Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

wersja multicomfort jest energo

 

Napisałam powyżej czym różni się projekt zwykły od energo w tym biurze - warstwą ocieplenia. Czyli dom bardzo zimny zmieniają na przeciętny.

Slowo eko i energo ostatnio robią karierę. Ale ten projekt jest taki "energo" jak eko-groszek jest "eko"

 

Ten projekt jest całkiem fajny, tylko nie jest energooszczędny, niezależnie co napisze pracownia. Pytanie, jakie masz priorytety. Może dla ciebie grzanie słupów i balkonów nie będzie finansowym problemem, bo bardziej liczy się wygląd domu niż koszty utrzymania?

 

Iwona - twój projekt , który wkleiłaś, nie jest ani tańszy ani bardziej energooszczędny :D

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mozesz spojrzec tez na 'rodo 5' jest to dom o podobnych wymiarach co wydluzony rodo 2. ale roznica polega na tym, że rodo 5 ma wszystko rozlozone jakby sprawiedliwie, tj. kuchnia i salon, a w rodo 2 dzieki dodaniu 1m zwiększa się tylko salon, więc nie wiem co wolałabyś. ja osobiscie wolałabym większy salon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwarza wrażenie droższego w realizacji przez bardziej skomplikowany dach,wykusze nam chodzi bardziej o zwarta bryłę.Ponadto nasza milena ma za salonem kotłownię i na tej ścianie wg projektu jest kominek ,którego nie chcemy likwidować tylko wykorzystać jako drugie alternatywne źródło ciepła .Mamy zamiar zamontować dwustronny wkład kominowy i w kotłowni dokładać drwa tak aby się syf nie nosił tylko problem jest taki że mało słyszałam żeby ktoś miał coś takiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i w milenie chcemy zamienić kuchnię z pokojem żeby raz była od ulicy, dwa od str płn martwi mnie że nie ma spiżarki .Iwona Twoje projekty są ładne tylko powierzchnia spora nasz ma 122.90 i to mi się wydaje ogrom jestem blokersem z 60m na 120 plus jeszcze strych i garaż to w ogóle szaleństwo:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafy na wymiar :D

 

Szafa PAX z ikea - 2000 zł. Kommandor na wymiar - 6 000 zł.

 

U ciebie w sypialni rodziców jest dokładnie ten sam problem - nie ma gdzie wstawić szafy. Jedynie likwidacja łazienki rodziców (którą planujesz) da jedną wolną ścianę.

 

Uważam, że nalezałoby przerpojektowac umiejscowienie kominka.

 

Co do schodów - jeśli chodzi o ilośc miejsca, bez problemów, ale jeśli chodzi o wysokość skosu trzeba byłoby obejrzec przekroje pionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir oczywiście że ważne jest dla nas by dom nie zimny . Przy wyborze projektu nie braliśmy sobie tego za bardzo do serca ponieważ jakoś nam się wydaje że to od nas zależy ile cm ocieplenia jaki rodzaj itp może się mylę jestem nowicjuszem

 

nie jesteś nowicjuszem! jesteś sympatykiem forum :D hahaha :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo wg mnie w dobredomy do tej powierzchni 122m bodajże nie są wliczone te pomieszczenia, które znajdują się pod spodem na rzutach, że garaz, kotłownia, strych, a na archonie wszystko jest wliczone poza garazem. :) tak mi się wydaję, więc to 122 m to nie jest wszystko w tym domu.

ale faktem jest, ze chyba milena bedzie prostsza, jeden komin itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...