Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

dom dla ciebie to jedna z większych pracowni z gotowcami. Taka sama jak Atrium, Lipińscy, Studio Z500, Archon, Krajobrazy czy Horyzont.

Ponieważ te wszytskie firmy bezczelnie od siebie zrzynają układy wnętrz, wiele projektów się powtarza w różnych pracowniach, tylko pod innymi nazwami.

 

Wpisz w wyszukiwarkę "ciebie" i zaznacz wyszukiwanie w dziale "Projekty domów i architektura - zobacz jak inni budowali według Twojego projektu" - wypadnie kilka stron tematów o domach, które ludzi budują z tej pracowni.

 

Jak chcesz coś niesztampowego, musiałbyś zajrzeć do małych, autorskich pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja jakoś mam wrażenie, że przez dwie godziny nie byłbyś w stanie przejrzec nawet pobieżnie oferty tych biur.

Za to nabieram coraz większego przekonania, że jesteś naganiaczem.

Pisywałeś w innych wątkach - dokończeniu budowy, o zakupie SSO, o kosztach budowy. A tu nagle wyskakujesz z zakupem cudownego idealnego projektu jedynego słusznego biura projektowego.

 

Od kilku miesięcy form przezywa spamerski atak naganiaczy z MG Projekt. Wszycscy są natychmiast banowani. Poinformuj o tym swoich pracodawców.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie nt tego projektu (są to 2 warianty):

http://z500.pl/projekt/269/Zx38,wspolczesny-dom-z-poddaszem-i-garazem-az-piec-pokoi-na-malej-powierzchni/dane-ogolne.html

http://z500.pl/projekt/660/Zx38_v1,wersja-projektu-zx38-ze-zmienionym-ukladem-funkcjonalnym-oraz-okapem.html

 

http://z500.pl/thumb.php?src=res%2Frzuty%2FZx38%2FZx38_rzut1.png&size=470

http://z500.pl/thumb.php?src=res%2Frzuty%2FZx38%2FZx38_rzut2.png&size=470

http://z500.pl/thumb.php?src=res%2Frzuty%2FZx38%2FZx38_v1_rzut1.png&size=470

http://z500.pl/thumb.php?src=res%2Frzuty%2FZx38%2FZx38_v1_rzut2.png&size=470

 

Bardziej odpowiada mi wersja podstawowa (mniejszy gabinet, nieduża kotłownia - będzie gaz, dodatkowa szafa w przedpokoju); czy dobrze widzę, że pod schodami w wersji podst. można zrobić schowek, a w wersji zmienionej już nie?

 

No i pytanie - glównie do niezawodnej Elfir :)

Czy sensowne byłoby jakieś częściowe odgrodzenie kuchni od jadalni i salonu? jakaś ścianka, murek?

 

Na górze chciałabym układ podobny jak w wersji zmienionej, czyli 3 sypialnie oraz 2 łazienki. Po lewej pokoje dzieci, na środku ich łazienka i ogóna garderoba. Po prawej - rodzicielska sypialnia z łazienką i garderobą.

Czy w obu tych łazienkach jest szansa na wygospodarowanie miejsca na wygodny, duży prysznic? Wanny może nie być wcale lub być tylko jedna, ale jako dodatek. W obu łazienkach chciałabym upchnąć zestaw wc+bidet+umywalka ze sporym blatem i miejscem na przechowywanie poniżej+obszerny prysznic (murowany, najlepiej bez drzwi, nie kabina z milionem elementów do czyszczenia). W łazience rodzicielskiej zamiast wanny byłby po prostu ten wielki prysznic. W dziecięcej - prysznic w tym miejscu, gdzie na planie, ale też duży, murowany, z wejściem od strony obecnego bidetu; wówczas bidet i wc na ścianie, gdzie obecnie wanna, tylko czy skosy nie będą zawadzać? I czy zmieści się jeszcze gdzieś wanna w tej właśnie łazience?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie nt tego projektu (są to 2 warianty):

 

w drugiej wersji masz dodatkowy komin.

Czy planujesz rekuperację?

spaliny gazowe, dla takiego malego domu, można wyprowadzić przez ścianę.

 

Czy garaż nie będzie za wąski? Nie wydaje mi się, by dało się tam swobodnie otworzyć drzwi.

 

Ja osobiście nie lubię kuchni w salonie.

Trudno tu będzie dobrze ją osłonić.

 

http://images63.fotosik.pl/525/7bbd45b4dc73b412.jpg

 

Przy czym na poddaszu komin kominka powinen wypaść między pokojami dzieci, tak, gdzie szafy

 

 

Ja bym o 50 cm poszerzyla dom z obu końców :) Albo przynajmniej o 25 cm od strony salonu.

Albo przynajmniej budowała z silki 18 cm + warstwa ocieplenia 15-20 cm (zależnie od tego, jaką energooszczęnośc planujecie)

 

Przeróbka piętra i wersja z rekuperatorem i zmianą lokalizacji schodów:

 

http://images64.fotosik.pl/527/5058e654357649f2.jpg

 

I elewacja:

http://images61.fotosik.pl/524/b9ef12c3995f60e2.jpg

 

Powiększyłam okna w pokojach, by nie trzeba było stosować okien połaciowych. Wystarczy jedno połaciowe w łazience rodziców.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być odpowiedni ale ma bardzo niska ściankę kolankową (70 cm). Czy będzie można ją bez problemu podnieść o 2 pustaki (48 cm)?

 

Zmieni się wówczas umiejscowienie okien połaciowych - wypadną wysoko nad podlogą. Będzie przez nie widac tylko niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elfir, mam się nad czym zastanawiać...

 

Bardziej przychylam się ku wersji podstawowej (czyli tej z jednym kominem, kotłownią na środku i mniejszym gabinetem na dole oraz 4 sypialniami na górze - do przerobienia na 3 + dodatkowa łazienka). Rekuperacji raczej nie będzie. Kuchnia - chyba jednak wolę bardziej otwartą, metraż nie jest jakiś powalający, więc boję się trochę wrażenia klaustrofobii ;) a nie spędzam w kuchni połowy dnia, nie gotuję tych osławionych bigosów itd ;)

Czy jest realne, by w salonie zmieściły się 2 sofy 3-os. zamiast narożnika (szczerze nie znoszę :) Regał na książki planuję upchnąć w sypialni na górze, pod skosami.

A czy uda się w obu łazienkach pomieścić duże prysznice (rezygnując całkowicie - jeśli to konieczne - z wanny), skosy nie przeszkodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir nazwy, które podałeś były mi już znane… Przyznam szczerze, że nie miałem tylko styczności z dwiema z tych, które wymieniłeś - więc do pobieżnego przeglądania nie potrzebowałem sporo czasu.

Twoje osądy nie są przyjemne, no ale niestety - domyślam się, że takie są realia forum dyskusyjnego.

 

Więcej dystansu i jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu z narzeczonym rozglądamy się za idealnym projektem naszego domu..zaraz po ślubie chcemy zacząć działać coś w tym kierunku...jak na razie mamy gdzie mieszkać więc dom pomału by się budował.. Znaleźliśmy prawie idealny projekt domu..optymalny z muratora..lecz chcemy w nim wprowadzić kilka dla nas ważnych zmian..takich jak podwójny garaż, sypialnia z garderobą, wiatrołap, robocza ubikacja. Sama wprowadziłam kilka zmian i chciałabym się zapytać czy w ogóle można na coś takiego przystać i czy architekt do którego pójdziemy z przeróbkami nie zbije nas z tropu.nasz dom1.jpgnasz dom2x.jpg po lewej stronie dom z moimi przeróbkami po prawej oryginał.. Układ schodów jest dla nas równie ważny..nie chcielibyśmy takich jak są w oryginale..ponieważ jedni rodzice mają w domu takie własnie schody i są one uciążliwe głównie ze względu na wnoszenie lub znoszenie gabarytowych rzeczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt nie będzie miał jakiś ogromnych problemów o ile zachowasz ściany nosne. Natomiast twoje poprawki nie są przemyslane. Ubikacja otwiera się na salon - a to nie jest najbardziej reprezentacyjny widok, jaki chciałoby się oglądać, poza tym nie zapewnia nawet minimum dyskrecji użytkownikowi z problemami gastrycznymi.

Klatka schodowa zaś jest ogromna. Dlaczego pod schodami nie zrobisz łazienki?

Zaprojektowania na nowo będzie wymagał strop w okolicy schodów.

Jaką szerokośc będzie miała na piętrze garderoba w pokoju przy łazience? 110 cm? Za wąsko na wygodne użytkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny projekt nie jest do końca przemyślany..i w sumie nie wiem czy jego koncepcja się nie zmieni, próbowałam po prostu ustawić jedną łazienkę pod drugą bo tak jest wygodniej z puszczeniem rur. W tym pokoju na górze może nie być w ogóle garderoby.. Co do łazienki na dole przestawiłam ją ponieważ miejsce pod schodami chciałam wykorzystać pod zabudowę szafy gdzie można będzie schować kurtki i buty. Ale w sumie może lepszym pomysłem byłoby przenieść łazienkę pod schody a w miejscu łazienki zrobić schowek na ubrania? bądź też przedłużyć wiatrołap o tą łazienkę i byłoby miejsce również na szafe.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Elfir :) Wszystkiego Dobrego w nowym roku. W czasie świątecznej przerwy poświeconej dalej na szukanie projektu trafiliśmy na projekt Diona Mała http://www.domplan.com.pl/Diona%20Mala/Diona%20Mala.html

diona poddasze.jpgdiona parter.jpg

Projekt z fajnym dużym i ustawnym salonem. Czy widzisz jakieś wyrażne błędy? Co byś zmieniła?

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katucha - przymnij mi uwarunkowania działki?

Bo jak klasyczna to przestawiłabym sypialnię i kotłownię.

 

Gdzie na piętrze ustawisz szafy? Mały składzik między sypialniani jest pod skosem. Poza tym nie wyobrażam sobie nastolatki w bieliźnie, która leci rano do składzika po ciuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściankę chcielibyśmy podnieść bez zmiany kąta dachu. Okna połaciowe wszystkie do usunięcia, podobnie jak balkony. Myślimy o rekuperacji. Myślisz, że pod schodami uda się mądrze wygospodarować miejsce na zabawki dla dziecka? Mijsca dla reku szukać w kotłowni czy raczej w pralni u góry? Ma wogóle sens posiadania takiego pomieszczenia jak pralnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...