Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

szafa normalna ma głębokość 60 cm. Z drzwiami przesuwnymi 70 cm

Węzsze szafy na zamowienie. Wynika to z szerokości płaszcza na wieszaku-ramiączku.

 

Nie wyobrażam sobie stanu deweloperskiego tego projektu za 245 tyś zł. Raczej SSZ. Albo oszukiwali inwestorów na budowie dając fatalnej jakości zamienniki materiałów.

Wejdz na wątek "dom za 200 tyś - czy warto marzyć" i zobacz za ile ludzie budowali mniejsze i bardziej proste domy.

 

Ale skoro mi nie wierzysz, buduj sobie i potem się pochwal ile cię wyniosło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam się po krótkiej przerwie. Projekt kupiony. Wybór padł na dom Polo ze studia atrium. resize$512-512-2.jpgPROJIMG4ec0d895ef3ec_w11.jpg

 

do zmiany całkiem sporo. Prawie wszystkie okna,

na dole zamiast narożnego w pokoiku dwa okna ze rozdzielone słupkiem,

w salonie jedno okno normalne, drugie podwójne tarasowe,

brak wyjścia na taras z kuchni, okno nad zlewem,

brak przejścia do kotłowni z kuchni, wejście do kotłowni z sieni, kotłownia powiększona po ściance pionowej łazienki, zamiast okna naroznego małe okno, i drzwi na zewnątrz,

obok drzwi wejściowych w sieni okno,

przebudowany komin,

na górze zrezygnowaliśmy z okien dachowych i powiększyliśmy okna w tych pomieszczeniach co okna dachowe,

od tej str co sypialnie balkon a tam gdzie łazienka i sypialnia zwykłe okna wys 120.

Zastanawiamy się jeszcze nad przeprojektowaniem schodów na schody ze spocznikiem,

przesunięcie okna w lukarnie na środek i poszerzenie go.

 

To narazie tyle. Wstawiam rysunek poglądowy. PROJIMG4ec0d893f34ff_oryg.jpgPROJIMG4ec0d8958e0d0_w11.jpg

 

Jakieś opinie? Sugestie?

Dom będzie miał wejście od południa.

 

A to co mnie najbardziej zaskoczyło to cena tych zmian- w ramach adaptacji projektu. Jast u nas taki pan architekt któremu płaci się 1300 zł za adaptację projektu i załatwienie reszty formalności (ja złożyłam tylko wniosek o war zabudowy) Wydaje mi się że to dość mało jak na tyle zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy projekt. Ale! Urządź wstępnie wnętrza przed jego adaptacją.

Raczej nei powinno byc problemu, choć faktycznie, w salonie poza kanapami i stolikiem jest np mało miejsca na jakiś regalik z książkami czy inne półki, ale to się jakoś pomyśli.

 

Czy ta malutka kotłownia wskazuje na to, ze ogrzewanie tylko gazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JAKOŚ SIĘ POMYSLI! Cały dział "Projektowanie wnętrz" jest pełen rozpaczliwych postów ludzi, którzy własnie myślenie odłożyli na później i mają kłopot. Gdzie prosta zmiana układu okien czy ścianek na etapie adaptacji projektu rozwiązałaby cały problem. A potem zostają już tylko drogie przeróbki.

 

Kotłownię na paliwo stałe, po przeniesieniu komina, można zrobić za garażem.

 

Przykłady zmian:

http://images64.fotosik.pl/319/9584d95a7616ba87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

powracamy :D

Długo się zbieraliśmy i wreszcie ustaliliśmy kompromis : projekt m90 Matuszewskiego.

Oczywiście likwidujemy wykusz. Odbicie lustrzane.

Proszę o obiektywną ocenę, bo jak nic we dwoje się w nim zakochaliśmy ;)

Robimy tylko parter. Góra do wykorzystania w przyszłości ( na teraz jako strych).

http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-963/m-90?lustro=1

Wycena wg. Matuszewskiego ok.200 tyś. myślicie ,że realna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena nierealna. Chyba ze za SSZ

 

skoro wam się podoba i nie widzicie w nim blędów to kupujcie.

 

Dla mnie sposób wejścia do garażu przez częśc sypialną byłby nie do zaakceptowania.

 

Możliwe zmiany (bez większej ingerencji w ściany nośne):

http://images61.fotosik.pl/353/e7485ebd455f2725gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena nierealna. Chyba ze za SSZ

 

skoro wam się podoba i nie widzicie w nim blędów to kupujcie.

 

Dla mnie sposób wejścia do garażu przez częśc sypialną byłby nie do zaakceptowania.

 

Możliwe zmiany (bez większej ingerencji w ściany nośne):

http://images61.fotosik.pl/353/e7485ebd455f2725gen.jpg

 

tak właśnie myśleliśmy,ze SSZ to będzie pewnie lekko 160 tyś + dodatkowo instalacje itd...

Salon musi zostać na swoim miejscu ze względu na to ,że będzie wtedy wychodził na południowym zachodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracamy :D

Długo się zbieraliśmy i wreszcie ustaliliśmy kompromis : projekt m90 Matuszewskiego.

Oczywiście likwidujemy wykusz. Odbicie lustrzane.

Proszę o obiektywną ocenę, bo jak nic we dwoje się w nim zakochaliśmy ;)

Robimy tylko parter. Góra do wykorzystania w przyszłości ( na teraz jako strych).

http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-963/m-90?lustro=1

Wycena wg. Matuszewskiego ok.200 tyś. myślicie ,że realna ?

 

Mamy dokladnie taki sam uklad domu (parterowy Z176 Z GP), ktory specjalnie byl tak wybrany ze wzgledu na strony swiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dokladnie taki sam uklad domu (parterowy Z176 Z GP), ktory specjalnie byl tak wybrany ze wzgledu na strony swiata :)

 

Cudnie ,że znalazłam kogoś , kto tak samo zaplanował dom :)

Jak się sprawdza taki układ. Mnie mąż namawiał na salon tylko od strony zachodniej,żeby nie było za gorąco- ale ja jestem ciepłolubna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudnie ,że znalazłam kogoś , kto tak samo zaplanował dom :)

Jak się sprawdza taki układ. Mnie mąż namawiał na salon tylko od strony zachodniej,żeby nie było za gorąco- ale ja jestem ciepłolubna :)

 

Oj, kochania - nie pomoge. Jeszcze nie mieszkamy (robimy wykonczeniowke), chociaz juz urzedujemy - co do upalow - mamy rolety zewnetrzne, ktore na pewno bedziemy uzywac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na ten projekt.

Wczoraj jednak przy kliknięciu opcji "kup" nasunęło mi się jedno pytanie, są tu osoby z większym doświadczeniem i mądrzejsze ode mnie w tych kwestiach więc pytam wychodząc z założenia,że nie ma 'głupich pytań".

Tak jak pisałam wcześniej chcielibyśmy ogrzewać dom paliwem stałym( węgiel, drzewo), - tylko co z ustawą antysmogową ?

Szukam po blogach, czy są osoby, które mimo to nadal chcą budować tak jak my(myśląc optymistycznie ,że jednak będzie można) ,czy jednak zmieniają projekt, by później nie przechodzić kosztownej "reorganizacji" ogrzewania.

Skoro program ma wejść i wykluczyć te kotłownie ,to z automatu w biurach projektowych tez powinna być o tym wzmianka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie takiej wzmianki (bo po co tracić klientów) ale prawo nie działa wstecz. Ustawa wykluczy budowanie nowych kotłowni węglowych i co najwyżej będzie wpierać zmianę systemu grzewczego w istniejących domach. Poza tym palenie drewnem (peletami) jest ekologicznie akceptowalne, bo to material odnawialny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie takiej wzmianki (bo po co tracić klientów) ale prawo nie działa wstecz. Ustawa wykluczy budowanie nowych kotłowni węglowych i co najwyżej będzie wpierać zmianę systemu grzewczego w istniejących domach. Poza tym palenie drewnem (peletami) jest ekologicznie akceptowalne, bo to material odnawialny

 

czyli źle zrozumiałam, "obiło" mi się o uszy, że drewnem też będzie zakaz ( paliwo stałe).

A nam najbardziej zależy na drewnie właśnie. Pellet połączony z drzewem to jest nawet rozwiązanie dla nas.

Wielki las u dziadka, w którym można zebrać drzewo- to "niestety" bądź "stety" przemawia za takim ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zdecydowaliśmy się na ten projekt.

Wczoraj jednak przy kliknięciu opcji "kup" nasunęło mi się jedno pytanie, są tu osoby z większym doświadczeniem i mądrzejsze ode mnie w tych kwestiach więc pytam wychodząc z założenia,że nie ma 'głupich pytań".

Tak jak pisałam wcześniej chcielibyśmy ogrzewać dom paliwem stałym( węgiel, drzewo), - tylko co z ustawą antysmogową ?

Szukam po blogach, czy są osoby, które mimo to nadal chcą budować tak jak my(myśląc optymistycznie ,że jednak będzie można) ,czy jednak zmieniają projekt, by później nie przechodzić kosztownej "reorganizacji" ogrzewania.

Skoro program ma wejść i wykluczyć te kotłownie ,to z automatu w biurach projektowych tez powinna być o tym wzmianka ....

A jaki problem na etapie adaptacji wyrzucić paliwo stałe ?W każdym projekcie można to zrobić bez przeszkód przy okazji oszczędzając sporo kasy na rezygnacji z komina spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem na etapie adaptacji wyrzucić paliwo stałe ?W każdym projekcie można to zrobić bez przeszkód przy okazji oszczędzając sporo kasy na rezygnacji z komina spalinowego.

 

tylko ogrzewanie pellet-drzewo mamay praktycznie za darmo, a na ogrzewanie gazowe czy elektr. nie będzie nas pewnie stać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja znowu z prośbą o poradę (choć mam wątpliwości, czy to dobry wątek :cool:). Ale pewne mozliwości "ulepszenia" projektu decydują przecież o jego wyborze.

 

Czy da się wygospodarować (jakimś cudem!) spiżarkę przy kuchni?

http://extradom.pl/projekt-domu-dom-w-zielistkach-SLA1875?lustro=1

 

Przepraszam, że link, a nie zdjęcie, ale coś nie mogę go wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Elfir niezawodna. Dziekuję :hug:

 

Właśnie o czymś takim myslałam, tylko że odwrotnie - tzn. spiżarka zaraz po wejściu do kuchni, która dodatkowo chciałabym częściowo zamknąć (tak pośrodku okna, oczywiście okna by nie było), ale pewnie klitka wyjdzie.... Buuuuu....

 

Próbuję wkleić zdjęcie:

http://img801.imageshack.us/img801/8434/4sai.gif

Edytowane przez olinek okrąglinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...