widziałam elegancki grzyb w kątach nowiutkiego domu).

 

Uważam, że lepiej zachować sobie spory margines bezpieczeństwa finansowego, a nie liczyć, że jakoś to będzie, bo życie pokazuje, że to "jakoś" jest zazwyczaj bardzo nieciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowess Jesteś największym pesymistą pod słońcem. Jeżeli pijesz do mnie to dom który wybrałam nie ma aranżacji wnętrz. Zresztą widzę że jestes w tym wątku jedynym mężczyzna który sie wypowiada .. Strasznie Cie boli ta kasaaa . A co najlepsze jeszcze nawet nie Twoja ... Czy ktoś tu użył słowa cyt "JAKOŚ " ? ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalny proces jest - optymizm przed budową, realizm po. :)

A co to ma do rzeczy, że nie ma aranżacji wnętrz? Zaaranżujesz sobie, jak zechcesz.

 

Widzę, że wątek odrywa się powoli od rzeczywistości. Nie boli mnie "kasaaa", bo niby z jakiej racji ma boleć, kupa ludzi ma więcej kasy niż ja i wiem o tym od dawien dawna. :) Niestety jest to oklepane i powszechne stwierdzenie wśród forumowiczów, którzy są dopiero uświadamiani o kosztach - wtedy zawsze następuje wytknięcie innym, że ich kasa boli, czy tam kłuje w oczy, czy zazdroszczą. Bardziej niesympatyczny jest fakt, że niby przychodzisz podyskutować o projekcie, a de facto nie ma mowy o żadnej dyskusji, ergo - ja niepotrzebnie napisałam 4 czy 5 postów. W dodatku nieuważnie czytasz to, co piszę. :)

Moje wypowiedzi na temat Z152 podtrzymuję, ale też zamykam - nie mam już nic do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...